Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
Josh 23.07.2013 u 15:55:39 profil autora
prokleti kralj
ulaznica kupljena!!!!

jedva čekam!!!

osjećam se kao da sam u sali i sudjelujem u porodu djeteta.
bolesnik :)

volim vas, pusa svima od dubrovčanina u poreču!
daddy 23.07.2013 u 19:52:00 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ti si onda ko babica na porodu ;))))
vidimo se!
mali mujo 01.09.2013 u 17:07:18 profil autora
kupljena jedna ulaznica. za drugu imam pitanje. da li vrijedi ona fora sa slikanjem Walta da dobijem ulaznicu za tvornicu?
daddy 01.09.2013 u 18:07:32 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ukratko, odgovor je - da, vrijedi fora.
ali!
kako sam i napomenuo, mi u određene situacije možemo uvesti ograničen broj ljudi, u slučaju ove "Tvornice" do 10ak osoba na ovu foru.
morate nas razumijeti, kad bi bilo drugačije desilo bi se da na jedan ovakav gig uđe 100 ljudi besplatno što nam klub sigurno neće dozvoliti.
konkretno, možeš poslati na mail koji sam odavno označio tu fotku mickeya s brojeme svojeg Walta, a ja ti ne znam reći koliko se već ljudi na taj način predbilježilo za gig. ali milijana vodi evidenciju i to će ti mailom i komunicirati.
molim lijepo da se inače po pitanju karata i albuma ne razgovaramo preko foruma, imate direktne mailove za to i dobit će te odgovor.
u svakom slučaju požuri, a ukoliko to ne bude moguće sada, sigurno ćeš stići na red u bliskoj budućnosti.
DanMrak 04.09.2013 u 11:46:14 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ja: E piknula sam si kartu za Pipse.
Ona: Kaj su već u prodaji?
Ja: Da, već mjesec dana sigurno.
Ona (podjebavački): Kaj nisi bila ziher oćeš ići ili?!

:D
johnnykola 04.09.2013 u 22:02:41 profil autora
sta je bilo!? reci!
qqqqqqqqqqqq:
Creasy 06.11.2013 u 18:49:17 profil autora
vidjeh sad na fejsbuk eventu da je neka djevojka napisala da je koncert rasprodan. nije mi iznenađenje, ali je ipak uwauuu! još malo, još malo :)
dendrofil 06.11.2013 u 19:55:25 profil autora
poleti i leti
rasprodan?!? ako je tako, onda "&"%!(#!! :((((

moram ja sjebat s rokovima....

imam bespla ulaz zbog walta, fali mi ulaznica za djevojku.
onda eto, ako netko ima kartu viška, MOLIM je po bilo kolikoj cijeni!
gogolj 06.11.2013 u 20:19:04 profil autora
bit će na ulazu valjda.

oće bit kakva cuga?:)
Creasy 06.11.2013 u 20:39:06 profil autora
meni je malo sumnjivo da je rasprodan, nisam želio stvarati frku s komentarom.

https://www.entrio.hr/event/pips-chips-videoclips-831
evo nazovi, pitaj, odi, kupi
daddy 06.11.2013 u 21:45:23 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
koncert NIJE RASPRODAN!
deziformacija, vjerujte baratam posljednjim infom o kartama.
zadovoljan sam, ali do rasprodanosti ima još dosta!
ajmo, dolazite svi u TVORNICU!
dendrofil 07.11.2013 u 00:53:26 profil autora
poleti i leti
da, ubrzo nakon komentara uspio sam kupiti kartu i zaboravio javiti ovdje. :)

imam dobar predosjećaj i u vezi ivana marušića klifa.
...
vidimo se! ♥
regoč 08.11.2013 u 22:56:46 profil autora
Prije 2 dana dolazim u Tvornicu kupiti kartu za frendicu a cura mi na blagajni veli, koncert je rasprodan...sva izbezumljena ponovo je pitam da li je sigurna da nema baš nijedne karte?! Baš je cura šupak i to malo veći. Fakat mi je žao da sam proširila dezinformaciju :( Vidimo se!
get 10.11.2013 u 12:38:01 profil autora
Ništa mudro
Jel ima šanse da jedan koncert sa ove turneje bude u kazalištu ili sl. gdje nema dima cigareta?

Na ovaj nisam mogao, ali i da sam mogao, taj dim bi me odbio.
Ili ima u dućkasu neko odijelo i maska za nas nepušače?

:)
mbrnaa 10.11.2013 u 13:36:26 profil autora
Odlično pips iskustvo kao i obično :)

Super je bilo čuti sve nove pjesme. Walt, Dementor i Sa mnom tebi je zima su mi bile najbolje. S druge strane, Plivač mi je bio nešto slabiji. Također, vidjelo se da ste pogodili sa singlovima; na obje je publika jako dobro reagirala (sa Walta).

I da, super mi je kako u zadnjih 4-5 ZG gigova nikako ne uspijemo otpjevati Poštara kak spada :D

btw. jesam li ja jedini kojem tvornica nikako ne paše? Uvijek puste previše ljudi i uvijek je tako zagušljivo tako da sam već nakon sat i pol gotov (inače nemam problema s tim).

Kako god, cijeli dan mi je bio vrlo loš, ali ste ga uspjeli uljepšati i zato vam hvala!

DanMrak 10.11.2013 u 13:50:47 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
U Tvornici u velikom pogonu (gdje je bio koncert) pušenje je zabranjeno. Ok, tu i tamo se dogodi da netko pripali cigaretu u ilegali, ali to je dovoljno rijetko da ne dođe do zadimljenosti.

Što se koncerta tiče....

Izgubila sam papirić sa točnim popisom koncerata na kojima sam prisustvovala, ali negdje blizu 50 jesam. Ovo je svakako bio jedan od top 3. Nisam nikada na koncertu Pipsa doživjela da publika samo 6mj nakon objave albuma pjeva pjesme s tog istog albuma kao da su prisutne već 10 godina.
Bend je bio odličan, publika isto tako, energija neopisiva, emocija prejaka...naprosto divno.

Hvala bendu!

Hvala i publici, jer je to taj bend zaslužio!
josip 10.11.2013 u 14:23:42 profil autora
Od soma i nešto ljudi, netko će zapalit sigurno, ali zanemarivo je to...
Pjesme s Walta prvi put čujem uživo i zvuče fantastično!! Uopće neznam šta bi izdvajao i da li to ima smisla... Da se bend pokupio sa pozornice nakon Walta otišao bi sretan doma, a kamoli ne nakon provjerenih hitova. Onaj produžetak na Na putu prema dole je mrak, a 2*2 je opet dokazano najbolja pjesma ikad.
Hvala i svaka vam čast.
Creasy 10.11.2013 u 16:42:22 profil autora
prespavao noć i još pod dojmom. nakon bundeka, najdraži pips koncert. krasno divno! narko, bog, dan mrak, 2x2 sam doživio sklopljenih očiju, oslobođen od svih gluposti koje me uznemiruju, radostan, spokojan i onda vidjeti emociju onih divnih ljudi na stageu, vidjeti kako se živi s pjesmom, to je to, postoji taj trenutak kad vrijeme stane. ledomat!
emocionalni aparat prodrman, pokušava se još uvijek prilagoditi novom stanju nakon onakvog sinoćnjeg vanjskog impulsa.

jebote, pipsi, vi niste bend, vi niste glazba, vi ste zajednica, vi ste sveobuhvatni pojam, sreća, ljubav!
baby ruthless 10.11.2013 u 20:44:01 profil autora
something im not quite sure of
emocionalni aparat prodrman


!
gogolj 10.11.2013 u 22:04:08 profil autora
ubiveno ♥
fala vam šta smo skupa ronili na dah.
kad sam vidija biffela zna sam da će bit bomba. kraljina. zvuk bolešćina.
yaya neka mi oprosti šta sam je preskaka na albumu redovito.
vratit ću joj sve višestruko. ;)
dok smo hodali po zemlji pomela sve ikad.
ps ža mi nikola šta nisan svratija se javit na cugu jbg zapili se negdi u tkalči, melin il tako nešto.
(btw na putu za zg gledali u busu anything else :)))))
pozdrav ovim putem i mom malom ali velikog srca crewu (roko & luka)
važno je da smo stroj!
DanMrak 11.11.2013 u 09:32:07 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Nakon što su dojmovi još malo odležali moram reći da se ne stišavaju. Toliko su jaki da se teško vraćam u svakodnevicu što je, priznat ćete, pomalo zajebano obzirom da je dns pon i nikog tu okolo ne zanima moja subotnja katarza :D

Nove pjesme su premoćne live! Slušam album sada i samo se vrte subotnje slike i osjećaji....

Toliko sam sretna što sam dio tog malog kolektiva koji živi Pipse. Žao mi je zapravo onih koji nemaju takvu istinsku ljubav u životu. :)

I jedan dodatak...i Slovenija je bila prisutna. :)

sis 11.11.2013 u 10:03:16 profil autora
još možeš popraviti sve
Bilo je divno i već me hvata postpipsovska depresija. Kad će nova doza?
Silno mi je drago da cijela publika zna kompletan novi album.
darknessss 11.11.2013 u 12:02:50 profil autora
htio bi samo reći hvala. hvala na putovanju u ljepše krajeve, najljepše putovanje moga života. danas je to odlično naznačeno u ravnododna. pipsi su dop, putovao bih s Vama stalno. nažalost, vratio sam se u svakodnevicu...
josip 11.11.2013 u 14:18:23 profil autora
Toliko sam sretna što sam dio tog malog kolektiva koji živi Pipse.


Da ponovim, ali u muškom licu, hehe.

Još bi jednom spomenuo da su me nove pjesme ili možda bolje da kažem kompozicije oduševile. Očekivao sam da će razvalit Dementor, Trubač, HBDMV, Plivač, Kratka povijest... Ali, Dok smo hodali po zemlji je bila van svih očekivanja, tak se valjda dugo nisam osjećao za vrijeme izvedbe neke stvari. I to je bogatstvo Walta, konstantno te drži fokusiranim, nije gotov kad misliš da je gotov, i još je to daleko, daleko od pročitane knjige. Svako sljedeće preslušavanje Walta će bit novo iskustvo jer znam da završetak neće biti nikad isti.
johnnykola 11.11.2013 u 20:54:47 profil autora
sta je bilo!? reci!
Najjači je bio poštar iz Daddy-jevog profila.
Sve, sublimirano, razaranje. Gume na kotačima, a joooooooooojjjjjjjj!!!
Beton!!!♥♥♥
lostsheep 11.11.2013 u 22:12:33 profil autora
Što da kažem. Dolazim na vaše koncerte već godinama ali ovaj ... Ovaj je bio poseban i mislim da smo svi to osjećali. Walt zvuči i bolje uživo (ako je to uopće moguće).

Sve se je poklopilo tako da jedino što mogu da rečem je hvala vama na predivnoj večeri i nadam se da se vidimo uskoro.

Pozdrav iz Slovenije
jelena 12.11.2013 u 10:30:44 profil autora
meni je definitivno nešto nedostajalo. još jedna pips večer odmah nakon.
Josh 12.11.2013 u 13:32:12 profil autora
prokleti kralj
Prijatelji stari gdje ste, rekla bi jedna moja „zemljakinja“, nedavno glasno izviždana na Poljudu…
Nakon koncerta prosle godine otprilike u isto vrijeme, povodom godisnjice Fakulteta političkih znanosti, na istome mjestu, te nakon giga na Stradunu 27/12/2013, moga emotivnoga opraštanja sa Dubrovnikom, drugovima, i stvarima kakve sam znao do tad – odrastanja, u neku ruku, vrijeme mi je bilo za novu dozu Pipsa – u novoj fazi života.
Kad je „Walt“ izašao i kad sam dobio link za download, nisam znao što očekivati. Gladijatori su me bili ohladili od vrućega Pips koitusa koji je trajao od Dernjave - tinejdzerske brutale „dobroga plavoga dečka“ koji živi kroz te pjesme sa izlizane kazete (najviše na plaži hotela Dubrovnik president), preko kulerštine Freda, samouvjerenosti Boga, raspada svega fizički postojećeg na obožavanom Drveće i rijeke, predivnoga Dokumenta...

I sad dok ovo tipkam, brojim godine. Iznenađen sam koliko ih je prošlo. Da, čini me tužnim, i pitam se jesam li ih dobro proživio. Uvijek bi nešto drugačije uradio, ali jednostavno ne vjeruješ da si samo jednom mlad. „sanjao si da si opet mlad. I nemaš stid i nemaš razlog za“
Uvijek su pjesme bile tu, i kad sam gledao cure sa onim mladenačkim „kako su prelijepe, nikad nece biti moje“, i kad sam stiskao gas (sa podignutim „čokom“) u kasnim noćnim satima sa svojim Fićom po pustim dubrovačkim ulicama, i dok sam išao pješke doma s posla, i kad sam prvi put bio voljen, i kad sam prvi put volio, ali i kad sam prvi put sve zajebo … „ne osjećam se voljenom, ali ipak sam bolje nego ti…“
I kad sam se besciljno vozio tramvajem po Zagrebu, i šetao s noge na nogu, polagano, Savskom, i kad …
Jasno vam je.
Trideset i dvije su mi godine, a Pipsi su dio moga života 17 ili 18 godina, tako nešto. S jedne strane, predivno, a s druge, je li to normalno? Pošto sam davno uvidio da nisam tip osobe kojemu je materijalno ono što mi daje satisfakciju, niti me ispunja, a niti sam sposoban za zgrtanje – odgovor na pitanje iz prošle rečenice je: da, to je savršeno normalno i predivno. Sve te divne pjesme su dio mene, od onoga dječaka, do ovoga naizgled muškarca na početku ulaska „u pozne godine“. Čak i sad, kad se sve mijenja tako brzo i naizgled neočekivano, od roditelja koji idu svome kraju, Grada koji gubi ono veliko G u svojoj tituli, sestre, prijatelja, svih sa svojim izmijenjenim životima i prioritetima, u meni ostaje onaj dječak, vječno isti – ko da živi u ledomatu.

„Walt“ se sa moga mobitela prvi put zavrtio u Poreču, početkom lipnja 2013.
U tome sam trenutku već mjesecima bio u turbulentnoj vezi sa „HBDMV“, jednoj od 5 naj Pips pjesama ikad. Taj zlokobni bas, kao na početku „Angel“ od Massive attack, progonio me još otkad sam prvi put zavrtio sa Youtube snimku pjesme uživo. Tijekom 429. refreshanja odn. repeata, siguran sam bio – Dubravko se mijenja, Pipsi se mijenjaju, SVE se mijenja. Je li me strah zbog toga, ipak su to velike i bitne stvari? U tome trenutku nemaš puno izbora, „ostaješ ili bježiš?“. Emotivni naboj te pjesme doveo me samo do jednoga zaključka, da „koncu idem ko po špagi“, i da jedino što u svim ovim promjenama ostaje jest osjećaj – nježan, iskren, koji ne traži ništa drugo zauzvrat, zadovoljan u trenutku, želja da se da najbolje od sebe nekome drugome toga trenutka, da se sve gleda sa zahvalnošću i blagosti, poniznosti, sa dobrotom – nazovimo to ljubavlju, jer ja ne znam bolju riječ za sve nabrojano sklopiti u jedno.
Jedino mi je to postalo bitno, od svega. Da svakome nastojim dati pažnju i ljubav, bila to ona prijateljska, obiteljska, ili čisto ljudska. Nema druge. Ostalo me izjeda, ubija, čini tužnim, depresivnim, dalekim.
Pipsi su mi s Waltom sletjeli u pravi čas. Sa idejom ljubavi. Jer kad sam vidio i čuo jednoga Dubravka, htjeli ili ne, vječito percipiranoga kao nezadovoljnoga mrguda i depresivca (iako sam ja ZNAO da ima OGROMNO srce, ko ono Waltovo), da pjeva „vjeruj u ljubav, ništa nam drugo ne preostaje“, to je bilo TO. Velika podrška promjeni NABOLJ
Josh 12.11.2013 u 13:34:42 profil autora
prokleti kralj
Velika podrška promjeni NABOLJE! I bez straha, Pipsi ostaju dio moga novoga života, zato jer tako mora biti! Kažu ljudi da ljubavi kad-tad umiru – ja sam sretan što je naša ljubav dobila novu dimenziju i produžila svoj vijek. Do kad? Ne smijem o tome razmišljati. Lijepo je dok traje.
Tako me se dojmila i Tvornica, stigao sam među prvima, dok je bila posve prazna, a na razglasu svirao Help the aged, prigodno, „funny how it all falls away“. Čekajući koncert, ovaj put sam, bez ikoga u pratnji od svoje braće pipsoljubaca, pitao kako će to sve zvučati. Dočekao sam na kraju sreću da taj MOJ bend uživa u sreći, univerzalnoj sreći koja se dijeli toga momenta, dok traje, i onda se o njoj razmišlja, i njome se fiksa u idućem periodu, kad ti treba udobno i toplo, sigurno mjesto.
Očigledno je da su PCVC, SAD veći, odrasliji, izgrađeniji nego ikad – to je to – vrh. Bend, pjesme na vrhuncu. I svi ti mladi klinci oko mene, sa pivama u rukama, cesto vecima od njih samih, upoznavaju velikane, koji dostojanstveno stare, a i ja s njima, klinac sa starim walkmenom i limenim slušalicama na dubrovačkim ulicama i plažama, koji bježi od ružne stvarnosti, bolesti, poraća, nesreće.
Taj osjećaj ljubavi, za kojega naivno vjerujem da su svi prisutni u Tvornici dosegli, ma bar na moment, oplemenjuje, izgrađuje, potiče te da prihvaćaš stvari, ma koliko prolazne bile, čak i tužne, ako bi gledao život jednodimenzionalno, sa krajem u 2m dugoj rupi na dubrovačkom Boninovu. Ali, ja ne vjerujem u to, vjerujem da će nas Bog nagraditi, za svu ljubav koju možemo dati. Pa makar i minimalnu, koliko već možemo, ovisno o našoj snazi i sposobnosti. Milost, poniznost i ljubav. I zato vjerujem da će naši Pipsi, obogaćeni ovakvim iskustvima, i dalje biti svjetlo iskrenosti, ljubavi, emocije. Jer ništa nam drugo ne treba, a posebno ovim klincima koje svijet danas uči baš da je buka, verbalno i fizičko nasilje, gard jedini put za uspjehom, ovozemaljskim.

Sad vidim da se tu skupilo teksta, poprilično zbrkanoga, ali znate onu, s kim si takav si, pa tako i ova hrpica slova :)

Mogao bih jos, ali necu vas muciti. Volim vas.
darko 14.11.2013 u 23:55:08 profil autora
bilo je jako lijepo. ovo je 6. ili 7. put da sam gledao PCVC u tvornici, ali nikad nije bila ovako dobra i pozitivna atmosfera. volio bih da sa mnom tebi je zima i plivač uđu u standardnu set listu. nekako sam se nadao porculanu na jednom od biseva, ali i bez toga mi je ovo bio jedan od najboljih pips koncerata svih vremena. volim pipse. hvala!