Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
dju 13.02.2003 u 16:07:30 profil autora
iz kruga kakti "okej" ljudi na ovom forumu, moram reći da mi je Daddyjev dnevnik opako iritantan zadnjih dana. Mislim koje pišljive vesele tete u dućanu, koji sistem samopunećih vrećica, pa zar bi to trebao bit kriterij za procjenu sretnog života? Svi se smiju, jaka stvar, i ja se uglavnom smijem, ljubazna sam i rijetko se žalim, ali me zbog toga nitko ne smatra superpoželjnom ženom/susjedom/prijateljicom, možda tek pozitivnom osobom. Ne osporavam nečiju ideju/iluziju/uvjerenje o tom da je drugdje bolje, ali iz samopoštovanja ne dopuštam da me se uvjerava tim banalnim argumentima. Mislim, šta, tamo su Dave i co. procijenili da Pipsi rade dobru muziku. A mi ovdje nismo? Mi visimo na forumu zato što smo zaljubljeni u Dudu/Yayu/Radmana itd. Zato što smo ružni, debeli i bubuljičavi, koristimo ovaj virtualni prostor da promoviramo svoje nevidljive komparativne prednosti. A fuka nam se za Rippera i njegovu muziku.
Daddyjevi su zapisi zadnjih dana prepuni kontradikcija, djetinjastog jogunjenja, durenja, neutemejene idealizacije i isključive osude, ja to više ne mogu ni čitati.
Nisam uljuljana u vlastiti život, ne umišljam da je moja varijanta jedina moguća, ne utvaram si da bi drugdje bilo ni gore ni bolje, samo mislim da se o drugim svjetovima ne može govoriti samo na osnovu jednog zimskog ljetovanja, ma koliko ono ugodno bilo.
daddy 13.02.2003 u 17:17:17 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
hej, dju, šta pričaš, ko bi tebe eliminirao, pa da te nema, trebalo bi te izmisliti! zabavno je što kužim da te nema 4 dana i da ćeš UPRAVO OVAKO reagirati. ne ljutim se, volim te. ja UVIJEK govorim i pišem i pjevam iz srca i govorim ono što mislim. nešto od toga uzmi, nešto baci. to je normalno i ok. volimo te!
Janjko 13.02.2003 u 19:39:06 profil autora
Eto bas gledah Almodovarov film "pricaj s njome" te mislim da takav jedan film Amerika nemoze napraviti jos jedno 100 godina. Ja mislim da je Amerika kulturno zaostala zemlja, bar prema Europi. Oni su jedna mlada nacija, puna djece, koja dominira svjetom. I bojim se da su nam svima takli unutrasnje dijete, i mi ocemo slatkisa i ljudi koji nam se smjese, i filmova sa specijalnim efektima i pobit zloceste Iracane.
Ali Europa, to je jedan zreo coek koji se ohladio, koji govori i razmislja suptilnije. I kad vidim na nekoj americkoj seriji da govore o europljanima kao o cudacima, to me uzasno raspizdi.
O Hrvatskoj nebih, ali mislim da smo mi blize Europi nego Amerika. Eto, fala..
daddy 13.02.2003 u 22:31:01 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ha ha ha ha ha ha ha ha hah ah ah ah aha
ah ah h h h h h arrrrrgggghhhhhh....
(preobrazba smijeha u grč)
notorne gluposti. n-o-t-o-r-n-e.
šteta sto baš svakom, i pametnom i budali, rečenica počinje sa "ja mislim...!
bdw, prosječan amer zaljubljen je u busha ko vi u tuđmana...ali, ne bi ja o tome. nemam energije.


Izmjenio - daddy u 13.02.2003 22:36:44
jelena 13.02.2003 u 23:49:28 profil autora
bas procitah i dnevnik, i ove komentare sad... dju i daddy mi zvuce kao dvije strane moje savjesti. svaki dan u sebi vodim slicne rasprave. ne znam. oboje su u pravu, i to je ono sto najvise zbunjuje. najgore je biti sam sa sobom 50:50. mislim da je rjesenje svega u definitivnoj odluci, ili otidi i uzivaj u onom sto ti se ne nudi ovdje, ili ostani i bori se s vukovima i gotova stvar. naravno da se tesko odluciti, ali to je jedino rjesenje... ich glaube das... veceras.
jelena 13.02.2003 u 23:55:57 profil autora
u vezi amerika-evropa teme neda mi se razglabat, samo cu rec da se ne slazem s janjkom. sve je to RELATIVNO. sve je relativno.
janjko, jes pogledo 'mulholland drive'? e, ja mislim da se taki u evropi nebi mogo stvorit.
umjesto da nam je drago da imamo ameriku tu, na nasoj planeti, a njima da je drago za nas, mi se uvijek oko neceg glozimo i lozimo. bezze.
Janjko 14.02.2003 u 02:31:48 profil autora
//ne trebate ovo citat erbo ja samo mislim tako.. mozda vi ne pa ce te me povrijediti kao zadnjeg marcipana. A i usro sam post do kraja, sori

Pa ja mislim (ja znam?) da je mulholand mucan film koji ima puno dobrih strana, i svidio mi se. Ali ne govorim ja da amerika nemoze napraviti "dobrih" stvari. Ako si ti gledala Almodovara, onda da ti ja kazem: ja govorim o tom filmu u kojem se dogadja silovanje pacijentice u komi. Eto prve velike stepenice za amere. Kod njih bi takav projekt stao vec kod najnizih grana. Znamo da su ameri puritanci, kod njih bi to izazvalo zgrazanja i nedostatak novaca za stvaranje filma. A ako bi se i napravio, ta scena bi bila napravljena tipa: on skace na nju, divljacki uziva, vidi mu se vatra u ocima i kajtigajaznam. No jok, Almodovar je to napravio preko nekog cudnog prijelaza s nekim crnobjelim filmom gdje neki covjeculjak ulazi zeni u vaginu?! Prosjecni amer bi se pitao "pa nije pisalo komedija?!" Taj film je tih, kristalno jasan, minimaliziran. Malko dosadan na pocetku ali eto, to su samo moja misljenja (iliti ja mislim da..). Mulholand je dobar, mozda i bolji, ali nema to nesto, kao ni jedan njihov film.

Ne kazem da nema pametnih amera, nego da ih je previse (amera), i da su previse ugojeni, i da im je jako dobro tamo preko bare. Znate ono da kad se najedes lose razmisljas? E pa mi smo gladni hehe (uh, predmnijevam da cu postati pljuvacnica). Ne vide izvan svoje zemlje, izvan svoje barustine u kojoj zive. Sprijateljili su se sa Velikom Zabom, i lizu je da bude sjajna kao ekran TeVea koji im govori na njihovom, kaj "njihovom", na jeziku, a onda na losem jeziku da razbije monotoniju.

I zakaj vole Busha?! Nejasno mi je. Pa o Bushu u nasim novinama nema niti jedne dobre crtice, jel to nas nase novine lazu? Ili je to ono sto ameri hoce? Neki osjecaj da su ameri zastranili me poceo obuzimati jos od onih tornjeva. Ali ne ameri kao pojedinci, nego kao nacija. Hehe, to nije individualiziranje krivnje nego.. etniziranje? Samo nek nas ne diraju, nebi ja njima nista. Nek nas puste sa mekdonaldsima koji njihovim siromasnima daju osjecaj srednje klase, sa filmovima i.. a dobro, nek nam daju muziku. A moze i filmove. A kajaznam, ne kuzim te amere..
Eto, zakljucak: zao mi je sto ste morali citati ovo. A morali ste!

Izmjenio - Janjko u 14.02.2003 2:48:37

Izmjenio - Janjko u 14.02.2003 2:53:38
electro cute 14.02.2003 u 11:13:29 profil autora
ja mislim
da je daddy imo sreće što je upa u društvo koje ga kuži (dejv fridman i ekipa) jer, eto, moglo mu se zalomit da je upa u neko sasvim drugo društvo. jer u americi a i u hrvatskoj a bogme i u ostalim zemljama svijeta postoje glupi ljudi a bogme postoje i pametni ljudi. i netko ko je glup za mene pametan je za tebe i hvala bogu da je tako. a šta se umjetnosti tiče. umjetnost ne stvaran europa i amerika, umjetnost stvaraju lynch i almodovar, daddy i yorke i grasshopper i stuart leslie braitwaith i lytle.pojedinci a ne države. bar ja tako mislim. daddy volim te, i tebe dju, ma volim vas svih iako su zadnji dani totalno u kurcu i baš sam raspoložen da mrzim cili svit al neću.baš.
airball 14.02.2003 u 13:01:27 profil autora
"...život je loš, al' izbor je tvoj
daj si sunce, daj si sunce,
motorcycle boy.."
Janjko 14.02.2003 u 13:33:14 profil autora
elektro, ma to je istina, ljudi su idividue. Ali ja mislim da kultura nacije puno utjece na tog individuu. Npr. pipsi.. Da su se oni (kojom srecom?) rodili u americi, nebi oni pjevali o ljudima koji jedu govna umjesto keksiju. Pjevao bi o ljudima koji u najgorem slucaju jedu mekdonaldse. Neznam ni ja tocno, ali ja mislim da je tako. Nebi ni Amoldovar radio take filmove u japanu, a nebi bogami ni dave radio taku muziku da je u srbiji. Da je u srbiji miksao bi razne lepe brene i tako to.. (Srpski pandani Janet Jackson)
vlado 14.02.2003 u 14:05:35 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Gledam ove rasprave ovih dana... Mene je onaj dnevnik od 11. 2. prebio, to se ne da komentirati, to mi je ko kad mi jaran isprica nesto, a ja mu umjesto odgovora, natocim jos jednu... Ovaj medij je doista nepraktican...
I dalje ne znam sta da napisem, samo bih napravio jednu usporedbu, koja mi je pala na pamet: gledajte, jedan prosjecan mobitel kosta oko 1200 kuna. Koristite ga jedno godinu-dvije i onako, dosta je prisutan u vasem zivotu. Ne bih vise o tome, jedino bih ponovio, dakle: godina-dvije i 1200 kuna. Album Bog je kostao 120 kuna i trajao je, odoka, recimo dvije do tri godine. Dakle, proizvodjac mobitela proda pisljivih 10 komada i zaradi 12000 kuna - i niko mu nista ne govori.
A album? Objavis ga, da bi zaradio 12000 kuna, 100 ljudi ga mora kupiti (sto, jebote!) i onda riskira da ga se jebe, da ga se provocira jer promoviras proizvod na TV-u.
A, jebiga, sta ces? Nista. Moras zivit s tim... A otprilike kuzim sta Dju nervira ("da ti dijete zaplace..." pretpostavljam) samo to je samo druga vizura... Sviju jebe ista stvar, samo na drugom planu... Sto znaci da unisonog recepta nema...
dju 14.02.2003 u 14:24:05 profil autora
Vlado, ne kužim ovo "da ti dijete zaplače". Pliz, pojasni.
vlado 14.02.2003 u 15:44:40 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Moze. Prvo ti meni objasni ovo: "Daddyjevi su zapisi zadnjih dana prepuni kontradikcija, djetinjastog jogunjenja, durenja, neutemeljene idealizacije i iskljucive osude, ja to vise ne mogu ni citati.". Ne zajebavam te, nego ako sam krivo protumacio ovo, onda...

Btw, poznam te, Dju, skonto sam tek prije par dana...

Izmjenio - vlado u 14.02.2003 15:46:03
dju 14.02.2003 u 16:23:39 profil autora
To što sam htjela reć, zapravo je ono što sam već rekla :-(
Daddy je djetinjasto pjenio, tamo sve super, ovdje sve drek, tamo mu se svi smješkaju, ovdje mu se ženin sestrić (il šta već) premišlja oće li ga uopće pozdravit. Tamo svi misle da je njegova muzika dobra, ovdje ga svi sumnjiče za plagiranje i netalentiranost. Tamo drage tete u dućanu, ovdje sve frankensteini. On tamo najtoplija, najsimpatičnija i najpozitivnija varijanta samog sebe, a ovdje povampireni povukodlačeni Ripper-triper.
Mislim, naviknuta sam od njega dobivati daleko lucidnije analize sebe i svijeta u kojem jest, pa sam digla glas protiv rušenja (i narativnih i opservacijskih)standarda koje je sam postavio. Samo to.

P.S. Vlado, tako sam te zamišljala i onda kad sam te poznavala ne znajući te.
vlado 14.02.2003 u 17:23:42 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Samo da naglasim: ne bih htio biti nikome advokat, ali...
Sta znaci djetinjasto pjenjenje? Jel to saznanje da si OGRANICEN, iako si NEOGRANICEN? Ne samo da nema ni softvera ni hardvera, vec i da ih ima, kod nas bi vjerojatno hardver bio SKUPLJI od softvera, sto je elementara glupost...
E a sad ja da objasnim svoj dio...
Daddyjevu, hm, vrisku (nazovimo je tako) od 11. 2. ne shvacam kao nesto ispod njegovog nivoa, znas ono, to ti je kao kad Janicu rastura koljeno pa bude 11. u veleslalomu ( uz komentare "Evo, znao sam, nije ona nizasta"), ali nezahvalne budale ne kuze da ide utrka vec sljedeci tjedan. Tj. za sampione nema zime...
Ne zelim i ne mogu pristupiti Daddyju kao ono, sta se zalis, pogledaj oko sebe kako ljudi zive. On radi SVE da bi digao nivo SVOG proizvoda i vrijeme ce donijeti potvrdu da je to sto je radio imalo smisla i u sirem pogledu. Dizanju nekog opceg nivoa... Za ostalo ce se, izgleda, morati sam pobrinuti. Imam jednostavno feeling da bi mu htjela reci da ne sere - kvake, otprilike "suti i pjevaj", jer se i njegovi prioriteti percepcije mogu izmijeniti naglavacke 100%. Zbog jednog jedinog placa nekakve smezurane bebice...
Eh da, bebice... Zasto bas bebice? Nema veze s tobom, Dju, iako imas potomstvo... MENI je to na pameti... Gledam svoju zenu, izgradio sam jednu malu oazu svoju i branicu je u ovoj pustinji do posljednje kapi krvi. I osjecam da mi je vrijeme... Zelim to dijete, Dju, sad ti znam facu, mogu ti reci to, jebes i posao (koji mi je otprilike 72.83% zivota), i ljude i okolinu, i teritorij i usud... Jebo sve... DIJETE JE BITNO. Ali sta? Opet dodjes na isto. Zapravo, nije toliko bitno snimas li albume ili da li kupujes djetetu udzbenike. Sanse da te zasmeta ista vrsta gluposti su vrlo velike... Nesreca je doista ta koju treba odjebati. Negdje moram prekinuti jebeni krug u kojemu, pazi sad, unazad cetiri generacije (cijelo stoljece) moja familija su - izbjeglice. Pradjed i djed su ukazom kraljice majke Terezije iz 1901. preseljeni na teritorij danasnje BL. Za mog oca i mene pretpostavljas. Dakle, u sto godina moj pradjed, djed, otac i ja smo bili izbjeglice. Ima li smisla da to bude i moje dijete? Zasto, dovraga?
Dalje, unazad 200 godina, sve su generacije na ovim prostorima, ALI SVE, dozivjele - rat. O tome mi se ne da pricati, osim naravno, da kazem da tek TAJ krug treba prekinuti.
I jos jedna o promjeni ugla vlastite percepcije...
Shvacas, ja sam prije pola godine sluzio civilnu vojsku i svaku vecer, osam mjeseci, stavljao nepokretne invalide-studente u krevet... Znas, Dju, mi mozemo BEZ ICIJE POMOCI ustati, leci, nahraniti se, voditi ljubav. Oni to ne mogu. I svaku vecer sam odlazio od tih "osoba sa specijalnim potrebama" razmisljajuci: "JA, ZAPRAVO, NEMAM NIKAKVIH PROBLEMA. SVE SU TO PIZDARIJE U MOJOJ GLAVI". Medjutim, nisu... Opet ponavljam, uvijek naletis na zid, na neiskorjenjivu gupost, nakon cega "pocnes razmisljati"...
Osim krvavog rada, ja doista ne vidim drugog izlaza za sve nas. Mada nemam jos predstavu na koji nacin... Valjda to jaca nadu... I pomaze da prezivis.
Zapravo, Dju, ono "dijete" zaboravi... Zapravo je Jelena odlicno napisala, lomim se negdje izmedju, 50 -50.

P.S. Onaj tvoj P.S. je najljepsi P.S. kojeg mi je neko napisao... Hvala.
vlado 14.02.2003 u 17:26:05 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Jel ono Lollipop spominjala esej, he, he, he...
dju 14.02.2003 u 20:47:47 profil autora
Krivo, Vlado, krivo. Nikad Daddyju ne bih rekla da ne sere nego pjeva, malo mi je i previše stalo do onog što on govori. Moja primjedba ticala se dobrog ukusa.
Nemam potomstvo, ni u nagovještaju, ali mu se nadam i nije mi muka od svijeta koji će ti klinci ugledati. Ljepota je, ipak, u očima promatrača. Ma što pesimisti o tome rekli.
Janjko 15.02.2003 u 02:20:58 profil autora
Kad procitah Full Monty, vidjeh da je ono moje vjerojatno ispalo vulgarno. Sori, ja sam masturbirao praznu slamu, a to je onda odjeknilo.

Ja sam za film, jos nabacimo rimljanske toge, izgubljene poglede, visestruke usporene koituse koji se sporadicno dogadjaju i vriska sladostrasca pomjesana sa udaljenom grmljavinom. Hm, to mi vuce na Sodomu te Gomoru. Tja..