Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 ... 9 10 11
 
DanMrak 11.10.2007 u 22:39:24 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ne mogu se odvojiti od njega....Predivno...imam problem....ježim se svako malo.:)))

Isprepliću mi se slike od jučer.

Sjeda nevjerojatno lako...

Tjera me da doma skakućem i blesavo se smijem, a po cesti se suzdržavam od skakutanja, ali blentavi osmijeh ostaje.

Jebote (pardon na izrazu- danas glumim finjak),ali kakva je to ljubav i ponos i sreća!

Pokušala sam danas nekome objasniti to (tu ljubav i to)....ne razumiju.Ah kako ne razumiju. Žao mi ih je.


sadrzaj je izmijenio/la - d_m_girl u 11.10.2007 u 22:42:20
dju 11.10.2007 u 22:41:58 profil autora
moj favorit danas - sin
pavle 11.10.2007 u 22:45:55 profil autora
sin apsolutno!
matea 11.10.2007 u 22:46:57 profil autora
slan!
DanMrak 11.10.2007 u 22:47:24 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Za danas potpisujem mateu.
KraljD 11.10.2007 u 22:53:54 profil autora
Gravitacija :O i Sin

--------------
Ja i Ona, junky, mazimo se, in flagranti.
matea 11.10.2007 u 22:54:20 profil autora
ajmo napravit battle
DanMrak 11.10.2007 u 22:56:04 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ti Kralj iš tamo i odgovori mi sada odmah na poruku koju sam ti poslala. Mislim ono stvarno....;))))

Da ne bude jaki offtopic...dodat ću još jednu pjesmu za danas :)))

Popravak!!!!
darko 11.10.2007 u 22:56:39 profil autora
moj track of the day je domaći rock + električne gitare pobjeđuju. oduševljen sam!

ono što me jako oduševljava na ovom albumu su vokali, backvokali... svi vokali.

fafentastično!

uzimam kopirajt na izraz "fafentastično" i molim da se dotični uvede u novo izdanje fafenštajnskog rječnika.
matea 11.10.2007 u 22:58:49 profil autora
e da, kakav radiohead? meni niti malo popravak ne podsjeća na radiohead niti na išta.
mogu samo reći da me osjećaj podsjeća na onaj kad slušam race for the prize i do you realize.
sadrzaj je izmijenio/la - matea u 11.10.2007 u 23:00:05
DanMrak 11.10.2007 u 23:00:11 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Meni je stvarno bed kaj toliko seruckam tu....ali ja moram reći da mi je onaj Carmina Burana dio prejaaaaak. I sviđa mi se u biti Dolazak astronauta as whole. Tako je dječji...i šaren...i aaaah....

Sve mi je dobro, ostalo su nijanse....ok, ima jedna stvar koja me malo muči ali mislim da ona samo treba malo vremena.
KraljD 11.10.2007 u 23:15:58 profil autora
Joj, Popravak je mrak, a pogotovo Ripperova čagica :) Tak sam se smijao na to :) Superiška!

--------------
Ja i Ona, junky, mazimo se, in flagranti.
darko 12.10.2007 u 00:48:51 profil autora
na jurkasovu "recenziju" ne treba trošiti niti jedno jedino slovo.
čini se da je ozbiljna nestašica lijekova u hrvatskim apotekama. a.j. je već druga osoba u zadnja 24 sata koja to dokazuje.
vlado 12.10.2007 u 01:31:13 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Strašno. Frajer se urušava ko Zagreb.
trixy 12.10.2007 u 08:26:46 profil autora
sin od prvog slušanja.
ETernal 12.10.2007 u 09:29:55 profil autora
jucer foxtrot
danas sin
popravak od bugalua :)
hitovi su vec tu odavna.
dugo ce ostati cd unutra.
zumbula 12.10.2007 u 09:44:03 profil autora
danas gravitacija popravlja los dan. inace, sin je tako lijepa pjesma.
snih 12.10.2007 u 14:49:24 profil autora
Meni vodi Sin, u ovih prvih 10-tak preslušavanja.Atmosfera za poludit! :)
Lagane stvari sve redom odlične.
Trilogija - fora, ali na žalost ne više od toga.
Teroristi i Zdenka - previše puta preslušane i .... tu ne mogu više biti objektivan. Hitčine i to je to!!!
Idealna pop pjesma... jako dobra!

snih 12.10.2007 u 14:50:10 profil autora
E, da... Popravak!
Hebiga, ali fakat fura na Radiohead. Inače mi odlična i moćna pjesma!
sadrzaj je izmijenio/la - snih u 12.10.2007 u 14:50:28
darko 12.10.2007 u 15:23:32 profil autora
meni popravak ne fura na radiohead, ne.
trilogija je prekul i totalno fora.
"u zvijezdama" mi je zapravo najslabija na albumu (jest, lucija je preslatka s "o baby"), al domaci rock i elektricne gitare pobjedjuju zaista udaraju u dupe! obozavam se voziti u autu i derati na te dvije pjesme.
linda 12.10.2007 u 15:33:05 profil autora
sin i slan su....uf...ne mogu ih prestat slušat!
backdrifter 12.10.2007 u 15:55:15 profil autora
omnomnom
album je bezveze.
špriiiiiii C.

( (( d(O.o)b )) )
oak 3 12.10.2007 u 16:35:14 profil autora

Pjesme za gladijatore
Pita Mali Princ svog Tatića: "Daddy, Daddy, koliko su udaljene zvijezde? Ja bih želio biti zvijezda. Kako se postaje zvijezdom?"

Otac namršti obrvu podižući drugu: "Vidiš sinko Mali Prinče, ja sam zvijezda. Jako sam osjetljiv na okolinu. Pa sam morao raditi na sebi, godinama se uvjeravati kako je ono što izlazi iz mene umjetnost. Zato sam pametniji, veći, jači i vrijedim boljeg terena od ovoga gdje se ti i ja nalazimo. Znaš, nebo je puno zvijezda koje svjetlucaju i lebde... Da bih ja postao zvijezda morao sam naći Veliki Kapital koji će mi omogućiti da se osjećam prostrano, slobodno - baš kao prava zvijezda...".

"Ali, oče, oh Veliki Oče Mislioče," načas ga prekinu Mali Princ "ja ne razumijem što pričaš, trabunjaš li. Samo sam te pitao koliko su udaljene zvijezde od mene i tebe i kako bih mogao i ja postati zvijezda. One stelarne i stvarne, ne umišljene zvijezde. Ne bih pjevao niti pisao pjesme da bih se zato osjećao dokazanijim od onih kojima se dokazuješ i da bih se afirmirao pred onima koje negiram. Znaš Daddy, Daddy, mislim da baš ti to radiš...".

"Griješiš sine, sada ću ti ispričati jednu istinitu priču pa ćeš na konkretnom primjeru vidjeti kako ja jesam divljenja vrijedan umjetnik, a ne samo ambiciozni, razmaženi, katkad neurotični, ali uglavnom prepotentni susjed kojem sponzorski div prijatelj u sjeni omogućuje da moždano masturbira i verbalno onanira nad nižim bićima. Ja sam ti sine dugo godina bio isto fini sin iz kvarta. Onaj koji svira klavir. Onda sam osjetio kako sam nezadovoljan koječim, pa sam počeo promatrati sebe u svijetu kao vođom benda. Onda sam pisao djetinje kitice, strofe, stihove i uglazbio ih uz pomoć tadašnjeg društva. Onda su nam rekli da smo rockeri. Onda smo mi postali rockeri koji slušaju Oasis. Onda sam se razilazio s nekim ljudima oko sebe i sobom samim, pa sam sebe našao. I druge istomišljenike. Onda smo postali umjetnici koji psuju. Onda smo postali ozbiljni i introvertni. Jer smo klekli pred Radiohead. Pjevali smo o Bogu. Drveću i rijekama. Znaš, metaforama za život. Veseo i tužan. Nakaradan i ružan. Ali nužan. Uvijek sam nekom bio bar malo dužan. I to me tištilo. Znao sam napisati divne i sentimentalne pjesme koje ne bih otpjevao toliko autentično. Nemam baš dobar glas i borim se s tonalitetima, ali to je slabost koja mora biti prikrivena. Nikome priznati sinko, na toj se strategiji dobijaju ratovi. Otkrili smo ozbiljnu umjetnost u pop glazbi. Onda smo htjeli zapanjiti Zapad našim genijem. Nije nam baš išlo. Jedan nam je plemeniti striček omogućio da radimo kao da ne živimo u ovoj vukojebini zvanoj Naša Lijepa. Skupio sam od istomišljenika i onih koji mi se dive vjernu zajednicu. Svi oni drugi koji nas preziru misle da smo kao ona skupina iz "Izbavitelja" Krste Papića. Mi se s njima sprdamo jer znamo da smo ubermensch und damen naturlich. Pa sam i zbog toga bio osoran i arogantan. Kad sam skužio da mi svađanje i pesimizam uzima previše vremena smislio sam novi odmak i nazvao ga - koncept. Bit ću konceptualni zajebantski zajedljivi umjetnik. Pisat ću blesaste stihove i nagoditi se sa samim sobom da su to u stvari poruke i nadati se da ih još netko može pročitati između redaka. Ali bazično ću zatvoriti krug i biti opet ono što mi zahtijeva najmanje napora - pjesnik s naoko infantilnim i subverzivnim poslanicama. To je ono kad u pjesmi kombiniraš riječi i rečenice kao na primjer:

"Da nam je Edvin Softić bar menadžer/Tada bi svaki mufić, slatki mufić, bio
markos 12.10.2007 u 17:50:00 profil autora
"divnog li kretena", rekao bi Sir Oliver.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
backdrifter 12.10.2007 u 20:36:13 profil autora
omnomnom
dolazak astronauta
- prvi dio super, drugi iritantan

gravitacija
- najsuper pjesma na albumu i jedna od najboljih pipsoidnih uopce.

teroristi plaču
- super refren, no malo mi je dosadila. valjda od overdosea.

zdenka
- hit, super za skakanje, znojnost prekomjerna zagarantirana.

sin
- divno. uz gravitaciju, najdraza pjesma.

trilogija
- nepotrebno. domaći rock je na trenutke zabavan ali falset je iritantan jako.

idealna pop pjesma za astronaute
- liriksi super, glazbeni dio lošiji. super je johnny greenwood gitara na kraju.

foxtrot
- pjesma za ljuljanje. festivalska. dosadila mi je već.

slan
- lijepa, ali malo dosadnjikava.

popravak
- super super suuuuper

josip 13.10.2007 u 00:22:04 profil autora
Gravitacija. Kad sam ju čuo prvi puta(mislim u purgeraju) odmah sam znao da je to ta pjesma na albumu. Nešto slično kao i sa 2x2 na DiR.
DanMrak 13.10.2007 u 02:32:08 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Inače kad se sama vraćam doma (a to se rijetko dogodi) bojim se...danas ne...Glupo? Neam pojma....Popravak je popravio sve.:)))))
vlado 13.10.2007 u 09:35:07 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
He he he, vidim da se na Trilogiji lomimo.
He he he.
pavle 13.10.2007 u 14:38:57 profil autora
iskreno, nisam ovo očekivao. pjesme koje su se izvodile na koncertima do sada odvukle su moja očekivanja u nekom sasvim drugom smijeru. pipsi će postati bend koji ću uvijek rado slušati u izabranim trenucima, kada mi bude potrebna energija za podizanje, dobra zajebancija, sjećanje ili samo i jednostavno, ugoda. ipak, onaj dio albuma laganih pjesmica koji do sada nisam čuo, u svega dva dana bio je dovoljan da me rasturi. totalno i potpuno. odjednom i zdenka i ostale smiju se nekim novim smijehom. svaka čast!
gargamel 13.10.2007 u 20:07:44 profil autora
Čini mi se da će mi najdraža pjesma biti slan.