Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 3 08.07.2006 u 17:48:21 profil autora
MORRISSEY - Ringleader Of The Tormentors (Menart, 2006.)

Kultni lider engleske grupe THE SMITHS (1983-1987.) Steven Patrick Morrissey (r. 1959.), po ocjenama mnogih (ne i mojoj), najveći je tekstopisac u povijesti pop glazbe. Uskoro ga možemo provjeriti uživo, na INmusic festivalu, 6. srpnja na zagrebačkoj Šalati. Ovo mu je osmi studijski album, čime je za duplo premašio diskografiju Smithsa. Nakon sedmogodišnje (L.A.) pauze, odličan album "You are the quarry" iz 2004. značio je veliki povratak pomalo zaboravljenog "oca brit popa". Ovaj album ipak je malo slabiji, očito ga je malo omekšao život u Rimu, pa su producent Tony Visconti i Ennio Morricone previše nacifrali neke pjesme i pitanje je kako će sve to zvučati uživo. U "Dear God, Please Help Me" dolazi najcitiraniji dio, vezan uz njegovu spolnost: "dear God, please help me, there are explosive kegs, between my legs". prvi singl "You Have Killed Me" zbilja je najradiofoničniji, a sklonost Italiji daje uvodnim stihovima: "Passolini is me... Visconti is me..." Pjesma "The Youngest Was The Most Loved" drugi je singl, sa genijalnim stihovima "there is no such thing in life as normal". A u "I'll Never Be Anybody's Hero Now" kao da poručuje (kao Ripper) - Ja nisam vaš guru!
aqua 10.07.2006 u 14:45:39 profil autora
Samo me zanima kaj je prvo: 6. srpnja ili 8. srpnja? Godina je ista...
matea 26.08.2006 u 23:28:18 profil autora
vidi ovo Link

.
i want a verb and you give me a noun
gogolj 02.09.2006 u 18:08:42 profil autora
emil tedeschi, intervju tjedna u sn-u

koje iznenađenje...

veslanje, plivanje, odbojka, košarka...
ulaže emil u sve sportove,
a čini se da jako voli i prati sport
svaka čast
matea 18.09.2006 u 00:04:27 profil autora
Link

.
i want a verb and you give me a noun
matea 30.09.2006 u 22:44:09 profil autora
svira mrgud u big brotheru!
o da.

.
i want a verb and you give me a noun
oak 3 08.10.2006 u 12:15:02 profil autora
nesto jasem valove na mrezi

[i]PIPSCHIPS&VIDEOCLIPS i JINX

Manje poznati hrvatski bendovi. Ovi drugi su svirali osunčani, letnji pop, izdali su četiri albuma i raspali se. Pipsi su pre nekoliko meseci objavili album Drveće i rijeka, na čijem je masterovanju i miksu radio Dejv Fridmen (Mercury Rev, Flaming Lips, Delgados). Može biti da je ovaj album jedan od najboljih proizvoda hrvatskog roka za poslednjih petnaest godina, ali ga Hrvati nisu prepoznali. Pazario sam ga u hipermarketu Getro uz paški sir, gel za kupanje, žvake i kesicu čipsa, i sve to za manje od 100 kuna. Šteta. (Istini za volju, pevačica grupe JINX Yaya se udala za pevača benda BCV Dubravka Ivaniša koji joj je otvoreno rekao: „Ili tvoj bend, ili ja”. Ostalo je povest.)