Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3
 
electro cute 05.03.2007 u 00:31:24 profil autora
al onda bi trebao stvoriti novu jedinku. ne uspiješ li u tome, a istodobno ne uspiješ unaprijediti ideju ti si propali slučaj. a to je ipak malo previše...
matea 05.03.2007 u 00:33:47 profil autora
"ako izumre brak, izumrjet ce i ljudska vrsta"

.
i want a verb and you give me a noun
darko 03.05.2007 u 00:08:46 profil autora
Evo nešto super:

Link
matea 04.05.2007 u 20:51:44 profil autora
ne znam ima li ovo ikakve veze s Nulom iz ankete

"the cosmological constant is not perfectly zero but is small, which indicates that our universe is 'no more than our presence requires.' this is all consistent with our universe being randomly generated by accident."

.
i want a verb and you give me a noun
morsky 05.05.2007 u 19:19:35 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
slažem se sa prvim dijelom navoda.

konstanta nije Nula.
sadrzaj je izmijenio/la - morsky u 05.05.2007 u 19:22:20
matea 05.05.2007 u 19:50:52 profil autora
istina je da se previše stvari, eto, baš poklopilo pa je sve ovo moguće.
moguće je zato što su sve te stvari baš takve
i jedino takve moraju biti da bi sve ovo postojalo.
više mi je razumljiva teorija da je naš svemir samo jedan od +beskonačno svemira; u kojem postoje svi uvjeti koji su potrebni da nastane materija, a time i energija. naravno, ovakve kakve ih mi "poznajemo." svemir u kojem je moguć život zvijezda koje nam dopuštaju napredak. možda mi se čak
čini nemoguće i to da postoje svemiri koji su slični našem jer je valjda nemoguće da brojevi budu samo slični, a da se sve ostalo samo za malo promjeni.

o vremenu nikako ne mogu razmišljati, jedino mislim da definitivno nije moguće da je počelo s nama.

.
i want a verb and you give me a noun
morsky 05.05.2007 u 20:07:25 profil autora
vurice, vurice jebem ti matice, zakaj ne radiš?
tvoje razmišljanje je logično, time i prihvatljivo. ne sporim.

dodao bih samo da postoji pomak (translacija) + ograničenja u fizikalnom svijetu u odnosu na numerički svijet ("prostor"), koji svakako treba uzeti u proces razvijanja Ideje (razmišljanje).

također, vrijedno je truda probati promijeniti točku sagledavanja,iz pozicije HS prema naprijed ili natrag, kako ti je lakše, za početak.
matea 06.05.2007 u 00:05:42 profil autora
ne znam.
teller 06.05.2007 u 06:30:46 profil autora
ne znam ni ja.
backdrifter 06.05.2007 u 11:42:54 profil autora
omnomnom
ja znam!
backdrifter 06.05.2007 u 11:43:24 profil autora
omnomnom
ne,ne. ipak ne znam...
gogolj 06.05.2007 u 12:59:11 profil autora
ja znam da ne znam
gogolj 06.05.2007 u 13:01:15 profil autora
zapravo, ja znam, al ne znam da znam ;))
gogolj 06.05.2007 u 13:02:37 profil autora
ah, svašta...
electro cute 08.05.2007 u 13:45:53 profil autora
platon. vidi se. mene od fizike i matematike (zanimljivo da fizikalni zakoni postoje samo u točno određenim uvjetima, te nisu primjenjivi na sve pozicije u svemiru, tako je einsteinova i newtonova fizika u biti oprečna, a sami fizikalni zakoni ne mogu, bar po meni, dostojno prezentirati IDEJU)puno više zanima nula i univerzalni zakon.
matea 09.05.2007 u 13:32:40 profil autora
a fizika i matematika se bave baš time. nulom i univerzalnim zakonom.

.
i want a verb and you give me a noun
electro cute 09.05.2007 u 17:55:52 profil autora
matematika da, al samo u jednom segmentu. fizika baš i ne. osim ukoliko ne misliš da je proučavanje mogućnosti postojanja beskonačnih svemira dio fizike. možda. al nisam baš siguran.
matea 09.05.2007 u 18:00:54 profil autora
fizika se više bavi tim pitanjima nego matematika.
svi oni elektroni i ine čestice.
što su bili newton i einstein nego fizičari

.
i want a verb and you give me a noun
electro cute 09.05.2007 u 18:10:48 profil autora
pa fizika je konkretna, matematika apstraktna. newton je bio fizičar. einstein je bio znanstvenik.
matea 09.05.2007 u 18:12:15 profil autora
matematika je jezik prirode.


.
i want a verb and you give me a noun
electro cute 09.05.2007 u 21:56:03 profil autora
možeš li mi to pojasnit, ako ti se da?
jelena 09.05.2007 u 22:02:35 profil autora
jednom sam bila na predavanju koje je drzao jedan profesor kvantne fizike. okupilo se nas nekoliko zainteresovanih ucenika iz gimnazije... bilo je lijepo i neobicno. uglavnom, shvatila sam da mi neupuceni nemamo pojma s cim se sve ti ljudi bakcu. bilo bi steta to podcijenjivati. nekako dodje da sve krece sa filozofijom i s njom na kraju i zavrsava. matmatika je kao alat koji je neophodno poznavati da bi dostigao potreban nivo razmisljanja. a i fizika i hemija su predivne nauke. sto ih vise ucis i studiras, to ti vise ulaze pod kožu...
electro cute 09.05.2007 u 23:13:56 profil autora
aha, tu sam te čekao! zato i je newton bio fizičar, a einstein znanstvenik. radi filozofije.
matea 10.05.2007 u 01:33:30 profil autora
"why is that you physicists always require so much expensive equipment? now the department of mathematics requires nothing but money for paper, pencils, and waste paper baskets and the department of philosophy is better still. it doesen`t even ask for waste paper baskets."

.
i want a verb and you give me a noun
darko 10.05.2007 u 02:40:53 profil autora
electro cute, možeš li molim te malo pojasniti zašto smatraš da je einstein bio znanstvenik, a newton nije? šta zbog filozofije?
johnnykola 10.05.2007 u 12:57:19 profil autora
sta je bilo!? reci!
iso je seckao travu makazicama za nokte,
a albi je kosom pokosio sve.
stoga.
darko 10.05.2007 u 13:52:43 profil autora
da, ali iso je u 17. stoljecu imao samo skarice za nokte i s njima napravio cuda, a albi je na pocetku 20. st. vec imao pravu motornu kosu. nije da omalovazavam rad potonjeg, dapace. ali gdje je bila filozofija u 17. st. a gdje pocetkom 20. st? djela jednog i drugog su puuuno unaprijedila covjecanstvo, ali rec da newton NIJE znanstvenik naspram einsteina, jer je einsteinovo djelo sveobuhvatnije mi naprosto nije u redu. hoce li se jednog dana, kad homo superior dodje do novog vrhunskog otkrica, puno boljeg i sveobuhvatnijeg od ovog einsteinovog, isto tako reci "x.y. je znanstvenik, a einstein nije".
meni je kontekst vremena jako bitan.
johnnykola 10.05.2007 u 14:32:01 profil autora
sta je bilo!? reci!
sve sto si napisao, darkec, stoji.
ali da li je newton (to ne znam)
propitivao svijet mimo svojih zakona.
da li je dumao malo dalje, iako
mozda nije (ili dovoljno dobre)
pretpostavke za to imao.
to me zanima, da li je "filozofirao"?
ako jest - onda je bara-bara s albijem.
jelena 10.05.2007 u 17:08:30 profil autora
mora da je i isak bio filozof. kad ga je jabuka deknula u glavu, covjek je stao da razmislja, a ne da jauce! sou...? :)
electro cute 10.05.2007 u 21:45:19 profil autora
nemoj krivo shvatit darko, ovo uopće nije bilo podcjenjivački. oba dva su genijalci svog vremena i o tom nema spora. no u vremenu kad je newton radio nisi ni mogao bit znanstvenik. metodologija je bila u povojima. newton je imao svoje zakone. newton je otkrio veoma važne principe i postavio temelje moderne fizike. ja i ti, pa čak i bosanci ( ;) ) svi smo mi newtonovci i bit ćemo do kraja svog života.
einstein je donio promjenu paradigme. nakon njega se sve okrenulo naopako. no nije einstein znanstvenik zbog toga. johnny je tu na dobrom tragu. einstein svoje otkriće automatski stavlja u kontekst, ne samo kontekst fizike, ne samo kontekst svijeta, već u kontekst znanosti. on je jedan od najzaslužnijih ljudi za postmodernu. za metodu. i zato je on znanstvenik, a newton je fizičar. al uzmi u obzir da ispred ovog fizičar ne stoji riječ samo. i jedan i drugi su veliki mislioci svoga doba i jedni od rijetkih koji zaslužuju epitet genija. eto, to je moje mišljenje.