Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
rosita 16.12.2007 u 00:06:13 profil autora
uživajte
Link

hvala za "dan, mrak" :)))))))))

kao uvijek odlican gig, mozda da je bilo malo vise stvari s novog albuma ( foxtrot ) ali doci ce i to :)



sadrzaj je izmijenio/la - rosita u 16.12.2007 u 00:46:14
DanMrak 16.12.2007 u 00:27:23 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Jel ok ak sam ja malo ljubomorna??? Ha? Ha?

Jučer u to doba sjedim u praznoj Tvornici i u oči mi piči neki crveni reflektor...u glavi vrišti stih: "Mora da je netko od nas na krivome mjestu...." Vjerojatno sam to bila ja.:)
rosita 16.12.2007 u 01:01:46 profil autora
s obzirom na repertuar:
teroristi placu
gume na kotacima
mala fufica
idealna pop pjesma za astronaute
supermama
ljubav
bog
kud plovi ovaj brod
placi
postar lakog sna
dan, mrak
mrgud, gorostas i tat
nogomet
rosita pedringo
zdenka i vanzemaljci
sex u skoli
na putu prema dole
narko
domaci rock

mozes biti malo ljubomorna ;)

p.s. nadam se da nisma nista izostavila
sadrzaj je izmijenio/la - rosita u 16.12.2007 u 12:36:16
guargamelwskij 16.12.2007 u 16:39:28 profil autora
dva bisa...
u prvom na putu prema dole i ljubav...
a u drugom kud plovi ovaj brod...
koncert je zbilja bio odličan...
puno puno bolji od onog u uljaniku...
makar meni...
darko 16.12.2007 u 19:20:42 profil autora
Novi list: Link

Pjesme za gladijatore kao blagdanski poklon

RIJEKA – Odličnim koncertom u punom klubu »Palach« zagrebačka je grupa »Pips, Chips & Videoclips« preksinoć zaključila T-mobile Fafenštajn turneju. Posljednjih je nekoliko godina postalo tradicija da »Pipsi« u Rijeku stižu upravo pred kraj godine, kao blagdanski poklon svojim obožavateljima, a tako je bilo i sada, samo što su ovog puta imali motiv više za nastup – promociju novog albuma. Inače, posljednji su put pred Riječanima svirali pred nešto manje od pola godine kada su nastupili na Korzu, u sklopu njihove ljetne anti-AIDS turneje.
T-mobile Fafenštajn Tour, na kojem su predstavljali najnoviji nosač zvuka »Pjesme za gladijatore«, započeli su pred dva mjeseca u Zagrebu, a prije nego su stigli do Rijeke, nastupili su u Slavonskom Brodu, Osijeku, Puli, Zadru, Splitu i Varaždinu. Predvođeni Dubravkom Ivanišem Daddyjem Dudom Ripperom, tijekom dva sata svirke koju su započeli pjesmom »Teroristi plaču«, prvim singlom s novog albuma, u Palachu su izveli probrani repertoar poznatih hitova iz svoje petnaestogodišnje karijere. Pored pjesama s novog albuma, kao što su »Zdenka i vanzemaljci«, »Domaći rock« i »Idealna pop pjesma za astronaute«, raspjevane su Riječanke i Riječane razveselili i dobrim starim uspješnicama kao što su »Poštar lakog sna«, »Bog«, »Supermama« ili »Mrgud, gorostas i tat«. Iako su mogli odsvirati i koju pjesmu više s novog albuma, sudeći po reakcijama brojne oduševljene publike, rado viđeni gosti među riječkim ljubiteljima domaćeg rocka zadovoljili su želje okupljenih obožavatelja. Fafenštajnsko-astronautsku glazbenu priču »Pipsi« su preksinoć zaključili drugim bisom, zanimljivom obradom skladbe »Kud plovi ovaj brod« Radojke Šverko, koja se tijekom ove turneje očito pretvorila u njihov novi koncertni hit.

Ivana KOCIJAN
darko 16.12.2007 u 19:22:59 profil autora
Okeeeeeeeeej.

Tužan sam što u Varaždinu nismo čuli Kud plovi ovaj brod.
Siguran sam da bi i u Varaždinu došlo do drugog bisa, da tonac odmah po završetku 1. bisa nije pustio muziku u dvorani. :(
darko 16.12.2007 u 19:32:08 profil autora
Čitam malo komentare po riječkim i inim forumima.. Uglavnom su svi sretni i zadovoljni.

Žvaljo žvaljavi : Meni bilo baš ok...
iako nisam ljubitelj pipsa.... opet su mi bili dobri...

lico : potpisujem.
a i zvuk doosta dobar!!!!!!

roleri : Nja nja nja...Fali energije u tom bendu

helija : ajme , ajme , ajme , bilo je preprepredobro :D ripper legenda :D

aCoZz : Slazem se, bilo je odlicno!

...
pavle 17.12.2007 u 08:35:45 profil autora
da, ovo je baš bila prava promocija novog albuma.

mene fasciniralo da su se svi u bendu isto obukli. koja slučajnost?!
guargamelwskij 17.12.2007 u 17:48:31 profil autora
http://www.ri-rock.com/kolumna051.htm
oak 3 28.09.2008 u 09:36:03 profil autora
trazeci nesto s jucerasnjeg koncerta u rijeci, pronasao ovaj tekst...


Pips, Chips & VideoClips @ Palach - Riječki koncert godine

(...ustvari sasvim subjektivan doživljaj...)

Prošli vikend poslužio je kao odličan uvod u svu silu glazbenih događanja koja nas nakon tradicionalne 29. Ri Rock festivalske smotre očekuju tijekom blagdansko-potošačkog vremena u Rijeci. Rijeku su proteklog vikenda posjetili St!lilness, Svadbas sa svojom kinopremijerom koncertnog filma ”A/V”, Marčelo i Narrow koji je uz riječki MMC pokrenuo zanimljivu akciju podizanja spomenika kultnoj riječkoj punk grupi Paraf. U sve hladniji grad na meteorološki nepredvidljivom Sjevernom Jadranu toplinu će zasigurno donijeti i Rambo Amadeus, Hladno pivo, Jinx, Gibonni, KUD Idijoti, Vještice, Franci Blašković & Gori Ussi Winettou te domaći Laufer, Buddy Moose, 7 Nedvojbenih, One Piece Puzzle i Quasarr. No ipak, jedan je klupski koncert gotovo neočekivano postao glavni pretendent na mjesto najboljeg riječkog koncertu u godini što, kakva god vam bila, neumitno izmiče za koji dan.

Oboružani nevjerojatnom količinom pozitivne energije Pips, Chips & VideoClips su energičnom, emotivnom i tehnički perfektnom svirkom ovog petka 14. prosinca u riječkom klubu Palach zatvorili aktualnu ”T-mobile Fafenštajn” mini-turneju čime su nakon dugo vremena posrnulom (ali i napokon ugodnije preuređenom) riječkom okupljalištu vratili ”onaj stari sjaj”. Na samo za jednu večer ili ne, posve je druga tema.

Vrhunski koncert Dubravka Ivaniša i njegovih astronauta koji je otvoren singlom ”Teroristi plaču” bio je ”onaj” neočekivani blagdanski poklon za publiku koja je, kao da je osjetila što je očekuje te večeri, posve popunila klub Palach. Tijekom nešto manje od dva sata rijetko viđene i nadahnute svirke koji niti izdaleka nije ”mirisala” na sve prisutnije gažiranje (tejkmaniendran) već je - upravo suprotno - predstavila Pipse u najboljem izdanju dok iznimnom lakoćom probiru uspješnice iz svoje petnaestogodišnje karijere.

Gosti iz mitskog(?) Fafenštajna u svoju su koncertnu set-listu uvrstili aktualne pjesme ”Zdenka i vanzemaljci”, ”Domaći rock” i ”Idealna pop pjesma za astronaute” s posljednjeg albuma ”Pjesme za gladijatore” kao i starije poput ”Dan, mrak”, ”Nogomet, ”Poštar lakog sna”, ”Bog”, ”Gume na kotačima”, ”Supermama”, ”Plači”, ”Mrgud, gorostas i tat”... za svakog ponešto - ukucao bi u svoj MS Word tekstualni procesor površni izvjestitelj s koncerta pribrojivši tako koju kunu svojoj ubogoj novinarskoj nadnici.

Sudeći prema reakcijama oduševljene publike, kako starije, tako i one čiji se birthdate piše s 198_ ili više, Dubravko Ivaniš ne bi trebao imati većih dvojbi na prigodno postavljen upit ”Kud plovi ovaj brod”. Upravo je potonja, obrada stare pjesme Esada Arnautalića i Arsena Dedića koju je 1970. prvi put izvela naša sugrađanka Radojka Šverko, bila i posljednja skladba koju su Pipsi na drugom bisu poklonili zadovoljnoj publici. Sve upućuje da se radi o novom, za sada samo koncertnom, hitu Pipsa koja bi, ako se ozbiljnije uhvate studijskog oživotvorenja ”Broda”, mogla i premašiti popularnost znanog ”kulerskog” originala.

Otkad je ”ubio” Rippera (tips’n’tricks: poslušati ”Foxtrot” s albuma ”Pjesme za gladijatore”) Dubravko Ivaniš je ”htio-ne-htio” postao daleko karizmatičnija pojava ”doma&
johnnykola 29.09.2008 u 09:43:16 profil autora
sta je bilo!? reci!
eto, covek opisa savrseno kako
sam se ja u sarajevu osjecao
22.08. u pol pet
sati ujutro.
hvala njemu!