Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
sandidam 13.10.2017 u 15:40:11 profil autora
Ljubav je iracionalna. Zbog nje ne možeš racionalno razmišljati niti osjećati. Tjera te da radiš stvari koje inače ne bi radio. Ljubav može biti najljepša, ali i najgora stvar. U većini slučajeva započne lijepo, a samo rijetki ne iskuse onu goru stranu. Što napraviti kada se nađeš na toj lošoj strani ljubavi? Strani na kojoj se ja trenutno nalazim.
U najdubljoj točki našeg bića, dole na tom ludom raskrižju razuma, strasti i impulsa koje zovemo srcem, svi imamo različite žice. Svi doživljavamo stvari drukčije. Ali neke stvari su nam svima bliske. Jedna od tih stvari je glazba. Poslušaš pipse, poslušaš wilca, poslušaš joy division, i shvatiš kako nisi prvi ni zadnji čovjek koji je u kurcu zbog te iracionalne stvari. I nekako ti bude lakše. Sve dok se taj osjećaj praznine ne vrati.
Što sam stariji sve više shvaćam kako ne postoji univerzalni smisao života. Svatko gradi svoj vlastiti smisao. Razne životne situacije i iskustva oblikuju taj smisao kao kuglu koja se spušta niz planinsku stranu života. A zadnje iskustvo me naučilo kako cijelo vrijeme tragamo za određenim stvarima, kad zapravo sve što želimo je biti dio neke stvari.
Bit će bolje. Vrijeme možda ne liječi rane, ali zbog vremena zaboravljaš. A na putu prema tome (ne dole) pomoći će mi, kao i mnogo puta do sada, pipsi. Hvala na tome.
daddy 07.11.2017 u 08:50:42 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
tzv. univerzalnom smislu nikako a priori ne treba oduzeti postojanje.
vrlo važna i vrlo teška prepreka u toj potrazi za općim zakonitostima i smislom jest format "jastva".
"ja" sam za sebe i sam po sebi ne dopire do unverzalnog smisla.
dakle, učešće u toj potrazi zahtjeva izmještanje iz "sebstva", a to je baš zajebano jer "sebstvo" nas, homo sapiense, svakog pojedinačno, drži egzistencijalno na okupu.
sve pojavnosti koje uočavamo, vrlo brzo shvaćamo da nisu same po sebi, nisu same za sebe. nikad nećemo zaključiti da maslačak ima neki sasvim odvojeni smisao od maslačka do sebe. znamo puno o tome kako je maslačak vertikalno i horizontalno dio cjeline.
homo sapiens nije izdvojen iz tog prirodnog linkanja i to prirodno linkanje ima smisao jer link jest opredmećeni smisao.
toliko za sada.