Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
gogolj 30.10.2010 u 00:19:58 profil autora
kliknuo sam analogan a, nemojmo se zavaravat, komotno sam mogao i digitalan. nažalost, mi danas jesmo digitalni, ne posve al krećemo se u tom smjeru da jednog dana budemo. unutra, u mreži. bez maštanja, kreativnosti, blistave ideje, izmišljanja, laži koje morsky spominje. jedino što će bit izmišljeno i lažno je taj svijet u kojem ćemo sudjelovat, ne više ni živjeti. zvuči ko preseravačina al nije baš. tehnika (digitalno) nas je vrlo suptilno i efikasno pretvorila u masovnog čovjeka. diljem planete buljeći u ekrane bilo televizijske bilo kompjuterske sudjelujemo u masovnoj psihologiji. servira nam se spektakl. a mi sami smo tolko zatupljeni pa sve želimo brzo brže i sve želimo na licu mjesta. nitko više nema vremena što je dovelo do zgušnjavanja istog i nestajanja prostora, a sve je to čovjek uradio, mi smo uradili. dobro je edo bio rekao; sami sebi ćemo doć glave i tako je najpoštenije. il kad je vlado čini mi se postao na proza-citati rundkeovu izjavu u kojoj on kaže da svijet liči na kutak koji je ispresijecan avionskim linijama i netom pa se on(rundek) okreće svemiru :) jebiga, sve je ovdje jasno, ja sam eto samo zapisao i htio reći da mi je drago da je morsky dotaknuo ovo. također bih želio i morskom i ekipi koja čita anketu preporučit jedan noviji film koji bi vam mogao biti interesantan jer se, između ostalog, bavi i temama koje se provlače kroz anketu. fin, poetičan filmić sa jako lijepom estetikom, uglavnom filozofskih dijaloga, monologa Mr Nobody iz 2009. http://www.popcornfreak.com/wp-content/uploads/2010/06/mr-nobody-poster.jpg. čekirajte to (curama će se garant više svidjet nego dečkima;)... laku noć
morsky 30.10.2010 u 05:03:01 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
hvala.
na preporuci za film. i osvrt.

ne mislim da si ti mogao "zaokružiti" digitalan izbor. štoviše, silno me zanimaju ljudi koji imaju digitalni mindset. naprosto bi to bilo fantastično, da ih uspijem upoznati.

vjerujem da "biti digitalan" isključuje mogućnost "biti analogan". to su različita svojstva.

također, vjerujem da je će analogni ljudi unaprijediti sebe dogradnjom digitalnog "mozga", te time utemeljiti homo sapiens superiora. dakle digitalna logika će biti vrlo moćna, ali "pomoćna" pamet, držim da će analogna pamet zadržati primat. ne na nivou operativnoj funkcije (programa), već kao vodeća, ona koja određuje determinante formata, dakle propisuje tehnologije i pravila postupanja.

dakle ona koja određuje sustav vrijednosti, te smjer i brzinu razvoja.
.
.
i svakako. sjajno je da se umrežujemo sve više. to nas čini više ljudima.
puki 30.10.2010 u 07:24:39 profil autora
Old rabbits die hard
Ja sam zaokruzžio analogan iz jednostavnog razloga što smo učili osnovnu razliku -
"
Postoje dva načina prijenosa podataka:
- Analognim prijenosnim signalom – kontinuiranim promjenjivim signalom
- Digitalnim prijenosnim signalom – građenim od sekvenci impulsa koji predstavljaju podatak koji se prenosi preko nekog prijenosnog medija

"
Nekako mi je bilo simpa da sam kontinuirano promjenjiv.
morsky 30.10.2010 u 07:28:44 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
jeee.
sis 30.10.2010 u 09:47:32 profil autora
još možeš popraviti sve
digitalni signal je samo više ili manje uspješno, ovisno o periodu uzorkovanja, digitaliziran analogni signal.
naravno da sam analogna
gogolj 30.10.2010 u 10:40:43 profil autora

također, vjerujem da je će analogni ljudi unaprijediti sebe dogradnjom digitalnog "mozga", te time utemeljiti homo sapiens superiora. dakle digitalna logika će biti vrlo moćna, ali "pomoćna" pamet, držim da će analogna pamet zadržati primat. ne na nivou operativnoj funkcije (programa), već kao vodeća, ona koja određuje determinante formata, dakle propisuje tehnologije i pravila postupanja.

dakle ona koja određuje sustav vrijednosti, te smjer i brzinu razvoja.
.
.
i svakako. sjajno je da se umrežujemo sve više. to nas čini više ljudima.


ne slažem se da će analogna pamet zadržati primat. mislim da će kormilo preuzeti ovi s digitalnim mindsetom.

i, morsky, zašto nas umrežavanje čini više ljudima?
johnnykola 30.10.2010 u 12:49:12 profil autora
sta je bilo!? reci!
digitalan sam. s kodom u analognom. po meni, ne moze bolje.
analogno je fuzzy, lijepo, nemirno. a digitalno je odredjeno, mirno. digitalan
sam i zbog onoga sto jos uvijek:p studiram. o svemu se, mislim,
moze se argumentirano razgovarati. i suplja je ona o ukusima se ne raspravlja.
dobro i zlo. kiselo i slatko. desnica i ljevica.
dosadno je to. ali je jasno i zato sto je jasno, donosi nutarnji mir. ono:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs776.snc4/67595_444100175063_531050063_5661286_8192090_n.jpg
no, za doci u digitalno stanje potreban je zestok pomak u analognom. zbog toga analogno u nama zauvijek ostaje vrhunaravno sto rekao pervan.q:
vjerujte, ali bukvalno, o svakoj situaciji, susretu, svemu, se moze razgovarati argumentirano. sve ima svoj uzrok i posljedicu. ali, na to sve jedno drugim uvjetovano se moze analogno djelovati. gore sam napisao da je analogno lijepo.
s tom napomenom da i digitalno moze biti prelijepo, u rangu analognog ako ne i ljepse
sa svim svojim "rundekovskim" vezama.;) recimo to ovako, digitalno je lijepo kad nije dosadno. kontra digitalnog se boriti je romantika.
digitalno treba podrediti analognom. digitalno radi digitalnog je problem.
evo sad sam stao s pisanjem da procitam sta su drugi pisali i skontam da pisem ustvari isto sto i morsky:

"također, vjerujem da je će analogni ljudi unaprijediti sebe dogradnjom digitalnog "mozga", te time utemeljiti homo sapiens superiora. dakle digitalna logika će biti vrlo moćna, ali "pomoćna" pamet, držim da će analogna pamet zadržati primat. ne na nivou operativnoj funkcije (programa), već kao vodeća, ona koja određuje determinante formata, dakle propisuje tehnologije i pravila postupanja.

dakle ona koja određuje sustav vrijednosti, te smjer i brzinu razvoja."



ono analogna sam, naravno malo me vrijedja. salim se.:p ante, pa kako te ne cini? znas vise s umrezavanjem. nisi na otoku. opet, treba nauciti hvatati bitno. kod google search-a udariti "cache" pa onda stisnuti i text only. ukinuti sve distraktore da nadjes u crveno ili zuto obojane rijeci gravitacija me ljepi.:)
gogolj 30.10.2010 u 13:53:14 profil autora
digitalno treba podrediti analognom. digitalno radi digitalnog je problem.


ovo je ključno. samo, stvar je u tome da čovjek to više neće moći (bit će kasno) il ne želi, neće htjeti. digitalno je ugodnije i lakše. al jebemu, i puno opasnije. nisam ja konzervativno protiv, dosta lijepoga mi donijelo digitalno (nadam se da će mi donijeti još) al govorim o široj perspektivi, o nekoj malo daljoj al ne tolko udaljenoj budućnosti. strah me nas samih, mi ne znamo stati, nikad nam nije dosta, u tome je stvar. digitalni svijet jest poticajan ali je i razarajuć. ja ne razumijem potpuno razvoj i dinamiku unutar i između digitalnih mreža, tek ponešto, pa ovdje sad samo nagađam...

ja sam:

kontra digitalnog se boriti je romantika.




ante, pa kako te ne cini? znas vise s umrezavanjem. nisi na otoku. opet, treba nauciti hvatati bitno. kod google search-a udariti "cache" pa onda stisnuti i text only. ukinuti sve distraktore da nadjes u crveno ili zuto obojane rijeci gravitacija me ljepi.:)


znam više? hm, možda. možda i ne. al mreža će dokinut realan prostor i realno vrijeme što se meni nimalo ne sviđa unatoč znanju i zabavi (o čemu bih isto mogao pisati dosta; i sam si rekao: treba naučiti hvatati bitno) koje sadrži.

i nikola, pogledaj ga http://www.jared-leto.net/wp-content/uploads/2010/05/002.jpg tebi bi se mogao svidjeti :)
johnnykola 30.10.2010 u 18:48:15 profil autora
sta je bilo!? reci!
kod "digitalaca" nema mozda.:p :) ako hoces, mozes znati vise. kad si na nekom beton forumu (kojeg moras naci;) ti beton informacije dobivas, ali bukvalno, instant. naravno, ovdje se misli na vece mreze, ali ako je to zadovoljeno za forum neki najobicniji zamisli mreze znanstvenika. realno,:) realno vrijeme i realan prostor ce biti dokinuti samo za one koji to budu htjeli. ako se ti zelis zamjeriti sam sebi , a analogan si - okrenut ces se "digitali". tvoj izbor. a to si u startu neces uraditi jer tvoj kod nije digitalni. ustvari, mozes se okrenuti, ali ubrzo ces uvidjeti da to nisi ti i vratit ces se u sedlo prelijepih i oblih amplituda ili ces nesretno stradati. treceg nema. 0 ili 1.:)))
asistent na nasem fakultetu, gigant:

cijeli nas zivot je jedna velika prigusena oscilacija.

ne daj da bude prigusena. naravno, i to u granicama normale.:) ♥
johnnykola 30.10.2010 u 18:54:11 profil autora
sta je bilo!? reci!
za prvi dio, zaboravio sam:

tamo gdje je strah, tamo zivi mrak.
boj se ovna, boj se govna, kad ces zivjeti.


;)

na razvoj "digitale" ne mozes utjecati, a. ionako, ti si analogan. to nije tvoj kod, tvoj svijet. pamti(m) samo dobre dane:) i, ono sto vec radis, koristi za sebe dobro iz "digitale".;)

za kraj - prijateljica mi je vec bila preporucila dzareda. pogledam.:)
morsky 30.10.2010 u 19:24:34 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
eej johnny,

odlično ti ide. još nešto mozganja i maštanja i imati ćeš potpuno kristalan zaključak o tome da ne možeš biti digitalan, ali možeš u potpunosti razumjeti digitalnu logiku. bilo čega.

pa naravno i komuniciranja.
.
hvala što si gogolju odgovorio umjesto mene. o ljudskosti. u budućnosti.

nisam bio pri računalu od jutra.
.
johnnykola 30.10.2010 u 19:31:58 profil autora
sta je bilo!? reci!
odlično ti ide. još nešto mozganja i maštanja i imati ćeš potpuno kristalan zaključak o tome da ne možeš biti digitalan, ali možeš u potpunosti razumjeti digitalnu logiku. bilo čega.

nazirem upravo to.:) ali, sad mi bas i treba biti digitalan.;)
johnnykola 30.10.2010 u 20:22:24 profil autora
sta je bilo!? reci!
evo, odmah se mogu pokakati sam sebi u cvalje.:ppp naime, filmovi koji su me, ali bas, smirili u prethodnih nekoliko godina su:

http://images.nipponcinema.com/reviews/last_life_in_the_universe.jpg
http://www.mstrum.com/onmywaytokorea/wp-content/uploads/2009/12/3-iron.jpg

narocito potonji. ono, da sam bio prazan, zero, (naziranje "digitale";) nakon gledanja. pazite sad ove kontradikcije: ovo su azijski filmovi, filmovi u cijoj kulturi preovladava fuzzinest (dakle, analognost), kako ja to dozivljavam (ne znam bas previse, a i mrsko mi to i izucavati jer me religije ne zanimaju bas - dosadno!). ako grijesim, ispravite me. meni je u startu, ne znam kako i ne znam zasto dualizam, kao sto sam vec isto napisao u neku ruku,:) dosadan. a to je nasa kulutura = nase religije u svom core-u (islam nesto manje, pa mi je zato :zanimljiv do trenutka kad postane dosadan:p). i, sad, gore sam pisao da je digitalno mir, a, sad, ispada da me u "digitalno" stanje doveo "analogni" fuzzinest. dakle, moj core je "analogni" jer je on moj "mir", ali sam uspio nadodati "digitalni" u nekom smislu oklop da cuva ono sto jesam "ja". izvanjski ja, zato sto smo u svijetu u kakvom zivimo je sad digitalan (i sretan s tim!) kad (jer?) mora to biti, a jos vise sretan, u biti miran, kad se sjeti svojeg pocetka - "analognog" sebe. i koji je tu bitniji? pa valjda onaj mirniji i sretniji!:)))

p.s. samo mala konstatacija: samo pitanje ankete postavljeno je "digitalno". ili si 1 ili si 0? nije li na takvo pitanje logicno odgovoriti s: "digitalan"?;)
gogolj 30.10.2010 u 20:36:15 profil autora
ma skužio sam da nemoš bit digitalan (s takvim mindsetom jel... onaj klinjo joel osment u AI je digitalan, onako kako to morsky zamišlja (?)), al me malo navelo na krivi trag pitanje iz ankete, presudno je bilo ono prevladavajuće. no dobro, ja se, ukratko, s vama ne slažem. oko ljudskosti i budućnosti. ovo o forumima i instant beton informacijama i sl... ne osporavam ja digitalnom pozitivnu ulogu; omogućavanje komunikacije između različitih kulturnih svjetova, dostupnost, brzina bla bla bla ali ja sam analogan jer po tu instant informaciju pičim u knjižnicu pa tamo prebirem po policama. opet ću reć, super mi je i da postoji knjiga u pdf-u i da je mogu čitati na ekranu veličine dlana, al iskreno - jebeš to. jebeš knjižnicu u 3D-u i mene s nekim drugim identitetom kako pičim po njoj iz svoga naslonjača. ljudi nemaju digitalni kod, jasno, al sve vodi tomu da ga jednog dana dobiju i da analogno bude rijetkost il ga uopće ne bude. ja taj dan, kad čovjek stvori homo sapiens superiora, neću doživjeti i nije mi žao. nikola pričaš o izboru i uviđanju nečeg neispravnog i tako to... pa čovjek(analogan kakav jest) bi skužio i da je neispravno razarat biosferu, floru i faunu (prirodu - iz koje je i nastao) i stao bi s razaranjem, al opet nije, opet je razara. nego, nekidan sam skužija da sam zaboravija pisati, ono, skoro, sjebavam se, ne idu mi slova baš najbolje al zato mi se po tipkovnici prsti razlete haha. nije dobro, ne, treba to čuvati.
johnnykola 30.10.2010 u 21:02:41 profil autora
sta je bilo!? reci!
hahahahahahahaha!!!
eto vidis, digitala te vec uzela lopatom!!!:ppp
gogolj 30.10.2010 u 21:06:09 profil autora
jackie: interactive erotic software. the wave of the future, dude. one hundred percent electronic!
the dude: yeah well, I still jerk off manually.

:ppp
morsky 30.10.2010 u 22:20:48 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
Dragi Nikolaj Vasiljeviču,

znam da zanš i razumiješ priču. pitanja etc,,
.
ti normalno odbijaš voljeti to.
.
to je dobro.
.
jednako dobro kao i upoznati ono što slijedi i prihavtiti, da bi netko sutra to mogao i voljeti.
.
voljeti. o, kako analogno.
johnnykola 05.11.2010 u 11:31:07 profil autora
sta je bilo!? reci!
samo cu napisati: abraham maslow.
nema dalje.
zavrsena prica.
:)
morsky 05.11.2010 u 13:15:51 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
super.
.
baš ti hvala, što stavljaš ovu priču u kontekst g.Maslowa. Ja drugačije tumačim stavri, no svakako baštinim i njegovo nasljeđe, odnosno točku sagledavanja ljudske psihe koju je posatvio. Osim toga ključno je to da ja pričam svoju priču, dok se g.Maslow bavio zanstvenim radom.
.
i da,
.
takav slijed misli je upravo na tragu ideje o Ideji i Nositelju. No točnije bi bilo reći da je pokušaj moje artikulacije na tragu ovog slijeda.....ne treba brkati redoslijede stvari ;).
johnnykola 05.11.2010 u 15:26:53 profil autora
sta je bilo!? reci!
Osim toga ključno je to da ja pričam svoju priču, dok se g.Maslow bavio zanstvenim radom.

isto!!!!!!!!!!!!!!
tralalalalalalalalalalalalalalalala!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))))

kad sam ovo tralalalalalala.... stavio na fejsu jajson pise:
ti si stvarno neki sprzen lik.

:ppp


p.s. ovo mi se kod gosp. maslowa najvise svidjelo:
maslow studied mentally healthy individuals instead of people with serious psychological issues.
morsky 05.11.2010 u 15:31:41 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
da. pa odlično je kada se psiholozi i ini trudbenici ljudske psihe i duše bave i zdravima, a ne samo začudnima ili manjkavima.
johnnykola 05.11.2010 u 15:57:02 profil autora
sta je bilo!? reci!
da. opet, lako se pogubiti i baciti fokus na 95% s konstantnim traumama.:ppp
takodjer, mislim da znam sta to omoguci ljudima da prihvate digitalnog sebe, a da cuvaju analogno jastvo kao zjenicu oka svojega.(: to je zestok pomak u analognom. udaranje pecata na njega.;)
morsky 05.11.2010 u 16:07:53 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
zanimljivo.
.
pomak, prema kamo? pomak prema digitalnom ili analognom?
.
priča koju pričam ide za time, da se kroz trajanje Nositelja i Ideje (trajanje Univerzuma), smjenjuju prevladavajući momenti digitalnog i analognog, prema nekom algoritmu ili nizu.
.
sapiens - prevladavajuće intuitivan
superior - prevladavajuće racionalan
cyberius - apsolutni "supreme being", vrhunaravni analogni
integrexx - individualni vrhunaravni digitalac, bez svijesti o sebi kao jedinki, tek u zboru superiorni nadanalogno/digitalni tip. Završnik (onaj koji dočeka Kraj i prođe kroz njega) Univerzuma i začetneik nekih drugih Uređenih svjetova.
johnnykola 05.11.2010 u 16:25:27 profil autora
sta je bilo!? reci!
u analognom samom, ako stvari ovako stoje s pobrojanim, mozda prema cyberius-u. dodatno, treba sebi znati organizirati sve to, pa u cyberius-u tj. dodiru s njim "biti" satima, danima, a mozda i zivot cijeli.♥ takodjer, prelijepo je kad se to desi prvi put kad is sapiens, a onda kad si superior, ili nazires da si taj, vanjske okolnosti te tjeraju da budes taj. onda pocinjes cijeniti i jedan i drugi pomak. prvi put si ga osjecao, ali ne i racionalizirao. kad si bio superior i on ti se ponovno desio, logicno, racionalizirao si ga.:))) ja bih tad govorio: "trazim od tebe visoku razinu racija i emocije". tako je govorio zaratustra.qqq: salim se.(((: jos nesto, ali bukvalno u trenucima pomaka, vrijeme stane. u vremenu promjene, vrijeme stane. - recenica iz odlicne predstave koju sam gledao na ovogodisnjem mess-u: http://www.youtube.com/watch?v=GkqEGo4a8og

za preovladavajuce odnose ne mogu nista tvrditi, nisam se toliko udubljivao, ali mislim, opet, na kraju, uz svu pomc matematike (najsire gledano) da je "umjetnost" u najsirem obliku poimanja, sve i s navodnicima moguca samo i jedino kao analogna. umjetnost bez njih je samo njihov digitalni zapis.(:
johnnykola 05.11.2010 u 16:31:01 profil autora
sta je bilo!? reci!
dobro, realno, u drugom pasusu sam preevc filozofirao.:ppp za prvi imam dokaze, a ne obecanja.;)
morsky 05.11.2010 u 17:16:00 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
odlično!
.
fino si to razvio.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ne bi se trebalo opterećivati "pretjeranim filozofiranjem", ako čovjek želi artikulirati neki logički tijek, jer glasovnom ili pisanom artikulacijom (unutrašnjeg dijaloga) to čini, treba slobodno pustiti misao da se razvija i teče kroz artikulaciju.---------------------------------------- Jer tek mu je tada samome misao sve jasnija.-------------------------------------------------------- Čak štoviše upravo je to moment kada se pomičemo iz čistog analognog stanja svijesti prema racionalnome.
johnnykola 05.11.2010 u 18:13:35 profil autora
sta je bilo!? reci!
johnnykola 10.11.2010 u 10:16:40 profil autora
sta je bilo!? reci!
ne toliko povezano, ali ipak - "povezani":
http://i56.tinypic.com/15z0d4y.jpg
johnnykola 16.11.2010 u 09:21:12 profil autora
sta je bilo!? reci!
- sta ostaje poslije analognog pomaka?
- chuck norris.
:pppppppppppppppppppp

copyleft by davor videkanic-daca.(: