Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
interstellar 01.11.2012 u 09:19:32 profil autora
bye-bye
u tekućoj anketi o pobjedi i porazu imamo rezultat koji može dovesti do dva zaključka:
a) ovo je kuća šampiona iliti Hall of fame
b) malo više smo se pogladili po glavi, nego kaj je to pristojno

Valjalo bi preispitati ocjene, a prije nego Fb-ovci razrijede tekući score

Pogledajte tablicu nekog sporta, a da učesnika ima oko 40-tak, pa pogledajte omjer pobjeda ili poraza, bit će Vam jasnije o čemu pričam.

Posebno, uzmemo li u obzir i rezultate ankete strah vs. hrabrost, pojačava se dojam boravka u Hall of fame or blame, već prema uvjerenju.
daddy 01.11.2012 u 18:05:24 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
hahahahaha, kakva ijakulacija na anketama.
stvarno šampionski!
jelena 03.11.2012 u 22:49:34 profil autora
ne bih se slozila. jer. zivot nije sport. uglavnom. tumacenje pobjede moze biti i subjektivno. u zivotnim sukobljavanjima subjekt moze objektivni poraz gledati kao pobjedu. i obrnuto. mislim da barem recimo zenski dio populacije ne razmislja tako. barem evo jedna ;)) na kraju mogu da zakljucim: bitno je ucestvovati jer svakom se moze omaknuti da pobijedi......
daddy 04.11.2012 u 00:17:30 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
špiro, bit ću bolno iskren. ovakav postotak pobjednika govori samo o tome da igraju u preslabim ligama. to je sve. netko tko zvekne da ima preko 75% pobjeda, ja ga žalim jer kroz blagoslov poraza ništa nije naučio.
dapače, nije naučio ni što je pobjeda. tako da je njegov odgovr potpuno nerelevantan.
i opet, strašan sam protivnik relativizacije, pogotovo ove laičke.
naime, kad si dižeš stepenicu dižeš je zato jer ti je pobjeda na prošloj postala suvišna. dižeš je zato da bi se susreo s mogućnosti poraza. dižeš je zato da pobijediš strah od poraza.
mislim da mnogi to uopće ne razumiju.
pa počinju dan s 2 pobjede.
1. hura, probudio sam se!
2. hura, popišao sam se"
itd, itd.....
pa kužim da je već prije podne jedno 50:0 za šampiona.
interstellar 04.11.2012 u 00:40:20 profil autora
bye-bye
jelena draga,
nisam uspio povezati sa čime se ne bi složila?
.
.
da. daddy...
biti će da je točan odgovor pod b).
midnightmoon 04.11.2012 u 01:51:56 profil autora
---

pirova pobjeda
napoleonov poraz
blista mek
od pliša obraz

---

;)

("In nomine Amoris")


ako ovako gledamo na stvari, sve je relativno dok vrijeme koje ne postoji to ne razvrsta.
za to vrijeme zaokružit ćemo h)

:)


interstellar 04.11.2012 u 12:31:08 profil autora
bye-bye
mislio sam na ovaj b);

"..b) malo više smo se pogladili po glavi, nego kaj je to pristojno"
midnightmoon 04.11.2012 u 18:01:31 profil autora
znam, interstellaru, ja sam mislila na anketu.! :)


pozdrav međuzvjezdani!

interstellar 04.11.2012 u 18:26:55 profil autora
bye-bye

V
janakis 04.11.2012 u 19:48:12 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
mislim da je svaki odgovor osim 50-50 neobjektivan.
ako steram šeficu u kurac i dam otkaz, je li to pobjeda ili poraz?
mislim da premalo znamo da bismo mogli objektivno rasuđivati poraze i pobjede.
subjektivan dojam nezadovoljnog čovjeka (pretpostavljam da smo više-manje svi nezadovoljni ili nesretni, ako nismo, onda je velika vjerojatnost da smo glupi) možda i je da većinom gubi, no osobno vjerujem u "teoriju" ravnoteže - recimo da je x os vrijeme, a y u plus uspjeh/sreća, u minus neuspjeh/nesreća pa svakim danom ispisujemo krivulju, pobjedama iznad x-osi, porazima ispod - vjerujem da na "kraju" kad se zbroje i oduzmu površine ispod i iznad x-osi, da se dobije 0. na bilo što manje od toga ne želim pristati jer nema smisla i bacilo bi me u nepovratnu depresiju.
darknessss 04.11.2012 u 20:00:52 profil autora
mislim da je pitanje krivo postavljeno, ili ga većina krivo shvaća. Naime, po meni je malo glupo gledati broj pobjeda i poraza jer da bi se ostvario neki CILJ,tj dok se taj cilj ostvari, bude puno i pobjeda i poraza, mozda cak i vise poraza. medjutim, na kraju se gleda da li je cilj ostvaren ili ne. U mom je slučaju naprimjer, stvar da mi za sad nijedan cilj, ili gotovo ni jedan koji sam si zacrtao do ovog perioda u životu nije ostao neispunjen. a do ostvarenja tog cilja je bilo puno poraza, i kako daddy kaže ti porazi su me činili boljim, jačim i ustrajnim u svemu što sam radio kako bi cilj ostvario.
summa summarum: gledaju se ratovi, a ne bitke...
interstellar 04.11.2012 u 21:34:33 profil autora
bye-bye
bravo mračni!
.
na dobrom si kursu. samo drži taj pravac.