Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
> Ostalo > alfe
 
sucker 31.01.2013 u 16:31:02 profil autora
dobro pitanje. nemam odgovor na prvu. od svih navedenih persona... ne znam, ovisi o konkretnoj situaciji. u kontekstu rata - gotovina. u kontekstu da me 7 likova prijeti opljačkat i prebit - mirko filipović. itd. premda je osoba za koju smatram da najviše Zna od navedenih ante kostelić. vidim logiku u izboru baš ovih tipova, ali nitko nije katica za sve. ivano balić je možda nevjerojatan sportski talent, ali to ga odmah ne čini i vrhunskim vaterpolistom.
sve navedene karakteristike - prirodna karizma, reakcija, osjetljivost, autoritet - samo su preduvjet, više ili manje su urođene i teško ih je nadomjestiti. pravi vođa ima te bogomdane karakteristike koje zatim brusi, usto što cijeli život radi na sebi i stječe niz kvaliteta koje se ne dobivaju rođenjem - tehničko znanje u polju interesa, životno iskustvo, emocionalna inteligencija, itd. itd. naravno, govorimo o idealu alfe kojeg krasi i moralna svijest o svojoj ulozi i moći. dakle, možda bi se sve moglo svesti na onu talent+rad.
alfa bez te osviještenosti često je običan galamdžija koji ima preduvjete da bude dobar vođa, ali naprosto ne zna dovoljno da bi tako nešto i učinio. takvih alfi ima napretek. oni zbog svojih temeljnih karakteristika i jesu u poziciji da vode, ali rade to više ili manje loše.
daddy 31.01.2013 u 19:31:47 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
imam nešto za reć.
prvo je: komandira ko može, izvršava ko mora.
to je postavka u životu, sve ostalo je licemjerna laž.
stvari se u grupi KOJA FUNKCIONIRA vrlo brzo poslože i zapravo nema puno nadglasavanja i preglasavanja. moguće je da se više alfi nađe u jednoj grupi i ta grupa najvjerojatnije NEĆE DOBRO FUNKCIONIRATI.
nadalje, da, ŽIVOT JE RAT. sve ostalo je ponavljam licemjerna laž. osim vojskovođa i sportaši i političari i gospodarstvenici u svakodnevnom životu provode ekvivalent ratnih operacija. dakle, gotovina nije ništa veći ratnik od ante kostelića. jednostavno, njihove operacije su istog predznaka samo u ponešto različitim disciplinama.
mirko filipović nije na listi jer nekog može prebit, nego prvenstveno i baš zato što je dobio toliko batina u životu kroz trening i borbe da je priprodno impostiran smireno konstatirati situaciju i povlačiti najbolje moguće poteze u kritičnim situacijama. samo nemam dokaz bi li to primijenio samo za sebe ili i za veću grupu jer u svom sportu je soler, nije dio hijerarhijski impostiranog ganga.
zvone boban jerst bio autoritet u svakoj svlačionici, a bogami je i danas kad se kao distancirao od događaja u svojoj branši.
radimir čačić je u ratu pokazao fantastičnu hrabrost, a u miru je recimo zaslužan za spajanje sjevera i juga hrvatske. to će se sve zaboraviti jer je izuzetno antipatičnog garda, a i apsolutno je kriv za smrt dvoje ljudi u prometnoj nesreći. šteta što hrvati nose te smiješne naočale i ne razumiju kurca.
johnnykola 31.01.2013 u 21:57:13 profil autora
sta je bilo!? reci!
jedini sam koji je glasao za cacica.q:
kriv je za smrt ljudi, ali nenamjerno.
super mi je ante, ali, realno, terorizirao je nejac.
vec smo raspravljali o sportu, pa je jasno da ne gotivim niti ostale športaše.
gobac je lik, ali fakat mi nije jasno sta ce tu.:)
pravi alfa je onaj burazer iz prizn brejka, majkl.
ili, spartak, stajaznam. sve ostalo je limunada.:)
gogolj 01.02.2013 u 19:48:23 profil autora

pravi alfa je onaj burazer iz prizn brejka, majkl.
ili, spartak, stajaznam. sve ostalo je limunada.:)


:DDD
vlado 02.02.2013 u 12:29:12 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
ja sam glasao prvi, glasao sam za sebe i mogu vam garantirati da se slobodno možete opustiti (mrkva), samo napravite što vam kažem i sve će biti u redu. U suprotnom, slijedi eliminacija (batina).
Žao mi je što je anketa opterećena dnevnom politikom, spinovima, pa ima utjecaja...
Recimo, ja nikad nisam vidio Antu Kostelića da jebe mater podređenima jer nisu napravili svoj posao. A Gotovinu sam vidio. Baš urla ko pravi alfa. Jedino što mu podređeni NISU napravili što ih je tražio...
Mislim da je bilo bolje da smo se u anketi igrali sa zanimanjima.
Bila bi to drukčija anketa, ali bih volio vidjeti kome bi ljudi vjerovali u današnjim vremenima: gospodarstveniku, sportskom treneru, generalu itd.
Dobro, ajde, uzeo bih si Antu Kostelića i Morskog kao savjetnike.
Ali, moja je zadnja, dečki.