Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
vlado 13.01.2003 u 11:49:57 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Mislim, zasto smo toliko kivni na Amere? Ljudi ko ljudi... Druga je stvar sto im je percepcija toliko 'poravnata', da im je potrebno jako, jako puno da bi nesto osjetili (sjecate li se frajera na 'Eurokazu' koji se vjesao na nekakve kuke? Gledao sam fucking predstavu, i sve sto sam na kraju htio znati jest KOJI SE KURAC ON VJESA O KUKE?). Ali zasto bi se kvragu bojao njih? Bojim se njih koliko i ostalih....
Malo provociram, ali mislim da je ovo dobra podoga za pricu o razlicitosti percepcije... Npr. ja sam dijete grada i invalid asfalta i vjerujem da sam nekom covjeku sa sela, koji odrasta u zelenilu i puno zdravije zivi - cudan. Cudan onoliko koliko su meni cudni Ameri...
electro cute 13.01.2003 u 12:13:40 profil autora
ja sam čovik sa sela i meni su seljani čudni
a život na selu je totalno nezdrav
imam pun kurac rodbine u americi i uistinu madjoriti amerikanaca je glupo ko tenk. katastrofa.
al ne bojim se konkretno amerikanaca već ideje da je tolika sila skoncentrirana u rukama jednog (ne baš pametnog) čovika.
al pala je i grčka, pao je i rim, pala je evropa pa će past i amerika. možda ne skoro al će past.
helada se još nije oporavila.
dju 13.01.2003 u 12:23:50 profil autora
E, da. Uvijek nešto pljuckamo po sirotom Prosječnom Ameru, ta da je debeo, da je glup, da pije colu i gricka čips, da je neobrazovan, impotentan, ne zna što je Louvre i gdje je Korzika. Valja nam se samo sjetiti kakav je prosječni Hrvat. Lijep ko slika, načitan, ševac, član Mense...
Bojim li se? Pa, ne bi mi bilo drago da njihovih pet minuta potraje dulje nego moj cijeli život, ne bi mi bilo drago da se ne stvori nikakva protuteža Americi (radije je vidim u EU nego u arapskim zemljama). Apsolutno se slažem s rasprostranjenim mišljenjem da je terorizam zapravo američko (neželjeno) dijete iz faze bahatog silovanja slabijih od sebe.
Mislim, uostalom, da će SAD požderati samog sebe, svaka velika imperija strune iznutra. Ili se nađe neki Neron da kresne šibicu.
electro cute 13.01.2003 u 12:47:19 profil autora
pa stereotipi moraju postojat. bez njih se ne može živit.
je, svakom se čoviku triba pristupat pojedinačno al na svitu ima šest miljardi ljudi pa ti sad vidi.
a mi definitivno imamo krivu predodžbu o sebi.
trebali bi se malo više kritizirat, ko narod mislim, da bi se popravili.
al medju devedest posto naroda postoji uvjerenje da smo mi,od boga izabrani,narod koji je samim tim svet i nepogrešiv i pametan. jesmo kurac.
vlado 13.01.2003 u 13:12:52 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Vidim neke fine paralele (grci - rimljani - amerikanci...).
Pitanje: ako su Rimljane 'unistile' olovne case, cime se unistavaju Amerikanci? Profitom?
dju 13.01.2003 u 15:26:48 profil autora
recesija. susan sontag. natalitet latinoamerikanaca. nešto.
electro cute 15.01.2003 u 10:13:03 profil autora
dogodit će im se pipsi, uskoro. juhu!!!!!
pawkyxxx 15.01.2003 u 21:52:42 profil autora
ma prosječni Aerikanac niti ne zna niti ga zanima što se u svijetu događa. Daj mu posao kuglanu, čips i lošu american bud pivu i pusti ga da vegetira. Ne treba se njih bojat, ali ne daj bože kad takav imbecil ima trunke ambicije više koja će ga izvest iz kuglane i dovest do mjesta predsjednika koji ima prst na gumbu najveće sile na ovom svijetu. A uz to pati od paranoje i manije proganjanja. E pa meni baš nije svejedno. Ne samo zbog rata, ti ljudi su odj... montrealski protokol, opako su zabrijali na genetski inženjering i primjenu u proizvodnji hrane i još jako puno gadosti i kreču se u smjeru dosta lošem po pozitivnu karmu. A što se Rima tiče, pa da, propao je nakon što je zapalio 90% poznatog svijeta i zauzeo sve što se zauzeti dalo. Da je imao još kojeg civiliziranog suparnika, poživio bi on poduže
tristam 16.01.2003 u 07:35:44 profil autora
treba im spucat ebolu

Izmjenio - tristam u 16.01.2003 7:36:14
vlado 16.01.2003 u 15:38:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ma spucace je oni nama, sve se meni cini. Ali ne smatram da je sva sila u rukama mr. Busha, problem je samo sto on vraca dugove onima koji su ga postavili (za vojne akcije vec mu je odobreno 400 milijardi dolara, da, da, milijardi, a jos nista nije pocelo). Neko je spomenuo protutezhu, ali to je druga tema. I jos jedna stvar: nakon 11. 9. niko Busha vise nije nazvao juniorom. Jebo mu otac mater...

Izmjenio - vlado u 16.01.2003 15:39:59
vlado 16.01.2003 u 15:49:07 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
E, procito sam u Ripperovom dnevniku ono o tankerima. Pitanje za milijun kuna: sto je zajednicko tankerima i vrlo izvjesnom klanju u Iraku? Vise me jebe ta veza nego ekologija. Ionako se unistavanje vise ne da zaustaviti. Jebala ih nafta...
johnnykola 16.01.2003 u 19:00:05 profil autora
sta je bilo!? reci!
sto se tice sterotipa jeste li vidjeli one izvale o dalekovidnici i toploj braci u po ure torture?
zumbula 17.01.2003 u 09:17:46 profil autora
Jes kako ne nisu mi strani ti likovi moj tetak je iz tih krajeva pa se već tamo raja pomalo buni i ljuta je na tipa jer kao ispada da samo takva raja obitava na kamenjaru.Toliko o stereotipima. Svi smo mi manje više njima okovani al te crno bijelo spike ne pušim previše.
electro cute 17.01.2003 u 10:18:21 profil autora
vlado prijatelju
nije nafta u pitanju
u americi vlada recesija.puno je nezaposlenih. slabo se proizvodi.tržište je zagušeno starim proizvodima a tehnologija napreduje, proizvode se novi. što napraviti?
uništi, uništi, uništi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kotači privrede se pokreću, ljudi se zapošljavaju, proizvodi se. i svi su opet hepi. nema veze šta je izginulo pola zemaljske kugle.katastrofa.
vlado 17.01.2003 u 11:53:10 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
U pravu si, Cute, kad trebas pokrenuti privredu zapocni malo jaci rat. Ista stvar se dogodila i pred II. svj. rat... Samo, nije to tako jednostavno. U medjuvremenu su se svi natrpali oruzjem. Njihovim...
tristam 20.01.2003 u 07:52:41 profil autora
bilo bi dobro kad bi ih svi kolektivno otpušili. bilo bi gadno neko vrijeme, ali bi se snašli.
vlado 21.01.2003 u 20:47:51 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kako ces ih otpusit? Ne mozemo otpusit ni ove nase lokalne budale, a kamoli njih. Pazi ovo, pricao sam s nekim Ircima, bili su tu na mjesec dana, i na sve moje pokusaje da popricamo o EUROPSKOJ glazbi i bandovima, oni su bili potpuno, ali potpuno neinformirani. Pitam ih sta to oni slusaju, oni me u cudu gledaju i samo kazu: 'USA!' I onda shvatim cijenu njihovog napretka. Znas ono, Intel ce ti izgraditi tvornicu i dignut privredu na noge, ali zato ces kupovat samo americko.
Ne bojim se Amera, bojim se toga.
Jeste li primijetili da se u nasem Dnevniku uredno najavljuju dodjele Emmyja, Grammyja, Oscara i ostalih sranja kao da su ne znam kakve vijesti. Pocelo je, pocelo...
dinar 21.01.2003 u 23:28:28 profil autora
Vlado, uzeo si primjer irske koje ja najamerikaniziranija evropska zemlja...Oni imaju najveci napredak(rast BDP-a i ostale ekonomske pokazatelje!) u posljednjih 20 godina! A zasto? Jer su americke pare posvuda po irskoj...
Uzmimo Ryan Air, informaticku industriju... Ali, ako bolje razmislis, americi najjaci partner, ali i najveci protivnik(britanija, bivsi americki otac) je drzava koja se najvise veze za irsku, ali ima i velikih opreka u toj zemlji. Protestanti-katolici...rat...IRA - oruzje!

Naravno, slazem se da je amerikanizacija posvuda, ali ima i drzava koje se drze cvrsto svojima, koje to ne dira. Jugici su savrsen primjer! Oni su, bre, svoji...samo ne znam tocno kako to funkcionise uzivo jer nisam nikad bio(idem na proljece)...
Ali su mali...i mi smo mali...ali nismo posve svoji...


vlado 23.01.2003 u 20:31:37 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Hm, cini mi se da nijedna mnozina ne moze biti svoja. Znaci, ni oni ni mi, samo ti, ja, on itd. Mislim da ces malo promijenit misljenje kad odes tamo... Ali, bez obzira na to, mislim da ces se odlicno provest.
Ima tu jedna Dorothy Valens, koja je 'otamo', pa bi bilo fino da se javi, pa da nam kaze s lica mjesta... Dorothy?
vlado 23.01.2003 u 20:34:10 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sorry, tehnika...

Izmjenio - vlado u 24.01.2003 10:37:08