Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
goldietrickz 18.02.2003 u 20:25:58 profil autora
iako znam da riskiram negativne opservacije mase vas na forumu ipak cu ovo ovdje postavit jer znam da ima ljudi koje bi to moglo zanimati,a i brate da vam dam malo materijala za slinit...:lol i da,malo se hvalim i htio bih sa svima podijeliti odusevljenje i drago mi je kad se ovakve stvari kao sto je koncert Sigur Ros dogode,sto nisam vise dolje(sorry baka,nema veze za punjenim paprikama koje pravis) i zelim da sto prije i ovakvi bandovi pocnu kod nas dolazit.bice to mali korak za nas a veliki za nase domovine.:)
procitajte:

"
16/2 söndag: *SIGUR RÓS (ISL) SUPPORT: ALBUM LEAF OBS! UTSĹLT


davide bio ja na koncertu...yeaaaaaaaaah...kao prvo i prvo breezech nisam kupio majicu. malo sam se zajebo s lovom,tj.popio sam par pivi vise a majice nisu bile ispod 200 SEK(25 amerikanaca).sorry!
e sad koncert.kao sto david rece karte su bile rasprodate prije 10-ak dana,sto nije sprijecilo mog frenda Nenu da se ipak zaputi sa mnom,i naravno kako to vec sudbina hoce dok smo cekali u redu za uci u dvoranu,naiso je tip sa kartom!!!eto ti na davide.i da,platili smo je isto koliko je bila i na blagajni.piss of and die davide... ili imas previse obveza u "galeriji"?
e da,koncert!ma ljudi ne znam sto bih vam napisao!tolika ljepota zvukovlja i slikovlja koju smo dozivjeli prije kojih sat vremena je tesko opisiva...
malo smo zakasnili na support act mladca po imenu "album leaf",fina elektronika btw.cuce se za njega jos.ili njih,nisam siguran,posto sam samo njega vidio na stageu.super mu je bila fora,kada je jedan mali gitarski solo,usnimio i tijekom pjesme samo odlozio gitaru i pustio taj snmljeni solo u loop...cool!
poslije njega na stage prvo dolaze 4 fina curetka,tri sa violinom i jedna sa violoncelom.za mene to iznenadjenje bilo.
i onda njih cetvorica.basista je imao ako koga zanima majicu sa lubanjom i natpisom St.Pauli sto moze a i ne mora reci nesto o njihovom politickom oprjedjeljenju.Ili mu je jednostavno ta majica fora? St.Pauli je inace kvart u Hamburgu i istoimeni nogometni klub ciji su navijaci vecinom ljevicari,anarhisti i sl.
Necu puno o nazivima pjesama posto playlistu nisam uspio ukrasti(klinke iz prvih redova bile su brze i jace),nist nisam uspio ukrast ali mi se cini da je vecina od 15 stvari koje su izveli sa novog albuma "()"...mislio sam malo vise o atmosferi.Iako na siteu kluba u kojem je bio koncert kazu da je dvorana rasprodana(to nam je rekla i teta biljeterka na ulazu),nije bilo prepuno.Bilo je,ono,taman.Boje se Svedi pozara ko ludi pa ne pustaju preko odredjenog broja.
Vecinu pjesama djevojcice su pratile na violinama,a u par navrata uhvatile su se i ksilofona i orgulja.
Video instalacije koje su isle na platnu u pozadini bile su ,malo je rec,fantasticne.Sa Nenom sam malo raspravljao i dosli smo do zakljucka,da je vecina stvari koja se na platnu vrtila,reminiscencija mladosti.i to one rane.sve nam je izgledalo kao neki trip u djetinjstvo,pun slika,i uz veoma malo rijeci.Tako nekako i jest.Iz svog ranog djetinjstva ja u glavi imam samo slike.Crno-bijele fotke.Klinke u igri,dalekovodi,crno-bijeli slowmotion klinca u prirodi...Slatko.
Light show je isto bio superiska.Na drugoj stvari koju su izvodili Siguri(vidicete slike kad izradim),meni je scena izgledala kao Suma.Kao Suma Striborova. A tako sam se i osjecao kao da se tamo nalazim.
Zanimljivo je bilo i eksperimentiranje sa gudalom i elektricnom gitarom koje je uglavnom izvodio "violinista"(Nenin termin ) i ujedno i glavni vokal benda Jón Pór Birgissons,covjek zbilja cudnog glasa i zanimljive pojavnosti.Sta jos?
Malo o ljudima na koncertu.Mislim na publiku ofkors.Navikao sam vec da su Svedi cudni(il sam ja seljobeljo ),ali kada sam vidio da vecina od njih ima nekakve cepice u usima...malo prevec.nisam uspio skuziti smisao tih cepica???!!!svejedno su mi bili opet smijesni.Jedan decko ispred nas,pretpostavljam Sved(plav je bio) svaku pjesmu bi prostojao sa pogledom uperenim prema pod