Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
johnnykola 05.03.2012 u 09:17:04 profil autora
sta je bilo!? reci!
zasto sam, izmedju ostalog, u onoj anketi o gadljivosti
odabrao djubre po livadi:
iz emisije "tragom ptice dodo":
ceto nele i zenit legenda:
http://www.youtube.com/watch?v=66olvQp-mv8
♥♥♥
morsky 01.04.2012 u 23:47:56 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
u biti,
trebalo bi obratiti pažnju na dio o "neočekivanim" predatorima u savani,
vjerojatno se "dobri" moj dodo,
polakomio.., kada se odlučio promijeniti svoj dominion,....
a lakomost,............. lakomost nije baš vodilja ka Ideji...
-------------------------
----------------------------
-------------------------------
gogolj 05.04.2012 u 10:02:17 profil autora
morsky,

htio sam te pitati o pokretanju, inicijativi, poticanju, koje su, mislim, usko povezane sa Idejom...

...da li možda postoji neka literatura, a da nije strogo poduzetničkog karaktera? volio bih malo o tome čitati, dobro bi mi došlo

kužim ako je nezahvalno pitanje...i bit ću zadovoljan bilo kakvim tvojim odgovorom

lp
johnnykola 05.04.2012 u 11:59:57 profil autora
sta je bilo!? reci!
apsolutno isto pitanje bih kao i ante postavio. ante, puno ce ti pomoci abrahama maslow-a knjige. ali da ces koga motivirati, tesko. ipak si ti u 2%, a ostali u 98%. ctrl+f ovdje two percent i sve ce ti biti jasno: http://www.deepermind.com/20maslow.htm ;)))
p.s. i, da. tesko je s "ocekivanim" predatorima, a tek s neocekivanim. tegobe, totalne tegobe.
morsky 05.04.2012 u 18:45:32 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
dragi moji svemirci,

kako ja nemam za preporučiti niti jedan naslov, a koji bi bio, kao jedan jedini, ispravan vodič ka razumijevanju sile pokretanja, iskazati ću svoje viđenje.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------a koje bi pak trebalo poslužiti kao entree u plodnu diskusiju, a kako bismo samostalno došli do neke racionalne platforme koja pojašnjava odgovor na postavljeno pitanje.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Homo sapiens kao i ostala bića ovog planeta ima dvije temeljne pokretačke sile:
- a) hranjenje / preživljavanje
- b) seksualnost/ produljenje vrste
ostala pokretačke sile su derivati ovih sila, no nisu manje važne jer nas razlikuju od 99% bića Geje.---------------------------
- c) radoznalost/humanizam----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vrlo važno u razumijevanju gornjeg teksta; valja razlikovati goriva/motivatore od sila.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
također važno, navedene sile trebaju biti usmjerene i vođene plemenitom mišlju.
-------------------------------------------------------------------------------------------bez plemenitosti, svako gorivo postaje niskostrasje!
-----------------------------------------------------------------------------------------
johnnykola 06.04.2012 u 08:17:09 profil autora
sta je bilo!? reci!
malo sta se na ovo moze dodati. ko ima tu plemenitost u mladosti, mogucno je da ce ju vremenom izgubiti. koju nema. osudjen je na prve dvije tacke. e ja se pitam, sta je sa onima koji su je imali, pa izgubili, ima li povratka? mislim da ne. nazalost.
gogolj 06.04.2012 u 11:42:16 profil autora
fala na odgovorima, drugari ! (nešto od maslowa već se posudilo u biblioteci;)

@nikola rekao bih da ta plemenitost niti se gubi prolaskom mladosti, niti se dobiva kasnije ako je nisi prije imao u sebi. možda u ekstremnim slučajevima, odnosno potaknuto nekakvim ekstremom(jer očito tinja i u svakom onom za kojeg nikad ne bismo rekli da je ima). ali više je slučaj da ili je imaš ili nemaš oduvijek u sebi. bez da ti je potiče "ekstrem".

- a) hranjenje / preživljavanje
- b) seksualnost/ produljenje vrste
ostala pokretačke sile su derivati ovih sila, no nisu manje važne jer nas razlikuju od 99% bića Geje.---------------------------
- c) radoznalost/humanizam


nedostatak ove pod c) je bolest....virus...kojim smo dobrano zahvaćeni i kojim se borimo iz dana u dan. zato sam zapravo i pitao o svojevrsnim načinima pokretanja, inicijative,,,,ne sebe striktno, nego drugih, to je ono "možeš popraviti sve". vrlo je zahtjevno biti taj podstrekač(pokrenuti nekoga osvojiti ga) ali je i vrlo lijepo.

ova tema me podsjetila na rushmore wesa andersona i ovaj kvot cousteaua
http://26.media.tumblr.com/tumblr_lgclfnG0yh1qzpsb8o1_500.png
johnnykola 06.04.2012 u 12:12:09 profil autora
sta je bilo!? reci!
rushmore je beton film! u pravu si sve za sto si napisao kao odgovor meni. mada oko toga jos dvojim:

1.) da li je u zvijezdama zapisano sve - dato ti rodjenjem, uvjetovano "bozijom silom" ili Idejom
2.) ili, smo, ipak, tabula rasa u koju se sve upisuje

jos uvijek se nadam da je druga opcija moguca. sto se tice utjecaja, zbog zavisti i niskih ljudskih strasti pod dvije tacke morskog nikad se, najcesce, ne razvije potencijal koji, jos uvijek vjerujem, svako od nas ima. ali tesko se boriti sa samim sobom.:( a i vrijeme tece. "zivotne" stvari postaju bitnije. ko ima vremena za Ideju!?!?!? onaj koji ima Ideju moze utjecati na jako uzak krug, pokazat ce praksa. na obitelj (eventualno!) i zivotnog partnera i to je to. rijetka je pink floyd varijanta u kojoj su jedan na drugog utjecali momcici:

http://www.youtube.com/watch?v=AV-HlBCmnDY

all alone, or in twos
the ones who really love you
walk up and down outside the wall
some hand in hand
some gathering together in bands
the bleeding hearts and the artists
make their stand
and when they''ve given you their all
some stagger and fall after all it''s not easy
banging your heart against some mad buggers
wall


:( :)))
gogolj 06.04.2012 u 13:24:21 profil autora
rushmore je beton film! u pravu si sve za sto si napisao kao odgovor meni. mada oko toga jos dvojim:

1.) da li je u zvijezdama zapisano sve - dato ti rodjenjem, uvjetovano "bozijom silom" ili Idejom
2.) ili, smo, ipak, tabula rasa u koju se sve upisuje


mislim da još nisu dali odgovor na ovo, tako da je normalno dvojiti...ali sklon sam vjerovati da je to nekakva kombinacija u kojoj preteže ono pod 1.), odvažio bih se i u postocima mu dao 70 posto


jos uvijek se nadam da je druga opcija moguca. sto se tice utjecaja, zbog zavisti i niskih ljudskih strasti pod dvije tacke morskog nikad se, najcesce, ne razvije potencijal koji, jos uvijek vjerujem, svako od nas ima. ali tesko se boriti sa samim sobom.:( a i vrijeme tece. "zivotne" stvari postaju bitnije. ko ima vremena za Ideju!?!?!? onaj koji ima Ideju moze utjecati na jako uzak krug, pokazat ce praksa. na obitelj (eventualno!) i zivotnog partnera i to je to. rijetka je pink floyd varijanta u kojoj su jedan na drugog utjecali momcici:

http://www.youtube.com/watch?v=AV-HlBCmnDY

all alone, or in twos
the ones who really love you
walk up and down outside the wall
some hand in hand
some gathering together in bands
the bleeding hearts and the artists
make their stand
and when they''''ve given you their all
some stagger and fall after all it''''s not easy
banging your heart against some mad buggers
wall


:( :)))


slažem se ovo za neimanje vremena i utjecanje na uzak krug...ne bi ni taj uzak krug bio loš da je donekle ravnomjerna raspodjela onih s elementarnom ljudskom znatiželjom/humanosti i onih kojima je to sve potpuno nevažno. ali nije bojim se
johnnykola 06.04.2012 u 13:36:58 profil autora
sta je bilo!? reci!
i ja se bojim.
morsky 06.04.2012 u 15:03:09 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
"..ni da ni ne.." (Tomfa, Kawasaki3P)

Ideja je prepoznatljiva svima-----------------------prepoznajemo je intuitivno.
Dakako, razlikujemo se u kapacitetu, razini i finoći intuitivnih receptora--------------------------------------------
Intuitivni receptori su podložni promjeni navedenih svojstava u - i +-------------------------------------------------------------------------------------na takvoj spoznaji možemo temeljiti vjeru da je plemenitost moguće razviti..... kod nekih individua.------------------naravno, kod nekih to nije moguće, ili je prekasno.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Svatko je sposoban istraživati i širiti Ideju---------naravno svaka individua ima vlastiti, dakle različiti doseg istraživanja i širenja--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------također, izuzetno je važno usvojiti platformu: Nositelj Ideje nije individua HS-a ili bilo koji drugi Svemirac.
morsky 06.04.2012 u 15:10:31 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Pink Floyd je primjer jednog od jačih izbačaja.....i kao što si vrijedno primjetio nije taj izbačaj jednostavan zbroj dosega Wrighta, Masona, Watreas i Gilmoura...već daleko, daleko dalji.
johnnykola 06.04.2012 u 15:45:58 profil autora
sta je bilo!? reci!
"izuzetno je važno usvojiti platformu: Nositelj Ideje nije individua HS-a ili bilo koji drugi Svemirac. "

a ko je? znam da Si pisao vec, ali moze li kratka sublimacija?(:
gogolj 06.04.2012 u 15:50:32 profil autora
"..ni da ni ne.." (Tomfa, Kawasaki3P)

Ideja je prepoznatljiva svima-----------------------prepoznajemo je intuitivno.
Dakako, razlikujemo se u kapacitetu, razini i finoći intuitivnih receptora--------------------------------------------
Intuitivni receptori su podložni promjeni navedenih svojstava u - i +-------------------------------------------------------------------------------------na takvoj spoznaji možemo temeljiti vjeru da je plemenitost moguće razviti..... kod nekih individua.------------------naravno, kod nekih to nije moguće, ili je prekasno.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Svatko je sposoban istraživati i širiti Ideju---------naravno svaka individua ima vlastiti, dakle različiti doseg istraživanja i širenja--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------također, izuzetno je važno usvojiti platformu: Nositelj Ideje nije individua HS-a ili bilo koji drugi Svemirac.


ovo je dobro...fino...jasno...samo prisnažujem i ja na ovo nikolino pitanje, ako ga možemo rastrančirati :p
morsky 06.04.2012 u 16:12:25 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
da. to je bitno ponoviti.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nositelj Ideje je: u osnovnom formatu cijeli fizis, dakle Univerzum, no taj format sam, nas ne zanima. Bar ne šire od ove konstatacije, jer je stupanj artikulacije Ideje tog formata beznačajan.--------------------------------------------------------------------------Format Nositelja Ideje koji promatramo, a kao prvi nama poznati i zadovoljavajući stupanj artikulacije Ideje, jest format Homo Sapiensa sa svim njegovim precima i nasljednicima.
Dakle ljudsko društvo. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Jer. ----a sada ide onaj emocionalno najteži dio za prihvatiti; ...jer niti jedna Individua HS-a, nema drugu svrhu postojanja osim da:
a) poživi dovoljno dugo da uspješno produlji vrstu
b) unaprijedi nasljeđeno znanje/civilizacijski doseg/ za mrvu
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dakle, Nositelj Ideje, u formatu HS-a je Civilizacija HS-a.-------------------------odnosno dovoljno veliki, a organizirani skup individua HS-a, koje su sposobne unapređivati Ideju.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Samo za podsjetnik, Ideja sama za sebe nije prisutna u ovome Univerzumu, ona mu je imanentna.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
johnnykola 06.04.2012 u 16:21:48 profil autora
sta je bilo!? reci!
sta su buddha, isus i ostali?(:
morsky 06.04.2012 u 16:24:58 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
ili su bili individue HS-a, prerasle u legendarne artikulatore plementih misli il su naprosto fikcija.------------------------Idaja je fikcionalne prirode.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
johnnykola 08.04.2012 u 01:15:39 profil autora
sta je bilo!? reci!
i ja bih ih takvim nazvao. da.
johnnykola 10.04.2012 u 18:51:56 profil autora
sta je bilo!? reci!
obojeniprogram.rs

♥♥♥
johnnykola 11.04.2012 u 10:13:25 profil autora
sta je bilo!? reci!
novi album obojenog programa "kako to mislis: mi" se u potpunosti bavi Idejom:

http://i.imgur.com/kCJYJ.jpg

besplatan download:

http://www.exitmusic.rs/sr/label/obojeni-program?a=kako-mislis-mi

♥♥♥
johnnykola 14.04.2012 u 13:31:48 profil autora
sta je bilo!? reci!
morsky, imam pitanjce:

smatras li da je nice dao prikaz realnih problema covjeka koji
u modernom vremenu nastoji slijediti Ideju isusa/buddhe - Ideju generalno?

njegovi citati:

http://hr.wikiquote.org/wiki/Friedrich_Nietzsche

minus, po meni dijelova o zenama zbog:

http://i.imgur.com/sS5Kn.jpg

hvala unaprijed na odgovoru!

:*
morsky 14.04.2012 u 21:33:43 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
dragi johnny,

evo pokušaja odgovora na tvoje pitanje;
- N.-a cijenim. Iznimno. Zbog hrabrosti, bistrine i dobačaja misli.
Dakle, zbog čvrstoće i ljepote strukture Ideje koju je uspio artikulirati.

- Budha i Isus. dva potpuno različita tipa. Ne bih mogao dati jedan odgovor koji bi vrijedio za obojicu.
Svakako bi prije komentiranja njih dvojice valjalo razumijeti misao i djelovvanje Zarathustre, koji je ishodište Isusa zasigurno, a i Budhe - vrlo vjerojatno.
- No možda bi odgovor na to pitanje trebalo potražiti u 6.stoljeću prije nove ere. Tzv. Divot stoljeće.
otprilike u tih 100-tinjak godina se na cijeloj kugli javljaju razni, za HS-a važni, artikulatori Ideje; Tales Milećanin, Pitagora, Konfucije, Budha, Mahavira, neki smještaju i Zarathustru u to stoljeće, no neki ga smještaju i mnogo prije toga,
- Isusa vidim kao good guy-a svoga doba, no naprosto nije u gore navedenome razredu artikulatora Ideje. On je dva razreda niže za mene.
U biti, Konfucija i Buddhu bih spustio za razred niže u odnosu na preostale, no kako su suvremenici, ostaviti ću ih u tome, prvome razredu.
- o kršćanstvu, generalno, nemam baš visoko mišljenje, kao o artikulaciji Ideje.

pusa,
m/b Interstellar
johnnykola 15.04.2012 u 02:52:57 profil autora
sta je bilo!? reci!
moram to sve jos istraziti.(((: mada, moram priznati, nazirem da je to ustvari sve jedno, samo u razlicitim razdobljima na razlicitom terenu i odredjenoj "ekipi"(((: na za to prilagodjene povijesne uvijete sebi svojstveno interpretirano. do tog zakljucka dolazim citajuci zaratustru, stigao do 15 strane odokativno. jedna od konkluzija (hvala, zlatice!♥): https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/575290_10150651269345064_53...
qqq:
:)))

p.s. i, da kao suma monotesticnih religija, izgleda da je Islam tonbe. treba citati Kur''an. realno.(((:
morsky 15.04.2012 u 09:38:17 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
..vrlo je važno. ne ispustiti trenutak, na vremenskoj crti.
kada kompariraš različite dosege artikulacije Ideje.
..
otprilike, kao kod komparacije stupnja znanja iz matematike:
- ako 8.-godišnje dijete zna i logički razumije tablicu množenja - to je sjajno, ako 10.-godišnje dijete zna to isto - to je očekivano
..
kao što znaš, navedeni raspon od Divot stoljeća do Muhameda iznosi 1200 godina
..
također valja obratiti pažnju na činjenicu da se u gotovo isto vrijeme javljaju briljantne artikulacije razvoja Ideje na, tada, nespojivim mjestima kugle zemaljske.
..
To je fantastično.
..
Fantastičan pokazatelj da je u tom trenutku cijeli korpus HS-a, vrlo vjerojatno, dosegao osnovni format Nositelja Ideje.
..
Zbog toga mislim da individualni primjerak HS-a nije vrhunaravni format.
..
on mora biti vrhunaravni format u svome mentalnome konstruktu i svjetonazoru. no to je format preživljavanja i produljenja vrste, te iznimno artikulatora ideje.
..
otprilike taj moment, spoznaje i prihvaćanja nevedene artikulacije je crta razdvajanja između HS-a i Superiora.
johnnykola 15.04.2012 u 11:35:30 profil autora
sta je bilo!? reci!
nazirem da je isto, jedno. ali za to potvrditi treba puno uciti, citati. ali, cemu to, ako nekako znas da je to? i to su sve bili ljudi od krvi i mesa. i majkl dzekson i buddha i isus i zaratustra. sve je to okruglo pa na cose pa isto, po meni.:)))
tvoje misljenje, smatras li ti, da je to ustvari sve jedno? ne znam kako to pisati i objasniti. vidis, mozda bi to trebao skontati, artikulirati
morsky 15.04.2012 u 11:45:36 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
pa vidiš..
..
ja ovdje, u ovoj kući, a proteklih 7-8 godina, pokušavam artikulirati moje viđenje..
..
prvo ) ne bih banalizirao stvari, strpavši sve po "sve je to isto/jedno"
drugo ) da. može se reći sve je to jedno.
treće) važno je razlikovati formate. u manjem formatu oni nisu jedno. u formatu Nositelja Ideje oni su jedno.

johnnykola 15.04.2012 u 11:57:00 profil autora
sta je bilo!? reci!