Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
radovan 3. 26.12.2002 u 18:51:08 profil autora
volim njgovu glazbu, ali covjeka nema vec 4 godine! pa svira po bosni i sloveniji, a kod nas ko da mu se ne da..
i sad da stvar bude gora, dojde u zagreb i ne dobijem karte, katastrofa!
Josh 27.12.2002 u 01:50:55 profil autora
prokleti kralj
sorry, ali sam citao neke izvjestaje sa koncerta, i taj je covjek strasno pao u mojim ocima - muzika je super, ali grozno je da si jedan otac i muž dopušta takvo što. biti otac jednome klincu, pokazati mu kako se Živi je sveta dužnost, i jadno je tu čast ne shvatiti ozbiljno.
radovan 3. 27.12.2002 u 02:11:11 profil autora
da i ja sam čuo da je totalno skrenuo, i da radi pizdarije po pozornici, ak je istina žalosno je
no je... ga
simon 27.12.2002 u 12:33:30 profil autora
Sorry, ali ja nisam ništa drugo pročitao osim da je koncert bio super. O čemu se radi?
zv 28.12.2002 u 20:21:15 profil autora
to do: svaš
a bezveze, ja sam ga bas bio mrzio a sad kad vidim da ga jos neki mrze sad mi ga se ne mrzi tolko. al, mislim u kurcu mi je to njegovo spreseravanje. muzika je super nije da nije. ali brate nemas se ti kaj zvalit s publikom i nemas mi kaj na koncert dolazit u sosu ili haljini bez obzira kaj to tebi bilo fora. (voha, zivjela tolerancija!).
mislim okej je sve to.
:)
trixy 30.12.2002 u 09:21:42 profil autora
a kakve sad imaju veze muškarci u šosekima s glazbom koje sviraju (živili šoseki na dečkima - čak je i duddodaddodaddy imao šosek na koncertu u domusportova). meni se uopće ne sviđa njuška johna lennona, ali su mu pjesme zakon.
cruzer 31.12.2002 u 00:03:14 profil autora
Sve ovo sa šosevima stoji,nekome se svidja nekome ne,ae......
No, večeras je bio takooo dobar koncert URBAN & 4, i to na Korzu,gdje su koncerti uglavnom duleta bonace i they suck(osim ako nemaš over 40),skrenuh s teme. Dakle, bio je to koncert na kiši, mi smo bili na kiši, boli Urbana on je pod pozornicom,al je bilo iznenadjujuce fantasticno! još mi je u ušima Astronaut.....

Što god mislili o Urbanu(ili ne mislili) oni koji su večeras na Korzu bili složit će se I'm sure samnom.
simon 31.12.2002 u 00:40:51 profil autora
Daklem, vidim da je još netko pohađao večerašnji koncert Urban & 4 na riječkom Korzu...najs, najs...
No, koncert, osim što su uspjeli "stisnuti" čak 13 (!!) pjesama u dva i pol sata svirke, bio je, hm, a što reći...fenome-jebeno-nalan!
Urban u suknjici...so what? Jebe se njemu, jebe se i nama (kao što je i sam više puta ponavljao na koncertu). Uostalom, već je i trixy primijetio, i daddy je također opasao suknjicu u Domu Sportova nakon releasa Fred Astaire-a (čini mi se da je Ljeto '85. otvaralo redovno gigove na toj turneji).
Back to Urban&4.
Kiša je lila k'o iz kabla, al opet skupilo nas se usudio bih se reći dvjestotinjak lunatika i otprilike dvadeset puta manje kišobrana. Urban se dotaknuo i teme novog albuma ("Čuli ste da smo sjebali album već pet puta, al neka, ako nam se ne svidi, sjebat ćemo ga i šesti put."). Bend ko bend djeluje jebeno dobro, moćno, kompaktno.

**Set lista (moguće sitne omaške u redoslijedu):
*Odlučio sam da te volim (no big changes here)
*Nebo (bez ritam mašine, straightforward live verzija, pohvale bubnjaru Marku Bradaschiji, skida ritam mašinu, pere četkicama, ma super je!)
*Robot (ogoljen uvodni riffić, ovo je više onako kao reminder na nekakve past tenses, al meni super)
*Privatni Romeo (sasvim nova verzija pjesme, malo vuče na Notwist, meni premašuje originalnu verziju za kojih 500 puta, volio bih da ju reizdaju ovakvu kao bonus track na novom albumu)
*Aroma (nova pjesma, čuli ste je već, večeras su je rastegli na kojih dvadeset pet minuta, al ne smeta. Nimalo!)
*Kuća broj 7 (isto novi song, odličan pritom, tekst je vrlo kratak, a ref ide nešto kao "Ispod križa ili ispod Davidovih zvijezda, ispod Buddhinih plavih mjeseca...", taj neki đir. Dobro, malo ga on stalno pili po tim objedinjavanjima religija i tim stvarima, al to je Urban, šta ćeš mu.)
*Untitled (jer nije rečeno kako se zove, novi song, ref ide ovako:"Otjeraj me od sebe jer ja nikada neću naći dovoljno snage da odem.", odlična je pjesmica, refren je sav nekako vrckav, neuhvatljiv, ali glazba je totalni minimalizam. Kul.)
*Ruke (Basista Sandi Bratonja na harmonici, pjesma umjesto sola ima nekakv etno-jamming na dotičnom instrumentu, dobro zvuči.)
*Moja (manje-više ista kao i na radiju)
*Mala truba
*Ocean
bis:
*Black Tatto (T.B.F. dio otpjevao volonter iz publike)
*Astronaut (harmonika once again!)

i to bi bilo to, pakujte se dica idemo doma...

Pozdrav svima, sretna nova!!

Izmjenio - simon u 31.12.2002 0:42:13
radovan 3. 31.12.2002 u 02:35:52 profil autora
e ma stvarno na kraju krajeva meni je ta glazba oodlicna, i boli me tuki za ostalo
jedva cekam novi album!
tristam 01.01.2003 u 16:03:23 profil autora
urban je legenda. nadam se da će uskoro doći i do osijeka
Hadzo 02.01.2003 u 16:32:18 profil autora
Posljednji put kad je Urban svirao u Osijeku, promovirajuci tada tek izasli CD "Zena dijete", dopustio si je luksuz da zakasni dva i po sata. Umjesto u 10, koncert je poceo u 00 30. Ako si bio u onom malom Oksu, onda mozes misliti kako je bilo kad se stotine ljudi viska ugura u taj malen, tijesan, klaustrofobican prostor, ne mogu se ni mrdnuti, i tako cekaju dva i po sata. Urban je genije sto se rada na albumima tice, no kad je rijec o koncertima, ovo cu mu pamtiti do kraja zivota. U Aquarius sam zakasnio i stajao skroz otraga, tako da bas ne mogu reci da sam mnogo vidio, ali je koncert bio sasvim ok, iako je bilo ocito i nama iz posljkednjeg reda da nisu bili ustimani ni 30%. Ripperu, nota bene, zajebi sav trud u studiju i sve producentske finese u kojima se pjesme cesto znaju izgubiti, ako bit pjesme neces biti u stanju prenijeti na pozornicu...
leon 06.01.2003 u 12:32:20 profil autora
To je istina, Urban je uzivo kako mu pukne. Nekad bude nezaboravan koncert, a nekad tesko sranje. Bili su prosle godine 2 puta u makarskoj. Jednom na pocetku godine kad je bilo dobro. Mada nije dosa sa kompletnim bandom nego s nekim improviziranim bubnjevima i gitarom. Al atmosfera je bila odlicna, nitko nije puno ocekiva pa je zato ugodno iznenadija. A drugi put je bija liti kad je dosa s cilim bandom i ja osobno nisan bija zadovoljan koncertom. Cesto mu se zna dogodit da odsvira samo da se rijesi te obveze i da pokupi lovu. A to se osjeti na izvedbi. Oba puta je, naravno, zakasnija...
electro cute 08.01.2003 u 10:13:46 profil autora
ma urban je legenda. jedan od najboljih u hr. samo da više objavi taj jebeni album, najavljivan je već za proljeće prošle godine pa kurac.