Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4
 
tristan 05.09.2007 u 18:13:47 profil autora
: : : if you don''t go you don''t have a story . . .
gdje je ova reklamaaaaaaa???
darko 05.09.2007 u 18:14:44 profil autora
u space shipu/shuttleu.
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 05.09.2007 u 18:15:40
matea 05.09.2007 u 18:15:12 profil autora

sadrzaj je izmijenio/la - matea u 05.09.2007 u 18:15:29
tristan 05.09.2007 u 18:20:40 profil autora
: : : if you don''t go you don''t have a story . . .
very nice of you...helps a lot

:P
darko 05.09.2007 u 18:26:20 profil autora
sorry, nisam si mogao pomoci..

pogledaj pod daddyijev dnevnik
trixy 05.09.2007 u 19:38:46 profil autora
nota sebičnosti?
zgodno.
mislim da smo si i sebični i posesivni.
al' to mi je u redu.
matea 06.09.2007 u 17:47:59 profil autora
"Pjesme za gladijatore" će od subote 8. rujna u potpunosti biti dostupan u mp3 formatu, u svim T-Mobile dućanima, na mobilnom uređaju SE W200i koji u svom standardnom pakiranju sadrži i dva zvučnika, a bit će upakiran u jedinstvenu ambalažu čiju ilustraciju potpisuju Jadranka Ivaniš Yaya i Tomislav Turković.

Novi album Pipsi su snimali tijekom 2006. i 2007. godine. Produkciju potpisuju Ivan Božanić, te Pavle Miholjević i Jura Ferina. Album je miksao Dave Fridmann u Tarbox Road Studios u Cassadagi, New York.

Povodom ove nove suradnje Ripper je izjavio: "Ujedinivši dva ekstremno važna elementa u životima vaših cijenjenih građana, supersonični mobitel i naš još neobjavljeni glazbeni spektakl u jednu cjelinu,T-Mobile i mi - astronauti, stvorili smo sve preduvjete u nastojanjima da Fafenštajn postane istinsko gnijezdo i generator općeg kozmičkog blagostanja i sreće".

Neposredno prije zagrebačkog premijernog koncerta, Pipsi će se prvi puta okupiti u javnosti 12. listopada u T-Mobile dućanu na Cvjetnom trgu u Zagrebu, što je ujedno i uvod u veliku koncertnu turneju koja će se, pod pokroviteljstvom T-Mobilea, održati u osam hrvatskih gradova.

Link


thomas 06.09.2007 u 18:28:38 profil autora
Tragikomedija hrvatskog novinarstva se nastavlja.

copy-paste PRVE REČENICE u članku "Ripper s novinarima u cyberspaceu" na T-portalu:

"Novi album grupe Pips, Chips & Videoclips, 'Fafenštajn', mogao bi biti jedan od njihovih najzanimljivijih uradaka do danas"


sadrzaj je izmijenio/la - thomas u 06.09.2007 u 18:29:22
oak 3 06.09.2007 u 19:45:10 profil autora

Novi album grupe Pips, Chips & Videoclips, 'Fafenštajn', mogao bi biti jedan od njihovih najzanimljivijih uradaka do danas. Unutar interne simbolike, Ripper i društvo stvorili su mali svemir s vlastitim pravilima i odnosima, no pitanje je hoće li slušanje pjesama biti dovoljno za razumijevanje postavki svemira.

Kako god bilo, Ripper se potrudio onima koje to zanima objasniti kako su nastale pjesme (jednu pjevao hrčku, jednu poslali u svemir...), o čemu govore i kad ćemo vidjeti Pipse na turneji.

Donosimo sažetak chata i nekoliko mini diskusija iz chata održanog na T-portalu u četvrtak od 11 do 12 sati.

BMt Ripper, koja je razlika između novog albuma i Drveća i rijeka?
Ripper baš nikakva. kao uostalom ni od bilo kojeg prijašnjeg uratka. mi ne volimo promjene, promjena kao takva uopće ne postoji

Rocky tko bi trebali biti gladijatori kojima su posvećene pjesme s novog albuma?
Ripper jezdeći zrakoprazom svakakvi se udesi zadese. zaneseš se, otvoriš prozor....i opaaa!.....imaš panoramski prikaz milijardu kilometara od prve planete!
Ripper mi smo gladijatori! a kome bi pisali pjesme ako ne sebi?

Felix Pozdrav Dubravko! Zašto su jezdeći astronauti zabrali Fafenštajn za slijetanje?
Ripper teško pitanje....znam da je droid jednu pjevao svome hrčku za rođendan.....jednu je brko ostavio u shuttleu za slučaj da jednog dana neka inteligentna bića pronađu nas i naše nasljeđe...znaš ono, ko Beatlesi....
Ripper fafenštajn je mitsko mjesto postanka i nade. ovdje imamo ozbiljan ljubavni poslić. uostalom, ne diktiramo mi gdje ćemo i što ćemo, Predsjednik Svemira nas postrojava ko piliće!

T_moderator Je li istina da pipsi rabe samo kozmonautske sapune?
Ripper naravno, prijatelju. fafenštajnska snjeguljica je jedini sapun koji smijemo upotrebljavati.

marusha kad cete izaći pred zemljane, na pravu pressicu? imam osjećaj kao da se skrivate iza tih skafandera..
BMt Kad slijećete u Zagreb?
Ripper reži me po skafanderu ako znam!

T_moderator Kad ste primjetili da Predsjednik Svemira održava red? je li to bilo izmedu dvaju albuma ili ste znali cijelo vrijeme, ali ste tek sad izašli s tim van?
Ripper uuuuuu....duga priča. no, dobro.....još kad smo umišljali da smo samo jedan od onih smiješnih bendova koji se potucaju svijetom u nadi da će neki luzerski režiser o njima nakon raspada napraviti film, pa će svi pobrati lovorike i takva sranja.....e, da...vozili smo se autobanom...u jednom trenutko tadašnji dr. leftis, a današnji astronaut floyd skužio je natpis s lijeve strane - pisalo je FAFENŠTAJN.
Ripper ubrzo nakon toga lopez je usnio čudan san. naime, sjetio se svih svojih prijašnjih života i skužio zašto uopće postoji. onda je i brko skužio čemu njegova pojavnost služi. ja sam, primjerice, skužio zašto sam napravio band. do tada mi to baš nije bilo jasno.
BMt Zašto?
Ripper u jednom smo se složili - mi smo astronauti na neprijatljeskom teritoriju. neprijatelja ćeš učiniti prijateljem samo ako mu daš pusu na posebno mjesto!

marusha ispada da ste najsponzoriraniji hrvatski rock bend. E pa prijatelju, moraš priznati - nikoga nisu toliko voljeli mecene. Enivej, drago nam je zbog toga, ovo je ipak glazba koja ne ide "glavnom ulicom"? No, dobro, evo i pitanja - što bi bilo s Pipsima da nema dobrih ljudi s novcima?
Ripper ne znam buraz ni što bi s mozartom onomad bilo. ti znaš?
Ripper ti si ljubavi bila i u pijesku i u skafanderu pa valjda znaš!
marusha o da, pijesak je za nas zemljanke ipak zdraviji za ten. Skafanderi nas zuljaju "na posebnim mjestima"
Ripper ha ha ha.....i ti st
trixy 06.09.2007 u 21:37:22 profil autora
hm, sve mi se čini da ću kupiti taj mob. preksutra jel'?
hm, to mi se čini danas, sutra će mi se činit' nešto drugo...
a jadan.
DanMrak 06.09.2007 u 21:43:40 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ako te nešto ščepa s leđa...like I sad...It is just me.:)

vlado 07.09.2007 u 00:11:31 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Odlicna je reklama!
2007: Odiseja u Fafenštajnu.

"9. Biste li izdvojili neke bendove?
Bih. Izdvojio i postrojio!"
electro cute 07.09.2007 u 10:48:38 profil autora
fulat ime albuma u najavi je totalno fafenštajnski.
reklama je super.
zomri 07.09.2007 u 11:59:17 profil autora
odlična reklama. djeluje skupo, svjetski.
darko 07.09.2007 u 12:12:12 profil autora
* NOVI ALBUM PIPS, CHIPS & VIDEOCLIPS OBJAVLJUJE T-MOBILE NA MOBILNOM UREĐAJU - dugoočekivani, album "Pjesme za gladijatore", bit će dostupan u dućanima T-Mobilea od 08.09.2007. - puno prije početka službene prodaje. Više od mjesec dana prije službenog puštanja u prodaju i prvi puta u Hrvatskoj na mobilnom uređaju kao mediju, T-Mobile svojim korisnicima omogućuje da uživaju u glazbi s novog, dugoočekivanog albuma benda Pips, Chips & Video Clips. Album "Pjesme za gladijatore" će od 08. rujna, u mp3 formatu, u cijelosti biti dostupan u svim T-Mobile dućanima na mobilnom uređaju SE W200i koji u svom standardnom pakiranju sadržava i dva zvučnika, a bit će upakiran u jedinstvenu ambalažu čiju ilustraciju potpisuju Jadranka Ivaniš Yaya i Tomislav Turković. U prodaju će biti puštena ograničena količina Pips, Chips&Videoclips uređaja - svega 2 000 komada. Pored novog albuma, SE W200i sadržava i wallpaper grupe te je označen naljepnicom sa zaštitnim znakom popularnih Pipsa. Osim vanjskih zvučnika uređaj u paketu sadrži i FM RDS Radio, stereo hands free slušalice, infracrvenu vezu te VGA kameru za snimanje videa. Za sve svoje korisnike i fanove grupe, T-Mobile je pripremio i niz zanimljivih sadržaja s albuma "Pjesme za gladijatore", poput ring tone i real tone melodija svih pjesama na t-zones linku na www.t-mobile.hr, te mnoštvo događaja i nagradnih igara tijekom promocije suradnje. Tako će se već 12. listopada, neposredno prije premijernog koncerta u Zagrebu, Pipsi prvi puta okupiti u javnosti u T-Mobile dućanu na Cvjetnom trgu u Zagrebu gdje će se njihovi fanovi moći družiti s njima. Premijera albuma ujedno je i uvod u veliku koncertnu turneju koja će se, pod pokroviteljstvom T-Mobilea, održati u osam hrvatskih gradova. "Korisnici su navikli da im T-Mobile pruža samo najbolje te smo sretni što ih i ovaj put nećemo razočarati. Štoviše, krenuli smo korak dalje tako da ne samo da im nudimo glazbu na mobilnim telefonima, već i cjelokupan, još neobjavljen album. Pomno osluškujući želje i potrebe naših korisnika, neizmjerno nam je zadovoljstvo što smo i ovaj put kao partnera odabrali izniman, urbani band i tako nastavili tradiciju izvrsne glazbe na mobilnim telefonima naših korisnika", izjava je Johana Busea, člana Uprave za marketing T-Mobilea Hrvatska povodom suradnje s Pipsima. Novi album benda s nestrpljenjem se očekuje od 2005. godine, kada je objavljen posljednji uradak - "Dokument". Album "Pjesme za gladijatore" je sniman tokom 2006. i 2007. godine. Produkciju potpisuju Ivan Božanić (Pips, Chips & Video Clips) i producentski dvojac Pavle Miholjević i Jura Ferina (Svadbas). Album je miksao Dave Fridmann u "Tarbox Road Studios" u Cassadaga-i, New York. Fridman je, inače, dobitnik posljednjeg Grammyja za snimak recentnog albuma jedne od najvećih alter rock atrakcija današnjice - grupe Flaming Lips - 'At War With The Mystics'. Posebna zanimljivost je gostovanje malene Lucije Ivaniš. "Jezdeći galaktičkim zrakoprazom, mi astronauti, vidjeli smo zaista sve i radili smo svašta. Iskustvo nas uči da je od primarnog značaja za uspjeh misije pronaći stamenog saveznika i domaćina čija je moć percepcije i inovacije daleko ispred vremena. Naša ljubavna invazija na Fafenštajn neizvediva je bez suradnje s onima u koje svaki Fafenštajnac ima najveće povjerenje - Predsjednik Svemira preporučio nam je upravo T- Mobile kao savršeno rješenje u ovoj zahtjevnoj operaciji. Ujedinivši dva ekstremno važna elementa u životima va
darko 07.09.2007 u 12:12:44 profil autora
to sve na zbrdazdola.com -> Link
darko 07.09.2007 u 12:19:37 profil autora
ovo sve tako dobro zvuči.
da sam na 098 mreži, kupio bih 100%.
ovako ćemo samo bit tužni što nemamo.
trixy 07.09.2007 u 17:43:36 profil autora
ja kupio o)
upravo preslušavam... nadam se da će mi baterija izdržati preslušavanje cijelog albuma.
sin je fenomenalan.
pjesme koje smo upoznali uživo, sada zvuče 'čudno'.
bac' pogled na paketić:
Link
Link
naljepnica:
Link


_ _ _
astronaut je prošao test...
johnnykola 07.09.2007 u 18:13:02 profil autora
sta je bilo!? reci!
i, kakva je slan ?:)
trixy 07.09.2007 u 18:14:18 profil autora
u zastoru se splela južina....

prelijep je slan.
sadrzaj je izmijenio/la - trixy u 07.09.2007 u 18:15:33
matea 07.09.2007 u 20:48:54 profil autora
znači mjesec dana ne smijem ni na forum. jebote pa ovo će biti agonija.
thomas 07.09.2007 u 21:16:21 profil autora
Oduševljen sam ilustracijama na kutiji. Pretpostavljam da će isto tako izgledati i CD cover.

do koljena u šašu i vodi
ispali se na mjesec
i saznaj gdje bi
slowpulse 08.09.2007 u 11:20:30 profil autora
linda 08.09.2007 u 16:15:31 profil autora
aaaaaaaa!!!! ja bi :(((
dju 08.09.2007 u 17:24:51 profil autora
(...)Tako će se već 12. listopada, neposredno prije premijernog koncerta u Zagrebu, Pipsi prvi puta okupiti u javnosti(...)


ovo "neposredno prije" znači da postoji konkretan datum za koncerat, il to oni tek tako, ofrlje?

sadrzaj je izmijenio/la - dju u 08.09.2007 u 17:26:06
DanMrak 08.09.2007 u 17:40:42 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Kae Lindać...Ti bi saaaaaaaaaaad....odmaaaaaaaaah saaaaaaaaaad....ne kasnijeeeeeeeeee....oguljene!!!!!!

Živio naš mali susjed s mora koji nam je bio nepresušni izvor frustracije u 7 ujutro (iliti baš kad smo došli doma). Jebale ga hrenovke u 7 ujutro.

Hihiiiiiiiiiiiiii.......pa vidi kaj smo dobili.....stihićeeeeeeeeee.....:))) Nice, nice....tnx, tnx...
sadrzaj je izmijenio/la - d_m_girl u 08.09.2007 u 17:41:30
zomri 08.09.2007 u 20:40:48 profil autora
domaći rock mi je već omiljena pjesma :))
oak 3 09.09.2007 u 07:39:20 profil autora
Bojan Mušćet - Technotainment


Slušaj, majko, moj Sony Ericsson

Prošlog sam tjedna pisao o povezivosti jedne dimenzije mobilne industrije i glazbe, kroz projekt Nokia Trends Lab, no tematika postaje sve šira. Zapravo, onaj stupanj važnosti koju je glazba imala na mlađu populaciju (osobito na tinejdžere, ali i na one s +20), danas ima Internet i mobilna telefonija.

Glazba više nema važnost kakvu je imala nekoć, a isto tako i njezina društvena uloga je prilično minorizirana. Dok je nekoć svaka naznaka neprimjerenog teksta ili ponašanja bila širenje prostora slobode izražavanja, danas rijetko koji izvođač u Hrvatskoj može uzburkati duhove. Jedino Thompson, ali ne zbog glazbe, nego zbog konotacija koje proizvode njegovi nastupi.

No, iako nema značenje kao nekad, njezina konzumna uloga itekako je velika, pa premda kvantiteta umnogome nadilazi kvalitetu, sve inventivniji načini njezine eksploatacije uzrok su radosti u hranidbenome glazbenom lancu. Što je korisnik zadovoljniji, publisher će biti oduševljeniji, a autor i izvođač će već nekako naći svoju satisfakciju.

Nedavno mi je pod ruke dopao glazbeni mobitel Sony Ericsson W880i, koji osim standardnih ugrađenih glazbenih performansi i činjenice da je iznimno tanak, ima ugrađenu aplikaciju Track ID. Riječ je, zapravo, o softveru kojim se prepoznaje melodija. Dovoljno je uključiti softver, slijedi snimka nekoliko sekundi odsvirane melodije koja se putem Interneta šalje u bazu podataka, a onda se podaci o pjesmi ekspresno šalju natrag. Zaista, izvrstan softver želi li se odmah doznati tko pjeva određenu pjesmu. Nekad su za takvu informaciju postojala samo dva izvora - specijalizirane emisije na radijskim postajama (uglavnom stranim) ili usmena predaja, televizija se rijetko bavila glazbom izvan šlagersko-festivalskog korpusa.

Danas, vozite li se, na primjer automobilom i slušate radio, možete putem RDS-a provjeriti ime izvođača i pjesme, a ako radio ne daje te informacije, onda postoji usluga (kod nas ju daje Vip) da se putem SMS-a doznaju željeni podaci.

No, kako tek četiri radijske postaje imaju uključenu takvu opciju, nabavka modela W880i može biti idealno rješenje za one koji imaju žele imati odgovor na svakoi glazbeno pitanje. No, moj je savjet da se zbog tog razloga još ne kreće u kupnju tog modela. Naime, od deset pokušaja prepoznavanja raznih melodija svih žanrova, uspio je jedino prepoznati hit INXS-a "I Need You Tonight" s albuma "Kick" (to su podaci koje je softver ponudio).

No, možda će jedan drugi Sony Ericssonov model imati više uspjeha. Posrijedi je W200i u specijalnoj T-Mobileovoj ediciji, na kome se nalazi kompletan novi album skupine Pips, Chips & Videoclips "Pjesme za gladijatore". Na mobitelu će se naći i wallpaper s ovitkom grupe, a sve je upakirano u posebno dizajniranu kutiju.

Bude li album sadržavao hitove (za razliku od posljednjeg studijskog albuma "Drveće i rijeke" koji je izvrstan, ali bez hitova), i mobilna industrija plesat će u PCVC ritmovima.

gogolj 10.09.2007 u 09:52:05 profil autora
rekla mi je stara da je bio od yaye muž :) na exkluzivu. a ima repriza toga u 11 čini mi se. eto
trixy 11.09.2007 u 09:53:41 profil autora
sinoć sam na nova tv 2 puta naletio na reklamu.
valjda je od jučer ima i na ostalim televizijama. ne gledam. samo šaltam programe.