Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 ... 2 3 4 5 6 ... 8
 
electro cute 05.12.2005 u 12:00:31 profil autora
križevci... argh.
blackduke 05.12.2005 u 12:52:36 profil autora
a ja bi stavio izstekane na ipod. a nemogu :(
backdrifter 05.12.2005 u 13:49:59 profil autora
omnomnom
možeš, možeš - samo se malo potrudi...
oak 3 05.12.2005 u 15:44:15 profil autora
www.tportal.hr

PIPSCHIPS&VIDEOCLIPS 'DOKUMENT'
(Menart, 2005)

Godinama najavljivani, ali nikako i objavljeni koncertni album Pipsa na kraju se pojavio pred sam kraj 2005, i to u formi unplugged materijala, snimljenog 17. prosinca 2004. u dalekoj Europi, u slovenskoj radijskoj emisiji.

Puni je naziv albuma 'Dokument - Izštekani session', iako mi nije jasno što je tu 'izštekano', kad se na fotki iz studija vidi više žica nego na prosječnom predavanju na FER-u.

Enivej, 'Dokument' dokumentira 'nove', post-'Drveće i rijeke' Pipse, Pipse kao sedmeročlani bend koji ne strahuje od sviranja odabranih starih stvari, ali ipak najbolje zvuči kada se uživi u svježi materijal s posljednjeg, najboljeg albuma u karijeri.

Iako bih bio zadovoljniji da su umjesto unpluggeda snimili vlastitu probu (ako se već ciljalo na intimni ugođaj), gdje bi spontanost, ali i 'glasnija uštekanost' puno bolje došla nekim stvarima, i ovo je jako, jako dobar uvid u ono gdje se bend trenutno nalazi i u kojem bi pravcu mogao ići dalje.

Od 11 odsviranih stvari, samo 'Rosita Pedringo' (koju nikad nisam volio, a sada je volim još manje) zvuči kao iritantni trn u uhu, dok su ogoljele verzije starih klasika ('Plači', Poštar lakog sna', 'Na putu prema dole'...) i novih bisera ('Baka lucija', '2x2'...) dovoljan razlog da se veselimo što je bend ovakvim potezom ispunio pauzu između dva naramka friškog studijskog materijala.

Ocjena: 7/10
drito konj 06.12.2005 u 13:15:56 profil autora
nemrem zdržat da se ne javim na ovu kritiku. koji jebeni imbecil. ovog glupana bi htio nać i izvrijeđat pred kamerama na prepunom parkiralištu, skupa sa natalie dizdar koja bi sa strane bivala žrtvom analne intruzije jednog od bivših mavrovićevih sparing crnaca. prestrašno. ne kuži on zakaj izštekani. možda zato kaj se tak zove emisija. možda zato kaj žice pripadaju mikrofonima koji instrumente ozvučuju. i borščakovom basu, al jebiga sad. koje je ime spomenutog imbecila?
matea 06.12.2005 u 13:19:14 profil autora
bivši grgić

daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
drito konj 06.12.2005 u 13:29:18 profil autora
kakav grgić?
matea 06.12.2005 u 13:30:41 profil autora
velimir

daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
dju 06.12.2005 u 13:35:43 profil autora
i dragaš je u jutarnjem napisao afirmativan člančić o dokumentu.
nakon tog njegovog, i ovih ovdje prenesenih tekstova, ne mogu se otet dojmu da je svim tim potpisnicima spomenutih članaka zajedničko to da respektiraju, ali ne vole pipse. a, što je gore (po njih, a ne po pcvc), oni pipse respektiraju načelno. to je ono ko kad učiteljica kaže nekoj klempavoj šterberici u šestom razredu osnovne da uči bez razumijevanja. e ti su novinari/kritičari svi klempave štreberice.

uvriježio se stav među domaćim tzv. glazbenim novinarima da pipsi rade dobro, ozbiljno i profi, a potvrda tome bile su im recke drveća i rijeka u respektabilnim svjetskim glazbenim časopisima te dejvovo miksanje.
sad im je nekako pitanje časti i vlastitog profesionalizma napisati tekst o dokumentu i paušalno ga pohvaliti, ali ostavit si manevarskog prostora za ograđivanje i kritiku. jer to kakti potvrđuje njihovu objektivnost i nezavedenost, njihovu auditivnu tankoćutnost, njihov kritički duh koji nije lakozaljubljiv.
ma glupi su mi.
drito konj 06.12.2005 u 13:46:20 profil autora
ma ja bi im ionako svima jebo majku tvrdim predmetom ovećih dimenzija jerbo baza takve profesije moraju bit žešći kompleksi. osobno znam par "kritičara" koji su prije negoli su se bacili u branšu svirali po svakojakim, mahom neuspješnim bendovima, te su sami posjedovali kritičan manjak talenta za bavljenje glazbom. e, takvima valjda preostaje samo srat po drugima koji se istom šatro uspješno bave. neš ti uspješnosti u bavljenju glazbom kod nas btw...

to je ko recenzija filma 'doom' u 24. film je recenzirala žena. žena koja nije igrala doom. žena koja ne cijeni the rocka. žena koja ne zna kako je to dobit erekciju na eksploziju kamiona ili neke tvornice. pobogu.
zomri 06.12.2005 u 13:47:10 profil autora
da, fakat neuobičajeno glupa zamjerka inače odličnog grgića. stari se jarane, štaš.
sadrzaj je izmijenio/la - zomri u 06.12.2005 u 13:47:37
drito konj 06.12.2005 u 13:55:03 profil autora
mislim da je htio bit duhovit. ono, usporedba s fer-om i to. dakako da je na svakom predavanju na feru sve prepuno žica...
dju 06.12.2005 u 13:55:17 profil autora
ta teorija s kritičarima-neuspjelim glazbenicima malko pušta vodu. dobro, možda su kompleksaši, možda im nije išlo, ali to ih ne diskvalificira.
ne moraš bit koka da bi znao je li jaje dobro ili nije, ko što ne moraš bolovati od svih bolesti da bi bio liječnik i liječio ih.
baš veli gospon pjevač dubravko u faqu da dobar glazbenik uopće ne mora slušat puno (tuđe) muzike, s čim se slažem.
mislim s druge strane da dobar kritičar pak mora i da je slušanje muzike nešto što ga odgaja.
ja ko konzument vulgaris ne moram o muzici znat ništa i vlastitu ocjenu da je nešto dobro ili nije mogu pravdat pozivanjem na osobni ukus i afinitete.
glazbeni kritičar si može dopustit subjektivnu notu, ali mu ona ne smije bit kamen temeljac cijele ocjene.
matea 06.12.2005 u 13:56:37 profil autora
a dobro jutro..
kaj se još netko živcira oko neke recenzije?
kog je briga? fino se nasmiješ i odeš.
poslije se možeš šaliti da dragaš izgleda ko vicko.

daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
dju 06.12.2005 u 14:02:08 profil autora
svaku glazbenu recenziju pokušavam čitat ko tekst koji ima dvojno državljanstvo. jedno mu je u glazbi, a drugo u književnosti.
svi ovi tekstovi su pravi apatridi.

one kjutove tekstove u magazinu uvijek čitam. za većinu grupa o kojima piše nisam nikad ni čula, a ploče im zasigurno neću poslušati. ali su mi to dragi tekstovi i uvijek me razvesele.
eto, ne tražim više.
što bi reko jedan moj frend: nekima tako malo treba do orgazma.

drito konj 06.12.2005 u 14:03:49 profil autora
ok, slažem se s tim, ali isto tako mislim da prenaslušanost glazbom ne bi trebao bit posebno bitan preduvjet za bavljenje poslom kritičara. mislim da je kritičarenje kao branša općenito živa kita od madagaskarskog slona. porke? e, pa zato kaj ukusa ima prepun kurac. i mi sad imamo lika koji iako ne mora imat neko uho, ima razvijen ukus i s obzirom na njega će pisat kritiku. čemu? da isto takvima bez uha, ali i bez formiranog ukusa objasni kaj bi trebali slušat i bitnije, iz kojeg točno razloga? ma fantastično. stvar je u tome kaj ti kritičari sebe doživljavaju strahovito ozbiljno, dakle kao autoritete, a autoritet su za moj kurac. možda bi situacija bila malo bolja kad bi svaku kritiku počinjali sa 'po mom SKROMNOM mišljenju...'
drito konj 06.12.2005 u 14:05:02 profil autora
btw, da dragaš izgleda ko vicko, još bi dobro izgledao. na njegovo i naše žaljenje, izgleda ko dragaš :D :D
eto neosnovane kritike. u nekim državama možda baš super izgleda...
matea 06.12.2005 u 14:12:43 profil autora
oni ili mi koji čitamo ta sranja?

daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
drito konj 06.12.2005 u 14:54:57 profil autora
pitanje: kak se zripa jebeni album? pun mu kurac ovog playera, ovaj comp na kojem slušam mi se koči ko isus, pa nemrem slušat kak treba preko defaultne aplikacije.
backdrifter 06.12.2005 u 16:06:51 profil autora
omnomnom
zamisliš si da imaš plextora... ;-)
backdrifter 06.12.2005 u 16:10:30 profil autora
omnomnom
Inače ova Dop records (jel?) fora sa 'zaštitom' je ful zabavna...

I ful besmislena...

electro cute 06.12.2005 u 16:29:36 profil autora
konje, glup si. koji si mi ti mjerodavni kurac da sad tu neš pizdiš? tebi ne trebaju kritičari? e pa drugima trebaju. meni trebaju! zašto? zato jer mi ih je gušt čitat. kritika mi nekad bude pesto puta bolja od mjuze same. te fore da su kritičari frustrirani muzičari ne stoji i glupa je, skoro ko ona dudina o tome da je muzička kritika lizanje pičke prek pleksiglasa. a jadni. meni je ful žao kaj ste osuđeni na takve pizdune ko što su dragaš i jurkas i čulić i sve lošiji i lošiji grgić. naučite se engleski pa čitajte kvalitetne i dobre kritike kojih ima sijaset na netu, koje pišu ljudi kojima se još uvijek diže ili vlaži kad čuju dobru stvar i znaju to opisat, taj jebeni osjećaj kad te nešto razjebe iznutra. ovi naši su sterilni ko 60godišnja medicinska sestra koja je imala kliterektomiju. u pičku.

fakat mi ide na kurac kad se svi svodimo na zajednički nazivnik.
drito konj 06.12.2005 u 16:34:12 profil autora
nisam pročitao ovo sa lizanjem pičke preko pleksiglasa, al ću se složit. zajebi kritike. postoje duhoviti recenzenti. jes. jedan od njih je nekoć davno bio damir rukavina, a pisao je za hacker. recenzirao je igrice. na žalost, ne sjećam se ni jednog drugog kritičara koji mi je digo kitu i nasmijao me svojim opisima nečega. a što se tiče rajcanja na kritike, na moju sreću a ne znam čiju žalost, imam previše originalnih misli i emocija vezanih uz glazbu kad ju čujem, da bi išao tražit izdrkotine kritičara po netu, koliko god kvalitetno mogli opisat ejakulaciju prilikom fantastično isproduciranog višeglasja na bridgeu, te nenadmašno odlične poruke koju tekstualno taj bridge nudi. puca mi kurac za kritike. znaš, dok koristiš mozak, to ti se zna dogodit.
electro cute 06.12.2005 u 16:43:29 profil autora
ko što rekoh, meni je jako žao. tebe, naravno.
electro cute 06.12.2005 u 16:46:55 profil autora
da pojasnim? pa eto, ti imaš orginalnih zamisli. super. i zbog toga nemaš potrebu konzumirat bilo šta jer imaš orginalne zamisli? zakon.
drito konj 06.12.2005 u 16:52:57 profil autora
imam. potrebu za konzumacijom glazbe, ne konzumacijom mišljenja stuck up krepila o istoj.
electro cute 06.12.2005 u 17:01:26 profil autora
da. al ko što rekoh. nisu svi. stuck up krepili. isto ko što. ni svi muzičari. nisu dobri. a kamoli zanimljivi.
matea 06.12.2005 u 17:02:37 profil autora
jebo vas recenzija.
pusti si pa svršavaj.


daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
electro cute 06.12.2005 u 17:07:41 profil autora
jebo tebe konj.
matea 06.12.2005 u 17:09:24 profil autora
jebo tebe lazić.
za šta ti treba neka recenzija za muziku? ak te neš zanima ideš, staviš pa slušaš.

daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima