Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
DanMrak 11.02.2003 u 22:57:44 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
...ja vam naprosto moram reć da sam pod dojmom...kakvim?hm...to mi jos nije sasvim sjelo... u svakom slučaju slažem se da je svaki povratak iz neke zemjle u ovu pripizdinu šok!!! npr. jedna od mnogih stvari koje su me oprale bilo je i prelaženje ulice...u Švedskoj naime cestu mozete prijeći svugdje,al fakat svugdje i UVIJEK,ali UVIJEK će vam stati.Zbog toga sam po povratku skoro nekoliko puta bila pregažena...ono nije mozda neki primjer,al sve u svemu ovdje je KATA-FUCKING-STROFA!!!!!!Kako ste vi dozivjeli daddyeve ispovjesti?
lollipop 12.02.2003 u 01:05:57 profil autora
vec puno dana mi se vrti esej na tu temu po glavi, ali nikako da ga ispljunem (mozda i budem jedan od ovih dana). mozda sada djelomicno i znam zasto - nikada ne bih mogla tako tocno izraziti svoje misli (a cijelo vrijeme trazim upravo te sve rijeci). jako me se dojmio taj zapis i opet znam why I love that guy
.........
sve to me cini previse sjetnom, previse tupom
previse tuznom........................
.........
dinar 12.02.2003 u 02:20:51 profil autora
Ima istine, da...ali moze se i ovako razmisljati:
Mozda i ima 1000 razloga biti nezadovoljan sto zivimo gdje zivimo. Mislim da bi se isto tako mogli sjetiti makar 3 razloga zbog kojih smo prezadovoljni sto jesmo gdje jesmo!
1. Ima jedna uvala Meli na istocnoj strani Cresa, pjescana...prekrasna. zbog nje sam sretan sto zivim u hr!
2. Imamo more, na kojem vrijeme sporije prolazi pa mozemo uzivati dulje. Zbog njega sam sretan da nisam iz Arkansasa.
3. Imamo nas dragi band. Zbog njih sam sretan sto sam iz hr i razumijem rijeci njihovih djela...

ponekad je to i dovoljno...
zumbula 12.02.2003 u 09:23:46 profil autora
...ne znam, stvarno me dobro drmnuo ovaj dnevnički zapis. sjetila sam se nekih svojih iskustava. Povratak je uvijek šokantan. I dinar je u pravu, ali onaj dio o bolimekurac ljudima je tako bolno istinit. Fakat stalno preispituješ sebe i misliš da si neizlječivo sjeban, kao ne mogu uvijek drugi biti krivi. Paa, ne, ne uvijek...ja sam se tako osjećala nakon 5 dana Pariza. Povratak iz Amerike mi nije bio tako šokantan jer sam uglavnom bila na brodu. Alii, nekad je dovoljno otići do Suska da povratak u Zagreb bude ubitačan.Daddy bio si okružen ok. ljudima zato je to tako jako bolno.
trixy 12.02.2003 u 09:35:05 profil autora
daddy se u dnevničkom zapisu 12.2. osvrnuo na nekomentiranje njegovog jučerašnjeg dnevnika.
ne bih se baš složio da ljudi brže i više komentiraju pozitivu nego negativu, ali tako me tekst drmnuo i tako je "na mjestu" da tu jednostavno komentar ne treba.
nažalost, sve je upravo tako kako je daddy napisao. i mi se doma tako osjećamo i baš je bilo lijepo razveseliti se zbog daddyevog (i ekipinog) avalona...

Izmjenio - trixy u 12.02.2003 9:36:43
Depressed 12.02.2003 u 10:49:07 profil autora
Kaj da velim? Slazem se sa svime time, i istina je da mozes otic bilo gdje i okruzit se ok ljudima i odvojit se od ove agresivne pripizdine, naravno da te onda povratak u tu istu pripizdinu moze slomiti. Na monitorovom forumu je svojedobno bila rasprava medju iseljenicima kaj im fali iz hrvatske...rekli su puno toga, ali je svatko od njih rekao da ne moze bit ovdje duze od dva tri tjedna i da jedva ceka da se vrati u svoju ameriku, englesku, francusku, kanadu, belgiju, svedsku...
I ne mozes promijeniti ovu sredinu, s vremenom cemo uc u europsku uniju jednostavno ce nas njih sto milijuna natjerat da budemo mrvicu kulturniji i pozitivniji, al ja cu onda imat 50 godina.
dinar 12.02.2003 u 15:24:50 profil autora
Hoce li itko probati nabrojati par stvari ili cemo ipak sklopiti ruke u uvjerenju da je drugdje puno bolje...
airball 12.02.2003 u 16:21:14 profil autora
tko kaže da je drugdje bolje? to samo progovara kompleks "trava je drugdje zelenija"
sviđa mi se ona latinska izreka "tamo gdje ti je dobro, tu ti je domovina". onima kojima ovdje ne valja: mijenjajte sebe ili okolinu, nema treće...
Depressed 12.02.2003 u 17:00:29 profil autora
Pa dobro Dinar, nije da se zelim prepucavati s tobom i zapravo ti se divim jer ti je ovdje ocito dovoljno dobro i zavidim ti na tome ali meni jednostavno previse stvari smeta.Npr. neki veliki evropski gradovi imaju metro, i tim metroom dodjes brzo u vecinu djelova grada, a mi toga nemamo. To je njima definitivno plus...A sad ti reci sto nasa drzava nudi od svoje infrastrukture, drzavnog aparata, ili tako banalno kao sto je javni prijevoz, svojim gradjanima, a da je to sto nasa drzava nudi tako bolje nego bilo gdje drugdje.
Uostalom, ja sviram sa svojim bendom i ako pozelim iole neobican komad opreme, moram otici van, jer ovdje nema kriticne mase sviraca da bi se ikome isplatilo drzati normalan izbor instrumenata i opreme u ducanima. To mi je neprakticno i skupo, i mozda bi mi bilo bolje da zivim tamo gdje su mi stvari prakticnije...
Nije da me ne grize savjest zato sto tako intenzivno razmisljam o odlasku...
zomri 12.02.2003 u 18:15:04 profil autora
Ok, ne zelim nikome imputirati ovdje na sta da se ugleda. Ok je furati se na najbolje jer je to jedini nacin da se i postane najbolji. Ali zelim vas podsjetiti da je stanje u Hrvatskoj (bar prema informacijama koje ja imam) jos uvijek utopija iz bosanske perspektive. Mislim, ljudi (!), vi imate DRZAVU! Bar to ako nista drugo.
dinar 12.02.2003 u 20:06:13 profil autora
rasprava je postala preteska, a malo i besmislena...ja sam samo htio da vidim koje stvari vas odusevljavaju u domovini!
Svjestan sam svih nedostataka, ali sam htio da jednom kazete sto vam se bezuvjetno svidja kod nas...

Ja sam se sjetio jos necega: istarske malvazije od Kozlovica i medice(rakija od meda)...to je nektar...
simon 12.02.2003 u 22:03:08 profil autora
Medica..eeee, stari, tu si me dobio.
TurboFOLK 12.02.2003 u 23:34:46 profil autora
E fakat je Zomri u pravu...ripperu ako si crofob dodji malo do nas u BiH da vidis kako nam je super :))...
"fino nam je ovde nikom nije ovako
od srece bi ja svakog dana plako"

Iduci album (daleka buducnost jel) miksaj u rajvosa pa ces trčat nazad u zg...jest da nemamo niagarine vodopade al mozes se slikat na slapovima miljacke...;)

Izmjenio - TurboFOLK u 13.02.2003 0:11:50

Izmjenio - TurboFOLK u 13.02.2003 0:12:23
goldietrickz 13.02.2003 u 15:09:11 profil autora
sto mi se bezuvjetno svidja?burek "kod cvetka".jedna mala,nije pjegava,plava.grah i punjene paprike moje bake,isto tako i kruh koji ona zamijesi.sladoled marke "njofra".glazba damira urbana.turbo limach show.
johnnykola 13.02.2003 u 18:43:28 profil autora
sta je bilo!? reci!
'ima samo «a, jebiga, šta ćeš...» a taj «a jebiga» kum je i babica čitave ove groteske i krvnik svakom napretku.»'

ima jedan sjajan dzingl na efm studentskom radiju u kojem jedna djevojka kaze:
'sta mi znamo, mi smo samo narod.'
e, taj nas narod je izbrao takove stranke koje su na mjesto ministrice financija u federaciji instalirale zenu koja je zavrsila likovnu akademiju!!!! covjece!!!! onda imas ljude u udruzenju studenata elektrotehnickog fakulteta koji u jedva dobijenom prostoru u potkrovlju faksa zele napraviti disco klubu!!! a onda se neki sprdaju da bi se tamo mogle dovoditi rumunjke i ukrajinke!!! a meni nije do sprdnje nego do placa kao i dudi!!! pa onda imas emisiju '60 minuta' koju zele ukiniti nekakvi buduci intelektualci s filozofskog fakulteta!!! pa imas djacki dom u travniku u kojem se prije dvije sedmice smrzlo dvoje izbjeglica, a zive svi zajedno u ucionicama bez vode, struje i grijanja, u smecu!!! pa imas jarana koji s tobom naklapa na kavi trianest sati da bi na kraju rekao ono sto je dudo rekao na pocetku 'sta ces, takva je situacija - ne mozes ti to promijeniti. gledaj sebe, furaj svoj film.' aha, sta ima furaj svoj film u frankestein drzavi!!!
zomri 13.02.2003 u 19:44:22 profil autora
jah...
electro cute 14.02.2003 u 12:11:45 profil autora
ljudi ja ne znam di mi je dom. živim u postirima na otoku braču čitav život i uvik (u biti od dvanajste godine) sam osjeća da se tu ne uklapam. i live in a town where you can't smell a thing. i sad živim u zagrebu, u novom zagrebu, u sopotu i ni tu se ne osjećam doma. i glava mi se stalno vrti i ne znam šta ću. tija bi se vratit doma, a kad sam doma jedva čekam ić nazad u zg. a jebenih 500-šesto kilometara ja putujem osam sati. tolko o infrastrukturi. ma znate šta je najsjebanije. ima nas pedesetak na forumu, od tog nas je bar trideset iz zga i NIKAKO DA SE SASTANEMO!!!! KUKAMO DA NAS NIKO NE RAZUMI, A MEĐUSOBNO SE KUŽIMO,AL NE ŽELIMO SE SREST, onako bez ikakvog povoda, kako se prijatelji sastaju, jer, znajte, ja vas smatram svojim prijateljima, jebiga, reka san vam neke stvari koje nikome nisam nikad reka. znam da smo gotovo svi introvertirani do boli, depresivni i sjebani u glavu, al mogli bi se nać, svi skupa i podilit to među sobom, taj jad, tugu, čemer, ispuhat se s ljudima koji te razumiju. al nećemo, vidit ćemo se na gigu pipsa i onda ćemo opet skrivat lica iza ekrana i tipkovnice. jer nas boli kurac za sve.
airball 14.02.2003 u 13:22:31 profil autora
vidiš, cute, dosta razmišljam o tomu kako sve u našim životima ima smisao, iako ga mi (pre)često ne vidimo. hoću reći da nam se događa upravo ono što nam je potrebno i da u naš život ulaze osobe u pravi tren. naravno, nemoš to vidit i shvatit dok ne proživiš ("life is a lesson, you learn it when you're through")...

iskreno, teško mi je dešifrirati mnoge daddyjeve metafore... kakvo društvo on očekuje, kakve reakcije i relacije... valjda će nekad u budućnosti biti spremniji pojasniti neke izjave...

najčešće me motivira razmišljanje što činim s onim što mi je darovano. gazda jesus je govorio : "komu je više dano, od njega se više i očekuje"... pa si ti sad misli - ako prema nikomu drugomu (bog), odgovoran si prema samom sebi da na najbolji način iskoristiš svoje talente...
airball 14.02.2003 u 13:28:14 profil autora
isto kao i cute, imam dva "doma" - jedan u kojem sam proveo 19 godina i ovaj, u kojem provodim posljednjih 11... i u oba se odlično osjećam...

ali ako ne znaš ili ne želiš prihvatiti sebe, nigdje ti neće biti dobro... često smo gnjevni na sebe (ili to projiciramo na druge) zbog toga što smo nesavršeni, umjesto da si kažemo pa šta onda, nije mi ni prvi niti posljednji put, idem dalje....

p.s. nismo rođeni u ovom prostoru zato da bježimo negdje drugdje, nego da ga oplemenimo (netko kao cvijeće, a netko kao gnojivo ;-)
vlado 14.02.2003 u 14:12:19 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Eh da... Drugi dom... Meni je omjer 16 : 11. I slazem sa Kjutom... Da se nadjemo. I sa Airballom... "Tvoja ce te istina spasiti" Ja bih dodao i - rad.
Pitanje je samo dokle se covjek misli svercat? Mislim, prema samom sebi...
dju 14.02.2003 u 14:32:50 profil autora
moj rezultat 19:8, za Bosnu, al s tendencijom da Bosna ispuši, mislim formalno, sadržajno nikad.
mislite da se trebamo naći? meni je frka, al prihvaćam izazov.
zomri 14.02.2003 u 16:15:51 profil autora
jah...
vlado 14.02.2003 u 17:36:58 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
jah, jah...
dinar 14.02.2003 u 20:13:02 profil autora
17:1:4...dom mi je ispod plavog neba i tu se najbolje osjecam...
naci se, definitivno...
Gospodnetić 14.02.2003 u 21:33:14 profil autora
Ja nisam iz Bosne, al našo bi se s vama :)
Mogli bi svi obuć ljubičaste trenirke??
jelena 15.02.2003 u 02:11:15 profil autora
ja sam iz bosne, i vadim pasos u pon. obavezno objavite velkim slovima dogovor na forumu kako bih se i ja potrudila doletit. ako ikako mognem...
lollipop 15.02.2003 u 16:01:37 profil autora
kog god iz dalekih krajeva treba udomit, dat mu krov nad glavom, samo se meni javite. ja to volim
kredenca 18.02.2003 u 13:17:07 profil autora
imamo more, obuces odjelo i uvalis se unutra, u tisinu i mir. dobro poslije izadjes, sve je po starom ali ipak more je more