Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
puki_vk 28.04.2006 u 23:25:27 profil autora
1. ne znam jel vec spominjano. 2. jel tko cuo za? 3. ako jeste, jel zna sto o njima? jel jos uvijek djeluju, mislim...
nisam nasao nista korisnih informacija na netu, pa eto...

-------
smijesni mali ljudi igraju se svijetala na stropu...sve je dobro
matea 28.04.2006 u 23:26:38 profil autora
nisam čula.
kajeto?

.
pusa lurkerima
puki_vk 28.04.2006 u 23:30:29 profil autora
a ebiga- nisam nikad bio dobar u definranju glazbe.
nešto lijepo, doduše...
backdrifter 29.04.2006 u 12:20:10 profil autora
omnomnom
nisi cula za najlegendarniji indie album ikada? c c c ;)
evo za pocetak Link

sadrzaj je izmijenio/la - backdrifter u 29.04.2006 u 12:23:08
backdrifter 29.04.2006 u 12:22:31 profil autora
omnomnom
negdje je kjut vec spominjao nmh...
mozda pod compliments...
krampus 29.04.2006 u 16:47:44 profil autora
Mislim, što sam stariji, sve mi je gluplje to, kako sam stariji, te "naj" etikete za sebe osobno, za reć prijateljima, za ponosno izjaviti na nekom forumu, ali zaista, da me probude usred noći i pitaju, "Koji ti je najbolji album na svijetu ikada, bez kenjanja, bez potpitanja, reci samo jedan"... Kad sam to slušao prvi put, krajem ljeta 2002., dogodilo mi se da sam se, dok se CD vrtio, nadao da će naići barem jedna obična (a ne natprirodno lijepa) pjesma. Jer eto, izgleda da i za ljepotu postoji mjera, ne može sve to čovjek primiti i ostati normalan (da, bio sam napušen, ali šta sad, bio sam i još tisuću puta u životu pa me nije bog tako pomilovao po maloj glavi). To mi je najbolja fora, to što Jeff Mangum izgleda kao neki obični indie ofucanko, a ne kao golemi, debeli nordijski bog glavom, bujnom bradom i sjekirom. Pa ti tekstovi, te bajke, to se da napipati, to kako se Magnumu duša cijedi iz grla, iz vrhova prstiju, pa se slijeva na žice. Brrr, eto šta mi radi, odmah se počnem pretvarati u glupog Dragaša.

Šta se s njim poslije desilo? Visio je po nekim festivalima u Bugarskoj i onda je slagao svoje mikstejpove bugarskog etna i malo produkcijski brljao po tome. Što uopće nije čudno, uzme li se u obzir da je on ipak prokleti američki Bregović. Jebo tmurni grad, živjelo selo veselo.
matea 29.04.2006 u 23:17:12 profil autora
drift,
muahahahaha

.
pusa lurkerima
electro cute 01.05.2006 u 00:13:25 profil autora
in the aeroplane over the sea album je napisan u čast ane frank. i dok za većinu nas njena knjiga predstavlja poprilično banalno štivo jeffa manguma je ta knjiga praktički otjerala u ludilo. nema pjesme na aeroplanu da ne ubija. postoje pjesme zbog kojih bi si najrađe zabili prste u prsa, izvadili srce i poklonili ga nekome. većina ljudi gotovo osjeti tako nešto možda nekoliko puta u životu, većina muzičara zapiše takvu pjesmu jednom u karijeri. na aeroplaneu svih 11 pjesama je takvo. meni je to najdraži album ikad. ne postoji stvar zbog koje se nisam osjetio tako jebeno malo. i u svom cinizmu kojeg se nakupilo u ovih malo godina kolko sam živ ovaj me album natjerao da shvatim kako je ovo jedini svijet kojeg imamo i kako se moramo za njega brinut.
eto. to ja mislim o neutralu, i o aeroplanu.
a jeff je godinu i pol nakon albuma doživio živčani slom, i sve do lani nije stao na stejdž. a kamoli zapjevao neš sa aeroplanea.
backdrifter 01.05.2006 u 13:24:45 profil autora
omnomnom
fino, stvarno fino...
sucker 07.05.2006 u 22:38:38 profil autora
Link

samo za komunističke kćeri i kraljeve cvijetova mrkve.
coflek 12.11.2009 u 12:53:56 profil autora
odlično! prijatelj mi je rekao za njih prije nekih 2 godine. u pocetku mi nije sjelo nis osim "in the aeroplane over the sea" jer je lepršava i pamtljiva pjesma. Vec sam bio sakrio album u najzabacenije foldere al frend je bio uporan. poslusaj "oh comely" ,poslusaj vise puta govorio je . fakat pjesma me hipnotizirala i rado je poslusam ali ne cesto jer nije taj tip pjesme.

ma bas mi je super taj album "in the aeroplane over the sea" i prava je steta sto je Jeff puko ko kokica.
puki 12.04.2020 u 15:39:49 profil autora
Old rabbits die hard
nisam čula.
kajeto?

.
pusa lurkerima


Haha, usput, sjetim se ovoga sa neugodom bar jednom u dva mjeseca u najcudnijim trenutcima, evo, 14 godina nakon.

Par tjedana prije ovog threada mi je frend pustio Taj Neki Bend za koji do tada nisam cuo, pa sam htio dijeliti ljubav dalje.

Moram priznat da me ovaj neuspjeh traumatizirao za dijeljenje stvari koje volim za cijelo desetljeće. Zanimljivo, stvarno.