Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
janakis 24.11.2014 u 13:55:14 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
ako je suditi po snimkama iz šlepšoa s YT (nisam gledao emisiju), čeka nas odličan koncert raspoloženog benda. proljeće usred zime!
janakis 24.11.2014 u 13:55:27 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
(kako je u splitu bilo?)
Johan 24.11.2014 u 20:01:16 profil autora
Super je bilo! Meni puno bolje od očekivanog. Pun klub i velika gužva unatoč tome šta je ekipa tvrdila da neće biti tako jer u gradu je iznenađujuće bilo još nekoliko zanimljivih događanja. Jako dug i jako dobro složen koncert, ekipa je nakon dva bisa bila spremna za još iako su jedva stajali na nogama. Falilo je reakcije publike u nekim pjesmama, Dan Mrak pogotovo. U Zg će to biti brutalno. Što se tiče iznenađenja na setlisti: cijeli život za ideju, tvoje riječi su u spreju, zato nemoj da te puca paranoja

Jebiga, moram ubacit i nogometne konotacije. Ipak je na dan koncerta trebao biti igran derbi, a nije odigran. Prvi put u povijesti. Veliki doček igrača Hajduka na Poljudu neposredno prije koncerta, u gradu svira bend koji je simbol Zagreba i autor navijačke himne Dinama. Bilo je puno onih koji su to vidjeli kao dobar povod za usijane glave, pogotovo kad su vidjeli kako ekipa sa šalovima Hajduka ulazi u klub. Uglavnom, mahalo se šalovima i pjevalo refrene. Nije baš tražen djv, tražen je Nogomet. Nije svirano ni jedno ni drugo.

Dajte nam sad taj Dom sportova!
johnnykola 25.11.2014 u 08:30:05 profil autora
sta je bilo!? reci!
Znači, Kečiga i High & Dry u domu.
https://www.youtube.com/watch?v=MyxkGqGX_OQ
Pa će i oni biti dry.:)
josip 28.11.2014 u 11:55:16 profil autora
Imam 30 godina, otprilike toliko i PCVC koncerata iza sebe.
Jučer slušam intervju na Studentu, danas na 101-ici, i počne me obuzimat adrenalin, uzbuđenje, nemir, ko neki tinejdžer pred maturalac se osjećam.
Toliko utakmica u nogama, a ja kao da zapravo debitiram tek 06.12.2014.
Moji Pipsi!
Josh 29.11.2014 u 11:57:22 profil autora
prokleti kralj
dijeli uzbuđenje sa imenjakom poviše, ko šiparica sam prije prvoga dejta!

ćipijeho!

T - 7 days

a sutra Tatica kod AcA ;)
oboružanog sa pitanjima ;)
johnnykola 29.11.2014 u 12:40:00 profil autora
sta je bilo!? reci!
Pisao sam ШББ КББ poštaru na mopedu.
https://www.youtube.com/watch?v=_7LaPhLPAuU
Zamolio da zada i par nestandardnih pitanja.
Pisao teško jer emisija nije elitistička (mislim, niđe veze), ali da će biti i nekih na tragu mojih predloženih - moždabitno.:)
Nadati se.
Josh 30.11.2014 u 15:28:52 profil autora
prokleti kralj
jučer sam na FAQ-u naletio na ovo, umro od smijeha, pa da podijelim, povodom današnjeg gostovanja kod AcA ;)
Pita: nepoznat netko, odgovara: Dubravko

pozdrav, dva pitanja: prvo, nakon zanimljivog gostovanja štivičića u nu2 zanima me da li bi ti pristao da te pozove stanković? i drugo: tekst netom prije ne budi tužan dečko moj na srcima, nikako da uspijem shvatit što pjevaš? hvala unaprijed i sretno s pločom.
!štivičić mi je bio baš super. naglasio je taj zaboravljeni pojam "hrabrost" i posramio me.
nu2 je jedan od rijetkih dobrih proizvoda nacionalnke, ali ja nikako ne vidim povod zašto bi u nju bio pozvan. svjestan sam da za takvu emisiju u terminu nedjeljnog ručka gost mora imati veću popularnost od moje, a ne da stanković prvih 10 minuta objašnjava tko sam i zašto sam uopće tamo.
Rio 30.11.2014 u 16:28:57 profil autora
I''''''''''''''''ll take away your pain, let''''''''''''''''s work on you babe
sve od mraka
pa do dana
on već sanja
satima..ma tamo me čekaj,skini kaput i od jebi sve...pozdrav svima i vidimo se...
johnnykola 30.11.2014 u 20:50:48 profil autora
sta je bilo!? reci!
Odlična je bila Nu2.
Ne mogu se, bez obzra, oteti dojmu
da se Daddy smori živ. Opet, dijelom
i razumijem, ljudi baš znaju biti govanca.
Nema mišosti više.
Ali, Bože moj, idemo dalje.
daddy 30.11.2014 u 22:57:03 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
"ako želiš biti prvi moraš prolit malo krvi", mislim da je to iz jednog crtića o zebri trkačici. tak je to, vrlo često ne radim ono što bi htio, a da bi došao do nekog cilja za kojeg držim da je bitan.
težak dan, težak cijeli ovaj period, ali drago mi je da sam to morao proći, bit ću valjda bolji nakon svega.
johnnykola 01.12.2014 u 07:13:43 profil autora
sta je bilo!? reci!
Da. Mogu misliti šta se sve moralo
uraditi za organizaciju. Sandro mi je jednom
rekao: "Mi smo isti." A ja mu odgovorio; "Jesmo
klinac." Nakon svih godina
dobro je da postoji baza fanova. Na tvom se mjestu
ne bih lomio, jebajiga ko konta konta,
ko ne konta ima koga će kontati. Dakle, šta hoću napisati,
udaraj po svom i to ti je. Od jezika do muzike.
Dupli kum u mene je jednom Zlatici rekao:
"Kako ga ti kontaš? Mi muški nekad stanemo i blage
veze nemamo o čemu on priča.":) I uvijek sam tako.
Od pete godine. Zaboli me. Zato Morsky dobro jednom
napisa da imam svoje on.:p
Ili Cane:
http://i.imgur.com/JWSp8f9.jpg

Dodatno, nisi ti nikakav introvert. Da vidim pravog
introverta kako pjeva pred 3000 ljudi. Pjevat će, al'' u panjevima.
Bezveze se nafuravaš. I to lider, konstruktor, sigma mužjak.
Možeš biti šta god hoćeš i ne moraš to ljudima objašnjavati.
Ljudi nemaju šta da jedu, sad će se baviti time jesi li ti
Bob the builder ili Elephant undercover.:p

Znaš kako kažu; "Nemoj se spuštati na njihov nivo,
jer obično nastoje te natjerati da to uradiš, pa te dobiju na iskustvo."
Zašto Aca tebe ne bi kontao? Zašto bi ti ulazio u njegov format?
Ti si njegov gost neka on skoči u tvoj. Kako
se onaj fotograf skino ''ladno u emisiji? Ha ja!

Ili u mom slučaju ne zna neko referencu iz Nadrealista ili Obćane zemlje,
kažem nešto na tom tragu, pa neće se svemir raspati objasnit ću ti i ovako,
a plus znam da ćemo se nasmijati. Što smo si više dobri i imamo što veći
presjek referentnih tačaka - to smo si više svoji. Pa nećeš svakom referentne
tačke pokazivati. Što rekli u Munjama: "Nauči par riffova!" Evo je, jedna.:)

Ukratko i dodatno, da sublimiram, sumiram i zumiram mit Dovlinom:

"Ne možeš svakog usrećiti. Nisi burek."
Josh 01.12.2014 u 09:07:39 profil autora
prokleti kralj
ne znam, dosta je negativnih komentara po FB stranici Nedjeljom u dva, ali cijelim trajanjem emisije i dobrih par ura nakon ja sam bio ponosan što sam Pips fan.

ne iznenađuju me komentari, oduvijek su se ljudi polarizirali kad je riječ o daddyju i Pipsima....crno bijelo....očekivao sam to....


ne daj se!
bravo Dubravko!!!!
svaka čast!!!!
DanMrak 01.12.2014 u 11:27:11 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Mene bi zabrinulo da su komentari isuvise pozitivni. To bi tek znacilo da nesto opasno ne valja :)

Negooooooooooo.....DS. Broji se sitnooooooo! :D
josip 01.12.2014 u 11:53:32 profil autora


"Ne možeš svakog usrećiti. Nisi burek."

Hehe, zakon!

Sve se svodi na ono što je Dudo jučer rekao - zašto bi imao potrebu pričati gluparije o ljudima koje neznam?

A za upoznavanje, nije TV emisija ovakvog tipa format za to.
Tako da bi svima, koji imaju nekaj "pametno" za reći, poručio - slušajte pjesme Pipsa!
johnnykola 01.12.2014 u 12:57:23 profil autora
sta je bilo!? reci!
Ima i onaj dio, koji je Dubravko rekao, žao mi je ako
sam nekog nipodištio, a znam ga, u komunikaciji.
Dakle, dalje od ljudi koje ne znam.
Treba znati slušati i otovriti se za različite jezike, žargone i reference.
Jer je sve na kraju isto, svi smo ljudovi.
Razumijem da u Mlinima to ne može znati teta prodavačica
kad me pita za sitniš, a ja pogledam u lipe u šaci i kažem: "Ne mogu meda."
A ona me gleda k''o tele u šarena vrata.
Uložiš dodatni napor, vidiš čovjek nema za kifle, aha to što je rekao
tiče se toga, u nečijem svijetu "Ne mogu meda." znači nešto sam financijski
zanemoćao.:ppp E, sad, zamislite traumu to prevedeš: "I can''t honey on the spoon."
Kreće li humor? Kreće.:)
E, sad, ja postavljam pitanje. Kontam Kjuta koji govori brački, kontam Caneta koji
govori beogradski, kontam Dubravka koji govori pozagrepčanski, pa majku mu, dajte i vi uložite daotni napor pa skontajte šta znači:
"Šefket Haljimi i Jokjuar Haljimi"
Samo se možete obogatiti, više znati, a ne reći šta on mulja, glupi Bosanec?

Hajde dosta šuplje, ko je Jokjuar Haljimi?:ppp
:)))
dendrofil 04.12.2014 u 19:48:26 profil autora
poleti i leti
na slatkim radoznalim mukama se iščekuje dom sportova, a u međuvremenu smo sutra na jinxima u rijeci. lijep će ovo vikend bit ;)

sretno, i vidimo se! pobjeda!
morsky 07.12.2014 u 01:47:13 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
pre-pre-prekrasno!!
.
publika, u nikada većem broju, nije ovako veličanstveno komunicirala s dragim nam PCVCom!
.
siguran sam da ćemo moći uživati u nekim snimkama koncerta, jer je osim publike i banda, izvanredna bio i sadržaj na videowall-u.
.
pre-prekrasni dragi nam ljudi iz PCVC, hvala Vam !
.
puki 07.12.2014 u 10:07:55 profil autora
Old rabbits die hard
Fala na sinoć!

jokerlass 07.12.2014 u 12:27:07 profil autora
jučer se skupile sve frendice i frendovi, svečano preslušavali albume kod mene prije koncerta, u povorci domarširali na DS, u ritualnom zajedništvu singalongali s ostatkom dvorane. a svi mi smo u različitim đirevima, jedina točka koja spaja naše glazbene ukuse su pipsi. svi slušaju pipse. svi su slušali pipse ko klinci. svi znaju sve lirikse od pipsa.
i svi su jučer išli na dom sportova. mame, tate, braća, prijatelji. pipsi su jedno zajedništvo jedne generacije (u mojoj percepciji zagrebačke ali je zapravo regionalna), točka sažimanja i okupljanja, ljepilo
tema razgovora u koju se svi uključuju i za koju svi imaju nešto za reć (to je nevjerojatno)
ono što nas uvijek na isti način dira, sve prolazi, pipsi ostaju, sigurna luka na bojnom polju svakodnevice, pjesme koje dobivaju na snazi s godinama a mijenjaju značenje ovisno o životnom kontekstu u kojem se nađem pred binom u tom trenutku, ali uvijek jednako spoznajno i duboko značenje
izvrtim zadnjih 100 puta dok sam bila na pipsima
izvrtim sva eeeventualna negodovanja iz prošlosti u sebi što nisu svirali ono što sam htjela da sviraju (drveće i rijeke) nego ono što su Oni (većina) htjeli da sviraju
i shvatim, hvala bogu na tome. pa u tome i jest bit pips koncerta
da se spojim sa tim ljudima na koje inače ne bih naišla na koncertima koje inače pohađam. bratstvo i jedinstvo! i tak, super je bilo
baš sam istinski emocionalno-psihofizički osvježena i iscijeljena
(proplakali smo svi malo (u različitim momentima, svatko ima svoje pipse) ) --- katarza!

hvala. :)
svibor 07.12.2014 u 16:12:41 profil autora
pipsi, hvala za najljepši rođendanski poklon sinoć! ikada!
DanMrak 07.12.2014 u 23:28:46 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ja sam u procesu stabilizacije još, kad završim sročit ću nešto.....mada, sve se to svodi na zajednički nazivnik- LJ U B A V.
johnnykola 08.12.2014 u 00:15:50 profil autora
sta je bilo!? reci!
Nevjerojatno nešto. Kakav zvuk, kakvo svjetlo, video wall...
Svaka čast! Da, ljubav.
janakis 08.12.2014 u 11:47:15 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
rekao je daddy i u nu2 da bendovi u 22 godine odgoje svoju publiku. no, ono na što nas pipsi nisu naučili je gužva na koncertu ;) broj ljudi je bio fascinantan i nisam mislio da ću to ikada vidjeti, i zbilja mi je drago da su pipsi rasprodani u takvom prostoru.
odlučili smo se nakon prvih par pjesama odmaknuti iz gužve, povući sa strane. gore u kutu, prvi vrhu tribine - zvuk je bio loš. govor nerazumljiv, ako pjesme nisi poznavao otprije, nisi mogao uživati osim u samoj činjenici da si na koncertu. kasnije smo se spustili prema dnu tribine i tu već uspjeli doživjeti koncert.
da, da, rock koncert, što smo tražili tamo daleko gore, da, pogriješili smo, ali imali smo razloga i imali smo pravo jer koncert je bio za cijelu dvoranu. zvuk međutim nije. nisam doživio fascinantno iskustvo, bilo mi je lijepo, pa opet bih i dao isto para za isti zvuk, ali... sebično bih radije izabrao tvornicu sljedeći put.
i da kažem, ekipa s vrha tribina je naizust pjevala npr walta tako da je zbilja cijela dvorana bila ispunjena pipsfanovima, a ne "bratićima" ;)

pipsi su bili odlični i hvala na koncertu!
sis 08.12.2014 u 14:31:58 profil autora
još možeš popraviti sve
Malo sam se pribojavala kako će to izgledati. Ne zbog benda, nego me je strah bilo poluzainteresirane publike, koja priča pod nastupom i jede kokice, budući da po statističkim zakonima među tolikim brojem mora biti i dosta veći broj nezaintersiranih.Ali to se zbilja nije dogodilo, publika je bila ,rekla bih odlična i na trenutak sam pomislila da ima još šanse za ovaj grad.
Bend je naravno bio sjajan, ništa manje nisam ni očekivala. Set lista krasna. Naravno ne bih imala ništa protiv Bake Lucije , Trenera morskih pasa, Popravka, Porculana, Plivača....ali zbilja ne znam što bi se od odsviranog smjelo izbaciti.
Povela se neka diskusija o tome je li trebalo od publike prihvatiti Dinamo. Meni je to bilo krasno i baš nekako dirljivo. I čini mi se da je bilo potpuno spontano.
get 08.12.2014 u 14:35:57 profil autora
Ništa mudro
rekao je daddy i u nu2 da bendovi u 22 godine odgoje svoju publiku. no, ono na što nas pipsi nisu naučili je gužva na koncertu ;) broj ljudi je bio fascinantan i nisam mislio da ću to ikada vidjeti, i zbilja mi je drago da su pipsi rasprodani u takvom prostoru.
odlučili smo se nakon prvih par pjesama odmaknuti iz gužve, povući sa strane. gore u kutu, prvi vrhu tribine - zvuk je bio loš. govor nerazumljiv, ako pjesme nisi poznavao otprije, nisi mogao uživati osim u samoj činjenici da si na koncertu. kasnije smo se spustili prema dnu tribine i tu već uspjeli doživjeti koncert.
da, da, rock koncert, što smo tražili tamo daleko gore, da, pogriješili smo, ali imali smo razloga i imali smo pravo jer koncert je bio za cijelu dvoranu. zvuk međutim nije. nisam doživio fascinantno iskustvo, bilo mi je lijepo, pa opet bih i dao isto para za isti zvuk, ali... sebično bih radije izabrao tvornicu sljedeći put.
i da kažem, ekipa s vrha tribina je naizust pjevala npr walta tako da je zbilja cijela dvorana bila ispunjena pipsfanovima, a ne "bratićima" ;)

pipsi su bili odlični i hvala na koncertu!


Imaš potpuno krivo vezano za zvuk.

Prvih par pjesama i jest zvučalo fantastično, i vjerojatno ste otišli gore kada su krenuli sa novim pjesmama, koje su u principu nesvirljive.

Sve pjesme sa Fread Astair-a su zvučale baš onako kako i trebaju zvučati.

Bi li ili ne bi, jednostavno neprepoznatljiva, Walt se raspršio kao pjena na moru.

Jebi ga, to su činjenice.

Koncert je bio fenomenalan. Ja sam sjedio u zadnjem redu u sredini, i evo samo malog isječka snimljen mobitelom, a znamo da to nije oprema za snimanje pa poslušaj kako zvuči.

Sada mi je samo žao što nisam više snimao pa da znaš o čemu govorim.

http://www.filedropper.com/wp20141206221235pro

Ovo je top 3 koncert Pipsa. Prvi mi je i dalje onaj iz Gavella-e, dok drugo mjesto dijele dom sportova 98 i ovaj sada.

Ovaj je emotivniji, i zaokružuje jedan glazbeni put, pa bi mu se mogla dati prednost.

I opet dođe sve na moje, kada sam rekao da su nakon Freda stvari krenule krivo, što zbog sponzora što zbog razlaza. Jednostavno su trebali izbacivati i pjesme sa B strane, koje bi danas bile znatno slušanije.

Al ja volim Pipse bez obzira na sve :)

Slušam ih od prvog dana i to se jednostavno neće nikada promijeniti.
Supporter sam band-a, i kupujem svu diskografiju koja se pojavi u prodaji jer želim da i dalje stvaraju muziku koju volim.
janakis 08.12.2014 u 17:38:45 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
get, ja sam bio pola dvorane od tebe, točno u kutu, dijagonalno od pozornice. nismo mogli imali isti zvuk.
get 08.12.2014 u 19:50:36 profil autora
Ništa mudro
Jep to je već zeznuto za zvuk

Ali svejedno se zvuk razletio na pjesmama s Walta
midnightmoon 08.12.2014 u 23:05:55 profil autora
žalim, nisam uspjela doplivat s visa, mada se moglo plivat i po gradu; bijah u mislima s vama.
čestitam na uspješnom koncertu!

Josh 09.12.2014 u 10:38:39 profil autora
prokleti kralj
genijalno.

hajdi ho.

bez riječi.
get 09.12.2014 u 11:46:21 profil autora
Ništa mudro
Evo dio atmosfere i na HRT Hrvatska uživo od 08.12.2014.

http://www.hrt.hr/enz/hrvatska-uzivo/

Odmah skočite na 35:35.