Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
gogolj 25.04.2011 u 16:25:03 profil autora izmijeni

nemam ni jedno ni drugo, imam gmail, to je, čini mi se, ublažena verzija i meni sasvim dovoljna. govoreć ovako s neutralnog stajališta, smislenijim mi se čini fejsbuk dok mi je tviter jebeno besmislen.

inače, mislim da te mreže ljude čine manje društvenima, a paradoks je u tome da ih se naziva - društvenima. internet, kojeg su te mreže sastavni dio, ne mijenja samo životne navike nego i načine mišljenja i vrednovanja, a mi sami više živimo unutar simbola nego u vlastitom tjelesnom biću.

kako reče kurt vonnegut, dobri stari ludit, u svom "čovjeku bez zemlje": "elektroničke komunikacije ne grade ništa. ne dobijete ništa. mi smo životinje koje plešu. kako je lijepo dignuti se, izaći van i napraviti nešto." izvučeno je iz konteksta, da, a za potpuno shvatiti je trebalo bi pročitat cijelu pričicu, ali nema veze, preporučujem knjigu, davno sam čitao ali mi je ostala u lijepom sjećanju.

ovo mi je dosta interesantna tema, zanimaju me vaša razmišljanja, recimo vi što imate fejsbuk ili tviter, koje su prednosti tih alata, čemu služe, zašto ih koristite i to? zapravo, nikad mi nitko ništa konkretno o tome nije rekao pa bih rado volio čuti.

09.05.2024 u 07:54:20
 
oblikovanje:
sadržaj: