Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 2 3 4 5 ... 6 7 8
 
matea 25.11.2005 u 23:37:31 profil autora
nigdje ne vidim durex na dokumentu..
pipscrunchipsvideoclips

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
darko 26.11.2005 u 15:49:47 profil autora
petak, 25.11.
14:00 zašto, oh zašto goga ne zove?
15:45 ispred izloga aquariusa: oh jebemu, pa izašlo je!

Unatoč tome što ne primismo poziv od Goge, odlučujem otići u Atlantic... Dokument moramo još danas imati u posjedu.. Ako se ne dokopamo 2 komada za 50 kn, kupit ćemo jedan za 95 kuna u Aquariusu..

17:05 Sopot, 2. kat, Atlantic - prazni uredi, iselili se...
...
19:10 Miramarska 23 - uočavam radnike iz selidbe
-Oprostite, na kojem katu je atlantic trade?
-Prvom i trećem.
-Gdje je ulaz?
-Tamo sprijeda, ali možeš ući ovdje na stražnji ulaz, pravo pa desno i tamo ti je lift

Odlazim na 3. kat, sva su vrata zatvorena.. pretpostavljam, s obzirom da je prošlo 7 navečer, da je završilo radno vrijeme. Zovem lift... Uto začujem korake... 4 osobe: 3 muškarca i jedna žena ulaze sa mnom u lift...
Muškarac me nudi kikirikijem.

-Oprostite, kad ovo počinje s radom? U ponedjeljak?
-Da, u ponedjeljak.
-A znate li možda jel ovdje gospo-dja/-djica Gordana Jurković
-Ja sam Gordana

...

I tako smo se još jučer Matea i ja dokopali svojih primjeraka Dokumenta.


Goga je fenomenalna. Gogu za predsjednicu!
backdrifter 26.11.2005 u 19:28:07 profil autora
omnomnom
goga je zaista fenaomenalna! nisam ju upoznao ali i ovo preko telefona je dovoljno za zakljucak kako se radi o jednoj od najsimpaticnijih i najpristupacnijih osoba s kojima sam u dulje vrijeme kontaktirao telefonom. Svaka cast.
matea 26.11.2005 u 21:48:18 profil autora
svi vole gogu.
njupam i ja!

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
matea 26.11.2005 u 23:01:50 profil autora
na coveru i unutra i iza piše bez &, a
na disku piše &

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
oak 3 27.11.2005 u 10:27:04 profil autora
suze biserne

Nakon nekog vremena svaki bend objavi zbirku najvećih hitova, a ako ne to, onda nas posluži kakvom live snimkom. Na to su se odlučili i PipsChips&Videoclips koji idući tjedan objavljuju 'Dokument - Izštekani session' snimljen 17. prosinca prošle godine. Snimka je napravljena na unplugged nastupu u emisiji 'Izštekani' Jure Longyke na slovenskom radiju Val 202. Rezultat svirke navodno je toliko oduševio članove bendu da se neplanski rodila ideja o realizaciji albuma. Pjesme s albuma su : 'Plači', 'Rosita pedringo', 'Mak', 'Mrgud gorostas i tat', 'Baka Lucija', '2x2', 'Poštar lakog sna', 'Nogomet', 'Narko', 'Porculan' i 'Na putu prema dole'.


volim ovu rijec "navodno"
neka ekipa poslusa zdea u kompoziciji ljubav
matea 27.11.2005 u 12:27:57 profil autora
preporučam bubnjeve s bake lucije

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
electro cute 27.11.2005 u 13:36:27 profil autora
a ja najviše volim članove bendu.
lollipop 28.11.2005 u 10:13:34 profil autora
a ja bih zamolila npr. Darka ili nekog ko si ide po CD ili hoda blizu Miramarske da mi podigne moj primjerak. Preda mi ga sutra na koncertu. hvala
trixy 28.11.2005 u 13:13:14 profil autora
tvoj cd je kod mene
blackduke 28.11.2005 u 20:59:34 profil autora
dobio sam cd i upravo ga preslusam. best fifty kunas every spent, majke mi!

fala teta goga!!!!!
darko 28.11.2005 u 21:03:57 profil autora
matea:

aaaaaaaaaaa
sadrzaj je izmijenio/la - darko u 28.11.2005 u 21:04:23
matea 28.11.2005 u 21:25:13 profil autora
iiiiiiiiii

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
Filip 29.11.2005 u 22:58:22 profil autora
hvala emile! hvala daddy! hvala pipsi! hvala goga!

On je čuvar vremena, jahač mokrih valova...
Kao poštar lakog sna, on u snove dosurfa...
daddy 01.12.2005 u 22:10:47 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
evo.....

Nakon hipertrofirane ambicioznosti sa zadnjeg studijskog izdanja "Drveće i rijeke", Pipsi su odlučili pojednostaviti stvari i testirati ih u ogoljenijem i za njih manje tipičnom okruženju. Rezultat tih namjera album je "Dokument", nastao u prosincu prošle godine na ljubljanskom radiju Val 202 kao dio tamošnje unplugged serije Izštekani. Publika je isključena, a set lista složena u skladu sa svim bitnim fazama karijere pri čemu su uvrštene neke od najpoznatijih skladbi grupe ("Nogomet", "Na putu prema dole"), a pametno zaobiđeni izlizani favoriti poput "Dinamo". Priča je dekorirana i manje eksponiranim adutima među kojima se našla i "2x2", najimpresivnija, ali najsumornija skladba s "Drveća" koja premještanjem u akustični kontekst nije izgubila ni djelić originalne dramatičnosti, dovoljne za ispunjavanje cjelovečernjeg filma. I preostale su izvedbe odrađene s očitim guštom i maksimumom sviračke discipline što je omogućilo da Dudo Strašni koji je uvijek bio sam svoj najveći neprijatelj otkrije ležerniju stranu i na 50-tak minuta iskoči iz uloge nervoznog umjetnika-patnika u sasvim običnu, ali važnu rolu, onu u kojoj do izražaja dolazi instinkt rock n pop frontmena. U srazmjerno ujednačenoj konkurenciji ističe se reinterpretacija teme "Rosita Pedringo" koja se iz gotovo hard-rock izvornika s albuma "Bog" transformirala u energični, urbani folk-rock te stari/novi prepjev Poguesa "Rainy Night In Soho" ("Poštar lakog sna") koji vraća priču u neka bivša, premda ne nužno zlatnija vremena. Poput većine ištekanih izdanja i Dokument je lišen revolucionarnih dostignuća, no to mu nije ni namjera; riječ je o slušljivom i komunikativnom albumu koji će za slušatelje početnike predstavljati najpovoljniju ulaznicu za ulazak u Ripperov zakučast i ne pretjerano zabavan svijet. (D. L.)
matea 01.12.2005 u 22:16:19 profil autora
prfrrrfffff
tata zissou

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
electro cute 01.12.2005 u 23:22:30 profil autora
kaže se stevsie.
matea 01.12.2005 u 23:24:01 profil autora
ne.

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
backdrifter 02.12.2005 u 18:34:07 profil autora
omnomnom
Čoeče tek sam danas dobio Dokument, 5 dana nakon što ga je goga poslala.

Nakon preslušavanja pomislio sam kako, ukoliko me netko ikada pita koji kuac slušam te pipse, pustit ću im Dokument i ako tada ne skuže biti ću siguran da se radi o zombijima il nekom drugom bezdušnom stvoru. amen.
matea 03.12.2005 u 17:22:55 profil autora
Nakon polemike između Rippera i Daniela Biffela, ton majstora Pipsa i lidera banda Pun Kufer, oko toga treba li izdati akustičnu snimku radijske emisije "Izštekani" Jure Longyke, došli su do zaključka da bi bilo šteta ne izaći sa jednim toliko spontanim i opuštenim materijalom. "Dokument", koji u pravom smislu riječi to i jest, ne govori samo o jednoj dimenziji Pipsa u kojoj možemo odvagnuti koliko su jaki bez struje, već nam dopušta i pogled s osobne strane gdje se jasno vidi u kolikoj mjeri isti inspirirani vlastitom glazbom. Lišen svih pompoznih najava i koncertno pretpostavljenih nastupa koja su pratila izdanja poput "Unpljugda!" Psihomodo Pop i "Live in ZeKaeM" Parnog Valjka, "Dokument" više sliči donekle planiranom unplugged bootlegu.

Tome u prilog govori i lista pjesama koja se nalazi na albumu, koja je više orijentirana na gušt benda doli marketinški pomno isplaniranoj listi sastavljenoj isključivo od hitova. Pravo iznenađenje su pjesme sa zadnjeg albuma "Drveće i rijeke", od kojih valja izdvojiti "2x2" koja je u ištekanom aranžmanu dobila potrebnu dubinu, finoću i punoću te zauzela poziciju apsolutnog hitmejkera albuma, dok ostatak materijala krasi precizna i detaljna usviranost tek mjestimice nagrđenog pokojim Ripperovim gafom. Nažalost, jedan takav gaf je napravljen na prvoj pjesmi "Plači" što može rezultirati razočarenjem slušatelja te smanjiti pozornost slušatelja sve do odlične "Rosite Pedringo".

Iako neplaniran, izštekani session "Dokument" posjeduje moguću raskoš klasičnog primjera unplugged izdanja, upravo zbog spontanosti. Ukoliko je ovo pokazatelj kvalitete koju su Pips, Chips & Videoclips dosegli unutar 13 godina djelovanja i ako je planiraju zadržati na ovom nivou, vrlo je moguće da će sljedeće izdanje nadići legendarni "Fred Astaire".
Igor Kozličić

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
matea 03.12.2005 u 17:24:10 profil autora
vrlo moguće.

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
daddy 03.12.2005 u 20:53:10 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
fantastično. evo, tako izgleda afirmativna kritika albuma mojeg benda.
u njoj je potpuno normalno zateći nešto što gotovo nikad ne možemo pročitati u recenzijama bilo kojeg iole poluprofesionalnog proizvoda - naime,
fakin riper falša, očajno falša već u prvota na pesmica na albumot, jebote traktor.
fakat, ne znam što bi drugo bio gaf!?
pjesmu sam samo na miksu preslušao preko 80x i nema šanse da bi je ostavio takvom da je to slučaj.
al nema veze.

očito naš slavujček ume bolje.
daddy 03.12.2005 u 20:59:45 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
i još nekaj za "razočarane slušatelje"
- biff i ja nismo uopće polemizirali oko ploče
samo mi je par puta natuknuo "dudo, ak se odlučite to miksat ja bi to radio, ne morate mi niš platit."
matea 03.12.2005 u 21:01:22 profil autora
te smanjiti pozornost slušatelja sve do odlične "Rosite Pedringo"

kaj nije rosita odma iza plači?
ke?

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
backdrifter 03.12.2005 u 21:44:53 profil autora
omnomnom
Ko je taj Kozličić - neki novi talent?
Jebote.
matea 04.12.2005 u 19:50:46 profil autora
tata zissou: "ja sam prvenstveno tata."

koji genijalni moment kad kaže nešto desno/lijevo i onda ga oni zrcale pa je i desno i lijevo

pusa lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
matea 04.12.2005 u 20:25:55 profil autora
za sve koji ne znaju o čemu pričam
sutra je repriza u 10:50.. rtl jelde
svi su čekali štulića da bude, pa je sigurno puno ljudi gledalo aa

daddy: "ja sam prvenstveno tata"
pusa lurkerima
linda 05.12.2005 u 00:07:24 profil autora
dokument još nemam. najavljeno mi je da ga dobivam kao božićni poklon od jedne drage osobe tako da sam u fazi čekanja. grrr. sinoć, zapravo jutros u ranim jutarnjim satima iz polusna me probudila rosita pedringo sa dokumenta koja je svirala na otvorenom. i ono, super je. zaista. pitam se kako drugo zvuči. i jedva čekam da čujem
trixy 05.12.2005 u 08:51:20 profil autora
meni je dokument obećan kao rođendanski poklon, koji je bio tjedan dana prije izlaska albuma. izdržao sam samo dva dana, pa sam si ga sam kupio. zatraži za božić nešto drugo.
oak 3 05.12.2005 u 09:37:58 profil autora
Pips Chips & Videoclips - Izštekani Sossion 17.12.2004
Dragutin Andrić www.krizevci.info
Petak, 02. Prosinac 2005.
Uh. Stvarno sam ostao bez riječi kada sam preslušao ovo malo akustično remekdjelo Pips Chips & Videoclipsa.
Pjesme su perfektno odabrane i raspoređene (kada bih cjepidlačio rekao bih da ne bi bilo loše da su dodali ''Gume''), a svirka je vrhunska. Sve pjesme na albumu izveli su Dubravko, Ivan, Mario, Zdeslav, Šinec, Dino i Vus. ''Dokument – Izštekani session 17.12.2004.'' nastao je (a kako se iz samog naslova albuma da naslutiti) 17. prosinca 2004. godine tijekom njihovog unplugged nastupa na slovenskom radiju Val 202 u emisiji Jure Longyke ''Izštekani''. Da situacija bude još interesantnija ovaj album uopće nije bio planiran već su članovi grupe nakon nastupa bili toliko oduševljeni snimljenim materijalom da su odlučili ne skrivati ga od ušiju javnosti već ga nesebično podijeliti sa svima. I zaista im hvala na tome jer ne vjerujem da će biti onih koji će nakon što poslušaju ovaj album imati što loše za dodati. Upravo zbog toga što i nije namjeravano da bude objavljen kao album ne želim uopće spominjati tehničku potkovanost ovog uratka.

Ovo razgolićavanje pjesama i njihovo odijevanje u jedno sasvim novo ruho posebno je uspjelo na skladbama ''Plači'', ''2x2'', ''Narko''. U pojedenim trenutcima, a u slučaju ove tri skladbe, imam osjećaj kako sama obrada bolje zvuči od izvornika. I stvarno se ponekad oduševim kada naiđem na neku noviju i osvježenu verziju pjesme koju sam volio slušati, a koji mi je zbog prevelikog slušanja izašla iz dnevnog repertoara. Na taj način se može ponovno otkriti čarolija nekih davno preslušanih stvari.

Već sam naveo kako su pjesme izvrsno odabrane, a riječ je uglavnom o hitovima koji su i obilježili karijeru Pipsa. Iznimke postoje, a u njih bi mogli ubrojiti skladbe Bog, navedenu Gume na kotačima ili pak Dinamo ja volim, koje nisu našle mjesta na ovom Izštekanom albumu. Zato su tu prvoklasne uzdanice poput skladbi ''Nogomet'', ''Poštar lakog sna'', ''Na putu prema dole'' ili pak pjesma koja je kao singl najavila ovaj album ''Rosita Pedringo''.

Ovaj uradak definitivno spada u antologiju hrvatske unplugged glazbe, a ne treba nikako zaboraviti da je nastao pukim slučajem.


tvoj kaput je iznutra uvijek slan