Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
morsky 19.11.2015 u 12:03:49 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
I?
.
kak'' je bilo?
.
ima netko da je bio?
vrag vraško 19.11.2015 u 23:40:11 profil autora
Kakav dan za ray-ban i gun
Je-be-no

Sećam se 2010te, neki april, prva svirka u Beogradu u Amerikani. Meni i nekoj mojoj ekipi od desetak ljudi (od kojih su neki potegli iz Kragujevca, Bjeljine i još nekih gradova) je bilo super. Iako je tu bilo i par ljudi koje smo maltene doveli pred svršen čin na piću pred svirku stavljajući im karte ispred njih. Kao što rekoh, meni/nama je bilo super, što zbog toga što smo mislili da ih nećemo nikada imati prilike čuti u našem gradu, što zbog alkohola unetog u pripremama za taj događaj. No, posećenost je bila slaba, a bend ne tako opušten, kao nedovoljno svoj na svom. Možda i razočaran posetom. Godinu dana kasnije, videli smo se na long nightu, tu je već situacija bila malo bolja, sećam se da je nekoliko ljudi oko nas horski pevalo 2x2 na bisu. E, 2012. opet na starom mestu zločina, Amerikani, stvari su krenule da idu ka boljem. Poseta je bila nešto veća, publika nešto uključenija, a bend nešto opušteniji. Neka veza i razmena energije između publike i benda se osetila. Te godine smo se videli još par puta na nekim,čini se neadekvatnim mestima za bend kao što su Pipsi (brzi bendovi među gomilom pank i hc bendova i arsenal fest među ekipom koja je pre svega došla čuti marčela i dubiozu, što nije baš ista niša kao publika pipsa). U Ganu, pre godinu dana je to baš počelo da se razvija, klub je bio pun, a publika je uglavnom znala i pesme sa svežeg albuma.
Sad, pošto sam prečešljao u svojoj glavi kako je išao taj proces u gradu sa bendom koji mi jebiga znači, da se vratim na pitanje. Bilo je jebeno. Pročitao sam posle one svirke krajem februara 2012. u amerikani da je Daddy napisao kako se začudio kada je na Bogu odjednom publika preuzela i pevala umesto njega. To se sinoć desilo više puta. Više puta sam se okrenuo i pogledao oko sebe i video zatvorene oči i neke iskrene blentave osmehe. Ja znam da je za buduće gigove i pozive ovde jako bitna poseta i zarada organizatora, znam da je to možda malo bendu trn u oku ili nešto. Ali, što se tiče nas koji smo juče bili (uzgred svirka u sredu od 11 uveče, poseta i nije bila toliko loša, bilo bi sigurno značajno više ljudi da je bio drugi dan) bitno je da se razumemo. Pipsi nikad neće biti Beatlesi i Stonesi, ali će jebiga biti i jesu kultni bend.
morsky 20.11.2015 u 00:11:31 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
e, pa Vraško, baš Ti hvala.
.
baš si majstor. ;-)
.
jednom ću i ja potegnuti u BG na Pipse.
unapred se veseloim!
milana 20.11.2015 u 00:20:38 profil autora
Ovaj put je atmosfera bila nekako drugačija, onokad si u prvom redu, a imaš osjećaj da iza ima bar 3 puta više ljudi od stvarnog broja. Svi raspoloženi za igranje, horsko pjevanje, posebno na Plači, Poštara i Gume. Nasmijana lica all around. I to mi je nekako najveći utisak, ta nasmijana lica.
A Pipsi su počeli sa Vladinom Nebeskom, sa Zdenkom su opet napravili pravu ludnicu, kao kad si na punk koncertu, pa krene šutka :), a na kraju su iznenadili sa Porculanom u drugačijoj verziji.
Poslije 2 bisa, tražen je i treći, ali Mikser radi do 1, do kada je bukvalno i trajala svirka.
vrag vraško 20.11.2015 u 00:41:00 profil autora
Kakav dan za ray-ban i gun
morsky, kad došao - dobrodošao.

I da, to što je milana rekla. Na početku otvaranje i omaž Vladi Divljanu. Pesnica na grudima. Rispekt.
morsky 20.11.2015 u 09:14:54 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Sjajno!
.
Hvala Ti Milana na svome osvrtu. Baš mi je drago za Nebesku.
Kakav je to gospodin! Taj naš Vlada.
.
See you Vraško..
.
Pozdrav ekipici u BG.