Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 6
 
um 11.10.2007 u 01:37:07 profil autora
Bilo je svjetski!
Pipsi rasturali do bola!
Svaka cast!
Kao i uvijek!
Steta sto nismo znali (barem ja) sve rijeci, pa da pjevamo zajedno!
Jedva cekam dio toga (u Tvornici, u petak)
Zauvijek Pips!
pavle 11.10.2007 u 01:48:31 profil autora
dok neke mene sasvim nove lagane pjesme tiho klize niz zvučnike, a ja oduševljeno razmišljam o svim tim likovima koji su potegnuli iz sarajeva, makedonije, rijeke i tko zna odakle zbog koncerta, ne mogu, a da ne pomislim u ovih nekoliko slova na gogolja i njegovgm prijatelja iz zadra što trenutno provode zagrebačku noć u pokušaju da ubiju tih nekoliko sati do jutarnjeg busa.

svi ostali su se već nekako snašli.

jebe se nama.
thomas 11.10.2007 u 02:09:32 profil autora
jel netko dao izjavu za RTL? :)
DanMrak 11.10.2007 u 02:13:14 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
evo ja maloprije.
trixy 11.10.2007 u 09:08:14 profil autora
dolazak astronauta
Link

kud plovi ovaj broj
Link
prgo 11.10.2007 u 11:53:10 profil autora
ODLICNO :))) ruka me boli od mahanja zastavicom, a evo par slikica snimljenih sa skromnom nokiom...
PS
pohvala za VJ
Link
Link
skyscraper 11.10.2007 u 11:59:03 profil autora
bilo je dobro, samo kaj su me živcirali oni kaj su se derali "dinamo" na kraju koncerta.

_____________________
mmm skyscraper i love you
radovan 3. 11.10.2007 u 12:07:07 profil autora
meni nije legao početak, da me ubiješ, iako je meni onaj petreković totalna legenda (naravno, mnogima je užasno iritantan).
bio sam dosta s lijeve strane pa je to možda utjecalo na loš sound. inače, album sam kupio i jeben mi je.
Favoriti (za sada):
gravitacija
foxtrot
popravak
White Rabbit 11.10.2007 u 12:24:02 profil autora
audio/vizualno je bilo odlicno..meni je zvuk bio ok gdje god sam stajao(osim kod stolaca sto nisam bio).

Nekako mi je atmosfera bila pomalo losa, u odnosu na bugalu. Bilo je previse "doso sam bit vidjen" ljudi i neinformiranih budala koji su seruckali cijeli konc kako im je bezveze novi album i kad ce neke stare stvari svirat.

Hajlajti:
duet yaya+ripper
kupovina albuma
projekcije
zastavice


the more you try to erase me
the more that i appear

sadrzaj je izmijenio/la - White Rabbit u 11.10.2007 u 13:01:32
trixy 11.10.2007 u 12:30:19 profil autora
meni petreković nije inače iritantan.
sinoć je bio nenormalno iritantan i bezveze.
KraljD 11.10.2007 u 12:58:52 profil autora
Moram priznat da sam očekivao možda malo više. Atmosfera je bila nekak...trula? Izgleda mi kao da su neki ljudi jednostavno zalutali. Vidio sam tateke s klincima, zrihtane dame u poznim godinama, muškarce u odijelima (ti su valjda iz Ministarstva za ljubavni jad :), ljude koji su bili u stanju pričat leđima okrenuti stageu itd. Mislim stvarno!
Ali kad je počela Gravitacija, sve je postalo nevažno. Fenomenalan šou, sound nije bio loš, redoslijed pjesama ok, ali Petreković? Čemu to? :)
A ništa, vidimo se sutra :)

--------------
Ja i Ona, junky, mazimo se, in flagranti.
ETernal 11.10.2007 u 13:23:26 profil autora
koji show!
problematično je bilo što ne znaš kud bi gledao!
međutim tu ima i problemčić, malkice smo svi bili previše osvijetljeni, meni barem.
u svakom slučaju - landing successful!
dea 11.10.2007 u 13:28:43 profil autora
mene su ona svjetla na početku ubijala,al sam onda skužila zašto su dijelili zastavice-da staviš prek očiju. :)
meni je bilo predobro, i boli me briga jel neko zalutao il nije.
i zastavica mi se strgala od mahanja,al dečko mi je svoju sačuvao. :)
dea 11.10.2007 u 13:29:45 profil autora
da,i dolazak astronauta me je jako razveselio.
markos 11.10.2007 u 14:36:31 profil autora
Ja sam se bas lijepo zabavio i otisao sretan kuci.
Sto covjek moze vise traziti od koncerta?



Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
matea 11.10.2007 u 14:49:08 profil autora
bilo je lijepo.

projekcija na slan je nešto iznimno lijepo.
oak 3 11.10.2007 u 15:54:37 profil autora
www.vip.hr
11.10.2007. 12:55. Rock
Astronauti oduševili Fafenštajnce
Pipsi se, nakon dugog intergalaktičkog leta, spustili u Europu

Pred punim kinom Europa svemirska misija PIPSCHIPS&VIDECLIPS sinoć je u devedesetak šarenih i zabavnih minuta lansirala šesti studijski album benda, "Pjesme za gladijatore". Sedam dobro raspoloženih, ali odlučnih astronauta u svečanim odijelima, praćena klicanjem i mahanjem zastavicama okupljenog mnoštva, predstavili su svih 12 naslova s albuma u točnom redoslijedu, od "Dolaska astronauta" do "Popravka". Iznenađenje je predstavljala obrada fafenštajnskog klasika "Kud plovi ovaj brod", prvo najavljena video klipom klapske izvedbe Pips sedmorke snimljene u nekoj nepoznataj galaksiji, da bi potom na scenu istrčao bend pojačan Yayom na čujnom vokalu te Mladenom Ilićem i Mariom Petrekovićem na nečujnim frulama i okupljenima priuštio dionizijski završetak spektakla.

Bis, kojeg čak ni misiji odani astronauti nisu mogli odbiti odlično raspoloženom življu Fafenštajna, sadržavao je ponovljene izvedbe "Terorista" i "Zdenke". Prvi kontakt uspostavljen, Europa šaptom pala ničice, astronauti idu dalje ne osvrćuć se zalud.

A.P.
foto: Luciano Zanze

oak 3 11.10.2007 u 16:37:55 profil autora
PIPSCHIPS&VIDEOCLIPS, Zagreb, Kino Europa, 10. listopada - Svemirska predstava
Pipsi su ovoga puta napravili nešto više od albuma. Pravi pravcati projekt, a album je samo dio tog projekta. Prvo su izmislili i koncipirali cijelu tu astronautsku šemu, koja donekle vuče paralele sa domaćim pokušajima Hladnog piva koji je svoj naslov posljednjeg albuma „provlačio“ kroz imena turneje, omot albuma i preko svirki te T.B.F.-a koji je stvorio „Maxon Universal“, veliku korporaciju, za koju oni djeluju i pokoravaju se svemu što im ona naredi. Oni su također napravili omot albuma u tom stilu, pojedine pjesme su nudile pravu poantu te korporacije, pa čak su i u intervjuima i na koncertima rukovodili se tom šemom. Ali mislim da su Pisi otišli korak dalje. Mislim da su se potpuno uživjeli u ulogu Fafenštajnaca i odradili prva liga stvari.
Za početak, tu je album koji sadrži dosta „astronautskih“ tema koje su skombinirali sa starim dobrim i bolesno genijalnim, tematikama pjesama. Zatim su u intervjuima izlazili isključivo kao Fafenštajnci, odašiljavši poruke nama zemljanima i cijeli PR im se temeljio na tome. Ne treba zaboraviti da su odlučili uz pomoć firme čiji smo svi dioničari, izbaciti po prvi puta u Hrvatskoj, album dostupan mjesec dana ranije od normalne distribucije samo u sklopu paketa s mobitelom, što je vani već uobičajeno. I na kraju, na sam dan objavljivanja, napravili predstavu. Jer ono što se večeras moglo vidjeti, definitivno nije bio običan koncert.

Prvenstveno, treba napomenuti da Kino Europa (meni najljepše kino u kojem sam boravio) stvara sjajan ambijent za ovo što su oni zamislili, no nažalost problematično je ozvučenje, koje je veoma loše, jer ipak je ovo kino, a ne koncertna dvorana. To je i bila jedna od glavnih boljka večerašnjeg performansa, što je bas bio prejak, a D.-a se jako slabo čulo, tako da dosta ljudi uopće nije „pohvatalo“ riječi pjesama. Kao što je i bilo najavljeno, malo poslije devet su se ugasila svijetla i pred krcatim kinom, koji je osim sjedalica imao ispred stagea i prostor za „stajaće“, započelo je prikazivanje filma. U njemu su se izmjenjivali artikli sa logotipom Fafenštajan koji se mogu kupiti preko njihovog weba, nebulozni trash kadrovi i animacije u stilu Gilliama. Publiku su sačinjavale djevojčice koje su vrištale, djevojke koje su vrištale na „Ljeto 85“, i žene čija djeca su vrištala za vrijeme koncerta negdje po Zagrebu u naručjima baka. Također bilo je tu i momčića koji su se susreli s Pipsima preko Mrguda, momaka koji ne mogu preboliti neizvođenje Dinamove himne i gospode koja je trčala s posla radi koncerta. Nakupilo se tu i javnih faca, nazovi glumaca, kritičara i fanova.

Nakon toga su Pipsi izašli na stage, naravno u astronautskim odijelima i prezentirali svoj novi album. Kako sam se po prvi puta, večeras, susreo s ovim albumom, neću vam moći navesti točno sve pjesme, niti je ovo recenzija albuma (koju očekujte uskoro na DOP-u). Na prvo slušanje, materijal mi se sviđa. Koliko sam doživio, postoje dvije jako vesele pjesme koje bi slobodno mogle biti teme za neke crtiće, od kojih jedna uključuje trubu, a druga je nagađujući, „Dolazak astronauta“ koja je objedinila pjesmicu iz crtića „Bambi“(nakon malo surfanja ustanovih da je to pjesma "Little April Shower" od Churchill-Morey tandema) i tekstualno izmjenjenu „Carmina buranu“. Potom su tu, već aktualni single „Teroristi plaču“ koja je meni genijalana, i da se falakurcu na našim prostorima netko sjetio poslušat ne
gargamel 11.10.2007 u 17:42:27 profil autora
Meni je bilo super. Samo me prije koncert iznervirao redar koji mi je dosao prijeeci reci da ugasim cigarteu, koju sam upalio kad sam vidio da pet ljudi oko mene pusi. Samo je meni reko, ove druge nije ni skuzio.
Koncert mi je bio predobar, nis mi nije smetalo, odusevio me neplanirani bis. Neznam sta reci, meni je sve u svemu bilo super, eto...
vlado 11.10.2007 u 19:15:19 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Fakat je bilo dobro.
Ovim putem ljubim ruke dvojcu Ilić-Petreković...
Na trenutke su djelovali poput Čkalje i Vujisića.
Daliborov videoshow je na trenutke bio genijalan, meni je najbolji bio "Gagarin". I, naravno, "Foxtrot riblja čorba". I Bengesov light je briljirao, narocito sa onim siluetama bubnjara lijevo, odnosno, desno.
I tako, totalni hepening.
Koncert zbog kojeg se otkazuju povratci doma i ide sutra u Tvornicu.

matea 11.10.2007 u 19:30:01 profil autora
hrvatska komedija mi je tak bezveze. uvijek mi bude neugodno kad gledam ta tri komičara koja "postoje".
meni je taj čovjek (onaj crni) tako naporan za gledat. dosadan. ono, ima par smiješnih stvari, ali uvijek bez iznimke mora pretjerat pa na kraju zaboraviš na ono što ti je bilo smiješno i jedva čekaš da završi.

kad se ja saberem i počnem bavit komedijom onda će sve biti super.
KraljD 11.10.2007 u 20:10:55 profil autora
Upravo tako, Matea, upravo tako...

--------------
Ja i Ona, junky, mazimo se, in flagranti.
vlado 11.10.2007 u 20:51:29 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Upravo tako, Matea.
Pokusaj napraviti komediju, pokusaj NASMIJATI ljude.
Ljudi tada naglo promijene svoje tvrdokorne stavove.
Shvate koliko je to teško.
A sad dosta o ovome.
Pustimo ljude da razglabaju o koncertu.
gogolj 11.10.2007 u 21:01:38 profil autora
pavle, ma sve je bilo ok i čitavi stigosmo u zd.

a što se tiče koncerta. meni super bilo. al meni je uvijek super.
ja bi došao i da se izvodi samo gravitacija.
onaj završetak pjevaćemo do re mi fa so la ti ...ma premoćno!!!
plesali na zdenku i teroriste, bis me oduševio:). a foxtrot me osvojio otprve. pravo malo remek djelce :)
oak 3 11.10.2007 u 21:13:50 profil autora
Gladijatorske pjesme astronauta Daddya i Pipsa predstavljenje ZemljanimaGovorio sam prije, a iza tih izjava i dalje stojim, da su PipsChips & Videoclips zasigurno jedno od najvećih imena modernije hrvatske rock scene. U zadnje vrijeme svi bruje o nekom tamo famoznom mjestu Fafenštaj, o astronautu Daddyu te općenito o izlasku novog albuma gore spomenutih aktera.

Marketinški dobro izvedeno, Pipsima su nas obasipali s jumbo-plakata, radija, televizije, novina, pa čak i mobilnih telefona. Sve je to priprema za taj veliki dan izlaska novog studijskog materijala nazvanog "Pjesme za gladijatore". U samom naslovu ja ne nalazim neku pretjeranu simboliku s kompletnim 'đirom' albuma, bar ne na prvi pogled.



S izrazitim nestrpljenjem sam čekao jučerašnji dan kako bih konačno ustvrdio oko čega se digla tolika prašina u posljednje vrijeme, i još važnije što su gospodin Ivaniš i njegova, sad već podosta izmijenjena, družina radili u proteklih četiri godine, koliko je naime prošlo vremena od posljednjeg im studijskog albuma "Drveće i rijeke". Zanemario sam iznimno dobar "Dokument izštekani session" snimljen u Ljubljani tokom 2005. godine, jer njime nismo dobili nikakvu novu PCVC dimenziju.

Dimenzija, to je za mene prava i jedina riječ kojom mogu opisati ove novotarije kojima se Ripper a.k.a. astronaut Daddy koristi za pridobivanje pažnje širih masa. Moram priznati da mi ta nova astro-dimenzija Pipsa pomalo smrdi. Možda sam skeptik ili previše analiziram stvari, ali ovakvo nešto slično sa sličnim kostimiranim performansima sam već gledao.

Naime, jučer tijekom koncerta uvidio sam veliku idejnu sličnost s promocijama "Bombardiranja Srbije i Čačka" karizmatičnih ekscentrika iz Rijeke. Ne mislim sada da je to uzajamno potkradanje, već da je u pitanju ista idejna misao vodilja, ili je bar izvedena na sličan način.



Pitao sam se - zašto baš kino Europa? Sve mi je postalo jasno prilikom prikazivanja uvodne video projekcije. Inače, cijeli koncert je bio popraćen s manje ili više smislenim projekcijama u crtanom ili filmskom formatu. Po završetku tog uvodnog filma, koji je bio nabijen Fafenštaj terminologijom, imao sam veliki upitnik iznad glave.

Kada su naposljetku "Došli astrunauti" odsvirati uvodnu pjesmu, na sebi su imali blještave kostime, a pjesmu su izveli svirajući dječje plastične trube i bubnjeve. Izazvali su dosta čuđenja, a i smijeha tom uvodnom paradom.

Sljedeća pjesma "Gravitacija" već je smirila publiku. Neki su već otprije znali pokoji takt pa su počela stupkanja u ritmu. Prvi val oduševljenja izazvao je hit-singl "Teroristi plaču", gdje su se mogla naslutiti i prva sinkronizirana pjevanja refrena.

Inače, tijekom koncerta astronaut Daddy je bio prilično suzdržan od bilo kakve interakcije s publikom, prilično rezervirano je odrađivao pretpremijeru svog albuma, pjesmu po pjesmu, bez ikakvih suvišnih tumačenja. Čak se oglušio na sve upadice koje su dolazile na račun njega i pratećeg mu benda.



"Zdenka i vanzemaljci" je drugi po redu singl kojim su nas počastili. Uz prvi singl najjača pjesma albuma. Refren koji glasi "Hrvatice iz zadnjeg sela što si tako nevesela..." zvuči nevjerojatno poznato, (zar ne?) ali isto tako na brzinu ulazi u uho. Promocijski dio nastavili su pjesmom "Sin" prilikom koje su imali malih tehničkih poteškoća s računalom. Daddy je tješio s 'Ići će, ići će'; na kraju je opet 'išlo'. Potom "U zvijezdama", što uz "Domaći rock" i "Elektr
oak 3 11.10.2007 u 21:28:04 profil autora
Pips Chips & Videoclips: Ripper je astronaut Daddy

Pips Chips & Videoclips: Ripper je astronaut ...
> NAJPOPULARNIJE GALERIJE

Pips Chips & Videoclips: Ripper je astronaut DaddyIvaniš je na povratničkom koncertu Pipsa mijenjao raspoloženja. Skakao je po pozornici, ljutio se, rastuživao, a nekoliko puta se i nasmijao od srca


18:06 / 11.10.2007. /
Piše: Lada Novak




Dubravko Ivaniš nakon zagrebačkoga koncerta jedva je govorio od umora. U punom kinu Europa bend Pips Chips & Videoclips predstavio je album “Pjesme za gladijatore”.
Svirka je trajala sat i pol. Prva pjesma o Fafenštajnu pomalo je razočarala obožavatelje banalnošću.
Pipsi su otpjevali sve pjesme s novog albuma, a publika je nakon svake sve glasnije pljeskala. Astronaut Daddy (aka Ripper) je dao sve od sebe iako se preznojavao ispod, mnogi su komentirali, nepotrebnog astronautskog odijela. I ostali članovi benda bili su odjeveni kao astronauti. Pjevača je u publici podržala supruga Yaya u društvu Emila Tedeschija i supruge.
Na kraju se popela na pozornicu i u duetu s Ripperom otpjevala “U moru ljubavi”, obradu pjesme Radojke Šverko.


www.24sata.hr
electro cute 11.10.2007 u 21:49:52 profil autora
čkalja i vujisić?
pa mi smo gledali neke druge filmove onda.
jer ono sigurno nije smiješno.

a koncert bio super. prvo - skupili se svi forumaši, još su samo slovenci falili da se upotpuni slika, bili su skoro mi svi dragi ljudi iz ovog svemira. a onda gig koji je bio sjajan, i sve stvari (osim možda dolaska) su mi bile persu.
bit će zanimljiva set lista u budućnosti.
još da se saberem i poslušam album...
oak 3 11.10.2007 u 22:02:10 profil autora
11.10.2007 17:50

TKO ČEKA, DOČEKA Pipsi u kinu Europa odsvirali dugoočekivani album
Razigrani pipsonauti oduševili novim albumom
Autor ŽELJKA VUKOVIĆ


Foto: Željko Hladika


Došao je i taj dan grupa Pips, Chips & Videoclips u krcatu je kinu Europa sinoć izvela koncertnu pretpremijeru svoga dugoočekivanog studijskog albuma "Pjesme za gladijatore", koji je završni sjaj dobio preko Velike bare u studiju Davea Fridmanna.

Nakon uvodnog bloka reklama u kvaziduhovitoj maniri TV-prodaje gaćica, majica i drugih proizvoda iz virtualne PC/VC-trgovine na pozornicu su istrčali dečki u zlatnim odijelima. Bili su to pipsi kakve dosad još nismo imali priliku vidjeti.

Nastup maskiranih pipsonauta u prvi mah je mnoge asocirao na ekshibicionizam Leta 3, no dok se letovci razodijevaju do kraja i mašu svojim spolovilima, Dudo i njegovi pipsi sukladno svemirskoj aseksualnosti zakopčani su do grla.

Sretnici koji su uspjeli nabaviti ulaznicu za taj ekskluzivni koncert, prvi su uživo vidjeli i čuli nove, razigranije pipse, a sudeći prema zaglušujućim ovacijama, ozareni obožavatelji u trenu su prigrlili nove pjesme.

No, ništa manju povratnu informaciju Pipsi bi zasigurno postigli i bez svog letećeg svemirskog cirkusa. Osim benda prst gore zaslužio je i autor odličnih animacija i VJ Dalibor Barić (suautor spota "Zdenka i vanzemaljci").

Netko je u jednom trenu iz publike zazivao sveto ime Dinamo, no pjevač je prečuo tu želju. Uostalom, to je bila večer rezervirana samo za uspješno lansirane novitete, koju su Yaya i Dudo začinili obradom "Kud plovi ovaj brod".

www.vecernji.hr
matea 11.10.2007 u 22:05:10 profil autora
taj duet je bio baš jako smiješan. to mi je dobar humor. a tek klapsko pjevanje...
dju 11.10.2007 u 22:15:20 profil autora
ja sam zadnjih nekoliko tjedana vrlo nestrpljivo odbrojavala dane i intenzivno se veselila koncertu. na sam dan koncerta bila sam nervozna i mučila me trema. došla sam s velikim očekivanjima a otišla apsolutno zadovoljna onim što sam čula.
osjećam se blagoslovljenom što su pipsi moj bend.
i sad nekako osjećam da je to ljubav za čitav život.