Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
aono 13.04.2012 u 16:51:03 profil autora
Pozdrav! Evo nov sam na forumu, pa ne znam da li se uopće postavljaju ovakva pitanja ali jebiga... Nadam se da će me netko ispraviti ako treba.

Da li se zna da li će biti neka gaža u Rijeci? I zna li netko kada je zadnji put uopće bila?
daddy 13.04.2012 u 19:16:41 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
u rijeci postoji stereo, palach i koncerti na gradini.
stereo postavlja nemoguće uvjete, palach nije zainsteresiran za ovakav tip koncerata, a s ovma na gradini pregovara menagerica.
to je sve što ti mogu reć.
zadnji puta smo u rijeci svirali u peak&poke pred 50 ljudi prije 2 godine.
hvala ti na postu, nadam se da ćeš ostat s nama i nadalje!
aono 14.04.2012 u 02:10:00 profil autora
Za gradinu iskerno nisam znao...mislim, u smislu u opće postavljanja ikakvih koncerata. Stereo...vjerujem, znaju bit zajebani, ali iskreno bar su jedini "klub" u Rijeci, ako se razumijemo....no to ih svejedno ne opravdava. Palach...znam da ti ne trebam niti pričat, znate i sami da je to daleko od ikakvog "poštenog" koncerata, i ikakvog nekadašnjeg Palacha.

Svejedno, ostat ću s vašom glazbom, i nadam se da ću skupit pare pa doč na svirku negdje bliže ;)... Razumijem vas u svakom pogledu.
morsky 06.01.2015 u 14:07:03 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
I?

palachomani..kak'' je bilo?
dendrofil 06.01.2015 u 17:35:45 profil autora
poleti i leti
atmosfera je bila odlična. svečana ali i zajebantska. klupska, intimna. ni razne male greške i tehničke smetnje nisu uspjele pokvariti dojam. tesla je bio najemotivniji. kratka povijest mi je odlično sjela! bouncy!

MC je bio izuzetno sugestivan i raspoložen, kao i njegova žena. opet je pao narko duet. vidio sam iskre kako frcaju, kunem se! ;)

moram primijetiti da je daddy puno energičniji i očigledno predan procesu u usporedbi s koncertima od prije nekoliko godina, kada je to češće ličilo na suviše nonšalantno ili poluzainteresirano pjevušenje. mislim da ovaj stav ima puno puno bolji efekt na publiku!

i da, riječka publika je također živnula. bila je skoro ko zagrebačka! vuuuhu!
Nena 08.01.2015 u 20:22:50 profil autora
sanjati
Pipsi u gradu koji teče..što reći..? Sastale se dvije puzzle: Pipsi & Rijeka... Najljepši početak godine.
jelka 10.01.2015 u 23:40:12 profil autora
"You only suffer as long as you want to."
prva liga koncert jedino glupi zvuk je bio totalno zeznut u par navrata, čini mi se da je totalno izopačio Htio bi da me voliš, to mi je mrvu pokvarilo dojam, ali sveukupno čista petica..ekipa super, bend super, fina atmosfera...samo se nadam da će Pipsi ipak malo češće gostovat kod nas, bilo bi super vidjet ih u Stereu, mislim da bi to bilo ludnica..prostor baš veličinom taman, ni premali ni prevelik, jedino ne znam kakve to oni uvjete traže da bi se moglo tamo organizirat svirku..sad Vatra svira tamo krajem 1. mj. vidjet ćemo kako će to bit :)
skarlet 11.01.2015 u 22:20:04 profil autora
Zvuk je bio najbolji što je mogao biti u našem gradu koji malo spava.

Prvo jedna moja tiha želja - vidim jedan plakat u mislima za koncert pod naslovom "oni drugi Pipsi" gdje bi se ostvarila jedna nekad postojeća ideja za koncertom na kojem bi svirali samo "one druge" pjesme, one koje uglavnom nisu svirali u Palachu, ili u Domu Sportova.
Znate onu setlistu za suze u očima:
Dobro, Walt, Mrgud, Sebastijan, Sin, Htio bih da me voliš, Foxtrot, Glavom pod vodom - kratki superkratki intermezzo: Porculan/Slan/Sa mnom tebi je zima - potom niska vanvremenskih hitova: Susjedi/Teroristi/Zdenka/Kratka povijest/Dementor/Dok smo hodali - pa lagano prema kraju uz Gravitaciju, Mak, Dan,Mrak... onda totalno ludi i raspamećeni bis uz Plivača (totalno singalong stvar), Baka Lucija (nastavlja se singalong)... drugi bis malo ozbiljniji 2X2, Narko
Možda u nekom kazališnom ozračju...

Eto to bi bila idealna setlista za astronaute, a u realnom svijetu gig u Palachu bio je naravno genijalan, iako na drugoj razini od gorenavedene..
Ono što je fenomenološki zanimljivo je da u Rijeci najbolje prolaze songovi prije Drveća i to kao da su jučer izašli. Možda će za deset godina svi otkidati na Dementora unisono, tko zna? Naravno, nije naodmet raspjevat se uz Poštara s vremena na vrijeme...
Stvari s Walta zvučali su turbozrelo, Htio bi da me voliš je bio sonični vrh giga, Trubač je sjajio u mraku, Močvare i trave su bile totalni ugodni surprise (kao i Tesla), gig je imao većinu vremena tu neku teatarsku crtu. Participacija publike je svakako bila najveća što pamtim u Ri, ekipa 25-40 god.

Na sasvim osobnoj razini.
Moj prvi gig Pipsa nakon, uh, pa valjda 9 godina. U međuvremenu se događao i događa se život.
Bend moje mladosti, adolescencije i srednjih godina.
Rastemo zajedno i nastavljamo to činiti.
Ne mogu supotpisati svaku ideju, ne mogu pjevati svaku pjesmu (jer to ipak nije ona gornja setlista ili neka varijacija iste), ali kao da uopće moram... tu sam blizu, uvijek mi dolazi čista poezija na pamet dok vas slušam, ne moram je niti pisati.
Drago mi je da ste svirali u Ri nakon Doma Sportova, mogli smo vas čuti fresh.
Hvala što ste donijeli show u Ri.

Vidimo se sljedeći put u teatru, nadam se, ili već negdje, sigurno...

Pozdrav od forumaša nekad znanog kao simon.
johnnykola 11.01.2015 u 22:44:24 profil autora
sta je bilo!? reci!
:)
daddy 12.01.2015 u 23:42:16 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
hvala skarlet. tako treba biti.
aono 20.05.2015 u 19:05:29 profil autora
poptpisujem prethodni post za Palach. S obzirom kakva je pubilka na koncertima u Rijeci, Pipsi su bila predivna iznimka, svaka čast. Pratim koncerte u zadnjih par godina po zg-u , rijeci i istri (osim što nisam nikako uspio do sax-a nažalost) i kažem opet, u palachu me sve jako ugodno iznenadilo.
jako mi je drago da svirate opet sljedeči vikend u rijeci, samo ne znam baš šta da mislim kako će vas publika doživit s obzirom da svirate na student dayu, nadam se da ćže se probrat fanovi i da ćemo uživat s vama kao i uvijek. by the way, koja je spika s tom svirkom? koliko se sjećam tamo se svira uglavnom po sat vremena ili manje?

fala još jednom za super svirke u zadnjih nekoliko godina, koliko uspijevam pratit!
daddy 23.05.2015 u 09:18:36 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
75 minuta max
jelka 31.05.2015 u 17:44:16 profil autora
"You only suffer as long as you want to."
znači, neopisivo mi je drago da sam u ovoj godini već dva puta imala prilike pohoditi koncert Pipsa u Ri..premalo ste kod nas def. i iako je sinoć bio festivalski koncert, a Pipsi su bend koji se, to su svi već dosad skužili, bolje uklapa u manji klubski prostor, svejedno moram reći da je sinoć na studentskom danu bilo odlično i eto, danas mi cijeli dan srce ko kuća veliko...što više čovjeku treba :)
daddy 02.06.2015 u 09:47:53 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
e hvala ti ko bratu;)
pirčaš o Formatima, ne mogu se složiti da smo mi samo klupski bend.
mi smo, dokazano, i dvoranski bend, itekako možemo odvoziti komercijalni gig, ali kad se tih 4000 ljudi iscijedi iz milion, a ne iz 250000 kao u rijeci.
i opet dakle pričamo o Formatu.
i naposlijetku, ovaj SDF nije rock festival, jer silente i sars nisu rock nego populistički izvođači, dakle publika u rijeci ne samo da nije bila Pips nego većinom nije ni rock.
pojednostavljeno, zamisli američki bend koji stalno nastupa u venue-ima za 1500 -2000 posjetitelja, dal bi u rijeci skupili 250 ljudi, naravno u teoriji jer u praksi neće ni doći?
ne bi, što ne znači da su zato bend iz špajze.
ovo sam napisao svima, a njih je 5 ;)))) koji čitaju ovaj forum kako bi malo izašli iz skučenog pogleda/pregleda situacije u kojoj smo se zatekli, Formata u kojem se silom prilika nalazimo. pa kad se tako uzročno posljedično folderiramo moramo biti svjesni da je mogućnost pogreške u procjeni jako velika.
jasno, sve napisano možemo transferirati u većinu artističkih i sportskih prilika u HR, ali moram priznati da bi jedan sars, a nekmoli severina u većem formatu tada bili isključivo stadionski izvođači, koliko god nama čudno bilo iz ove vukojebinske perspektive.
johnnykola 02.06.2015 u 11:36:41 profil autora
sta je bilo!? reci!
Tako je, potvrđuje jedan od pet.:)
jelka 02.06.2015 u 21:29:41 profil autora
"You only suffer as long as you want to."
heheh koji komentar Daddy ;) ma kužim sve što kažeš i slažem se, sdf i publika koja je bila, pa to je svašta nešto, za mase jel..al to je neka druga priča.. ovo što kažeš za format isto kužim, htjela sam samo reći da mi je ipak draže vas gledati u manjem intimnijem prostoru, ali naravno da to ne znači da vaš koncert nije dobar i u većim prostorima, ali to opet povlači ovo što kažeš o brojkama i publici.. pa ipak, lijep je bio osjećaj prošli vikend u rodnom mi gradu, kao da su svi putevi vodili u ri i to mi je bilo drago vidjeti, masu pozitive u zraku (ili je to samo meni u glavi?) ugl, ja nisam obraćala pažnju na ljude oko sebe kad ste svirali, ne znam kako je to izgledalo iz vaše perspektive na stejđu, ali meni je bilo super vidjeti vas opet uživo i zato i napisah komentar ;) vidimo se u nekoj skorijoj budućnosti opet kod mene ili kod vas u zg-u ili negdje drugdje, tko zna ;)
daddy 03.06.2015 u 10:15:16 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
ti si baš Pips, naime klasika, oni ne obraćaju pažnju na druge oko sebe :)
stvari su, kad se popnemo na stage, jednostavne. to je čisti emocijski transfer, do one granice koliko se može jer i bend i svekoliko općinstvo dolaze iz svojih kaveza, iz svojih okvira i pretenciozno je razmišljati da će 1 gig te okvire bitno proširiti.
zato sam se odavno postavio da je genijalno ako na svakom gigu dobijemo bar jednoga/jednu tko nije bio naš - da to postane.
pa da i taj/ta sljedeći puta dođe......i ne obraća pažnju na sve oko sebe ;)
jelka 03.06.2015 u 20:47:26 profil autora
"You only suffer as long as you want to."
uuuu ovo mi je kompliment do svemira i nazad :D i ja sam (bila) ta neka :) kladim se da ih ima još... koji dođu i ostanu ;)
mcerniar 15.10.2015 u 23:09:49 profil autora
Citam sad malo komentari (novi sam, jbg) i vidim da daddy spominje koncert u Rijeci u Peek&Pokeu iz 2010. pred 50 ljudi (meni se cinilo kao da nas je bilo 30). Ja sam bio na tom koncertu i bilo mi je vrhunski, cak sam kasnije uzicao autogram za frendicu :D Cak se i nesto mutno sjecam da sam buncao nesto kao "Pa dodjite cesce, majkumu". Bilo je skuceno za poludit, ali nama skroz odlicno. Sto manje kisika, to bolja zabava.

U medjuvremenu me nije bas bilo u Ri, pa nisam bio na koncertima u medjuvremenu, ali bio sam na Student Dayu ove godine i opet mi je bilo odlicno, pjevao sam s vama cijelo vrijeme (tocnije, urlao) i nisam bio jedini. Ne znam kako je to vama izgledalo, doduse.

Lijepo vas je vidjeti, osobito u Rijeci. Dodjite nam opet.
johnnykola 16.10.2015 u 09:06:13 profil autora
sta je bilo!? reci!
Kako si uspeo ostati amomiman, ne imati avatara, Allaha ti i Boga?:ppp
https://www.youtube.com/watch?v=g9aDyYdG44Y
dendrofil 08.12.2015 u 21:11:12 profil autora
poleti i leti
hvala na žestokom nastupu ovog vikenda! (pogon kulture (bivši stereo), rijeka)

poslije si malo brojim, i gle ovo: točno polovica sviranih pjesama je od drveća i rijeka naovamo! 11 od 22 ak se ne varam. od toga 7 (sedam!) s walta. veseli me taj omjer i kako se stvari polako mijenjaju s godinama ;)

pusa, živili!