Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
electro cute 05.02.2007 u 21:20:40 profil autora
urnebesno smiješno, sjajni dijalozi, otkačena familija i solidna priča - prejebena crna komedija, koja bi mogla pokupit kojeg oscara (stoposto osvaja za scenarij, ako imalo poznam akademiju). toplo preporučam svima, čak i dju. btw, zadnji prizori na izboru za miss su toliko odvratni iako u njima nema rata, mozga, krvi, silovanja i ne znam čega ne.
obavezno pogledajte.
johnnykola 05.02.2007 u 21:30:38 profil autora
sta je bilo!? reci!
odlican film.
jedan od rijetkih
koji kad gledas
imas pravi osjecaj
da sunce przi.
izmedju ostalog.:)
uocio sam jednu konstantu,
a to je da dobri filmovi
imaju pred kraj dijalog o zivotu
izmedju dva godinama razdvojena lika.
naravno, za mene taj dijalog mora biti drugaciji
od svih onih koje sam prije vidio.
i onda je u 99% slucajeva ubod u odlican film tu.:)
u ovom filmicu o zivotu razglabaju
dabogda pilot i proustist.:)
dea 06.02.2007 u 12:51:54 profil autora
gledala to na ff (jel to bio 10. mj?). predobar film, definitivno! plakala sam od smijeha, doslovce. a brijem i cijelo kino. i trbuh me bolio. i grlo me bolilo. :D

morat ću to opet pogledat.



. . .
save a bull, ride a cowboy
backdrifter 06.02.2007 u 15:37:19 profil autora
omnomnom
jel tako da ce to meni netko zaprziti?
:)
ninjakreten 15.02.2007 u 09:51:24 profil autora
precrno-presmiješno
konačno neš novo i neofucano klišejima iz kurčevog holivuda
izbor za miss je scena godine-u isto vrijeme ti se bljuje od izvještačene amerike i plače od smijeha
Bilbao 21.02.2007 u 00:52:25 profil autora
Neofucano klišejima kurčevog Hollywooda, ali zato dobrano ofucano indie-klišejima. LMS eksploatira prastare fore alternativnog filmaštva (disfunkcionalne obitelji, tinejdžerski spleen, opsjednutost vanjštinom vs. unutarnja praznina, i sl.) i pakira ih u šareni papir tople atmosfere, simpatične muzičice, jednostavne pričice i potcijenjene glumačke B ekipe. Sori što kvarim zabavu, film je bezobrazno prosječan, i slažem se da će pobrati ponešto oskarskog vrhnja.
sucker 21.02.2007 u 11:25:23 profil autora
ako ideš dovoljno u dubinu (svačega?) naći ćeš iste klišeje, motive, polazišne točke. svi mi surfamo na tuđim valovima, svi se šlepamo u nadi da ćemo sami prijeći taj jedan centimetar koji možda ide u nepoznato. i onda će se netko nonšalantno i bez predumišljaja šlepat na tvom centimetru za koji si dao sve što imaš. i to je ok, lanac se nastavlja.
neki dan sam skužio, ispod svih meni dragih filmova, knjiga, muzike krije se, pa maksimalno, 10 poruka. deset poruka koje ja konstantno zaboravljam i netko me na njih treba podsjećati. jebote maslina, moj mozak ima memoriju one mikrovalne iz faq-a.
uglavnom, mada je ovo u koliziji s 15 godina formalnog obrazovanja mojega, bitan je pakirung. ono izvana, izvan te srži. bitno je kako te 'klišeje' složiti. bitna je emocija s kojom to radiš.
carreyeva uloga života je joel barish. paradoksalno, to je najlošija gluma koju je odglumio u životu. zašto, pobogu??!! e pa zato što on tamo uopće ne glumi. (ona scena kad stoji u podnožju stepenica, gleda clementine i govori zašto je pobjegao. to je on, to je čista emocija.)

ovo je onako, striktno laički. za više nek se brinu kritičari.

e da, little miss sunshine je odličan film.

trixy 07.06.2007 u 11:43:11 profil autora
sinoć sam pogledao prvih pola sata.
i ne mogu vjerovat kako je to dobro.
upravo nastavljam...
dea 07.06.2007 u 11:55:18 profil autora
zašto gledaš u dijelovima?
trixy 07.06.2007 u 22:35:24 profil autora
jer sam umoran pa zaspim vrlo skoro.
no da, ono kad krenu prvi put svojim vw-om, pa zasvira sufjan...
najbolji spoj zvuka i slike i emocija ikad.

ovo:
Link
sadrzaj je izmijenio/la - trixy u 08.06.2007 u 09:10:21
johnnykola 07.06.2007 u 23:44:52 profil autora
sta je bilo!? reci!
svidio nam se isti spoj.
trixy 08.06.2007 u 07:49:23 profil autora
doduše, teško je da se nekome ne svidi kad čuje sufjana...
- smajli -
o)