Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
gogolj 23.09.2009 u 12:16:44 profil autora
vrlo je tanka linija između genijalnosti i poremećenosti. lars je to dokazao ovim filmom. film je pretenciozan, to možeš ubrat nakon 15-20min filma. ali se lars s tom pretencioznošću odlično nosi. film je vizualno premoćan, atmosferičan da ne govorim, intrigantan i zanimljiv-za trajanja cijelog filma ste unutra 100%, odlično glumljen... ali da bi ga se shvatilo u potpunosti treba poznavati mitove i legende i šta koja životinja simbolizira jer dosta značaja pridaje lars baš životinjama u filmu. i nikako nije u pravu onaj ko kaže da su one eksplicitne scene u filmu samo zato da šokiraju. one su nužne. ima sve svoje značenje i objašnjenje (barem ja to tako vidim), a film nije za jednokratnu upotrebu, treba ga pogledati nekoliko puta. isto ko što neke knjige treba čitati više puta. meni je antikrist briljantan. i još da kažem da mi je sad jasno zašto je nicole kidman odbila ulogu, ali svaka čast charlote gainsbourg, za ovo je trebalo imati hrabrosti.
zomri 23.09.2009 u 14:06:26 profil autora
intrigantan i zanimljiv-za trajanja cijelog filma ste unutra 100%


ajde to objasni johnny-ju kad je prespavo barem dva poglavlja :))))
gogolj 23.09.2009 u 14:58:40 profil autora
haha ma to je đoni prespavao da bude spreman za finiš filma kad dođu tri prosjaka ;D
dendrofil 21.03.2011 u 00:29:15 profil autora
poleti i leti
tek danas pogledah, napokon...
i odličan mi je, zbunjujuć i sve već nabrojano. vjerojatno će mi bit još i bolji kad ga odgledam još oko dva puta pa si ga uspijem malo bolje protumačiti.
dendrofil 21.03.2011 u 00:42:48 profil autora
poleti i leti
e da, i što se tiče eksplicitnih scena - ne samo da očito imaju dobro simboličko opravdanje nego se i vizualno prelijepo i posve prirodno stapaju s cijelim filmom (kraljevskim tretmanom za oči).

eto, prođe i mojih pet minuta slave kao filmskog kritičara fušera.