Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 ... 2 3 4 5 6 ... 11
 
vlado 16.10.2007 u 19:24:23 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Šta će ti recenzija?
Ja kad slušam ko da imam opet 13 godina i guštam u sobi uz gramofon...
rosita 16.10.2007 u 21:54:56 profil autora
smiješan si foxtrot

pogledaj tko ti vozi brod

o kako smiješan si foxtrot

pogledaj tko ti vozi brod

rupe...

genijalna stvar kao i cijeli cd!!!
sadrzaj je izmijenio/la - rosita u 16.10.2007 u 21:55:18
electro cute 16.10.2007 u 23:50:25 profil autora
ono što je meni oduvijek bilo super kod pipsa je to što do sad nisu izdali album a da nije bio bolji od prošlog. do sad.
pjesme za gladijatore dobar su album, s nekoliko (u mom slučaju tri) pjesama koje se sigurno mogu ubrojit u sam vrh ne samo stvaralaštva pipsa, već u vrh hrvatske/jugoslavenske/austrougarske muzike.
unatoč tome, pjesme su meni slabije i od boga i od drveća, a na nekoj emocionalnoj razini i od freda (bilo je ljeto, zaljubio sam se, imao sam 10 godina manje neg imam sad i makar si to ne želim priznati, muzika mi je malo više značila nego danas). jebiga.

različiti ljudi će ovom albumu svašta prigovoriti - neduhovitu zajebanciju, neorginalnost, nerazumljive tekstove i prenabacanu produkciju. na to ću ja, manje više, odmahnuti rukom.
1. dolazak je stvarno neduhovita stvar, al zato su trilogija i zdenka urnebesne.
2. pipsi nisu neorginalni, oni su valjda jedini bend u hr koji ima veze s onim što se trenutno događa vani, a to što dijele sličan senzibilitet meni je baš super. zvuk pipsa je tu, i uopće ga nije teško skužiti. jedini trenutak koji podsjeća na lipse je onaj bas iz yoshimi koji se pojavljuje u jednoj pjesmi.
3. tekstovi su tipično pipsasti i ostavljaju puno toga osobnoj interpretaciji. men je to super.
4. ja volim zvukove. živjeli zvukovi.

ne, to me ne pogađa. ono što meni najviše smeta je to što se ja s ovim albumom ne mogu povezati na emocionalnoj razini.
tri pjesme, kažem, me razaraju - gravitacija, slan i popravak. ostalo je dobro, ne kažem da nije, ali nešto fali...
ok, trilogija mi je super i ne traži neki preveliki emocionalni aranžman, al prema onima koje traže, poput sina i foxtrota, ne osjećam ništa. one jesi lijepe za uši, al me ne pogađaju.
enivej, kužite što oću reć.

to je to. valjda. idem još slušat, možda me pogodi.
dulce 17.10.2007 u 05:18:37 profil autora
a jel to pipsi imaju novi album? jbg. ja za(o)stala preko bare. citam vas rijetko, ali rado. slusala sam zdenku i ja bih jos. je li ima sanse da narucim ispostavu u SAD? unaprijed hvala od zalosne dijaspore.
sadrzaj je izmijenio/la - dulce u 17.10.2007 u 05:19:07
dju 17.10.2007 u 07:58:28 profil autora
a jel to pipsi imaju novi album?

ma jok, mi to onako hipotetski - nagađamo kakav bi mogao bit, pa onda dajemo i svoje mišljenje o njemu.


nego dulce, javi mi se na mail, ostavi adresu, pa ćeš dobit album kojeg nema.
zumbula 17.10.2007 u 09:20:26 profil autora
ma jok, mi to onako hipotetski - nagađamo kakav bi mogao bit, pa onda dajemo i svoje mišljenje o njemu.



hi, hi hi, hi. e, pa bok dulce.
matea 17.10.2007 u 09:41:12 profil autora
možda da poslušaš sin , hrvoje.
poveži se na emocionalnoj razini s onim trubama.
vlado 17.10.2007 u 09:58:22 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Dje si, Dulce, legendo!
electro cute 17.10.2007 u 11:09:33 profil autora
znao sam ja ko će prigovorit... :p

ćao dulce! šta ima u amerikama? kad ćemo na žito s šlagom? ;)
johnnykola 17.10.2007 u 13:00:32 profil autora
sta je bilo!? reci!
lagane pjesme su mi san snova.
u njima k'o da ne cujem muziku.
samo cujem daddyja.
elektricne gitare pobedjuju - deranje guzova.
popravak mi beton, a jos veci kad ga
slusam uzivo. idealna, zdenka, gravitacija, teroristi...
svi ostali deru po sablonima, pipsi odose u visine.
s ovim albumom cujem par dodatnih
kristalno cistih slojeva koje
ne cuh na dir.
svaka cast!
gogolj 17.10.2007 u 16:32:40 profil autora
Ja kad slušam ko da imam opet 13 godina i guštam u sobi uz gramofon...


negdje sam jednom pročitao, a ne znam čije je to, a možda sam i malo izmijenio al poanta je ista;
"djetinjstvo završava u onom trenutku kad shvatiš da ćeš umrijeti."

mislim da i daddy ima slično razmišljanje, a naravno da to onda prenosi i na muziku koju radi. zato sam s guštom slušao sve dosadašnje albume pipsa i svaki me na neki svoj način vraćao u davne dane dok još bio sam dječak , a isto tako ću s guštom poslušat svaki novi album koji pipsi naprave..
dulce 17.10.2007 u 17:09:41 profil autora
ma ja to onako vise retoricki postavljam pitanje. bila je to vise "vrijeme-leti-a-ja-nisam-tamo-niti-u-toku-koje-sranje" konstatacija. dju, ima da ti pisem! sama si to trazila, bejb. nemas pojma koliko bi mi to znacilo. imat ces kamion pun karamela od mene kad se vidimo iduci put il tako nesto. il ako ti treba nesto s ove strane, samo reci.

veliki pozz svima, ja sam, masala, dobro. spasavam svijet od siromastva u gradu s najvise guzonja na svijetu. ako se neko namjeri na ovu stranu globusa, dc ili nyc, javite se obavezno. bilo bi vas lijepo vidjeti. lijepo vas je citati, sta bi tek bilo da mogu na koncert s vama. cute, i ja bih na zito, ali N E M A. prst u usta. hajd dodji ovamo, vodit cu te na najbolji milk sejk ever.

btw zao mi je ako sam profulala temu na ovom topicu. ja bih rado da raspravljama o gladijatorima, al bi tek to bilo hipotetski. pozzzzzz
dju 17.10.2007 u 17:21:59 profil autora
adresa iz mog profila nije aktualna, piši na
dcskeljo@ffzg.hr
album ćeš dobit i ne treba slat zahvalnice, samo nastavi spašavat svijet, to će bit dovoljno :-)
dulce 17.10.2007 u 17:32:08 profil autora
poslala! ma sta zahvalnicu, ima odu da ti napisem.
dju 17.10.2007 u 17:38:16 profil autora
odgovorila!
a ako već odu, onda ne meni, nego radosti :-)
vlado 17.10.2007 u 17:56:07 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nemoj slučajno da ode cd bez gaća!
dju 17.10.2007 u 18:14:25 profil autora
ok. dulce, small ili?
darko 17.10.2007 u 18:54:49 profil autora
dulcinejo, kad svi tvoji prijatelji cuju pjesme za gladijatore, pozeljet ce i oni isto, pa ih uputi na sljedeci Link

cijeli album za 8.99$
kul.

pusa u ameriku.
dulce 17.10.2007 u 20:40:59 profil autora
kakvih gaca??
dulce 17.10.2007 u 20:44:30 profil autora
darko, hvala na linku. zivijo amazon!
dulce 17.10.2007 u 21:01:26 profil autora
ok, sad sam provjerila duckas. znaci gace. dju, ne bih da te maltretiram jos s tim. kupim si gace kad iduci put dodjem u zg.
KraljD 17.10.2007 u 21:07:46 profil autora
Dulce, jel to onaj milk shejk koji dovodi sve dječake u dvorište? :) (Tip - Kelis :)
Ako je, evo i mene :)
KraljD 17.10.2007 u 21:15:58 profil autora
Umm...ne zbog dječaka, nego valjda dobrog milkshejka.
Mmmda. Malo sam se krivo izrazio :)
DanMrak 17.10.2007 u 21:17:41 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Nešto si mi nesiguran, prijatelju...pa se poravnavaš?! :P Da te ne znam....Morala sam.:)
matea 17.10.2007 u 21:29:12 profil autora
KraljD 17.10.2007 u 22:02:14 profil autora
Ma, rekao sam ti vec, prijeteljice, da lagano kriziram, ali ne šamara me delirium tremens niti ista slicno, nego ono najgore - egzistencijalna kriza! :)

Gadna stvar, velim ti....

--------------
Ja i Ona, junky, mazimo se, in flagranti.
darko 17.10.2007 u 23:05:52 profil autora
Što se tiče moje subjekcije, ovo je naprosto sjajan album. Bilo kakva usporedba s Bogom, ili Drvećem je izlišna. Znamo da Pipsi neće izdati album dok ne budu sigurni da je bolji od svog prethodnika. Može se reći da se to dogodilo i ovaj put. Nakon ljetnog, morskog, gitarističkog Boga, prekrasnih, intimnih Drveća i rijeka, dobili smo galaktičko-morske Pjesme za gladijatore, silno slojevite, bogate zvukom, orkestracijama, produkcijski superiorne, siguran vrh domaće produkcije svih vremena.
Cijeli album ima sjajan float, priču i redoslijed pjesama je skroz dobar i logičan.

Dolazak astronauta - svojevrsni intro koji ne treba preozbiljno shvatiti. Tako i samo tako će slušatelju ta pjesma biti neiritantna. Dapače. Zamišljam ju kao crtić s animiranim fafenštajnskim fimo frajerima čija je glava vodoravno "prerezana" na mjestu usta i odvaja se kako oni pjevaju i kliču "fafenštajn!", evo točno ovako: Link.
Sve u svemu jeftin, a opet lucidan, light uvod u album.

Gravitacija - prekrasna. Da se kojim slučajem nalazi na "All Is Dream" Mercury reva, bila bi to najbolja pjesma na tom albumu. Ovdje je također jedna od najboljih. Predivne orkestracije, rog od kojeg se čovjek naprosto mora naježiti. Pjesma je u molu, a tako je optimistična i vedra.
Best moment: Duboki rog prije početka svake kitice.

Teroristi plaču - ljubavni jadi jednog od astronauta na putu za misiju "fafenštajn". Sjajna, puna "svemirskih" zvukića. Jedina joj je "mana" što zbog sinkopiranog ritma nije pogodna za plesanje na koncertu. Best moment: Činela na drugi dio dobe kod "Ako im staviš u čeoni režanj..."

Zdenka i vanzemaljci - prva zabilježena vanzemaljsko-zemaljska ljubavna afera na ovim prostorima. Light gitaristička pjesma s vrlo zaraznim riffom. Ako ovo ne postane hit u fafenštajnu, onda nek ide sve u kurac.
Best moment: Pljeskanje; crescendo na kraju.

Sin - pjesma koja me osvojila otprve. Velki bijeli sin se snažno odupire fafenštajnu. Nije mu lako. Astronauti ga bodre i tješe. Mediteran. More. Najljepša pjesma na albumu.
Best moment: Trube nakon "da si gol" i "da se odaš".

U zvijezdama - astronauti se zabavljaju preslušavanjem domaćeg rocka, snažno ukorijenjenog u kvaziintelektualno malograđanstvo. U zvijezdama je pomalo dosadnjikava. Svidja mi se pjevanje kroz različite oktave, uz falset backvokale.
Best moment: O baby

Domaći rock - sjajna. Queen. Ova pjesma traži još nešto vizualno uz sebe u live izvođenju. Neki stroboskop, nešto.
Best moment: Od tebeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Električne gitare pobjeđuju - gladijatorski "glavom pod vodom". Beton.

Idealna pop pjesma za astronaute - sjajan aranžman. To je ono što astronauti vole slušati. Antipod domaćem rocku kao takvom. Cabaret. Obožavam zborske backvokale u refrenu (Perković, Napholz, Gudelj)
Best moment: gitare na outro-u.

Foxtrot - najljepši stihovi na albumu. Valcer. Tužno. Čumandra. More.

Slan - nasljednica 2x2; More. Komiža zimi.

Popravak - nakon dviju tužnih pjesama, slijedi antiklimaks. Finale. Vrh. Koncertni favorit.
Best moment: sve

Sjajne: Gravitacija, Sin, Zdenka i vanzemaljci, Slan, Popravak
Jako dobre: Domaći rock, Električne gitare pobjeđuju, Teroristi plaču, Foxtrot, Idealna pop pjesma za astronaute
D
electro cute 17.10.2007 u 23:15:48 profil autora
zašto misliš da je slan ko komiža zimi? jer ako misliš na prirodu, onda ajd, iako je otok poprilično scary po zimi, ne želim ni zamišljat kako je to na visu. prije jesen...
ako misliš na feeling onda si poprilično daleko.
slan je prekrasna pjesma, a otok zimi je depresivan, težak i sumoran, pogotovo ako se zima produži...

jesam li ja jedini kojima trilogija nema veze s queenom? queen je bio prosječan i bedast bend čija je "umjetnost" manje više uvijek bila kič, trilogija je super-zajebantska i pametna. wtf?
darko 17.10.2007 u 23:27:22 profil autora
zašto misliš da je slan ko komiža zimi? jer ako misliš na prirodu, onda ajd, iako je otok poprilično scary po zimi, ne želim ni zamišljat kako je to na visu. prije jesen...
ako misliš na feeling onda si poprilično daleko.
slan je prekrasna pjesma, a otok zimi je depresivan, težak i sumoran, pogotovo ako se zima produži...


Slan mi je onako, smješten na neki otok. Pusto je i puše jak vjetar. Zato rekoh Komiža zimi. To su samo moje asocijacije.


jesam li ja jedini kojima trilogija nema veze s queenom? queen je bio prosječan i bedast bend čija je "umjetnost" manje više uvijek bila kič, trilogija je super-zajebantska i pametna. wtf?


Pa naravno da je super-zajebantska i pametna. Ali je istovremeno i bedasta i kičasta. Kao i svaka parodija.
vlado 17.10.2007 u 23:28:00 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
"queen je bio prosječan i bedast bend čija je "umjetnost" manje više uvijek bila kič"

Ne znam uopće šta da ti napišem... Da ih poslušaš možda!?
Ono, sve, rane albume, flash gordon, pa dalje, koncerti...
Ili je to u konzumaciji 836 albuma mp3ica mjesečno nemoguće?