Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
morsky 26.12.2011 u 09:52:50 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Priroda svakog formata je određena prirodnim zakonima---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Iz Zakona proizlaze pravila, koja uređuju odnose unutar svakog formata------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Znanstvenici i inženjeri istražuju, otkrivaju te zakone, pa sukladno otkrivenim zakonima i pravilima, izrađuju podformate onog generalnog /Univerzuma/, a u svrhu izrade Društvu korisnih znanja, onih primjenjenih ili idejnih. Takvo logično, nedogmatsko, ponašanje jest usklađeno sa Strijelom vremena, te ima za posljedicu napredak, odnosno usklađeno kretanje sa razvojem Univerzuma.---------------------------Što je, složiti ćemo se, najbitnije za Čovjeka.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Društvo, uređeni skup individua hominida, djeluje po istom principu. Političari i gospodarstvenici, se trebaju ponašati jednako kao i njihovi kolege koji se bave otkrivanjem Univezumskih zakonitosti i principa.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dakle, na prvom mjestu, utvrditi zakonitost formata za koji su odogovrni. Utvrditi međuodnos formata sa drugim formatima. NE zloporabiti znanje o formatima, već odgovorno djelovati. Štiteći princip pod svaku cijenu, kao što to i Univerzum čini.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Život je tada jednostavan, i samome sebi svrha. Vrijedan trajanja-------------------------------
midnightmoon 26.12.2011 u 14:30:56 profil autora
gogolj 26.12.2011 u 23:48:05 profil autora
to je to. recept.

samo bih dodao nešto o napretku kad si ga spomenuo...naime, napredak sam po sebi ne znači automatski nešto dobro i bolje. to shvaćanje je više povezano s nekim prijašnjim vremenima, s površnim i sentimentalnim optimizmom da je nešto napr(ij)edno nužno i nešto bolje i sigurnije. nije. to je jednostavno kretanje u nekom pravcu a na kraju tog tijeka ili puta stoji ili "spas" ili "propast". napredak je dosta kompleksan, ljudi ga pomalo naivno automatizmom smatraju nečim boljim nečim većim...ali bez dileme ovo što morsky kaže je ispravno, ovo o istraživanju, otkrivanju koje za posljedicu ima napredak, to jest u čovjekovoj srži odvajkada i to jest u skladu sa strijelom vremena, no eto, samo kažem da treba napredak uzimati s dozom opreza
morsky 27.12.2011 u 09:07:33 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
napredak;
-----------------------------------------------------------------------------------------
je kretanje sukladno Strijeli vremena. Možemo, a priori ,zaključiti da je svako kretanje sukladno Strijeli dobro.-----------------------------------------------------------
Osjećaj ugode hominida i/ili innih Nositelja Ideje, dakako, nema uvijek usku vezu s dobrim.---------------------------------------------------------------------Počesto je osjećaj ugode usko povezan s dobrim, naprosto takva emocija jest u funkciji "intuitivnog putokaza", odnosno sve emocije su u funkciji pravilnog usmjeravanja, u pomanjkanju racionalnih spoznaja.-------------------------------------------------Naravno, to je ujedno i jedan od najvažnijih principa; pravilno smjenjivanje prioriteta digitalnih i analognih spoznaja..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dakle, dobro je napredovati. Ono što je dobro jest i lijepo.
----------------------------------------------------------------------------
Hvala Ti, dragi Nikolaj Vasiljeviču, na doprinosu u ovom pokušaju bistrenja pogleda u zamućenu vodu životnih principa.
johnnykola 27.12.2011 u 09:08:31 profil autora
sta je bilo!? reci!
sve ok. ali sta cemo kad iz religijskih knjiga prsti znanje za drustvo (a ne napredak, mada bi to za mene bio jos veci isiti kad bi se to znanje primjenilo) napisano prije ihaha godina, a ''vamo nogdaun svega, odroni? svedeni na zavist i ljubomoru? prezalosno, prejadno, presmjesno. a tako jednostavno, u par recenica stalo. dzaba sav napredak kad, kao sto tarkovski rece u zrtvi, "mikroskop koristimo kao toljagu". beton recenica i odron od drustva.
morsky 27.12.2011 u 09:23:32 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
johnny,

molim te pojasni mi, nekim jednostavnijim jezikom. Tvoj jezik je za mene preslojevit. Znam da proizlazi iz Tvoga burnog unutrašnjeg života. No ne mogu Te razumjeti pravilno, ako mi ne "slovkaš".
Sorry, no možda sam malo "spor". he-he..
johnnykola 27.12.2011 u 09:41:20 profil autora
sta je bilo!? reci!
(((: bavim se svakodnevnim idiotarijama i zao mi je zbog toga, jer se Ti ne bavis time.:))) prosto je nevjerojatno kako je sve krivo nasadjeno. znanstvenici i inzenjeri, kao i gospodarstvenici, a politicari (tek!), su u vecini slucajeva (ovdje govorimo o 95%) najobicniji emocionalni kripli. bez obzira na rasu, spol i godine ili bilo sto drugo. a sve je tako jednostavno (ono, ocito, za mene, ispostavit ce se, a ne za tih 95%:ppp) i Zakon stoji u religijskim knjigama kako se iscistiti od svih tih budalastina i zivjeti sa teznjom za sopstvenim, a onda i skupnim napretkom. no, uvijek i vazda, desi se trauma, dvije-tri i velika vecina ostaje u talogu zavisti, ljubomore, svog vlastitog blata, daleko od Ideje, Zakona, Univerzuma, kako god to nazvali. velika vecina ih upravo ide sa ciljem zloupotrebe znanja o formatima, da bi si guzici u vlastitom blatu napravili lufta. ne mareci za drugo i druge. zalosno. "Život je tada jednostavan, i samome sebi svrha. Vrijedan trajanja" - upravo to. ali, ocito, treba puno puno truda da bi se to skontalo. rekao bih: treba se izgraditi tako da i u hali budes sretan, a onda je cijeli Univerzum tvoj, tu, u tvojoj glavi.:)))
morsky 27.12.2011 u 10:38:28 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
ok.
.
tnx.
.
puno sam Te više razumio.
.
eto, kad malo usporiš, odmah te ja, "malo sporiji", ulovim..;)))
johnnykola 27.12.2011 u 10:49:16 profil autora
sta je bilo!? reci!
hvala Tebi na poticajima za razmisljanjem.
jer svakodnevica je tako dosadna, stalno drvljenje
jednog te istog.
bio jedan balkanski devojcurak s austrijskim na rambetovom:ppp
koncertu u becu. rambo zadavo neki svoj tehno moment.qqq:
pita austrijanka nasu:
- pa dobro, sta on pjeva!?!?!?!?
- jedno te isto.
- cujem i ja da je jedno te isto, ali sta pjeva?
- pa upravo to: "i jedno te isto i jedno te isto"
qqqqqqqqqqqq:
gogolj 27.12.2011 u 10:51:59 profil autora
hvala Tebi na poticajima za razmisljanjem.
jer svakodnevica je tako dosadna, stalno drvljenje
jednog te istog.


potpis


bio jedan balkanski devojcurak s austrijskim na rambetovom:ppp
koncertu u becu. rambo zadavo neki svoj tehno moment.qqq:
pita austrijanka nasu:
- pa dobro, sta on pjeva!?!?!?!?
- jedno te isto.
- cujem i ja da je jedno te isto, ali sta pjeva?
- pa upravo to: "i jedno te isto i jedno te isto"
qqqqqqqqqqqq:


:))))))
morsky 27.12.2011 u 11:00:52 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pa, eto. --------------------------------------------------------------------------------------------------
Forum u svojem osnovom značenju i jest mjesto filozofiranja, promišljanja životnih principa.-------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zadovoljstvo je naći se Vama i razmijeniti misli, a kako bismo bili bistriji.--------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
stoga bih Vas molio da mi uzvratite istim ili sličnim poticajem. To me obogaćuje.
morsky 27.12.2011 u 12:56:55 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?

.
u tmini sjaji bistrina
.
slutim bistrinu,
dok pažljivo mislim,
da ne smutim još i više,
slutim,
idejnu svježinu.
.
no varljiva je, svježina,
gdjekad počesto, ona samo svježa je,
zakratko, bljesne,
hlapi, i nestane, stegne tmina,
a dalje ostaje samo stara poznata mutnina
.
no tihim, pregnućem,
veselim
i punim radosti baš,
ja otkrivam bistrinu
gdje forum je naš.
.
ho-ho-ho
johnnykola 27.12.2011 u 13:06:05 profil autora
sta je bilo!? reci!
(((((((((((((((((((((((((((((((((((((:
midnightmoon 27.12.2011 u 15:12:09 profil autora
pozdrav poetskom i mudrom morskom, prosvijetljenom johnnyju i misaonom gogolju.
obožavam vas!♥♥♥

:)
morsky 27.12.2011 u 22:56:31 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
dragi moji sugrađani,
sugrađani ovog našeg cyber-grada,
---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
uputio sam Vam molbu/izazov,
izazov da me/nas potaknete,
potaknete na bistre misli.
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
budite ljudi; pravi, karakterni ljudi,
kakvi vjerujemo da jesmo,
odgovorite tome izazovu.
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
čisto.
britkoga uma--------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
morsky 03.01.2012 u 22:08:08 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
http://www.youtube.com/watch?v=3T65NpyfPkQ
gogolj 04.01.2012 u 12:30:37 profil autora
Die Mensch Maschine
Halb Wesen und halb Ding
(half man and half thing)

čovjek budućnosti pa i današnjice čak