Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
gogolj 09.10.2011 u 19:08:59 profil autora
vjerovati sam kliknuo.

dvojio nakratko između vjerovati i izdržati. no mislim da s vjerom dolazi sve ostalo (kad treba) pa mi je logično da je vjerovati najvažnije.

da li se osjećati odnosi na emociju ili možda i na predosjećanje?
emotivac sam po defaultu i čini mi se da mi je danas, kad više nisam dječak, to velika slabost, nažalost. mislim da nije dobro previše osjećati niti previše predosjećati, zna biti bolno kasnije

pohvale za pjesmu (pričicu), super je, vraćat ću joj se opet

evo, ovo je nekakvo moje razmišljanje možda malo ishitreno al tu je, ponajviše čak jer bih želio čuti od vas što je vama najvažnije i zašto, pa ako imate volje ;)
sis 10.10.2011 u 11:02:39 profil autora
još možeš popraviti sve
Odlučila se za Suočiti se. Više intuitivno nego razložno. Možda bi jedino razložno objašnjenje bilo da nastojim biti racionalnija nego jesam.
jelena 10.10.2011 u 12:40:37 profil autora
jedini pravi odgovor je osjecati, jer bez osjecanja zivot nema smisla, sve ostalo je nadogr(a)dnja ;))
DanMrak 10.10.2011 u 13:01:11 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Moj odgovor je osjećati, bez puno razmišljanja .

Ako ne osjećaš onda ne postojiš. Ako ne osjećaš tvoje znanje je bezveze. Ako napraviš bez da osjećaš i nisi previše napravio jer te napravljeno neće ispuniti. Ako ne osjećaš teško ćeš naći motiva da izdržiš bilo što. Ako ne osjećaš neće te ništa potaknuti da se suočiš. Ako ne osjećaš nećeš osjećati ni potrbu za vjerovanjem.

Osjećanje je temelj, baza.
midnightmoon 10.10.2011 u 14:37:15 profil autora
lijepo sročena pričica.

najvažnije je vjerovati.
to je preduvjet za sve ostalo.
johnnykola 10.10.2011 u 16:26:36 profil autora
sta je bilo!? reci!
kliknuo sam kao ante i mima.♥
u ono sto sam vjerovao ostvarilo mi se.
mimo svih zakonitosti trenutnih postavki drustva.
u jednom trenutku sam se sav cijeli
utopio u nirvanu, vjecnost, svemir.
volio bih da svako to dozivi.
naravno, da sam to bazirao na "znanju"
koje mi se namece i o kojem slusam svaki dan, to
bih dozivio, al'' u panjevima.
za osjecajnost dijelim isto misljenje koje je iznio i ante.
a osjecaj mi je dosao iz vjere. napraviti, izdrzati i suociti su akcije.
bazirane na vjeri, osjecaju i znanju.
najveci dio osjecaja koji je izasao iz mog vjerovanja naci cete u:
http://www.youtube.com/watch?v=4e9nSsuQNSA
(((:
i zato, naravno, pipse volim.♥
dakle, vjerovati.
daddy 10.10.2011 u 19:12:47 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
http://www.pionirovglasnik.com/print.php?content=618

evo, pročitajte intač iz kojeg sam izvadio pjesmicu.
da ni slučajno ne ispadne da se kitim tuđim perjem.
rumi.
zumbula 11.10.2011 u 10:14:06 profil autora
Osjećati kliknuh bez razmišljanja a kad sam počela razmišljati zablendalo mi vjerovati, e sad da li da li..ipakkk osjećati.
jvjb 11.10.2011 u 13:10:50 profil autora
kino,,artul
u svakom periodu, svakog različitog dana, svakog sata, svake nove minute dolazim do drugačijih uvjerenja, kažem općenito je sve pitanje perioda. uvijek mi je nešto u tom trenu malo važnije/ potrebnije. nekad je to osjećaj, nekad ''znanje'', nekad potreba za suočavanjem, nekad želja da budem kreativniji dakle da još nešto napravim i tija netija uvik se sve na kraju svede na uvjerenje tj. vjerovanje. evo baš ovih dana mi je ''osjećanje'' nekako u prvom planu, al što se tiče nekih stvari nekad je teško uskladit srce i razum, barem meni osobno, al neću da se bojim jer nas ima na kamione :)
jebena je stvar u svemu ovome gubitak vjere jer onda si izgubija sve ovo skupa, onda si 1na1, a sve oko tebe 2x2. e tek onda se doslovno možeš jebat! možda zato uvijek treba tragat, težit, željet...možda..
teško je bit pametan, kad misliš da si glup ;)
dakle VJERA!!!
morsky 11.10.2011 u 15:22:14 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
znanje.
.
u prvi mah sam lakonski, htio odgovoriti znanje. no, na drugu shvatih da je to jedno od pitanja koje valja kritički staviti u kontekst.
.
determinante konteksta su; homo sapiens, usklađenost sa strijelom vremena, vremenski horizont (= danas)
.
dakle, znanje !
.
znanje je špica koplja, koje se traži, a ostalo su dijelovi tog istog koplja.
janakis 11.10.2011 u 21:37:46 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
vjerovati ili osjećati... ali kliknuh osjećati... možda (ne)sretna zaljubljenost ima nešto s tim...
morsky 14.10.2011 u 10:09:48 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
..hmm, gledajući rezultate ankete slutim neslaganje sa iznešenim razmišljanjem,
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
je li moguće da sam u krivu? -----:)))))))))))))))))))))))))))
puki 14.10.2011 u 13:10:22 profil autora
Old rabbits die hard
Hm, ne bih rekao. Isto kao i sa više različitostima karaktera, različite osobe nude različite odgovore. Sam sam odgovorio "osjećati" jer u kontekstu svog ponašanja najčešće djelujem temeljem osjećaja. Navikao sam raditi ono za što "osjećam" da je ispravno, i mislim da je u tom smislu najvažnije osjećati kako bi mogao djelovati. Nakratko sam razmišljao je li važnije vjerovati (u to što radiš, ili da će to što radiš postići željeni ili nekakav neočekivani ali pozitivni rezultat), ali mi se nametnio zaključak kako sve kreće od osjećaja.

Naravno, vjerojatnost je veća da se ja varam nego ti, kognitivne sposobnosti mi u zadnje vrijeme nisu na razini, i desi mi se često preopterećenje prilikom razmišljanja o, nazovimo, bitnijim stvarima. Ali mislim da i nema difoltnog odgovora, svi su relativno točni, a primjena ovisi o načinu djelovanja.
midnightmoon 15.10.2011 u 09:42:21 profil autora
vjerovanje otvara srce za znanje.
znanje bez vjere je dogma.
morsky 22.10.2011 u 20:14:17 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
vjera bez znanja jest niskostrasje.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
već sam gore spomenuo da su svo ostalo elementi istoga koplja, ali traži se sama špica tog koplja.
znanje.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nema koplja bez vjere, osjećaja, etc..
.
međutim svi ti elementi zajedno, a bez znanja su samo lopata.
midnightmoon 22.10.2011 u 21:45:37 profil autora
lopatom se kopa zlato. ;)
morsky 22.10.2011 u 21:53:04 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
pa.. da.
.
i zakapaju mrtvaci, također.
morsky 22.10.2011 u 21:55:04 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
kako rekoh..
..
tražimo špicu koplja, a ne lopate,
..
personifikacija koplja, kao odgovora na pitanje. kapisci?
midnightmoon 22.10.2011 u 22:40:00 profil autora
i okopava vrt....
lopata je puno praktičnija od koplja. od nje se može napraviti koplje, od koplja se ne može napraviti lopata. to je pokazatelj!
što je znanje bez talenta? što je koplje bez lopate?

šalim se.
malo sam se zaigrala. ♥
cijenim tvoje mišljenje, ali ostajem pri svome. :)