Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 ... 3 4 5 6 7 ... 8
 
drito konj 06.12.2005 u 17:12:59 profil autora
istina, ali o njihovim radovima neću pisat tekstove. ;)
electro cute 06.12.2005 u 17:17:03 profil autora
ne treba ti, jebote ja blesavu. isto ko što ti ne treba književnost ak imaš malo mašte, smisliš si dobru priču i boli te kita. nemam ja problem šta konja boli kurac za kritiku, idu mi na živce njegovi argumenti koji su jako glupi. ne mislim da je konj kao takav glup, čito sam mu blog i duhovit je i pametan dečko, svaka majka bi ga za zeta itd. al ovo ne stoji brate. ovo je tipičan hrvatizam, kad sereš po nečemu o čemu u biti nemaš pojma.
electro cute 06.12.2005 u 17:17:29 profil autora
e da, jebo tebe pašalić.
matea 06.12.2005 u 17:18:59 profil autora
budalo glupa.. onda si napravim dobru pIIIIIIjesmu i boli me kita.


daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
drito konj 06.12.2005 u 17:23:02 profil autora
kao što rekoh, hrvatski kritičari su za kurac, ajmo tako onda. toliku gomilu pretencioznih sranja nemreš pročitat nigdje koliko možeš u njihovim kritikama. ponašaju se ko da su oni podarili spomenutim glazbenicima talent, pa ga ovi sad pogrešno koriste. strane kritike nisam čitao. rekoh, mr. rukavina će mi uvijek ostat u sjećanju ko najduhovitiji recenzent ikad. paralela sa književnošću ti ne prolazi, jerbo ne znam koliko knjiga se bavi ocjenjivanjem nečijeg rada, te nerijetko petljanjem u osobnost autora istog, kao jednim od parametara za kritiku. btw, ti doživljavaš naše kritičare kao autoritet?
electro cute 06.12.2005 u 17:23:07 profil autora
eto vidiš kak si pametna. a ne da ti ona blok flauta što si ju svirala u osnovnoj trune na ormaru. ili si duvala u melodiku?
electro cute 06.12.2005 u 17:24:02 profil autora
naši kritičari (velika većina) su za kurac. pogotovo oni koji se isfuravaju na autoritet. u tom se potpuno slažem s tobom.
electro cute 06.12.2005 u 17:27:17 profil autora
osim toga, dobar dio postmoderne književnosti bavi se tuđim životom i radom, često s nekakvim kritičkim osvrtom na spomenuto. masu toga je dobro. primjer? flaubertov papagaj od juliana barnesa. mislim da tebe jebe ono koji kurac sad oni imaju nešto srat? istina je da svak može bit dobar kritičar, al ak ne znaš povezat dvije normalne rečenice, sredit si faktografiju, bit duhovit, zabavan, ležeran, ponekad i informativan, i pisat s jebenom strašću, onda se ostavi pisanja. naši to ne mogu. zato ih i ne čitam, jer mi samo dižu tlak.
drito konj 06.12.2005 u 17:28:05 profil autora
e, pa jebemu mater, o istima sam pisao. i meni su recimo white stripesi za kurac, ali upravo iz tog razloga nemam niš za napisat. niš pozitivnog, jer su mi za kurac, te niš negativnog jer mi nisu dovoljno interesantni da bi imao mišljenje. mišljenja sam da i za to postoji publika. no, eto, sad sam jedan od rijetkih puta rekao tj. napisao svoje mišljenje javno. i onaj ko će na osnovu toga reć da fakat, ws su zakurac je jebeni imbecil.
electro cute 06.12.2005 u 17:33:07 profil autora
gle. takav način kritike je jako pučkoškolski. da bi bio dobar u bilo čemu treba uložit puno krvavog rada u to. tak je i sa kritikama. očito je da za eminentne hr kritičare nema nikakve nade. neka se bace sa zgrade. po mom osobnom mišljenju pravo dobri tekstovi su oni koji te mogu dignit s guzice i natjerat da poslušaš nešto što inače ne bi. tekstovi koji ulaze u samu srž ploče i ogoljuju je. tekstovi autora koji kuže kako će neki komad muzike utjecat na scenu, a nakon toga i na društvo. u hr tog nemre bit, jerbo scena ne postoji. nema je. a i hrvati su užasno površni. ma jebo sve, idem igrat kotor 2.
electro cute 06.12.2005 u 17:34:24 profil autora
i nisi piso o hr kritičarima, nego si piso o svim kritičarima.
drito konj 06.12.2005 u 17:39:11 profil autora
da sam pisao o svim kritičarima, ne bi spomenuo rukavinu. rekao sam da nemam neku posebnu želju TRAŽIT glazbene kritike, jer poučen iskustvom nemam kaj ok za pročitat. ako mi koja dopadne u ruke, pročitat ću. ali tražit neću. imam frenda koji je jeben kritičar. pisao je čak za 100 sranja i to. duhovit momak. s tolikom strašću mi je opisao psp prije koja 2 tjedna da sam ga morao kupit bez da sam ga isprobao. e, to je igrač. :D na žalost, on se time ne bavi profesionalno.
electro cute 06.12.2005 u 17:40:32 profil autora
tako ti je to u hr.
electro cute 06.12.2005 u 17:42:21 profil autora
lova iskvari ljude. ne zbog toga šta je lova sama po sebi loša, nego šta ljudi koji daju lovu te tjeraju da radiš po njihovu da bi je dobio. i onda se pretvoriš u mediokriteta. od mediokriteta mediokritetima. znam par frendova kojima je posao isisao svu radost iz kostiju... da zaplačem mi dođe.
matea 06.12.2005 u 17:44:29 profil autora
Link

daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
drito konj 06.12.2005 u 17:44:53 profil autora
zato sam ja neradnik i ponosan na isto.
drito konj 06.12.2005 u 17:46:04 profil autora
i već dobivam napadaje bijesa radi ovog imbecilnog playera na dokumentu, matere mi.
goldietrickz 06.12.2005 u 17:51:35 profil autora
znam par frendova kojima je posao isisao svu radost iz kostiju... da zaplačem mi dođe.


ja bi prije reko zivot.a ne poso.il je to isto?!
drito konj 06.12.2005 u 17:55:54 profil autora
pa u hr ti je posao = život. dakle, vremena za život nemaš, jer se svodi na posao. il nemaš love. pa ti biraj.
vlado 06.12.2005 u 19:56:27 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Svako sebi sprema krevet.
electro cute 06.12.2005 u 20:04:01 profil autora
osim kad ti ulete kreteni i malo ti ga iznerede... al to nije vezano uz temu.

ps sve ono rečeno o hr kritičarima ne ide nomadovce. za vrijeme postojanja nomada. bar ne većinu.
darko 07.12.2005 u 00:42:16 profil autora
sa www.muzika.hr


Neplanirano unplugged remek-djelo Pipsa

Uh, stvarno sam ostao bez riječi kada sam preslušao ovo malo akustično remek-djelo PipsChips & Videoclipsa. Pjesme su perfektno odabrane i raspoređene (kada bih cjepidlačio rekao bih da ne bi bilo loše da su dodali "Gume na kotačima"), a svirka je vrhunska. Sve pjesme na albumu izveli su Dubravko, Ivan, Mario, Zdeslav, Šinec, Dino i Vus. "Dokument - Izštekani session 17.12.2004." nastao je (a kako se iz samog naslova albuma da naslutiti) spomenutog datuma tijekom njihovog unplugged nastupa na slovenskom radiju Val 202 u emisiji Jure Longyke "Izštekani".

Da situacija bude još interesantnija ovaj album uopće nije bio planiran već su članovi grupe nakon nastupa bili toliko oduševljeni snimljenim materijalom da su odlučili ne skrivati ga od ušiju javnosti već ga nesebično podijeliti sa svima. I zaista im hvala na tome jer ne vjerujem da će biti onih koji će nakon što poslušaju ovaj album imati što loše za dodati. Upravo zbog toga što i nije namjeravano da bude objavljen kao album ne želim uopće spominjati tehničku potkovanost ovog uratka.

Ovo razgolićavanje pjesama i njihovo odijevanje u jedno sasvim novo ruho posebno je uspjelo na skladbama "Plači", "2x2" i "Narko". U pojedenim trenutcima, a u slučaju ove tri skladbe, imam osjećaj kako sama obrada bolje zvuči od izvornika. I stvarno se ponekad oduševim kada naiđem na neku noviju i osvježenu verziju pjesme koju sam volio slušati, a koji mi je zbog prevelikog slušanja izašla iz dnevnog repertoara. Na taj način se može ponovno otkriti čarolija nekih davno preslušanih stvari.

Već sam naveo kako su pjesme izvrsno odabrane, a riječ je uglavnom o hitovima koji su i obilježili karijeru Pipsa. Iznimke postoje, a u njih bi mogli ubrojiti skladbe "Bog", navedenu "Gume na kotačima" ili pak "Dinamo ja volim", koje nisu našle mjesta na ovom "Izštekanom "albumu. Zato su tu prvoklasne uzdanice poput skladbi "Nogomet", "Poštar lakog sna", "Na putu prema dole" ili pak pjesma koja je kao singl najavila ovaj album "Rosita Pedringo".

Ovaj uradak definitivno spada u antologiju hrvatske unplugged glazbe, a ne treba nikako zaboraviti da je nastao pukim slučajem.

autor: dragutin andrić
ocjena 4.5/5
teller 07.12.2005 u 10:31:28 profil autora
recenzija na ri-rock.com
oak 3 07.12.2005 u 14:12:02 profil autora
Nakon posljednjeg albuma "Drveće i rijeke" Pips Chips & Videoclips iznenada su pripremili posebno, interesantno izdanje - "album bez struje" zvan "Dokument". Radi se o snimci koja je nastala 17.12.2004. prilikom njihovog unplugged nastupa u emisiji "Izštekani" Jure Longyke na slovenskom radiju Val 202. Sve pjesme izveli su Dubravko, Ivan, Mario, Zdeslav, Šinec, Dino i Vus, a na repertoaru se našlo 11 odabranih pjesama. Singl koji najavljuje ovo ekskluzivno izdanje je pjesma "Rosita Pedringo", a album je u prodaji od kraja studenog.

Nakon slušanja "Dokumenta" bez imalo vrzmanja možemo hladne glave zaključiti da se radi o najboljem domaćem unplugged albumu (koji to nije, kao što nije jedan nije do kraja ištekan iz struje, no dobro, da ne cjepidlačimo...). Odličan odabir pjesama, best off tipa, dakle nema "hitova", ali zato ima stihova i melodija od kojih cijeli jedan svemir dijeli današnje Pipse od ostatka prosječne tuzemne scene. S "Dokumentom" Pipsi su (p)ostali najbolji "mali" hrvatski bend koliko god Dubravku Ivanišu to ništa ne značilo, a nama je ostao jedan predivan album koji je nastao gotovo "usput". Ako ste nešto mlađahnija generacija ovo izdanje je također odličan odabir za prvo susretanje sa Pipsima.

Tracklisting:
1. Plači
2. Rosita pedringo
3. Mak
4. Mrgud gorostas i tat
5. Baka lucija
6. 2x2
7. Poštar lakog sna
8. Nogomet
9. Narko
10. Porculan
11. Na putu prema dole.

Robert Paulić - Ri-rock.com, prosinac 2005.

tvoj kaput je iznutra uvijek slan
matea 07.12.2005 u 16:52:45 profil autora
oak 3:
Pips Chips & Videoclips - Izštekani Sossion 17.12.2004
Dragutin Andrić www.krizevci.info
Petak, 02. Prosinac 2005.
Uh. Stvarno sam ostao bez riječi kada sam preslušao ovo malo akustično remekdjelo Pips Chips & Videoclipsa.
Pjesme su perfektno odabrane i raspoređene (kada bih cjepidlačio rekao bih da ne bi bilo loše da su dodali ''Gume''), a svirka je vrhunska. Sve pjesme na albumu izveli su Dubravko, Ivan, Mario, Zdeslav, Šinec, Dino i Vus. ''Dokument – Izštekani session 17.12.2004.'' nastao je (a kako se iz samog naslova albuma da naslutiti) 17. prosinca 2004. godine tijekom njihovog unplugged nastupa na slovenskom radiju Val 202 u emisiji Jure Longyke ''Izštekani''. Da situacija bude još interesantnija ovaj album uopće nije bio planiran već su članovi grupe nakon nastupa bili toliko oduševljeni snimljenim materijalom da su odlučili ne skrivati ga od ušiju javnosti već ga nesebično podijeliti sa svima. I zaista im hvala na tome jer ne vjerujem da će biti onih koji će nakon što poslušaju ovaj album imati što loše za dodati. Upravo zbog toga što i nije namjeravano da bude objavljen kao album ne želim uopće spominjati tehničku potkovanost ovog uratka.

Ovo razgolićavanje pjesama i njihovo odijevanje u jedno sasvim novo ruho posebno je uspjelo na skladbama ''Plači'', ''2x2'', ''Narko''. U pojedenim trenutcima, a u slučaju ove tri skladbe, imam osjećaj kako sama obrada bolje zvuči od izvornika. I stvarno se ponekad oduševim kada naiđem na neku noviju i osvježenu verziju pjesme koju sam volio slušati, a koji mi je zbog prevelikog slušanja izašla iz dnevnog repertoara. Na taj način se može ponovno otkriti čarolija nekih davno preslušanih stvari.

Već sam naveo kako su pjesme izvrsno odabrane, a riječ je uglavnom o hitovima koji su i obilježili karijeru Pipsa. Iznimke postoje, a u njih bi mogli ubrojiti skladbe Bog, navedenu Gume na kotačima ili pak Dinamo ja volim, koje nisu našle mjesta na ovom Izštekanom albumu. Zato su tu prvoklasne uzdanice poput skladbi ''Nogomet'', ''Poštar lakog sna'', ''Na putu prema dole'' ili pak pjesma koja je kao singl najavila ovaj album ''Rosita Pedringo''.

Ovaj uradak definitivno spada u antologiju hrvatske unplugged glazbe, a ne treba nikako zaboraviti da je nastao pukim slučajem.


darko:
sa www.muzika.hr


Neplanirano unplugged remek-djelo Pipsa

Uh, stvarno sam ostao bez riječi kada sam preslušao ovo malo akustično remek-djelo PipsChips & Videoclipsa. Pjesme su perfektno odabrane i raspoređene (kada bih cjepidlačio rekao bih da ne bi bilo loše da su dodali "Gume na kotačima"), a svirka je vrhunska. Sve pjesme na albumu izveli su Dubravko, Ivan, Mario, Zdeslav, Šinec, Dino i Vus. "Dokument - Izštekani session 17.12.2004." nastao je (a kako se iz samog naslova albuma da naslutiti) spomenutog datuma tijekom njihovog unplugged nastupa na slovenskom radiju Val 202 u emisiji Jure Longyke "Izštekani".

Da situacija bude još interesantnija ovaj album uopće nije bio planiran već su članovi grupe nakon nastupa bili toliko oduševljeni snimljenim materijalom da su odlučili ne skrivati ga od ušiju javnosti već ga nesebično podijeliti sa svima. I zaista im hvala na tome jer ne vjerujem da će biti onih koji će nakon što poslušaju ovaj album imati što loše za dodati. Upravo zbog toga što i nije namjeravano da bude objavljen kao album ne želim uopće spominjati tehničku potkovanost ovog uratka.

Ovo razgolićavanje pjesama i njihovo odijevanje u jedno sasvim novo ruho posebno je uspjel
DanMrak 07.12.2005 u 22:57:48 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Napokon ga imam. Vadim ga iz vrećice. Otvaram i tek onda uočavam.... Izgrebali su mi i oštetili kutiju. Pas im mater!!!!! I kaj sad? Da ga vratim? Reći će da sam ja to napravila....za drugi album i kutiju me ne bi bilo briga,ipak se ne sluša kutija,ali ovaj!!!! Gamad. Idem slušat... That should help....
matea 07.12.2005 u 23:06:51 profil autora
a jesi vidjela tipfeler na coveru?

daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
DanMrak 07.12.2005 u 23:36:09 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ma čim sam vidla kak je kutija smrdana smračilo mi se pa ništa nisam vidjela. Koji?Momentalno ne vidim....gledam....
electro cute 08.12.2005 u 00:11:45 profil autora
pa kupi si novu kutiju. pipschipsvideoclips.
DanMrak 08.12.2005 u 08:18:28 profil autora
just because you feel it doesnt mean it''''s there
Ma nije stvar kutije nego principa. Kako mi ju je žena samo uvalila. Zabila je to u vrećicu i bok.....bič.

Pipschipsvideoclips? To sam vidjela, ali nisam registrirala dok nisam vidjela da je na Cd-u s &.