Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
morsky 24.05.2014 u 22:14:30 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
..
.
midnightmoon 25.05.2014 u 16:37:34 profil autora
revoluciju vidimo kao svrgnuće krivo ustoličenih osoba, po tko zna kakvim klanovskim aršinima, i ustoličenje onih koji su to kvalitetom svoga rada zaslužili.

johnnykola 27.05.2014 u 08:50:23 profil autora
sta je bilo!? reci!
Lijepo je imati sanje (Morsky, Ti si se direktno uvjerio u moje) i debatirati, ali šta se konkretno može učiniti bez ustoličenja "pravednijeg" političkog ili društvenog sistema? Za ustoličenje je potrebno vrijeme i resursi. Moje je mišljenje je, nažalost, malo šta.
morsky 27.05.2014 u 09:20:48 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?

.
..
johnnykola 27.05.2014 u 11:45:22 profil autora
sta je bilo!? reci!
:)

Mislim da je spinovanje internetsko i medijsko generalno ubilo i ubit će svaku iduću revoluciju.
Premali smo. Nebitni. Jednostavno, nismo igrači. A ovi koji jesu nisu dobri igrači.

Kraj.
morsky 27.05.2014 u 20:05:35 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
..
puki 28.05.2014 u 23:46:05 profil autora
Old rabbits die hard
U zadnje vrijeme, zadnjih par dana, sam dosta naletio na rasprave o revoluciji i potrebnoj evoluciji društva. Ali sve su bile isprazne riječi i parole. Treba ovo treba ono. Treba smanjit poreze ali treba i povećati mirovine. Treba ukinuti sve zakone koji mi ne pašu, ali treba i ostaviti sve koji mi pašu, makar ne pasali drugima. Treba sve političare u zatvor i uzet im svu imovinu, ali.
Ali.

Tko onda ostaje? Ja? Ne. Ne znam voditi ljude, a i nemam nekih ideja. Dao sam neki dan šaku kovanica koje sam skupljao za oprati auto (zabavljaju me one samoposlužne praonice) nekoj prosjakinji, pa sam čuo o tome kako žena stalno dolazi u Krivi put (ej, doselio sam se u Zg, usput), te da joj je to posao (prošnja). Pa ono jebote. Dakle, imamo jedan slučaj osobe koja nema ništa drugo nego pripite ljude koji će joj dati sitnog.

Ima i stari neki, vidio sam ga kako nosi vreću veću od sebe punu plastičnih boca, ne znam do kad će moći tako. Ajde, sad će malo toplije, al ne znam kako će prezimiti, kako je prezimio.

A opet, svatko tko je došao na vlast je zasrao motku. I Prvi i Drugi. A Trećih nema.

Ili ima? Nisam primijetio.

Ne želim biti pesimističan, ali zaista, ono, jebeno, ne vidim izlaza.



Mislim, meni je dobro, neću lagati. Radim za stranu firmu, žena je odvjetnički vježbenik, došli smo od tamo gdje sve propada, pa znamo kako izgleda kad ne radiš. Pa radimo i marljivi smo, i gazde to vole i ajde.
A o nekoj revoluciji? Ne vidim kako je izvediva. Doslovno bi me samo dvije stvari veselile više od toga da mi netko provede uspješnu općedruštvenu promjenu na bolje pred nosom, ali sam pesimističan. Plaši me to malo.

Ima tko ideja? Ja, nažalost ne.
daddy 29.05.2014 u 07:36:10 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
žao mi je, pogotovo što nisam uspio pročitati ni riječ, što je moj osobni prijatelj izbrisao svoje postove na ovu temu.
žao mi je što misli da je ono što on misli u ovom kontekstu besmisleno.
a ja mislim da je to jako važno.
tek kad vrati svoje postove reći što o ovome mislim ja.
johnnykola 29.05.2014 u 08:18:14 profil autora
sta je bilo!? reci!
Nadam se da se Morsky nije uvrijedio zbog mog posta.
Volio bih da vidim, ali ne vidim izlaza.
Bolje je bilo za Tite. Njegov politički sistem se nikad vratiti neće. To znam.
Ostalo ne znam.
morsky 29.05.2014 u 12:32:24 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Johnny,
nisam se uvrijedio. uopće.
.
pobrisao sam postovlja, jer sam tražio od revolucionara neku vrstu ključnih elemenata njihovog manifesta.
.
jer bez manifesta, nema revolucije veća samo valjanja rulje, anarhije i huliganizma.
.
manifest bi treabo sadržavati neku novu paradigmu, jer inače nije prevrat, već nastavljanje postojećeg. bilo u konstruktivni napredak bilo u destruktivni nazadak ili naprosto, entropični proces razlaganja i nestajanja.
.
kako nisam dobio nikakav ni pokušaj manifesta, niti bilo kakvog dijaloga, a visjelo je moje postovlje nekoliko dana, onda sam pobrisao traženo, jer mi se čini da bi bolji odjek imao vrisak u zvukoprazu, nego moj isprdak na, oh kako to gordo zvuči, forumu.
.
antički forum, mjesto susreta i razmjene misli. brušenja Ideje.
.
eto frende, zato sam se samoukinuo. bar ovdje.
morsky 29.05.2014 u 12:42:20 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
..uzgred,
bio sam započeo komentarom da sam zaprepašten brojem ljudi koji su bili za revoluciju, u tome času je bilo 10 (za) vs. 1+1 (protiv & nekužator)
.
to je bio triger za moju inicijativu neke artikulacije revoulucionarnog manifesta.
puki 29.05.2014 u 13:33:04 profil autora
Old rabbits die hard
Većina revolucionara danas su kauč/fejzbuk revolucionari.

Sviđa mi se što radi Drito Konj ovih dana (na facebooku sam vidio nekolicinu postova, skuplja pomoć i nosi ju u poplavljene krajeve i dosta psuje sve redom). Također je i odličan odaziv na to. More lajkova, ali ništa puno više od toga.

Moderndej revolucija bi bila popraćena morem lajkova, kontam. Nego, glasao sam za potrebna nam je revolucija.
Ali nemam izgrađenu sliku. Više sam tank nego taktičar, dobro pomažem u organizaciji, ali mi manjka originalnih ideja. Zato se i nisam glasao.

(i zato što sam imao more sranja zadnjih par mjeseci, ali to je druga priča, sad se tek ponovno vraćam na internete)
johnnykola 29.05.2014 u 18:28:25 profil autora
sta je bilo!? reci!
U redu, Morsky.:)
Daddy, hoćeš li sad napisati svoje mišljenje?
Ja nisam pametan.

P.S.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/nema-vise-neogranicene-slobode-bjelorusija-pla...
daddy 30.05.2014 u 12:01:48 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
nikad u povijesti ljudski rod nije imao ovakvu mogućnost umrežavanja kao što je imamo mi suvremenici zadnjih 15ak godina.
učinilo bi se da je to ogroman potencijal, ogromna sila koja može mijenjati stvari na bolje.
naravno, ako zamislimo da je massmedijski svijet ogroman oblak koji nas okružuje, a direktno smo na njega prištekani nekom infuzijskom iglom, jasno je da u sve nas ulazi otrov/kaos/besmisao koji našem umrežavanju tupi špicu.
dakle, nema revolucije.
jedan od vodećih svjetskih teoretičara budućnosti, internetskim bespućima znan kao Morsky, tvrdi da će u manje ili više bliskoj budućnosti ključna stvar biti što će određeni elitni sloj tehnološki usavršenih ljudi (pogledajte te ankete drugovi) jednostavno migrirati s ove planete i nastaviti živjeti u Svemiru.
po njemu, po Morskom, ovaj planet i dalje će više manje obitavati kao dolina suza jebem te zguza.
ja, neuk kakav jesam, jako sam uprostio teoriju našeg prijatelja, ali mislim da ne griješim previše.
što se same Revolucije tiče, parafrazirat ću Krležu: "naslikati bi te trebalo, ali slikara nema!"
strašno. Konkretno, strašno za našu djecu prvenstveno.
janakis 30.05.2014 u 12:55:03 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
koja bi to bila nova paradigma? nova postavka stvari da revolucija, kao sve dosad, ne bude samo dosadašnji sistem zamotan u celofan šarenije boje.

ako kapital pokreće svijet, jedina prava revolucija bila bi ukidanje kapitala: novac od danas ne vrijedi, vlasništvo ne postoji. je li to moguće? tko bi dao svoje? nitko. da ukinemo novac, ostavimo vlasništvo (ako jedno bez drugog može i ima uopće smisla)? kako to izvesti? (kako su, jebemu, u startreku došli do blagostanja? tu su sezonu preskočili, sunce im njihovo, je li sve u replikatoru?) internet? hakeri da s par naredbi pobrišu svu lovu na svim računima, izbrišu sve račune, banke i burze iz svih računala, registara i papira - ako nemaš iban i oib, bio ti firma ili čovjek, ne postojiš - to bi možda bila neka vrsta digitalnog pada kometa na zemlju. revolucija se rješava ili u sekundi ili u 5 tisuća godina (od uskih svjetonazora se jako polako odvikava).
daddy 30.05.2014 u 13:56:23 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
da se razumijemo.
revoluciju smatram nerealnom, realnim smatram dosad najveći ratni džumbus ikada u povijesti.
on bi trebao ozakoniti premještanje sila moći koje se dogodilo u zadnjih 20ak godina i posljedično postaviti realnu platformu za događaje kakve je Morsky u budućnosti predvidio.
mislim da Morsky uopće ne spori da će za vrijeme naših života itekako doći do ogromne kalvarije planetarnih razmjera.

dakle, Manifest za revoluciju nije napisan, ali Manifest za svjestki rat svakodnevno se piše i razrađen je u tančine. sad je na lekturi, pa kad krene u štampu znat ćemo.
johnnykola 30.05.2014 u 14:58:51 profil autora
sta je bilo!? reci!
Sjećam se anketa i u potpunosti se slažem.
Dakle, kako sam napisao - kraj.
Žalosno da će do toga doći, ali tako je.
Valjda po onoj krivulji, minimum, maksimum
(na kojem smo sad) pa sunovrat - bio on za
10, 20, 50, 100 godina, to je u povijesti ništa. Milisekunda.
Pa čemu tolike tlapnje i sve, pa i napredak, naravno, kad dođosmo do ovoga?
http://www.youtube.com/watch?v=T0ghsoNE2Ig
morsky 30.05.2014 u 19:22:56 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
dragi Janakis,
.
ne mislim da bi trebalo ukinuti novac, dapače. mislim da je novac apsolutno genijalan doseg homosapiensa.
.
novac je;
a) apstraktna misao, dakle Ideja,
b) jedina univerzalna Ideja na Globusu, u koju upire >99% homosapiensa.
Dakle, ne postoji nikakva alternativna Ideja, filozofija, religija, ideologija, umjetnička artikulacija i sl., koja ima takav konsenzus
c) prije svega MANDAT (provjerite definicije "mandata" i postaj te ih ovdje, biti će zanimljivo)
d) dakle, da bismo imali revoluciju, odnosno promjenu paradigme, moramo imati mandat većine
dalje zaključujte sami, po mogućnosti "naglas" da bi vas mogli i mi čuti. moglo bi biti zanimljivo.
.
i da. rata će svakako biti, to nam je u prirodi našeg društva. do transfera moći kod najnaprednijiih društva HS-a nikada nije došlo dobrovoljno, osim ako taj društveni ustroj nije implodirao (slučaj CCCP-a i neki drugi u daljoj povijesti HS-a)
.
.
no, to ne znači da ako skupimo dovoljan broj mandata, nećemo imati snage za prevrat.
;-)
johnnykola 30.05.2014 u 22:14:03 profil autora
sta je bilo!? reci!
Kad svi mandatari neba skoče bit će kataklizma.
Valjda pozitivna.:)
janakis 30.05.2014 u 22:55:44 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
to što je postignut konsenzus svih civilizacija oko novca, nije mi naprosto dovoljan argument da se složim da je genijalan. kao i sve ostalo, tako će i novac tek kada (i ako) dođe njegov kraj, kada ćemo moći podvući crtu, pokazati je li nas odveo k dobrom. (ah, sad i ja s pretpostavkom da genijalno nužno mora biti i dobro). niti je, kako mi se čini, ikada bio na dobrom putu (vis-a-vis nikolinog linka o povratku u kmetstvo, nemam dojam da sam išta puno slobodniji od običnog kmeta pred dvjesto-tristo godina. no ovo je već off topic). bojim se da jednostavno nismo uspjeli smisliti ništa bolje od novca, možda nismo zato što je pitanje bi li to nešto "bolje" jednako dobro moglo zamaskirati sve čovjekove sebične, nesamaritanske i kvarne osobine. bilo kako bilo, i ovo je sve off topic jer vidim, morsky, da ionako ne pucaš na novac.

mandat:
1. pravo: ovlaštenje/punomoć da netko nešto obavlja u nečije ime
2. politika: vrsta moralnog ugovora između zastupnika i birača prema kojem on brani njihova prava i interese
3. opet politika: trajanje tog moralnog ugovora
4. financije: nalog za plaćanje određene sume ili čak sredstvo plaćanja
5. imenovanje, ovlaštenje za provođenje određenih mjera (uhićenja npr)
6. kolonijalno područje pod posebnom upravom međunarodnih organizacija ili velikih sila

(kasno je sad za lovit paradigme, budemo sutra po danu. slobodno, morsky, i neki hint baci) ;)
morsky 31.05.2014 u 16:08:45 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
dragi Janakis,
dragi svi,
.
Ad Novac)
prilikom ovakvih rasprava probajmo odustati od egocentričnog diskursa, na nekoliko trenutaka, dok donosimo vrijednosne sudove o Ideji.
Egocentričnog, u smislu da sam Ja kao individua referentna veličina za izmjeru vrijednosti neke Ideje.
.
Kada vrednujete Novac, kao artikulaciju Ideje o vrijednosti neke robe ili usluge, a u koju je pretočeno svo, ali baš svo intelektualno nasljeđe homosapiensa, nemojte biti opterećeni vlastitim imanjem ili nemanjem istog, već probajte razmisliti kako je novac pismena artikulacija društvenog dogovora, o vrijednosti.
.
ako smo toga svjesni, onda ne možemo ignorirati genijalnost. naprosto zato što je JEDINA artikulirana Ideja homosapiensa, koju svi prihvaćaju.
.
dakle, osim opće usuglašenosti oko neke apstraktne misli (nadam se da smo suglasni da je "vrijednost" apstraktna, a novcem izražavamo univerzalni ekvivalent vrijednosti), mi smo prihvačajući tu Ideju i pristali na pisani društveni dogovor o mandatu.
.
banknota je pisani dogovor o vrijednosti na donosioca.
.
kada tako razumijemo stvari, možemo mirno isključiti svako atribuiranje Novca dobrim ili lošim. Novac nema takve karakteristike.
.
takve karakteristike pripadaju homosapiensu. rekao bih, isključivo homosapiensu.
.
Ad Promjena paradigme)
izgleda da smo u nužnosti promijeniti postojeću paradigmu humanizma.
.
Postojeću paradigmu humanizma koju baštinimo još od antike, koristimo kao temelj gotovo svih uređenih društava zapadnog civilizacijskog kruga (alijas demokratskog civilizacijskog kruga) .
Ona, paradidgma, je u temeljima naše vrijednosne moralno etičke matrice, (sa nekim primjesima kršćanskih elemenata, više ili manje sretnog srastanja).
.
Vjerujemo u nju. paradigmu.
.
Integralni je dio našeg emocionalnog bića.
.
e, pa tu paradigmu ćemo morati promijeniti, ako želimo napredovati na putu naprijed.
Na putu, koji je jedini mogući, kako bismo nastavili živjeti sukladno Strijeli vremena.
.
Ne vjerujem da postoji normalan i zdrav homosapiens današnjice, koji bi emocionalno "a priori" mogao prihvatiti novu paradigmu humanizma.
.
No, nužda je takva, ili će uskoro biti, da ćemo to morati prihvatiti ili nas neće biti na putu naprijed.
.
Naravno, da sam svjestan svakakvih mogućih krivih tumačenja gore iznesenoga, no spreman sam argumentirati.
.
no, moliti ću za: kritičnost, otvorenost i mudrost, u diskursu.
.
srdačno,
m.
morsky 01.06.2014 u 17:50:29 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
I ?
johnnykola 01.06.2014 u 18:36:23 profil autora
sta je bilo!? reci!
Za novac se slažem u potpunosti.
Za promjenu paradigme humanizma mi nije baš jasno.
Nadalje treba da nas vodi u potpunosti nova paradigma
ili promijenjena paradigma humanizma?
U oba slučaja će boljeti, to je jasno.
Pa već i boli. Milijarda ljudi svaku noć liježe gladna.
Možda o samoj paradigmi humanizma ne znam dosta,
ali je ona u globalu, dapače, koliko znam, - 100% "pozitivna".
Ako će se mijenjati, pa neće li se onda mijenjati na gore,
u negativno?
Šta bi onda to bilo?
sucker 02.06.2014 u 12:58:33 profil autora
morsky, što misliš pod promjenom paradigme - možeš li to malo elaborirati?

s navedenim se teško ne složiti - ideja novca koja je temelj društva kakvog poznajemo, a pritom i idealan kanal prešutnog prijenosa moći na vrh piramide. većina pripadnika društva bavi se zapravo običnom razmjenom - posvećuje živote servisiranju sustava, a pritom, ovisno o pozicioniranosti u sustavu, za uloženo vrijeme dobiva veću ili manju količinu novca. da pojasnim, većina naprosto odrađuje život, slabo se pitajući o svojoj ulozi na svijetu, o sebi, samim time i nedovoljno preispitujući kontekst u kojem se nalazi.

no, ne želim nepotrebno emotivizirati, ovo je valjda svima ovdje jasno. ne treba redati žalopojke zbog, u suštini, samo jedne od faza razvoja čovjeka. budućnost ne želim proricati, ali očito se lampice (pitanja) moraju upaliti, bez toga ništa! tko sam ja? što radim ovdje? zašto ulažem 50 sati tjedno radeći posao koji ne bi trebao postojati? zašto prešutno pristajem na ucjene društva? u čemu se ogleda vrijednost mog doprinosa ljudskoj vrsti?

ali bojim se da se lampice mogu paliti samo pojedinačno, ne kroz pokrete i revolucije na kakve smo navikli. ljudima ne trebaju odgovori, nego pitanja.
morsky 02.06.2014 u 14:47:37 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
dragi čovječe,
.
u očekivanju promjenu paradigme humanizma nisam dokučio sve parametre, no držim da su ključni slijedeći kriteriji koji će činiti matricu, uz poneke koje naprosot nisam dokučio ili nisam pravilno postulirao posttojeću paradigmu sa očekivanim ponašanjem HS-a u bliskoj budućnosti, koja neposredno prethodi promjeni iste.
.
dakle, ovo su moji elementi matrice nove paradigme humanizma;
- a) sloboda:
a.1) definiranje slobode sukladno formatu
npr.: uvođenje 1.lica složene jednine u 2. punoljetnosti (1.punoljetnost poznajemo već sada) -definiranje formata odgovornosti za DNK lanac kojeg smo nositelji + ukupno intelektualno socijalno nasljeđe kojeg zadužujemo, uz istovremeno redefiniranje funkcije i pogona ega u toj fazi životnog vijeka.
.
- b) uređenje odnosa:
b.1) definirati formate odgovornosti sukladno mandatu pojedinca, skupine ili društva
b.2) deregulacija svih pravnih normi prema 2.stupanjskim punoljetnicima, uz zadržavanje svih društvenih normi i njihovo unapređenje. (ovo ću značajno doraditi/mijenjati kasnije)
b.3) uvođenje mehanizma vremenskog ograničenja trajanja i veličine mandata
.
- c) definicija ciljeva:
c.1) definirati zajednički cilj za cijelo društvo i staviti ga na apsolutno prvu razinu
c.2) nižerazredni ciljevi su ciljevi skupina ili pojedinaca, koji nikada ni pod kojim uslovima ne mogu postati prvorazredni, dok postoji ova paradigma
c.3) svaki nižerazredni cilj može biti nasuprotan prvorazrednom cilju, dok djeluje unutar vlastitog formata, nakon izlaska iz vlastitog formata; suprostavljenost ciljeva nije moguća
.
d) formati slobode:
d.1) maloljetna individua
d.2) 1.stupanjska individua
d.3) 2.stupanjska individua
d.4) obitelj
d.6) kompanija za osvajanje mandata (sve vrste profesionalnog angažmana)
d.5) društvo
.
e) usklađenost sa Strijelom vremena:
e.1) isključuje bilokakavu društvenu religiju ili ideologiju
e.2) osobna religijska/ideološka uvjerenja su uvijek dubokointimna, nisu mandatna
.
.
iz gore navedenih kriterija, a koji nisu kompletni, jasno je da će Čovjek morati više pažnje posvetiti definiciji slobode i odgovornosti. ne ograničavajući slobodu, već je točno definirajući i braneći.
..
takđer, ključne rijeći su i:
- odgovornost
-.mandat
- format
- društvo
- jednina, složena jednina
...

srdačan pozdrav,
m.
johnnykola 02.06.2014 u 15:31:44 profil autora
sta je bilo!? reci!
Uglavnom, Morsky, već sad si razorio.
Nešto ovakvo mi uopće nije padalo na pamet.
Ali, to je to!!!
baby ruthless 02.06.2014 u 15:36:19 profil autora
something im not quite sure of
revolucija - ili je nema/nikad nije bilo/nikad neće biti, ili se događa cijelo vrijeme.
morsky 02.06.2014 u 15:56:04 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
dragi Johnny & Babe,
.
hvala za mišljenje.
.
.
revolucija = preokret
.
preokret jest jedina univerzalna konstana; "..jer mijena jedina postojana jest.."
.
pa tako ni homosapiens nije izuzet od tog univerzalnog principa
.
.
johnnykola 02.06.2014 u 16:35:54 profil autora
sta je bilo!? reci!
Ne nipodištavam, samo malo da se nasmijemo.
Ovdje smo sada:
http://www.youtube.com/watch?v=0tbYDVZC3WM
Realno.:p
Znakovito, dječko je kandidat GDS-a - Građanske demokratske stranke.

Kod napisanog mi se sviđa što "odrasli"
znaju odnose i suodnose koliko toliko
pa oni mogu i krenuti s novom paradigmom
za "mlade". Znači, ne okreću "studenti" stvar.
E, sad, kako upregnuti "stare" u akciju?
Ko god oni bili.
sucker 03.06.2014 u 00:21:45 profil autora
sjajno, morsky.

ali - gdje je poveznica? gdje je ta izgubljena karika između ovoga danas i tvoje ideje budućeg društva?

opća kataklizma, krah sadašnje civilizacije, pepeo,
pa onda preživjeli polako grade zdrave temelje? pod uvjetom da ti preživjeli budu bolji...

nagađam, naravno, nisam vam u glavama. zapravo rijetko razmišljam u formatu društva.

mnogo mi je zanimljivije promatrati pojedince, njihovo buđenje i osvještavanje.
to je, vjerujem, preduvjet svemu što pišeš, morsky.

tvoja paradigma novog društva zahtijeva kritičnu masu, iz ove perspektive, zaista iznimnih ljudi. kako do njih?
johnnykola 03.06.2014 u 08:34:49 profil autora
sta je bilo!? reci!
Da, u biti sam pitao isto.
Ko?