Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
waiter in his 60s 17.02.2003 u 19:37:55 profil autora izmijeni


neki dan sam se našo na piću s jednim prijateljem. ima 25 godina, diplomirao je, odradio vojsku
i zaposlio se. sve na vrijeme, sve idealno. dobra plaća, odmah se i odselio od staraca. i tako
pričamo pola sata o svačemu i ničemu i onda mi odjednom kaže kako se nije vidio sa starcima već
2 tjedna, da su se opasno zakačili. radi se o dečku koji je uvijek bio na ponos svojima, najbo-
lji u svemu živom, u školi, u sportu, društven, ono, san svake mame i tateka, pa mi ništa nije
bilo jasno. kog vraga je on mogo napravit? kaže: ja sam ti peder. nisam još s nikim bio, ali
gay sam. vidim mu po faci da se ne zajebava, crven je ko paprika. bio sam šokiran i to se kuži-
lo, pa sam odmah pokušo popravit situaciju trljanjem o tome kako je to normalno, da se homo-
seksualnost već 20 godina u psihologiji i psihijatriji ne smatra poremećajem, da je možda i bi-
seksualac pa ne mora nikom ni govorit, da i dalje može ostat sa curom, uglavnom, bio sam oliče-
nje prihvaćanja i znanstvene objektivnosti, jedna profesorica bi me, da zna, odmah poljubila u
oko. bilo mi ga je stvarno žao, tip koji je uvijek bio staložen i sve držo pod kontrolom
( priznajem, ponekad bi mi išlo na racku što mu sve ide od ruke, čovjek se osjeća inferiornim )
je sjedio ispred mene i treso se ko šiba. kaže da je već reko curi i da su prekinuli, da je re-
ko i frendovima i da ga je većina njih odjebala. konačno se outao i starcima i stari mu je do-
slovno pljunio u lice i počeo ga mlatit ( usput budi rečeno, stari mu je liječnik iz stare gra-
đanske obitelji koji se predstavlja kao izuzetno liberalno i tolerantno biće ). da mu se nije
suprotstavio i raskrvario mu nos, misli da bi ga stari ( koji je dvometraš ) zatuko do smrti.
stara je počela urlikat, prijetit da će zvat policiju i izbacila ga iz kuće. pokušo je razgova-
rat s njima telefonom ali mu spuštaju slušalicu. još jednom ponavljam, starci su mu oboje inte-
lektualci, ljudi koji se furaju na otvorenost i europu, ateisti.
dečko je u totalnoj komi, srušio mu se čitav svijet.

eto, u takvoj zemlji živimo.

iako me lagano i strah da se neugodno ne iznenadim, zanimaju me vaši stavovi. kako vi gledate
na homoseksualnost? poznajete li nekoga tko se otvoreno deklarira kao bi/gay?

19.05.2024 u 14:38:47
 
oblikovanje:
sadržaj: