Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 3 15.08.2005 u 21:21:54 profil autora
SFA kraft the love

Super Furry Animals' new album is to be called Love Kraft, and will be released in August.


It was recorded in Barcelona, Rio De Janeiro and Cardiff. Gruff Rhys describes it as "a silver cigar-shape space craft. It's our epic record. It's the most orchestral record we've done, but it's still very much the sound of a band in a room together."

As with 2003's Phantom Power, the album was produced by Mario Caldato Jr. Mixing took place in Caldato's native Brazil, following sessions in Spain.

"We made a pact not to make a Brazilian sounding record," Rhys told NME.com. "There's nothing worse then a band going to another part of the world and nicking their music. We found an old recording desk in Rio that gave everything a really warm sound, and we sampled some Brazilian insects, but there are no Samba beats. It's very uplifting, but also our least poppy record. It's more textured and atmospheric."

Vocal duties on the new album are shared between the band, with Daf, Cian and Bunf taking lead vocals on some songs. Song titles include Atomic Lust, Laser Beam, Frequency and Psyclone. Rhys describes the latter as "a song about a chicken crossing the road and getting hit by a meterorite. It didn't look up, and that's the moral of the song."

Source: www.nme.com


oak 3 15.08.2005 u 21:26:03 profil autora
uvidjeh da se o sfa već pisalo i to pohvalno

...
Gospodnetić 10.08.2005 u 09:36:29 profil autora izmijeni

Novi superfuriji su zakon, samo im teba dat mrvicu vremena.
I niko da bi spomenuo Teenage funclub!?!? MAN-MADE!?
Sram vas bilo!
Ja ne kuzim...kaj niko nema taj album!?!? Kaj cekate s mailovima? Pisite i przim.
VI niste svjesni kaj propustate! :-))
Prvi single: It's all in my mind
Pa pjesme broj 2 i 4 gdje se izdvaja ultimate ljetni hit s ovog albuma a to je broj 4 Slow fade, uz zestoku konkurenciju broja 9, njihovog slijedeceg singla (tako su barem najavili na koncertu) koja se zove Fallen leaves....uh...ima toga.
Ultimate ljetni hit:
Looks just like a sun - Broken social scene!


Sad ste me podsjetili: Jel neko cuo da je Jason iz Spiritualizeda zavrsio u bolnici, ima oko 50 kila i teško mu je!? :-) Neka čudna boleština...nikad čuo.
A taman bi kao trebo dovršit album...
Uh...drzim mu fige da ne rikne.

Gospodnetić 22.08.2005 u 11:31:57 profil autora
Cjelovito gledano ovo definitivno nije najbolji album meni najdražeg banda, ali što ga dulje slušam to mi je bolji.
I dalje zaprepašćuje šarolikost i raznovrsnost genijalaca iz Walesa.
A stvar broj 11 (imam ogavan običaj nemat popis i ne znat ime) je uistinu predobra.
A ima ih još dosta...
Inače, imam (ubo i Londri) solo album od Grufa, leadera SFA.
Užasno je smiješan, low fi reklo bi se...ali čovjek je valjda toliko produktivan da je morao nekako objaviti i masu svojih uradaka koje mu s pravom ostali članovi banda valjda nisu dali da ih uvrsti na zajedničke albume.
Nevjerojatna je njegova sposobnost za catchy tune.
Reko bi moj prijatelj Zvone Jurić...jebeno kako ga idu melodije!!
Inače za ovaj album imam i ime i popis al je na velškom...tako da ga ne želim ovdje pisati! :-)
matea 08.09.2005 u 01:16:51 profil autora
meni se jako sviđa love kraft OH!

pozdrav lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......