Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
goldietrickz 11.01.2003 u 19:40:58 profil autora
Donnie Darko - Novi SUPERHEROJ
--------------------------------------------------------------------------------
Donnie Darko koji sam pogledao na nagovor seke(izgleda da je toj generaciji to kult film kao sto su nama bili Trainspotting i Pulp Fiction) i nisam se razocarao.Film je to nostalgije i sjecanja,paranoje,putovanja kroz vrijeme(tu me podsjetio na Back to the future ),"emocionalnih problema" glavnog lika(zvuci poznato?sjecate li se svog puberteta) koji je inace generacija vecine nas(1973.),zbog kojih je on na lijecenju kod shrinka(nisu li svi ameri tamo?),a i odlucio sa ne raznorazne oblike samolijecenja(lijekovi ilti drgus).Zbog tih svojih "problema" Donnie ima vizije 2-metarskog zeca(?) koji ga jednog dana nagovori da izadje iz kuce posto ce za koji sekund na kucu pasti avionski motor Od tada dogadjaji krenu nagore...
Donnie je ubijedjen da ce za 28 dana nastupiti kraj svijeta(kao takvog i i feel fine ) sto se neki shvatili kao referencu na promjene koje su se dogodile u svijetu tih godina kraja osamdesetih.Sam film je i pun tih referenci na 80-te,od glazbe(Tears for fears, Joy Division...) do zivota u americkom suburbu i uopce na drustvo iz vremena Busha seniora."Vote for Dukakis!".
Meni se posebno svidio cameo Patricka Swayzea u ulozi moralnog propovjednika kojem vecina suburba slijepo vjeruje,dok ga Donnie ne razotkrije(nehotice ) kao covjeka iza pedofilskog lanca.Skoro sam zaplakao kad se to otkrilo i htio izljubiti Donniea.Ili barem njegovu ljubav iz filma
Film jeste malo zapetljan i tesko je sve kockice poslagati u mozaik,ali u mojim ocima to mu je plus i razlog za ponovno rentanje.

Link

http://www.bosanskibrod.tk
Virtual City of Bosanski Brod
goldietrickz 01.02.2003 u 21:15:48 profil autora
ne mogu vjerovat da nitko nije pogledao ovaj film?!bio je koliko sam ja cuo negdje pocetkom sijecnja u mocvari na specijalnoj projekciji,ima ga na netu,mozete skinuti cak i titl!obavezno gledati!
Filip 10.02.2003 u 13:30:01 profil autora
Dugo vreme me nije bilo na netu.. Crko PC.. pa eto sad prelistavam forum..
I morao sam da odgovorim.. Ja sam gledao Donnie Darko.. stvarno je film lud! :) Stvarno nisam ochekivao da ce tako zavrshiti..

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
dinar 12.02.2003 u 01:48:46 profil autora
Gledao film...odlican! Fotografija fenomenalna, zadnja pjesma potpuno pogodjena. zlatni, odlicna preporuka...hvala...
goldietrickz 14.02.2003 u 16:22:29 profil autora
dinar,mislis na "love will tear us appart"?jeesss.pogodjeno.100%.
breno sam si ja to,pa svako malo pogledam,ne bih li stogod novog vidio...i vidim svaki put.od prve do zadnje minute film je savrsen.recimo,zadnji put kad sam ga gledo,jako mi je smijesna bila rasprava o strumpfovima i njihovoj seksualnoj orijentaciji i teorija o zavjeri gargamela i strumpfete,koja je pak "obuzeta dobrotom sela strumpfova" izdala gargamela.a tek ono o "gang bang"(grupnom seksu) strupmfete sa cijelim selom osim sa "mrgudom"(koji je po istoj teoriji peder).:lol cool!
Filip 23.02.2003 u 02:01:24 profil autora
A jeste chuli teoriju koja povezuje shtrumpfove s komunizmom?

Izmjenio - Filip u 23.02.2003 2:04:46
goldietrickz 24.02.2003 u 22:55:08 profil autora
strumpfovi i komunizam?:)))a kako glasi ta teorija i tko je njezin autor?

Izmjenio - goldietrickz u 18.03.2003 16:23:33
electro cute 25.02.2003 u 11:17:48 profil autora
kao
papa štrumpf isti karl marks.
lumen isti lav trocki, likom i djelom (propitivanje ideala)
žive u zajednici i plodove rada dijele međusobno. bratstvo i jedinstvo uvijek bio njihov slogan. gargamel ih oće skuvat da napravi zlato-kapitalist.
ima totalno bolesnih stvari na netu.
a možda su štrumpfovi fašisti-nose bijele kukuljice, a papa štrumpf crvenu (kao šef ku klux klana). azriel je, s druge strane staro židovsko ime.
pa sad ti misli.
zavijera, prika, zavijera, čak i u animircima
vlado 25.02.2003 u 15:11:31 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Kad smo vec kod strumpfova, jedan od najboljih grafita mi je onaj nasprejan plavom bojom, u visini koljena: ZIVJELI STRUMPFOVI!