Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
gogolj 15.11.2010 u 19:12:32 profil autora
al stvarno. ne znam više šta reći.... jebeno rezigniran

dogodilo se u zagrebu, rijeci, u gradištu, koji grad je sad na redu?
coflek 15.11.2010 u 19:19:41 profil autora
a ti ga isto pitaš :/ samo je pitanje vremena i mjesta kad i gdje . država , selo grad nebitno. jedini spas je da kometčina spička zemlju mi defekti izumremo i evoluira neka intelegentnija vrsta :D ok mozda sam malo pretjerao al to je tak.
gogolj 15.11.2010 u 19:23:58 profil autora
nije tak majstore

vidiš kako su ameri to lijepo riješili. ako ih zbog nečeg cijenim onda je to
zbog doživotnih ili smrtnih kazni za ovakve zvijeri. pa se ti iživljavaj.
DanMrak 15.11.2010 u 19:30:51 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Potpisujem.
coflek 15.11.2010 u 19:54:03 profil autora

hahahah ovo me fakat nasmijalo.riješili su oni kiflu, kod njih u vecini država u običnom ducanu kupis kaj oces od vatrenog oruzja . i ima puno vise nasilja nego kod nas.kreten uleti u skolu i pobije tolko mladih kolko u hrvatskoj nije stradalo zadnjih 10 godina. to ti je ziher! da kod nas ima oruzja ko u americi ameri bi bili bebe za balkan :D ma ja jesam pesimist valda po prirodi al ljudska rasa je fakat odvratna i zemlja ce nas strest sa sebe ko pas buhu. naravno da se moze puno toga napravit da nebude takvih tragicnih događaja al ja ne vidim bas da se nesto previse radi kod nas po tom pitanju. vjerojatno nisam upucen al to je moje misljenje.
gogolj 15.11.2010 u 20:19:49 profil autora
al o tome ti govorim: ne radi se aspolutno ništa po tom pitanju. stavi ga unutra na recimo tridesetak godina da vidimo onda ove druge frajere. naravno netko će reć bolje da se tu i tamo potuku nego da ko u SAD-u klinjo igra igrice ujutro s mamom za stolom pojede cornflakes ode u školu i s kalašem poroka pola škole. jebajiga, puno tu faktora treba gledat, nije to tako jednostavno za poredit al ono što oću reć je: nema ovdje nikakve zaštite niti itko poduzima išta da je bude. to je ono što mene jebe. tamo je sve pošlo u kurac a ovdje je na dobrom putu da pođe. i dobro si ti rekao: pa koji se ja kurac uopće pitam jerbo je to već uobičajeno, normalno postalo. al opet kažem, šta su to ovi odgovarajući uradili da bi spriječili? mislim, može pričat ko što oće al preventiva su po meni kazne tipa 30 do doživotne, smrtna i sl., pa da vidimo... da vidimo oće ti onda smetat nečija frizura faca govor hlače etc
coflek 15.11.2010 u 20:22:19 profil autora
uglavnom zabrinuti smo . da!
sucker 01.12.2010 u 11:44:12 profil autora
po najnovijoj direktivi ministarstva gospodarstva, što meni zvuči kao kozmetička i vrlo neučinkovita mjera za smanjivanje nezaposlenosti, od idućeg će mjeseca u svim školama u hrvatskoj postojati zaštitari - kojima je glavni preduvjet za dobivanje tog posla trogodišnji ili veći neprekinuti staž na birou.

ne znam koji je odgovor na problem nasilja, vjerojatno onaj najnepopularniji - prevencija. jedan primjer iz vlastitog iskustva, ne pretjerano ugodnog, ali užasno korisnog, gdje sam na vlastitoj koži iskusio kako su idejni vođe niza prosvjednih koncerata održanih diljem zemlje (taj val će se sad nastaviti od veljače, pratite medije i brzo ćete uloviti ključne figure) zaista spremni na svašta da iz toga izvuku financijsku i/ili medijsku korist, a sve pod parolom altruizma i humanitarizma.
a to sve preko leđa onih koji su ni krivi ni dužni izgubili život.

jedina pozitivna stvar koja je proizašla iz mog uključenja u organizaciju jednog takvog eventa je održana aukcija likovnih radova školaraca, ali i nekih etabliranih umjetnika, a svi prikupljeni novci otišli su na osnivanje škole nenasilja - niza radionica i vježbi s klincima osnovnoškolskog uzrasta u koje je bila uključena ekipa psihologa s potrebnim iskustvom. sredstva od te aukcije bila su dovoljna za njihov petomjesečni rad, što nije dovoljno, ali je početak.
a o ljudima koji takve stvari vode od ideje do realizacije (ne o meni, ja sam u ovom primjeru samo vodonoša) se ne piše, već je medijski prostor rezerviran za dušebrižništvo. jer je tako...lakše?
DanMrak 04.12.2010 u 20:41:16 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
coflek 11.12.2010 u 20:49:22 profil autora
po najnovijoj direktivi ministarstva gospodarstva, što meni zvuči kao kozmetička i vrlo neučinkovita mjera za smanjivanje nezaposlenosti, od idućeg će mjeseca u svim školama u hrvatskoj postojati zaštitari - kojima je glavni preduvjet za dobivanje tog posla trogodišnji ili veći neprekinuti staž na birou.


Ha ha :) ma to ce bit takva smijalica da to nisu istine. kakav mrtvi zaštitar ?:D on bi trebao štititi koga? djecu koja se međusobno potuku? ok , to nebi bilo loše ali jbm ma, pa to je normalno da se djeca malo pokoškaju (jel to riječ?) . ok,eventualno u srednjim školama iako je i to besmisleno :) ne "rađa" se nasilje u školama za boga miloga nego svugdje drugdje osim u školama. u školi bi dobrodošao predmet seksualni odgoj i nasilje među mladima. 1 predmet koji bi "ubio dvije muhe" . jedan od profesora bi bio naravno Ripper . To sa zaštitarima me podsjeca na one kvartovske Bobije policajce koji bi kao trebali šetat kvartom i tu i tamo otić na rakiju kod suseda :/?. Znam jednog Bobija al on je Vulkanizer a kvartovskog drot bobija nikad nisam vidio. ma dali to uopće postoji?. cja , neznam jedini koji bi imali koristi od školskih zaštitara su sami zaštitari jer bi dobili ĐOB kojeg vjerojatno traže 10 godina.


...a svi prikupljeni novci otišli su na osnivanje škole nenasilja - niza radionica i vježbi s klincima osnovnoškolskog uzrasta u koje je bila uključena ekipa psihologa s potrebnim iskustvom. sredstva od te aukcije bila su dovoljna za njihov petomjesečni rad, što nije dovoljno, ali je početak.


eto to je to! jedino tako.
gogolj 17.03.2013 u 00:26:33 profil autora
nema ovoj naciji pomoći. bio zdravko unutra il vanka.
janakis 18.03.2013 u 22:07:27 profil autora
to su polja gospodina Karabasa!
možda ovo nije ova tema, ali nije mi za opće dobro, a sf ne mogu naći...

a long, long time ago, in a galaxy far, far away...

http://youtu.be/Jfl1ZrAOElI

gradić peyton se sprema postati new york. u međuvremenu kao da je zaflaksao...

malo mi je kao kad gledam povratak u budućnost i kak se m.j.fox u 2015. fura na letećem skejtu, pa onda bacim pogled na svoj bicikl i nekak mi ne izgleda kao da će poletjet u 2 godine...
Rio 12.04.2013 u 19:00:43 profil autora
I''''''''''''''''ll take away your pain, let''''''''''''''''s work on you babe
nema ovoj naciji pomoći. bio zdravko unutra il vanka.


kada pogledaš na groznovatsko područje danas u kakvom debelom je padu i zaostatku,onda si lagano možeš predočiti kakva je situacija bila prije 50,100,500,1000 god.auu jbte, da se zalediš od straha istog trena.kanibali mi nakon te primisli dođu isto kao i lego kockice.mi se od 7st. ljuljamo na rubu provalije bez jasnih naznaka pomaka na bolje.kako god bilo, oni tvrde da su na pragu rješenja,a dotad će ponovno i dinosaurusi da se vrate, pa nam pomognu.budu zasigurno.moraju!
gogolj 27.06.2013 u 11:19:47 profil autora