Forum

Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391
 
goldietrickz 11.01.2003 u 19:40:58 profil autora izmijeni

Donnie Darko - Novi SUPERHEROJ
--------------------------------------------------------------------------------
Donnie Darko koji sam pogledao na nagovor seke(izgleda da je toj generaciji to kult film kao sto su nama bili Trainspotting i Pulp Fiction) i nisam se razocarao.Film je to nostalgije i sjecanja,paranoje,putovanja kroz vrijeme(tu me podsjetio na Back to the future ),"emocionalnih problema" glavnog lika(zvuci poznato?sjecate li se svog puberteta) koji je inace generacija vecine nas(1973.),zbog kojih je on na lijecenju kod shrinka(nisu li svi ameri tamo?),a i odlucio sa ne raznorazne oblike samolijecenja(lijekovi ilti drgus).Zbog tih svojih "problema" Donnie ima vizije 2-metarskog zeca(?) koji ga jednog dana nagovori da izadje iz kuce posto ce za koji sekund na kucu pasti avionski motor Od tada dogadjaji krenu nagore...
Donnie je ubijedjen da ce za 28 dana nastupiti kraj svijeta(kao takvog i i feel fine ) sto se neki shvatili kao referencu na promjene koje su se dogodile u svijetu tih godina kraja osamdesetih.Sam film je i pun tih referenci na 80-te,od glazbe(Tears for fears, Joy Division...) do zivota u americkom suburbu i uopce na drustvo iz vremena Busha seniora."Vote for Dukakis!".
Meni se posebno svidio cameo Patricka Swayzea u ulozi moralnog propovjednika kojem vecina suburba slijepo vjeruje,dok ga Donnie ne razotkrije(nehotice ) kao covjeka iza pedofilskog lanca.Skoro sam zaplakao kad se to otkrilo i htio izljubiti Donniea.Ili barem njegovu ljubav iz filma
Film jeste malo zapetljan i tesko je sve kockice poslagati u mozaik,ali u mojim ocima to mu je plus i razlog za ponovno rentanje.

Link

http://www.bosanskibrod.tk
Virtual City of Bosanski Brod

18.05.2024 u 21:22:35
 
oblikovanje:
sadržaj: