Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
johnnykola 01.11.2015 u 17:36:27 profil autora
sta je bilo!? reci!
Može, nema problema. Nema antiteze cijelom sustavu (ali mora biti nisam toliko o tome dumao, nema veze), ono, ima njegovim segmentima, da ga *ebeš. Po meni previše uvezuješ izbore i sustav, kao da njega samo politika kroji, mada, u najvećem da.

Ali stani, bio bi ti okej neki drugi izborni sustav, na kojem bi istu ekipicu birao? Rambo spika, prvo na test inteligencije pa glasaj, ili nešto slično. onda možemo pričati. tada ima smisla posništavanje listića, ali ako si kontra politika - nema.
daddy 01.11.2015 u 21:28:54 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
da, nužna je promjena izbornog sustava.
a ona se uskoro neće dogoditi.
zato je sve ovo što pričam idealizam.
ali....dobro veli morsky, i komunistička partija je početkom 20 st bila grupa idealističkih tikvana s 5% sharea...a onda se nešto zalomilo - zadesilo - poklopilo...
izborni sustav, taj poligon katapulta vlasti, u potpunosti determinira kandidata.
stoga, u nekom drugom izbornom sustavu ove stranke bi imale sasvim drugačije programe, s današnjima bi unaprijed gubili izbore.
za drugačije programe morali bi imati drugačiji stranački kadar i ustrojenost.
johnnykola 02.11.2015 u 03:15:40 profil autora
sta je bilo!? reci!
U redu, a kakv bi on onda bio?
Neko ga na planeti već ima?
Relano, ona Ničetova je zlatna - ne bavi se politikom.
daddy 02.11.2015 u 08:08:29 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
https://www.youtube.com/watch?v=3Y3jE3B8HsE
ovo me oduševilo.

ipak, nobelovac Morsky tvrdi da je za nas konkretno vrlo bitno postojanje obaveznog! Negativnog glasa, koji je u rangu zlatnog reza 0,66 (za razliku od glasa za koji je uobičajenih 1). dakle, glasanje stalno u 3partitnom okruženju - uvijek 3 kandidata - uvijek glas za, glas protiv i za jednog se ne glasa. implikacije takvog sustava nek ti morsky objasni, al valjda ti je jasno - ovaj yt video što ti šaljem dat će ti sliku.

što se dešava u hrvatskoj danas. izborne jedinice su tako iskasapljene da apliciranje D HONDTOVOG načela apsolutno garantira vladavinu 30% glasačke mašina nad ostalima. bezbroj nelogičnih izbornih jedinica kojima je jedini cilj da hdz-ova populacija iznjedri delegata kud puklo.
u danaskoj cijela država 1 izborna jedinica - naravno da ovakvih sranja nema.
daddy 02.11.2015 u 08:14:05 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
i razmisli..
o 2 prebitne stvari ovdje nitko ne priča. baš nitko ili gotovo nitko ;

a) neophodnosti promjene izbornog sustava (kad pičke sdpovske izgube izbore neko vrijeme će trubiti o potrebi promjene sustava, preciznije samo o prekrajanju izbornih jedinica)
b) važnosti poništavanja listića

zašto?
zato jer smo morsky i ja možda idioti?
ili to poziciji i opoziciji savršeno odgovara?

morsky izborni sustav
http://slideonline.com/presentation/61491-izbori-22007-ppt
johnnykola 02.11.2015 u 08:38:52 profil autora
sta je bilo!? reci!
Da, sve ok, ali mislim da radiš jednu veliku omašku.
A ta je da je jako dobro kad si na vlasti.
Za vlast će gro ljudi koalirati i sa crnim vragom, to se nikada neće promijeniti.
Čemu sav sustav, ako u pol frke imaš prebjege iz jedne stranke u drugu?
Ako samo da bi bile na vlasti stranke koaliraju
s totalnim oponentima?
Ono, postani političar pa udri. od ove priče je slaba vajda.
Opet, kad postaneš političar = ljigavac si.
Po prirodi stvari. Na kafama si, ručkovima, kanapeima.
Da negdje zasadiš šumu čempresa zatvorit ćeš oko na nečiji monopol nad gorivom.
Iza toga može se glasati i ovako i onako.
U politiku će rijetko kada stručan, doktor, inžinjer, šumar...
Samo propalitet ide tamo, uz iznimke koje potvrđuju pravilo.


Dale, ova moja priča je iznad izbornog sustava. Lobiji nas satraše.
Uvijek je jedino rješenje top down pristup, mrga na vrhu koji će reći ne može više ovako. Odozdo možeš do vijeka čeprkati - od toga jedno veliko ništa.
johnnykola 02.11.2015 u 08:52:06 profil autora
sta je bilo!? reci!
S kim li će tek ovaj koalirati za svoje čemprese:

http://i.imgur.com/UzGqcnE.jpg
daddy 02.11.2015 u 08:57:13 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
"ništa se tu ne može....zato zato i zato....."
nedozvoljiva je egida i nedozvoljiv modus operandi homo sapiensa.
regresivan, kontra strijele vremena.
problem je što neodgovorn zaostali dio čovječanstva ne želi djelovati ako to djelovanje nema za posljedicu TRENUTAČNI pozitivan efekt.
to je totalno neznaje i nemoć anticipacije.
mi smo danas korisnici tehnoloških dostignuća koja su rezultat anticipacije, požrtvovanja, rizika, borbe. pa kako nas nije sram to previdjeti?
dakle, to je dop. odsustvo planiranja, odsustvo temeljnih vrijednosti, odsustvo odgovornosti, odsustvo shvaćanja nositelja ideje.
pa kakva je onda naša uloga na Zemlji?
da kenjamo i stenjemo?
daddy 02.11.2015 u 09:06:49 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
S kim li će tek ovaj koalirati za svoje čemprese:

http://i.imgur.com/UzGqcnE.jpg


o tom potom.
naš pznati svemir organiziran je na principu +/-
svaki sistem u sebi prirodno sadrži negaciju.
u zemlji živućeg fašizma i ekstrema sviju fela mediokritetsvo je anđeoski dar s neba.
"mostove ćemo prelaziti kad do njih dođemo", rekao bi emil t.

lijepo ti proizlazi iz morskog sistema, što sam ti rekao - ne mogu frajeri imati ovakve programe u ovom sistemu. moraju imati sasvim drugačije, puno afirmativnije, na znanju bazirane programe.
postkoaliranje u takvom slučaju? postkoaliranje s frajerima koji su isto neki kurac morali na sebi raditi - izvolite, samo postkoalirajte i lobirajte.
johnnykola 02.11.2015 u 09:08:05 profil autora
sta je bilo!? reci!
Sve mi je jasno, ali mi nije jasno
zašto ne uzimaš za ozbiljno dio o politici i nebavljenja njom?
Hoćeš nešto promijeniti, osnuj stranku i udri.
Ha ja.
Ko će ovako tebe i Morskog slušati.
Samo ja.:ppp Realno.
Sve je to palamuda, oprosti na izrazu.
Iz jednog segmenta ljudskog društva, politike, zato što se neko ne bavi njome
sve ljude nazivati retrogradnim, zaostalim, nikako da uhvate kraj strijele vremena, blablabla
Evo ti si si već krenuo, u svom segmentu si počeo sa mnom komunicirati nakon godina, a ti bi da svi odmah i sad ili za 5-10 godina (što je u istoriji treptaj oka) prihvate tvoj izborni sustav.
Vidiš da ne ide i na vlastitom primjeru.

Naprijed ćemo ako komuniciramo.
Npr., ti, realno, ne samo po meni imaš prave humanističke, ono pozitivne ideje.
Uspio si ih iskomucirati s dva i pol čovjeka na forumu. Može li se na tome nešto uraditi. Pa može.

Ne kuni se u tetu politiku već komuniciraj pa da vidiš.:)
daddy 02.11.2015 u 09:23:56 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
kad sam rekao da želim strukturalnu promjenu za 5-10 godina?
nikad.
znam da nije moguća.
ova priča je neophodna kad temelj promjena za mnogo više vremena, vjerojatno poslije nas. mi joj nećemo uživati plodove.
moj je zadatak da u tome sudjelujem kao čestica prašine.
pun krac ovog što pričam proizlazi iz 20 godina druženja s mojim prijateljem Morskym, a nešto sam i pročitao.
mnogo toga što radimo u svojem formatu, on na svojem poslu, ja na svojem paradigmatski je povezano s ovim što govorim.
nas dvojica se ne igramo isusa krista, niti mislimo da u današnjoj postavci stvari imamo velikog efekta.
šapnut ću ti - ja, mali dubravko ivaniš natjerao sam morskog da ode i poništi listić, uopće nije hito glasati. JA SAM MEGACAR ;)))))))
johnnykola 02.11.2015 u 09:39:55 profil autora
sta je bilo!? reci!
:))))
sis 06.11.2015 u 13:31:22 profil autora
još možeš popraviti sve
Savršeno mi je jasno da su izbori tipa" žuto je naprijed ja se pitam što je iza", ali i dalje biram manje zlo.
Ne slušaju mi se priče o lustraciji, ustašama, partizanima i jugoslavenima. Živimo u 21. stoljeću možda bismo nešto i radili...
Ne želim premijera koji će me sramotiti po svijetu, svojim nepoznavanjem jezika, nedostatkom obrazovanja i općom neupućenošću.
Izrabljivanje bolesnog djeteta u svrhu izborne promidžbe je dno dna. Odvratnije i nemoralnije ne može.
Vjera je privatna stvar.
Nije trenutna vlast, nikakvo cvijeće, zapravo jako je daleko od toga, ali mogu začepit nos i dat joj glas, jer bojim se da slijedi puno gore.
daddy 07.11.2015 u 10:57:37 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
"manje zlo" je potpisivanje nazadovanja.
čisti komformizam.
"manje zlo" je zlo.
ljudi koriste termin "manjeg zla" kao da se razgovaramo o kućnom ljubimcu, simpatičnoj brbljavoj papigici koja, eto, ponekad i bezrazložno kljucne, ali mi smo pametniji, sve ćemo oprostiti.

"manje zlo", to su pizdarije.
s "manjim zlom" nema promjene, a ona je nužna, odnosno nužno ju je osvijestiti i biti spreman na dugotrajni proces, proces koji nas može nadživjeti.

za sve nas homo sapiense ključno je pitanje spremnosti na borbu, na osobno učešće, na osobni impact, a na dobrobit sviju. smatram to našim poslanjem, nevažno koje smo nacije.
"manje zlo" je pasivni konzumerizam, "manje zlo" ima specijalno mjesto u paklu.
uostalom, vrag uvijek nudi "manje zlo", zar ne?
inače, ko bi ga živ slušao i priklanjao mu se?
johnnykola 07.11.2015 u 11:48:00 profil autora
sta je bilo!? reci!
Jeste, vrag nudi manje zlo od Zevsa. Al'' u panjevima.:ppp

''Al prođe od tad 13 Bajrama, ni slova o devedeset i drugoj.:ppp
morsky 09.12.2015 u 10:17:19 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
daddy,
je li bismo mogli dobiti uvid u rezultat, a da ne moramo ponovno glasati?
.
recimo nakon svakih 7 dana.
.
ili ima neki uvid u stanje semafora, a ja ga ne znam aktivirati..
daddy 13.03.2016 u 09:59:49 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
primjećujem vrlo loš trend odziva na anketu o "slobodi govora".
http://www.pipschipsvideoclips.com/hr/astronauti/anketa/?anketaId=345
stvarno ne znam u čemu je problem.
ne interesira vas problematika?
nemate o toj temi mišljenje, a nekmoli dvojbu?
pitanje je krivo postavljeno? okej, kako je po vama trebalo glasiti?
stvarno mi je interesantno da u tzv. grupaciji lijevih liberala koja je povijesno institut "slobode govora" izumila imamo tako slab interes za temu.
temu koja se direktno veže na "govor mržnje"
a pupčano je povezana s etikom.
ima li netko nešto za reći?
romana 22.04.2016 u 11:20:37 profil autora
Od ovih deset pojmova bar pet mi ide na živce, jednako najviše. Težak zadatak. :)
morsky 23.04.2016 u 09:13:14 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?

sucker 14.06.2016 u 15:57:16 profil autora
dobiti državu u doba kada su je hrvati dobili otprilike je kao da klincu za rođendan daš rabljeni Playstation 1, a PS4 je već odavno na tržištu, s pripadajućim igrama koje tvoj hardver jednostavno ne podržava. karikiram, jasno, ali koncept (europskih) država ionako odumire i ta raspršena moć se zadnjih 20-30 godina postupno centralizira kako bi mogla parirati novim svjetskim blokovima. a narodu ostaju zastave, himne... i repka, naravno:) dobro/loše su nesretne kategorije za ovakvo pitanje.
daddy 26.06.2016 u 20:54:31 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
dobro lociraš problematiku.
hvala na komentaru.
gogolj 04.02.2017 u 23:28:15 profil autora
dao sam kumu glas. najbolji je jednostavno.
apokalipsa je isto vrh.
ne znam jeste gledali onaj dokumentarac koji je žena francisova snimila o snimanju apokalipse "hearts of darkness" - fenomenalna stvar.
zanimljivo je da hitch nema ni jedan glas, ukusi na stranu, vjerojatno najbolji režiser ikad.
gogolj 21.03.2017 u 20:58:49 profil autora
opet film, a film volimo :)
dao glas coenima iako dvojio između njih i vudija. vudi je čudo, majstor snima doslovno jedan film godišnje, i to jako dobre filmove manje-više, nevjerojatno.

generalno, u anketi ih nema, al najdraži filmaši današnjice su mi sorrentino i farhadi. ♥
gogolj 06.10.2017 u 18:03:34 profil autora
od htv-a kad malo bolje razmislim pogledam samo htv3 tu i tamo. mada ni on nije kao prije, najviše mi ža one emisije s kurspahićem nediljom ujutro.
sad sam dobija i onu snimalicu pa kao snimim i ponešto s drugih programa. pogledat ću vjerojatno nikad pa ni tad.
generalno tv preko dana uopće ne gledam, tek navečer palim iza 10 i uglavnom je to neka daunlodana serija i ako uspijem ne zaspat prije kraja epizode - super.
zadnja je the deuce i nisam zaspa. dobra je! simon jebiga.

nego jel bila anketa o radiu? ne mogu se sitit.
to bi mi bilo zanimljivo, budući da sam u zadnje vrime veliki fan radia općenito, pogotovo našeg zadarskog 057! :)
sandidam 31.08.2018 u 12:12:20 profil autora
Eto ga. Serije me dovele u onaj nedoumični problem gledanja stvari u cjelini ili samo najboljeg od cjeline. Gledajući cjelinu Fargo je pobjednik. Ali prva sezona True detectiva mi je toliko dobra da sam se u ovom slučaju odlučao za ono drugo. Držim se onih ribica iz farga; what if you are right and they''re wrong :)