Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 07.02.2003 u 02:27:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ne znam jeste li o tome razmisljali, no mene u posljednje vrijeme muci jedno: kako napisati i ostaviti dobaru poruku? Tj, kako napisati stvar da te shvate blizu onome sto zelis da kazes? Tu nema mahanja rukama, izraza lica... Bojim se da nekad zvucim preagresivno, a nekad premirno... Ovo su ipak mala pisamca, pa bi trebalo ipak uloziti malo napora pa osmisliti sto napisati. Naravno, ne solim pamet, nego naglas razmisljam. Savjeti? Razmisljanja?
dju 07.02.2003 u 09:13:02 profil autora
Mene veseli ta mogućnost naknadne intervencije u vlastiti post, mada se najčešće vraćam samo popraviti neke glupe lapsuse, izostavljena slova i sl. a to koliko te drugi skuže, to ne možeš nikad znat, zasigurno te tu i tamo profulaju. Pomisli samo gdje, kad i u kakvim situacijama i sam dolaziš na forum, i uvijek kroz prizmu vlastitog raspoloženja, ozračja u kojem jesi, čitaš što su rekli drugi, pa to prolazi kroz filter tvog uma i emocija i onda dopre do tebe, ili ne, ili tek napola... Da te utješim, ni uživo nije puno bolje, znaš ono o šumovima u komunikaciji, i ono da je svaki čovjek otok, a s drugim se dodiruje tek putem valova (možda sam ja to sad izmislila, ne znam). Mene je jučer silno iznerviralo kako je Daddy završio svoj dnevnički zapis. Činilo mi se to djetinjastim, zajedljivim, uvrijedilo me. Danas mi je svejedno. Vjerojatno svi mi tu i tamo osjetimo da smo dodirnuli neku bolju stvarnost, ali bismo se trebali podsjetit da je to samo prolazna istina (kao, uostalom i Thompson i Plavšićka)
airball 07.02.2003 u 09:38:30 profil autora
a zašto bi ostavljao DOBRU poruku, čovječe?
piši šta te volja, to i jest bit komunikacije (usmene ili pisane, svejedno): što si iskreniji, to bolje. ako ona druga strana (ili oni drugi) mogu i žele slušati, čut će. ili kako je Isus rekao: "tko ima uši, neka čuje!"
a uostalom, kako će te drugi interpretirati, ionako ovisi samo o njima i njihovom doživlajju tebe. ako pišeš da se svidiš drugima i da dobiješ brdo poruka tipa "super, stari", "slažem se" i slično, onda je to licemjerno...
that's my 2 cents on it....
dinar 07.02.2003 u 13:43:07 profil autora
dju, jako, jako, jako se slazem s tvojih par zadnjih recenica...desilo se svima koji su dozivjeli bolju stvarnost, a desit ce im se i razdoblje apatije i privikavanja na sivilo prilikom povratka...dok im se to ne desi previse puta pa prestanu percipirati takve podrazaje...iskustvo, zar ne...
A sto se postanja tice, iste stvari su me mucile kao i vladota(tako se u mom selu kaze...inace, vladu). Ne mere se ostaviti potpun dojam pjesnika sto je htio reci - slovima...zato me izrazito zanimaju vase vanjstine da upotpunim sliku stvaranu mjesecima u glavi...
A postove mi se ne da ispravljati ma u kakvom stanju pisao iste. Radije se dvaput procitam prije nego posaljem post...
jelena 07.02.2003 u 14:09:12 profil autora
ni meni se neda ispravljati vec napisano. pocesto mi se neda ni pisati sto me u neku ruku i nervira jer neznam kako napisati ono sta hocu. :-((
a, znate sta me posebno iritira? kad se ne razdvoje rijeci iza znakova interpunkcije.kao ovo.npr.
Gospodnetić 08.02.2003 u 22:46:22 profil autora
Nisam neki iskuzni kužator foruma, no na chatu sam od 1998...i moram priznat da mi je to pomoglo da se naucim izrazavati.
Pa izazov je oslikati boje, mirise, svitanja, Dinamove pobjede i svilenkaste jesenje maglice, u ovoj suhoj, crno-bijeloj komunikaciji.
A forma, mislim da fakat nije bitna.
Iskrenost je temelj svega... sve ostalo je kao da gradis kucu na pijesku.
vlado 10.02.2003 u 15:53:03 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Da, kao i uvijek u zivotu, sve se iskristalizira! Mene pomalo nerviraju ove neke svadje i tenzije, koje se sve vise pojavljuju na temama...