Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
gogolj 22.11.2010 u 22:08:58 profil autora
dao sam glas za:

pjevača b&s jer mi je prelijepa. iskrena i tužna. jednom sam je samo čuo u rijeci u dva lava u "novom" aranžmanu - jebeno!

trenera jer sam prvi put kad sam je slušao a i u nekim sljedećim slušanjima plakao dok sam je slušao. to je i moja priča. onaj "novi" aranžman je također predivan al nije mi bitno u kojem bi se aranžmanu pjevala. nikad je nisam čuo na nekom pips koncertu. to je moja tiha patnja među pips pjesmama ♥

sebastiana jer ima najzarazniji refren ikad i dok je slušam osjećam mir i ugodu. vidim je kao prijelaz s "bržeg" na "sporiji" set pjesama, skupa s "plači".

gravitaciju jer je to strašan song, moćan. naježim se kad pipsi s tom pjesmom otvore koncert. skakao bih do stropa da mogu.

slan jer "utjelovljuje" sve dosad nabrojano: tužnost, iskrenost, mir, ježenje i plakanje.

znam da je nemoguće da sve lagane ulete (teško su uklopljive za sadašnji đir :) al barem da se gravitacija vrati (ona je veoma uklopljiva :) + da uleti trener ili slan, recimo. porculanu nisam dao glas jer ne vidim smisla da ga se izvodi dok se publika dosađuje il viče da oće "mrtvog čovjeka". ista stvar vrijedi i za d&r instrumentale.

inače, nakon prvih nekoliko slušanja sam mislio da je slan višak na albumu da bi kasnije shvatio da je zapravo najbolja pjesma albuma. eto. razveselit će me jako ako štogod od ovog uleti.
oak 3 22.11.2010 u 22:58:29 profil autora
ovaj gogolj je neki citac misli!?

1. trener (ima jedan demo, iz vrta na gornjem gradu! ako bi autor i vodja dopustio, to bi bila poslastica za gurmane i odabrane!!)

2.> dodajem mak, dobro (jer mi svira svaki dan trideset puta na mobitelu, ali po 10tak sekundi, porculan (jer onih sto ne kuze, a ne znaju se ponasat ce uvijek biti i svugdje. thom y. je prekinuo crowd u royal festival hall, na scott walker melt down, jer su pjevali, a on je htio da slusaju),

x. vjetar s yayom
y. bajka (predivno)
z. kud plovi ovaj brod (s yayom)










jelena 22.11.2010 u 23:35:04 profil autora
a sta mislite jel treba repertoar prilagoditi mjestu?
janakis 23.11.2010 u 10:53:28 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
sebastian
sao paolo
mak
mars

ali i arsen.

pjevač i trener vode zasluženo.
janakis 23.11.2010 u 11:39:20 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
a sta mislite jel treba repertoar prilagoditi mjestu?


mjestu ili prilici?
prilici/publici...ha da.
josip 23.11.2010 u 20:17:38 profil autora
Glasao sam za dosta njih, spomenuo bih par.
Gravitaciju i Mak, jer su mi to najdraže pjesme s PZG, odnosno DiR.
Htio bih Bajku čuti, ta mi je pjesma kao neki skriveni, pritajeni dragulj na albumu. To isto vrijedi i za Dobro, nisam siguran da li sam je ikad čuo uživo, sjetio bih se valjda da jesam...
Trener i Sao Paulo, svakako.
sis 23.11.2010 u 20:47:21 profil autora
još možeš popraviti sve
Jako sam se trudila da ne kliknem baš na sve. Naravno, većinu sam ipak kliknula. Definitivno Porculan, Pjevač, Trener, Vjetar, ne sjećam se baš svega...
I dodajem Baku Luciju
DanMrak 24.11.2010 u 10:58:51 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Iako bi realno mogla glasati za podosta pjesama, odlučila sam se limitirat sa njih 4 (kako se ne bi gubio smisao). Odabrah: Pjevača, Trenera, Gravitaciju i Porculan. S time da kužim da mjesto je bitno, pogotovo kod ove zadnje. Njoj bi zato kao alternativu stavila Mrtav čovjek/Dođi vilo/Arsen. Njima nisam davala glas.

Obzirom da sam glasala jučer, dns sam zaključila da moram glasat i za Mak jer mi je promakao, a jako ga volim. Tak da idem sad to ispravit :D
janakis 24.11.2010 u 14:11:47 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
vidim da nisam jedini koji glasa više puta i to skoro za sve pjesme ;)

blago onima koji žele iz te ankete izvući neke korisne i vjerodostojne podatke... uz nas ovakve glasače, hahaha
DanMrak 24.11.2010 u 14:34:13 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ja sam glasala jednom za ovih 5 navedenih, molim lepo :).

Ali da, teško da će se izvući neki vjerodostojni podaci ako se može glasati u neograničeno puta i za neograničen broj pjesama. Možda je to zapravo i nebitno i traži se samo neka okvirna slika, a sad ak je neko toliko lud pa će klikat sto puta po jednoj pjesmi, onda ju je valjda i zaslužio čuti :D A i osim toga sigurno se može vidjeti koliko puta je s iste ip adrese kliktano.
daddy 24.11.2010 u 22:11:59 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
vidim da nisam jedini koji glasa više puta i to skoro za sve pjesme ;)

blago onima koji žele iz te ankete izvući neke korisne i vjerodostojne podatke... uz nas ovakve glasače, hahaha


gledaj, "onaj kojem je blago" sam očito - ja.
pa bi te zamolio da prestaneš jer ću zbog tebe i sličnih poništiti cijelu anketu.
janakis 25.11.2010 u 08:32:05 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
4 puta sam glasao, glasovi se rasipali na 6 pjesama.
mislim da je to u granicama pristojnog. valjda.
jbg, kad mi je dosadno, a na ankete volim klikati.
al na to u ovakvim stvarima moraš računati.
ipak, isprika.
Flafi 26.11.2010 u 03:09:38 profil autora
Pokaži ribaš pod. Pokaži bojaš ogradu.
Jako mi je drago što je Trener u vodstvu. Baš sam neki dan slušao onu jednu snimku uživo Trenera što se davno mogla skinuti na sajtu i razmišljao kako to fantastično zvuči, toliko prelijepo da ugođaj ne kvari ni onaj neki jebivjetar što po završetku pjesme izvikuje "Dinamo", ni to što se, isto na kraju, jako tiho čuje kao da se netko svađa.
Svaki dan bih mogao glasat za druge pjesme. Volio bih na koncertima čut više onih "tihih" pjesama, al volim ih sve čut, tako da mi je možda i svejedno.
Julije 26.11.2010 u 13:47:42 profil autora
itchy knee san she
!novac
darko 27.11.2010 u 08:22:42 profil autora
Moj izbor (kad već nema Bake Lucije i Tintilinti):

Mafija.
Novac.
Trener.
Bajka.

Inače, 1.7.2011. u Londonu jedinstveni koncertni spektakl -

Flaming Lips perform The Soft Bulletin.

Da ne radim posao kakav radim i da mogu biti siguran da ću u to vrijeme bit slobodan, sigurno bih već imao ulaznice. Ovako ću čekati do zadnjeg časa i vjerojatno u svakom slučaju popušiti koncert.

Zašto ne, ako već ne sad, onda za godinu-dvije "PCVC perform Drveće i rijeke"?
Ili još veća fora - "PCVC perform Dernjava".
vuf 16.12.2010 u 08:49:35 profil autora


Zašto ne, ako već ne sad, onda za godinu-dvije "PCVC perform Drveće i rijeke"?
Ili još veća fora - "PCVC perform Dernjava".


nije u okviru teme-ankete, ali totalno se slažem,, bila bi to mrcina od zaebancie :)
coflek 16.12.2010 u 20:48:41 profil autora
^^ i to na netu u live stream formatu po mogućnosti s prelaska stare na novu godinu :) vec sad znam da ću kurit a i neda mi se na stereo MC-s . dernjava live stream live from rupa :D. baš. a glasal sam za pjevača bitelsa i stonsa, gravitaciju,mafiju porculan,sebastiana,mrguda i slanog. a najviše volio bi bolesnog čuti.