Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 ... 8 9 10 11
 
Slafko_hrvat 31.10.2007 u 10:29:31 profil autora
ajde može, ;)



ja sam Hrvat
gogolj 31.10.2007 u 10:47:17 profil autora
pivo betonnova

:)))))))
matea 31.10.2007 u 12:03:38 profil autora
sviđa mi se creaky voice u u zvijezdama .
ovo sam napisala tek tolko da iskoristim naziv "creaky voice".
Filip 01.11.2007 u 23:44:15 profil autora
ja se zovem filip. obozhavam pjesme za gladijatore. mh. ;)

veliki pozdrav iz atene.

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
oak 3 03.11.2007 u 10:21:10 profil autora

» Kultura, zabava, sport, hobby » Art, glazba, kultura » RECENZIJA: PipsChips&Videoclips - Pjesme za gladijatore

RECENZIJA: PipsChips&Videoclips - Pjesme za gladijatore


Autor Poruka
slevak




Ukupno postova: 34
Lokacija: Osijek
Spol: Muško
Postano: 22.10.2007. 22:59
Naslov: RECENZIJA: PipsChips&Videoclips - Pjesme za gladijatore

--------------------------------------------------------------------------------


PIPSCHIPS&VIDEOCLIPS - Pjesme za gladijatore
(Menart / Dan Mrak, 2007.)


Prvo, nitko nije mogao ne primijetiti kako su se PIPSI, zajedno sa Gibonnijem i Ninom priključili velikoj T-obitelji. Iako sam i sam na prvu loptu pomislio kako su se svjetski prodali, nakon slušanja CD-a promijenio sam mišljenje. Zašto? Pa ako je PIPSIMA trebala ta lova kako bi album smiksali u Americi, onda se "prodavanje" isplatilo.

Album je posvećen astronautima i astronautski se motivi provlače kroz doslovno svaku pjesmu, no naravno u 90% slučajeva u pozndatom Daddyjevom prenesenom značenju.

Gledajući njegov nedavni intervju u nekoj emisiji, zaključio sam kako je cijela astronautska spika u tome da PIPSI-ASTRONAUTI dolaze sa planete Zemlja i slijeću u mitsku zemlju Fafenštajn (Hrvatsku). No dobro.

Moram priznati da je CD na prvo slušanje dobio od mene katastrofalnu ocijenu. Uopće mi nije bilo jasno što ovaj CD predstavlja nakon sjajnog izdanja "Drveće i rijeke". Naravno, nakon što sam mu dao drugu šansu, odmah je zasjeo na prvo mjesto domaćih izdanja. Kako? Idemo redom.



Pipsi album otvaraju cikrusko-dječijom pjesmom "Dolazak astronauta", koja se svojim odmicanjem pretvara u post-apokaliptičnu skladbu, ponajviše zbog korištenja teme iz "Carmine burane" pojačanu snažnim distorzijama i mješovitim zborom (u kojem je pripomogla i Yaya). Tako ispočetka veseli pjesmuljak postaje pravi intro u nastavak albuma.
--Astronauti su glavo luda negdje u blizini, čuješ im glas--

"Gravitacija" je lagana balada protkana klavijaturama i gudačim instrumentima, te tadođer popraćena zborskim pjevanjem. Odikuje ju zarazan refren i ugođaj melankolije. Dušu dalo za kišne dane.
--I eto, dok lebdim iza nje, gravitacija me drži, i mogao sam odletjet bilo gdje, ali gravitacija me lijepi--

"Teroristi plaču" i "Zdenka i vanzemaljci" predstavljaju prave pop-pjesme, a govore o galaksijama i divovskim kompjuterima i svemirskim brodovima. Idealne su za predstavnike albuma za koje bi se mogli snimiti spotovi koji bi zasigirno povećali prodaju albuma. Naravno, kada bi se ti spotovi imali gdje vrtjeti. Jedno je siguro, nakon prvog slušanja albuma, refren iz "Zdenke" svakako će vam ostati u uhu i pjevušit ćete ga barem tri dana.
--O bejbi bejbi čemu plač, ja svud te nosim u mislima, i neznam u čemu je frka sad kad znaš da moram astronautima--
--Hrvatice iz zadnjeg sela, što si tako nevesela, dolazim već 15 puta, spičkao sam sve na butan--

Nakon pop-a, ponovno na red dolazi balada "Sin" koja je jedan od razloga zašto se ovaj album naziva sljedbenikom albuma "Drveće i rijeke". Svatko tko je čuo i zavolio "Mrgud, gorostas i tat", ova će mu pjesma zasigurno biti favorit.
--Koltom mašeš kao da je prut, udahni zrak i oprošten ti je dug, ništa ne mijenjaj, nije prvi put--

Prva polovica albuma završava trilogijom koja se sastoji od pjesama "U zvijezdama", "Domaći rok" i "Električne gitare pobijeđuju". Trilogija objašnjava kako je domaći rock užasan, ali kako ga svi slušaju unatoč toj &#
DanMrak 03.11.2007 u 10:34:09 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
A ovaj momak nema Popravak na albumu? Hm....čudakno.
daddy 03.11.2007 u 13:31:53 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
tak je skinuo s piratebaya...
darko 08.11.2007 u 22:53:52 profil autora
Track Of The Week: Astronauti dolaze

Lud lud luuuuuuuuud
oak 3 09.11.2007 u 07:58:05 profil autora
PIPS, CHIPS & VIDEOCLIPS: »PJESME ZA GLADIJATORE«, MENART
Najekstremniji rad grupe

Novom pločom Dubravko Ivaniš, odnosno Daddy, kako glasi ime nove službene inkarnacije, i društvo do kraja istražuju opčinjenost suvremenom neopsihodelijom


Ako su sa »Drveće & rijeke« najavili da su spremni za još jedan stilski zaokret, »Pjesme za gladijatore« su definitivno i radikalno zbogom Pipsima kakve smo nekad znali. Mada su s praktički svakim sljedećim izdanjem iznova definirali vlastitu glazbenu viziju, »Pjesme za gladijatore« dosad je najekstremniji rad grupe, kako u smislu prekida s prošlošću, tako i u čisto zvukovnom kontekstu jer ovako nešto, u Pipsa i Hrvata općenito, još nije zabilježeno. Novom pločom Dubravko Ivaniš, odnoso Daddy, kako glasi ime nove službene inkarnacije, i društvo do kraja istražuju opčinjenost suvremenom neopsihodelijom, i to prvenstveno onom kakvu od albuma »The Soft Bulletin« upražnjavaju, nemoguće ih je ne spomenuti, The Flaming Lips. Aranžmanima i produkcijom riječ je o najkompleksnijem djelu grupe, u kojem su uspjeli progurati i Carla Orffa i Queen i semplove iz popularnih TV emisija, dok stvari generalno frcaju bezbrojnim neočekivanim rješenjima, uplivima i zaokretima. Zanimljivo, tri pjesme koje ponajviše podsjećaju na Pipse prije Fridmanna, ujedno su, o osobnim preferencijama je riječ, najgore i najbolje na albumu. »Zdenka i vanzemaljci«, koja bi, da je prije izdavanja albuma postojala kladionica koja će prva stvar biti singl, bila u uvjerljivom vodstvu, izdanak je škole klasičnih hitova grupe, dok su smirene »Foxtrot« i »Slan« biljke potpuno drukčijeg karaktera, koje bez blještavila i bombastike mirno plove vodama ljupkih balada. O tekstovima bi se stvarno dalo nadugačko i naširoko. Nastranu tupave primjedbe o tome kako Pipsi ne komentiraju (ili to pak rade loše) Hrvatsku socijalnu zbilju – stvarno ne znam zašto bi to morali činiti – problem je prije u humoru, ironiji i kako se čini, popriličnoj količini »internih« zavrzlama. Za pretpostaviti je da stihovi »Da nam je Edwin Softić / Edwin Softić / barem menadžer / (menadžer) / tada bi svaki mufić / slatki mufić / bio zašećeren« nekome mogu biti nevjerojatno zabavni, no isto tako vjerujem da ima i onih kojima će samo formirati veliki upitnik iznad glave. No, kojoj god strani PCVC (ne)slušateljstva se priklonili, a riječ je o grupi čija glazba redovito proizvodi polarizirana stajališta, u svakom slučaju je riječ o zanimljivoj ploči. ***

Zoran BALJAK

www.novilist.hr
trixy 09.11.2007 u 08:12:34 profil autora
Nastranu tupave primjedbe o tome kako Pipsi ne komentiraju (ili to pak rade loše) Hrvatsku socijalnu zbilju – stvarno ne znam zašto bi to morali činiti –


upravo to sam jučer zumbulici govorio.
zumbula 09.11.2007 u 08:50:13 profil autora
neko nas posmatra, uouo neko nas stalno gleda...ko nas stalno gleda..
da.
lollipop 09.11.2007 u 09:34:37 profil autora
Nastranu tupave primjedbe o tome kako Pipsi ne komentiraju (ili to pak rade loše) Hrvatsku socijalnu zbilju

kak ne komentiraju?? i to su jos jedni od pronicljivijih i opakijih...sam jebes to kad su uz to i inteligentni....
jelena 10.11.2007 u 02:12:44 profil autora
maloprije sam otkucala citav post i nesto ga pojelo sta znam, ne da mi se ponovo isto.... :(

uglavnom...
u ponedjeljak tek, sam i ja kupila svoje 'pjesme za gladijatore' i to po prvi put fino, u cd shopu ovdje u BL, i bas sam sretna :))) tako je to, malo mi fali...

neke stvari mi kao i nisu sjele na prvo slusanje, sad mi je sve na mjestu, album mi je EXTRA. i bolji mi je od prethodnika, a pribojavala sam se da mi zbog neceg (ma citala sam prije toga malo ove kritike i komentare, razne) bas i nece, ali jeste.... jeste! sad jos uzivam, slusam sve iznova i iznova i po redu, ne preskacem... eto, zao mi je samo kad ne mogu da objasnim nekome koliko su mi pipsi dobri i sta je to sto me toliko odusevljava. ili volis ili neces... valjda tako mora... neam pojma.
meni je album odlican, bolji je od proslih, a opet je i tako slican...
sve u svemu, super mi je :))) jos uvijek sam fan :)))

u zadnje vrijeme nemam bas vremena da njuskam po sajtu i da se javljam redovito, ali drago mi je sto sam tu opet, tj. jos uvijek. pozdravljam sve forumase, narocito one sa nekadasnjih druzenja, u rupi i oko rupe :))

neidentificirani leteci subjekt ;)))
sadrzaj je izmijenio/la - jelena u 10.11.2007 u 02:15:00
jelena 10.11.2007 u 02:23:09 profil autora
naravno, najveci fafenstajnski pozdrav i sve moguce ovozemaljske pohvale ispaljujem ravno gore pred brod nase astronautije :)
zdravstvujte!
gogolj 16.11.2007 u 16:11:23 profil autora
najbolji je dolazak astronauta. genijalna stvar.
a u početku sam bio mišljenja da nije trebala na album, jeate led
zakon zakona

ne znamo štooo nas čekaaa
:)))
darko 17.11.2007 u 11:19:13 profil autora
Pipschips&Videoclips
Fafenštajn
Menart

Ripper i njegov privatni orkestar u svojoj su karijeri proživili puni krug od pubertetskih asfaltnih frustracija i ljubavi, preko nogometa i politike pa natrag do nešto zrelije intime. Jedini netaknuti prostor za novu Ripperovu fantazmu ostao je onaj dalekonebeski, po mogućnosti van domašaja gravitacije.
I krenuli su k njemu, bespotrebno praćeni iritantnom firmom za skupe telefonske račune. Rezultat je prilično impresivan i iznenađujuć. Pjesme za gladijatore puno su više radio drama ili rock opera ili mjuzikl ili glazbena podloga i off za crtić nego š‰to su rock-album. Pjesme za gladijatore prizivaju The Who i Becka i Tommy i Flaming Lips i Queen i crtiće spotove Daft Punka i radio drame za koje ne znaš jesu li za djecu ili odrasle. Pjesme za gladijatore su jako dobre i vrijedne pjesme, ukoliko su uopće pjesme.

Nipošto ih nemoj propustiti.

Slušaj ih strpljivo, nisu na prvu loptu.

I ako zaključiš da ti ne leže i da to nisu Pipsi kakve želiš i voliš, znaj samo jedno.

Nisu Pipsi krivi.

Nego ti nisi pravi gladijator.

Major Tom, Link
ZeeK 18.11.2007 u 23:13:13 profil autora
onda ja nisam baš pravi gladijator. zbunj.
dea 19.11.2007 u 10:56:23 profil autora
što više slušam, to mi album djeluje svečanije.
kap 19.11.2007 u 13:16:29 profil autora
album je prejeben..
svakim novim slušanjem zvuči još bolje.
sin, slan, foxtrot, gravitacija... prejebene stvari

sadrzaj je izmijenio/la - kap u 19.11.2007 u 13:16:59
vlado 19.11.2007 u 13:30:16 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Darkec, mislim da si stavio krivi link za majora.
tristan 19.11.2007 u 16:41:42 profil autora
: : : if you don''t go you don''t have a story . . .
rtvslo ocjena -4 od 5 :P

http://www.rtvslo.si/kultura/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=11&c_id=40863
hot ice 26.11.2007 u 20:53:26 profil autora
f
sadrzaj je izmijenio/la - hot ice u 09.12.2007 u 13:41:55
rosita 09.12.2007 u 23:14:56 profil autora
postoji li jos netko da nema novi album?
tristan 10.12.2007 u 07:38:00 profil autora
: : : if you don''t go you don''t have a story . . .
paaa, mislim da bi se našao koji slovenac,
ali radim na tome ;-)
DanMrak 10.12.2007 u 07:51:44 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ah ta EU...:PPP Rekla sam ti ja prijatelju...:)
backdrifter 10.12.2007 u 11:05:49 profil autora
omnomnom
ja nemam album. još.
rosita 10.12.2007 u 12:24:30 profil autora
ugl... ja dobila jos jedan novi album tako da ih sada brojim dva komada... a buduci da nitko od mojih ne slusa nase pipse prevec nema mi druge nego da ga poklonim nekoj dobroj duši :) zainteresirani neka se jave na mail
backdrifter 10.12.2007 u 12:45:47 profil autora
omnomnom
Vrlo lijepo od tebe, Rosita.
Ja ću kupiti album.
rosita 10.12.2007 u 12:57:18 profil autora
kako oces... ja nastavljam moju potragu jerbo ne mogu slusat dva cd-a u isto vrijeme, a oba su original milina :)
ako nista drugo uvijek mogu imati jedan doma, a drugi u autu ;)))))))
sadrzaj je izmijenio/la - rosita u 10.12.2007 u 13:57:37
johnnykola 10.12.2007 u 13:44:07 profil autora
sta je bilo!? reci!
evo jednog koji bi dao
ruku za isti:

sandro šehović
prijepoljčeva 24
71000 sarajevo
bih

u subotu diplomiro,
bio bi to lijep poklon.

:)