Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
oak 3 28.12.2010 u 00:01:44 profil autora izmijeni

BL!N | Kultura
FOTO/RIPER IZ ''PIPSA'' NAKON 25 GODINA U BANJALUCI: U ovom gradu proveo sam dio života!
Petak | 24.12.2010.
Hrvatski bend "Pips, Chips & Videoclips" nastupio je sinoć prvi put u Banjaluci. Ekipa BLIN MAGAZINA bila je na mjestu događaja i zabilježila dijelove usijane atmosfere koju su napravili popularni "astronauti" u DFK raketi. Pogledajte fotogaleriju!




Uvertira za polijetanje u muzički kosmos benda bila je obrada hita "Motori" sarajevske grupe "Divlje jagode", aranžiranog u stilu dalmatinskih klapa, što je publika toplo primila.

Kao "punoljetni" momci (op. aut. bend postoji 18 godina), sa vozačkom dozvolom u rukama, "astronauti" su Banjalučane "provozali" kroz cjelokupnu karijeru benda koja je počela ratne 1992. godine. Spisak svih pjesma koje je bend svirao sinoć možete vidjeti ovdje:

Frontmen benda Dubravko Ivaniš Riper podsjetio se banjalučkih vojnih kasarni od "Malog Logora" do kasarne "Kozara". Davne 1985. godine odslužio je vojni rok u gradu na Vrbasu.

- Što se mene tiče, ja sam u ovom gradu prvi put nakon 25 godina. Bio sam u vojsci u Banjaluci 14 i po mjeseci. Dakle, u ovom gradu sam proveo najviše vremena nakon svog rodnog grada. Zanimljivo mi je danas doći ovdje – otkrio je Riper.

Oko stotinu posjetilaca lansirano je u DFK raketi zajedno sa muzičkom posadom. Mala ekipa, ali odabrana, što je i frontmen benda naglasio na nastupu, usijala je ovaj banjalučki klub.

- Bilo vas je malo, ali ste zaista super-super – oduševljeno je kazao i time izmamio zvižduke u publici i izazvao svrab na dlanovima euforične publike koja je neprestano pljeskala i plesala.

Vrhunac svirke bio je pred kraj kada su se pokušali pozdraviti sa fanovima, koji im nisu dali da tek tako lako odu. Počelo je skandiranje "zapaljene" publike stihovima pjesme "Dinamo ja volim", koja je obilježila zenit njihove karijere u devedestim godinama minulog vijeka.

- Dinamo, Dinamo! – čulo se iz publike uz pljesak i zviždanje kao na stadionu.

Presuda je donesena. Bis je bio neizbježan sat nakon ponoći. Međutim, malobrojni obožavaoci nisu tek tako lako željeli pustiti svoje miljenike u bekstejdž, pa su pokušavali da dobiju od benda još jedan povratak na binu. "Pipsi" se nisu uspjeli odbraniti, pa su ponovo izašli na scenu.

Vrijeme za putovanje sa "astronautima" iscurilo je oko jedan čas i 15 minuta nakon ponoći. "Na putu prema dole" svirala je za oproštaj.

(BLIN, S. VUKMIR)

18.05.2024 u 10:18:08
 
oblikovanje:
sadržaj: