Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
StaraFrajla 16.12.2010 u 12:19:01 profil autora
from: umjetnica bez talenta, kućanica bez kuće i domaćica bez doma, vremenska putnica bez vremena za putovanje - osim od danas do sutra

U neko davno doba, dok mi nije padalo na pamet slušati domaču glazbu, u ruke mi je netko postavio kazetu Fred Astaire. U to vrijeme radila sam kao konobarica i krenula sam prisutne rastjerivati dotičnom kazetom. Uspjela sam u naumu, ali otkrila sam i nuspojave - svakim novim preslušavanjem otkrivala mi se nova dimenzija. Svako moje raspoloženje bojalo je novu boju. I tako postadosmo nerazdvojni.
Nekako, nisam bila na nijednom vašem javnom prikazivanju. I sva ostala djela dolazila su mi iz druge ruke, baš onda kada su mi trebale riječi svemirske duše. Tako široke, a tako na zemlji.
Stvarno ne znam koja ruka me je pogurnula da idem složit ovaj kolaž od komadića svoje duše. Možda moram uzvratiti za sve dobiveno. Možda je u ovom trenu potrebno reči da svaka, baš svaka vaša stvar ima negdje neku dušu koja ju u nekom trenu treba. Kroz koju će narasti barem malo, makar i pjevušeći dududu, lalatida.

Ti nisi naš guru, ali pogurnuti nas treba ;)
coflek 16.12.2010 u 21:06:01 profil autora
Ma Renata jes` to ti? :D pas če mačku poklonit značku. ...je ja fakat palim na guranje. Sretni nadolazeci blagdani svima ako ne i njima (da se mam tog riješim).
daddy 16.12.2010 u 23:55:48 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
hm.....zapravo, kad malo bolje razmislim, ovo u suštini netko može reći i za pjesme jelene rozge ili mile hrnića...
al, bit ću iskren...lijepo je da se u ovom slučaju radi o mojima.
jako lijep post. da, tašt sam, naravno.
hvala.
StaraFrajla 20.12.2010 u 12:44:33 profil autora
U globalu, to se može reći za svaku objavu nekoga nekome/nečemu, naravno. Ali nekako sumnjam da uz Milu, Jelenu ili nedajbože Severinu itko može narasti duhom. Može se pod(r)ignuti trenutno pa pasti još dublje.
Bez pretjerane patetike ostaje samo - hvala - što smo rasli, što ste bili tu kad sam pala, što smo pjevali zajedno kad mi nije bilo do pjesme, što sam se uz vas smijala i kad treba i kad netreba
DanMrak 20.12.2010 u 13:41:42 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Meni se baš sviđa ova rečenica:

Ti nisi naš guru, ali pogurnuti nas treba ;)

:)
coflek 20.12.2010 u 17:10:34 profil autora
Meni se baš sviđa ova rečenica:

Ti nisi naš guru, ali pogurnuti nas treba ;)

:)
je i meni se sviđa al već nas je pogurao za boga miloga . Guranje umara! pa nije Conan Barbarin da gura ono kolo u krug danima (hmm jel to taj film? ). Mislim može pogurat suseda ak mu je auto zapeo u snijegu ili kolegu astonauta a svi znamo da je u svemiru otpor malen ili gotovo ne postoji...ma zato je i postao astronaut (sluti coflek) al da nas gura 30 godina , reko zajebi!
StaraFrajla 21.12.2010 u 00:19:25 profil autora
... al da nas gura 30 godina , reko zajebi!


Razni vjetrovi već jako dugo po zemlji guraju raznorazne stvari. Nevjerojatno, ali to s lakoćom čine bez ikakve namjere.
Mi smo ti koji mislimo da znamo zašto (i od kuda) vjetar puše
daddy 21.12.2010 u 01:09:25 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
naravno!
jelena 21.12.2010 u 09:58:08 profil autora
pored svih "kvalitetnijih" stihova, meni cesto najdrazi "sve je glupo i jednostavno" :))
DanMrak 21.12.2010 u 12:51:35 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Meni se baš sviđa ova rečenica:

Ti nisi naš guru, ali pogurnuti nas treba ;)

:) je i meni se sviđa al već nas je pogurao za boga miloga . Guranje umara! pa nije Conan Barbarin da gura ono kolo u krug danima (hmm jel to taj film? ). Mislim može pogurat suseda ak mu je auto zapeo u snijegu ili kolegu astonauta a svi znamo da je u svemiru otpor malen ili gotovo ne postoji...ma zato je i postao astronaut (sluti coflek) al da nas gura 30 godina , reko zajebi!


Rekla sam da mi se sviđa rečenica mislivši pri tom prvenstveno na rečeničnu konstrukciju i igru rječima. U problematiku guranja i poguravanja i da li je to dobro ili nedobro i do koje granice ima kakav efekt ne bih ulazila jer mi se naprosto ne da. Rečenica mi je simpatična zvučno i na prvu i neću je raskopavati i trančirati nekom dubokom filozofijom.
DanMrak 21.12.2010 u 12:54:00 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Nije to ništa. Danas je samo takav dan :)
StaraFrajla 21.12.2010 u 15:19:54 profil autora
južina :))
coflek 21.12.2010 u 15:38:48 profil autora

Rekla sam da mi se sviđa rečenica mislivši pri tom prvenstveno na rečeničnu konstrukciju i igru rječima. U problematiku guranja i poguravanja i da li je to dobro ili nedobro i do koje granice ima kakav efekt ne bih ulazila jer mi se naprosto ne da. Rečenica mi je simpatična zvučno i na prvu i neću je raskopavati i trančirati nekom dubokom filozofijom.


dubokom :D . meni je simpatično zvučno geslo "idemo dalje". i to ne na prvu nego mi je i prije popularizacije bilo super . znaš ono fajrunt je, ma idemo dalje. al bolje da to sad ne raskopavamo, trančiramo . hehe. nikom se neda gurat. duboko :)
DanMrak 21.12.2010 u 16:34:29 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Da da, južina me okrenula na mrgud, gorostas i tat mode. Inače sam umiljata i krasna za držat u vitrini . :)

Kaj se tiče dubokog i guranja (svakog za sebe i odvojeno od konteksta na koji asoociraju u kombinaciji), nekad treba gledat duboko i nekad treba (po)gurnuti, a nekad kao danas keep it simple (plitko) i ne guraj :)

Negooo...aj drago mi je da bar s vremena na vrijeme ovaj forum živne..živ živ. :)
coflek 21.12.2010 u 19:21:12 profil autora
cja! meni se na prvu svidio cijeli post i onda hajdmo reć pokvarim božićnu čestitku svojim narcisoidnim postovima:) prvo napišem onda mislim. sad mi je ža.

StaraFrajla 21.12.2010 u 20:35:31 profil autora
Nemoj da ti bude ža, ovo je jedan božični egotrip.

Volim filozofirat, daleko sam od savršene i ne težim tome. Draže mi se smješkat u mutnoj vodi :)
daddy 21.12.2010 u 22:04:27 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
simpa ste.
StaraFrajla 22.12.2010 u 12:25:36 profil autora
fala :)
Nakon južine, pomrčine punog mjeseca i neprospavanih noći u najkračem danu zadnjih... godina, histeričnih dana na poslu pretrpanom kretenima ..... osjećam se svakako. Simpa je dobrodošla promjena od uobičajenog nazivlja kojima me obasipaju