Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
janakis 20.02.2013 u 14:33:22 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
jesu vam ikad nudili mito? ste prihvatili? kako ste reagirali? kako ste se osjećali?

doživio sam prvi pokušaj podmićivanja. indirektno i neodređeno naravno (nikad ni nije direktno). ovaj je natuknuo da je onaj natuknuo da bi onaj bio spreman....
izvukao sam se da je stvar ionako već odlučena, što je djelomično i točno.

nije mi se sve skupa svidjelo, moram priznati. ne znam ni o kojim bi se ciframa tu radilo.

naravno da načelno imam odrješiti negativni stav prema korupciji, ali svi smo mi licemjerni i ne mogu reći što bih da su okolnosti za manevar bile povoljnije, a bibica bezobrazno velika.

znam da se s takvom lovom ne bih dobro osjećao... ali nekak mi se čini da najveće gnjide najduže žive i da se rijetko motori kupljeni prljavim novcem zabijaju u zid, i da se avioni ruše...

pošten=glup?
zašto se uopće bojimo biti bedaci!?
možda se isplati biti karatker... zapravo se nadam... inače zbilja ništa nema smisla...
daddy 20.02.2013 u 21:45:11 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
dobro si odlučio momče.
umrijet ćeš siromašan i pokopan na nekoj zajedničkoj grobnici, zaboravljen i ismijan.
al život ćeš provesti dobar sam sa sobom.
i pozdravi mozarta kad budeš s njim tamo gore.
puki 21.02.2013 u 04:53:00 profil autora
Old rabbits die hard
Da, Dragoj su nudili posao u struci dok je bila baš na lošem mjestu u glavi (taman nekoliko mjeseci nakon otkaza i u Slavoniji, pa ono, svi od tamo znaju kakva je situacija), samo ako se učlani u stranovitu stranku. Toliko je bila očajna da je nakratko i razmišljala o tome, ali volim ju što ih je odjebala.

Odselili se ubrzo i dobro nam sad. Nije ovo baš oko mita, ali to je sve slični koš.

Oko mita - ne bih nikad, hvala. Bih da sam ja ili moji gladni, ali tad ne bih bio na poziciji Moći da nekome nešto za novac mogu srediti, a pošto nisam gladan, a treba i živjeti sa sobom, neka, hvala.
Stvar je i ponosa i oholosti - tako bih izgubio moralnu nadmoć pljuvati po osobama manjima od sebe (ne doslovno, nego u glavi, svi su u stvarnom životu manji od mene, čast iznimkama, ne mogu sad noge rezat), a dosta držim do toga da sam pošten and whatnot. Znam da je to druga vrsta lošeg, ali je manje loše :D
vlado 22.02.2013 u 00:20:23 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Meni su u jednoj novini nudili gadnu lovu da ih izaberem za tehničku podršku...
To je bilo smiješno, jer sam ja tek kasnije skužio što oni hoće.
Nisam uzeo pare, a iz te firme rekli su mi da sam jedini koji je to uradio,
i da mi se čude. Mislim, gledali su me kao potpunog idiota.

Najbolja fora je bila ta da su oni fakat davali najbolju uslugu,
i nakon što su čuli da ih ja želim izabrati, navaljivali su s tom "nagradom"...
--------
Ni godinu dana nakon toga, gazdu novina su priveli i još uvijek mu sude.
Istraga je bila temeljita, čak se i neki direktor ubio u službenom automobilu...

I sad, zamisli da sam ja uzeo mito!? Pa ti spavaj, frende.
-------
NIKAD, NIKAD, NIKAD ne uzimaj mito.
Taj novac ti ne pripada i nisi ga zaradio.
Dakle, postoji mogućnost da se - navikneš na tu količinu love...
-------
S druge strane, iz nepatvorenog poslovnog oportunizma jednom sam dao mito.
Ponuda mi se činila korektnom, pa sam ju iskoristio.
Tuširao sam se 45 minuta.
-------
Kad gledam sve okolnosti oko davanja mita... opet bih to uradio.
Ali, primio ga nikad ne bi.
janakis 22.02.2013 u 09:49:20 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
da, velika je razlika na kojoj si strani u tom mito odnosu.
definitivno lakše spavaju oni koji daju... jer su nekako i prisiljeni na to. nekad bar. daš doktoru kad stvarno trebaš, daš kad ti firma visi, kad ti treba posao...
primači su veće ljige, oni su ti koji bi trebali presjeći.

i najgore je kurvat se i riskirat za male pare. "znalci" kažu da se prima onoliko za koliko se isplati odležat 5 godina. ;)

a upisat se u stranku radi joba mi se i ne čini tako strašnim. opet, oni su ti koje se podmićuje. a i to ne mora obvezivati na ništa više od članske iskaznice što je minimalno moralno prostituiranje kad se radi o poslu kojeg nema na bacanje, pogotovo ne u Slavoniji...


ma zapravo mi najviše na živce ide taj mentalni sklop koji ismijava, koji te pravi budalom. svi su kurve pa si glup ako nisi i ti. baš tu je problem, baš tu. jadno, jadno.

treba biti gospodin... mozart ;)