Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
simon 10.12.2002 u 22:42:24 profil autora
Brrrrrrrrr, imate li nekakav takav na pameti ili u plejeru?
Dajte, baš me zanima drugo/treće/četvrto/stoosamdespeto mišljenje, meni pada na pamet samo (stvarno BRRRRRRRRR!) Deftones: White Pony (bez snijega jednostavno nije isti, ledi šoferšajbe, radi stalaktite u našim nosevima).

waiter in his 60s 11.12.2002 u 00:00:40 profil autora
'vespertine', bjork
pawkyxxx 11.12.2002 u 00:06:09 profil autora
Rock action za snijeg, Godspeed!you black emperor (bilo koji)za bljuzgu
electro cute 11.12.2002 u 10:57:37 profil autora
hehe...
nick cave: od murder ballads nadalje (ma mogu i stare stvari) s tim da se fifteen feet of pure white snow presluša deset puta.
definitivno bjork-vespertine.
zadnja tri od radioheada a može i zadnji ep i might be wrong (slušati lucky i climbing up the walls koja je posebno dobra za slušanje dok prolazite kroz tunel)
mezzanine-mesivetek-možda više za kišu nego za snijeg al eto.
lambchop-nixon-za slušanje kraj kamina,radijatora,kalijeve peći,električne grijalice,svijeće. možda se sjetim još kojeg.
simon 11.12.2002 u 20:54:07 profil autora
da, of kors, OK computer!
Ozebline da poližeš!

A stari dobri Nixon ni na minus petnaest ne izlazi iz mode, toplo/hladno preporučam svima!

pawkyxxx 11.12.2002 u 23:25:45 profil autora
east river pipe - poor fricky
trixy 12.12.2002 u 08:43:22 profil autora
ne znam za album, ali najzimskija pjesma koju sam čuo je David Gray - December sa zadnjeg albuma

mjuza je tako posložena da se gotovo mogu osjetiti pahuljice snijega na licu
zumbula 12.12.2002 u 10:02:27 profil autora
Nevjerojatno fakat bjork vespertine ide uz zimsku priču. Nisam je slušala dva tri mjeseca sad je to skroz neki drukčiji osjećaj.Fala.
mellow 12.12.2002 u 17:44:42 profil autora
broadcast - the noise made by people.
waiter in his 60s 12.12.2002 u 23:36:06 profil autora
kad smo već kod bjork, jeste gledali nedavno
onaj njen koncert na htv-u?
joj, koji nastup...
grenlandski zbor, frajeri gaze po snijegu, žena masturbira na harfi, ona leti okolo
u haljini s labuđom glavom... volio bih da sam psihički bolestan i da mi se te scene
stalno ponavljaju u glavi
oak 13.12.2002 u 00:34:17 profil autora
zadnji flaming lipsi. definitivno
sally 14.12.2002 u 21:18:58 profil autora
je, oak, ja se slazem. posebno "ego tripping at the gates of hell". bas sam ih sinoc slusala u vlaku, a kroz ona prljava stakla vani gmizu ljudi po zaledjenim ulicama... eh..
sally 19.12.2002 u 00:12:31 profil autora
zapravo ne, bolji su super furry animals sa "rings around the world", probajte naslovnu stvar i (a) touch sensitive - savrseno za gazenje po snijegu!
pawkyxxx 19.12.2002 u 23:53:09 profil autora
ajoj ljudi, nesreće, kuku lele, kupih novi Suede. Mila majko, ne znam dal se na ovom forumu vec pisalo o tome, bolje da sam 130 kuna zabio u šupak i zapalio da sve skupa eksplodira u velikom stilu. Pa što im bi. Ispričavam se na gubitku samokontrole al nekom sam se morao izjadati. Jos jednom, oprostite....laku nocccc.....smrc....
simon 20.12.2002 u 17:14:39 profil autora
Sally, to za SFA stoji k'o kuća!
No, ne mogu ne napomenuti kako taj album skriva i još (baaaaarem)jedan savršeni pop-kristalčić...Presidental Suite! A za Juxtaposed with U, žao mi je, još nisam našao adekvatne riječi...ma poslušajte, ako vam ikad padne šaka!
Kako vam se sviđaju raniji SFA albumi (Guerilla, Out Spaced, Radiator, Fuzzy Logic)?
Naime, ja posjedujem samo posljednji i ponešto ranijih mp3ca...
sally 20.12.2002 u 19:13:17 profil autora
naravno, naravno i naravno, pa presidential suite je najbolja stvar na albumu (uz alternate route to vulcan street), al nisam je izdvojila pod ovim topicom jer spada u proljece, ljeto i jesen jednako kao i pod zimu. a one dvije su mi onako, bas snijezne..
inace SFA su mi jako dobri, tako mi lako "sjednu" svaki put kad ih slusam..
p.s. simon, onako bezveze, jesi slusao friends of dean martinez?
simon 20.12.2002 u 22:22:54 profil autora
Ne, nisam imao čast...
Iskren da budem, nisam niti čuo za taj bendić.
Što mu to dođe?
waiter in his 60s 21.12.2002 u 19:25:42 profil autora
ja sam se
prošlu snježnu nedjelju rastopio preslušavajući album 'spirit' od jewel
kilcher... klasično, romantično, akustično,
a koji anđeoski vokal...
osobito je zimska ova dolje
stvarčica

"What's Simple Is True"

Turn to me with frozen lips
Your hands are icy cold
Your eyes burn bright against the frost-bit sky
You never seemed more lovely than you do tonight
Pale on the horizon
Like leaves frozen in the snow
Our two shadows merge inseparably
Will time stand still if it's pierced with cold?
The more I live
The more I know
What's simple is true
I love you
there's a warmth in my heart
It haunts me when you're gone
Mend me to your side and never let go
Say 'Time knows nothing, we'll never grow cold'
The more I live
The more I know
What's simple is true
I love you
Twilight descends on our silhouette
How soon spring comes
How soon spring forgets
I wanna hold time, say it'll never begin
Old man winter be our friend
Old man winter be our friend
'Cause the more I live
The more I know
What's simple is true
What's simple is true
I love, I love you
zomri 22.12.2002 u 15:38:15 profil autora
Sinoc...u stvari jutros u pola 4 poslusah Mercury Rev i sjetih se Fargo-a i njegove snjezne atmosfere...rekoh sam sebi pa jebote ovo je savrsen soundtrack za taj film! I fakat atmosfericni zvukovi Reva savrseno se uklapaju u Fargo-snijezni kolorit, ali isto tako i u sarajevsku snjeznu idilu. Prelijepo je gledati bijele vrhove Trebevica i slusati Little Rhymes od Mercury Reva (upravo sada mi je takav ugodjaj). Ovako mi MR dobijaju jednu sasvim novu dimenziju. Nezaboravno iskustvo!
cruzer 28.12.2002 u 23:19:42 profil autora
Mislila sam još ljetos da je Since I left You (Avalanches, ne?)totalka ljetni album, al sad kad je stigla zima ne znam otkud mi takva silly ideja.
sally 01.02.2003 u 01:06:14 profil autora
ok, povlacim sve albume sto sam do sad navela.
danas je opet u tramvajgradu padao snijeg, i aktualni zimski album no.1 je 'the red thread' od arab strapa.
eto.
simon 01.02.2003 u 01:39:26 profil autora
Hm, zanimljivo! Meni je Red Thread totalno, onak, sunčan album (vrhunac: refren u Scenery). A Love detective valjda jedna od naj pjesama ikad. Sjećam se da je Love detective bila singl mjeseca u NoMadu, kada su Ripper & Yaya recenzirali singlove. Bila je neka spika oko toga kako bi se fanovima Jinxa svidjela ta pjesma, da bi Ripper zaključio: "Moji ovo sluaju odmah ujutro. Najozbiljnije." A ja baš to jutro započeo s dotičnom pjesmom u plejeru. Eto zašto ja volim Pipse.
simon 01.02.2003 u 01:43:51 profil autora
Sally, mislim da tramvajgradu treba malo sunca, pa makar iz discmana.
Jedna preporuka, premda vjerujem da si ju već zasigurno čula, ali ne zovu New Birds Arab Strapa najboljom ljubavnom pjesmom ikada uzalud.

You just have to be sure you do the right thing...
sally 01.02.2003 u 02:02:01 profil autora
pretpostavljas, obozavam new birds..
a sa the red thread mi je ipak favorit the long sea...