Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
zomri 07.08.2005 u 17:17:08 profil autora
raja ajmo ovde postat pjesmuljke koji nam se svima vrte po glavi vjerovatno skoro svakodnevno.
ideja je da ovaj thread bude susta suprotnost simonovim complimentima pošto em je ono previše kontaminirano indijem, em se tamo uglavnom preporučuju albumi.
mislim, ne da ja imam nešto protiv indija ili tako nešto, već jednostavno imam osjećaj da se svakodnevno mimoilazimo sa catchy tjunovima a da o njima skoro nikada ni ne pričamo ovdje. a vjerujte mi to što nam se vrti po glavama puno više govori o nama samima i našim osjećajima nego ono što, kao, slušamo


meni ova dva dana nikako ne izlazi iz glave reggae melodija patriceove "soul storm" (Link).
To sam ja, Grah 07.08.2005 u 23:46:37 profil autora
"Soulstorm" je ZAKON!

Grah, eto, između ostalog, ne može nikako izbaciti iz glave Colonijinu "Nema nade", napose
"ha!-don-stap-let-mi-si-jo-badi-rak" dio s početka iste. Što možda i previše govori o jednoj najobičnijoj mahunarki, a možda i ne, jer mahunarke su opet IN i za njih definitivno ima nade. Grah se najponiznije zahvaljuje zdravizmu na tome!
sadrzaj je izmijenio/la - To sam ja, Grah u 07.08.2005 u 23:54:11
To sam ja, Grah 07.08.2005 u 23:48:29 profil autora
PLUS:"KONTAMINACIJA INDIJEM" - izvrsna sintagma. Pljes, pljes!:)
electro cute 08.08.2005 u 00:25:00 profil autora
jel vama ide neopisivo na živce kad se ljudi (pogled iskosa prema grahu) referiraju na sebe u trećem licu. ko onaj što se dvijehiljadite kandidirao za precjednika, kak se zvao, merčep, tako nešto. strahovito.

a complimenti su kontaminirani indijem iz razloga:
1. jer se ti na njemu javljaš jako, jako rijetko
2. zato jer je indie zakon, i većina najuzbudljivije, najinovativnije, najljepše i najzabavnije muzike danas može komotno potpisati pod tu kategoriju (osim toga ti jesi indijaner, i što god rekao to ne možeš sa sebe sprat :P )
3. zato jer mejnstrip pop i mejnstrim hip hop polako gube dah, a tek pokoji bljesak, pokoja iskrica ih izvlače iz mraka - missy eliot je super iako su joj tekstovi šrot, singl backstreet boysa jest super, al to je otprilike sve čega se ja mogu sjetit a da je dobro. reggae? brrrrrr. :P

4. al pozdravljam inicijativu.

evo. najčišći pop.
the beach boys - god only knows
e, dobra je i ona whispering song od onih papaka, kako se zovu...joooo, nemrem se sad sjetit, u pizdu materinu...
To sam ja, Grah 08.08.2005 u 01:11:19 profil autora
Grah je tužan što ga povezuju s Merčepom!:( On ne zna ni šta je to! Jel' to neki čep?

Natrag na temu:
SVADBASS:TREBLEBASS + SVE OD CRAZY FROG.
(Je li Svadbass indie ILI keči tjun ili oboje u jednome, saznat ćemo kad nam to cute glazbeni kritičar objasni)


sadrzaj je izmijenio/la - To sam ja, Grah u 08.08.2005 u 01:13:57
To sam ja, Grah 08.08.2005 u 01:53:31 profil autora
Grah preklinje Zomrija da mu eksplicira vatromet konteksta ispod konteksta u: "a vjerujte mi to što nam se vrti po glavama puno više govori o nama samima i našim osjećajima nego ono što, kao, slušamo"

Cute, veliš da gledaš Grah iskosa, al' ja ti ne vjerujem. Mislim da ste ti i Grah super frendovi jer prdiš ko lud, a primjer za to je ova tvoja rečenica: "zato jer mejnstrip pop i mejnstrim hip hop polako gube dah, a tek pokoji bljesak, pokoja iskrica ih izvlače iz mraka - missy eliot je super iako su joj tekstovi šrot, singl backstreet boysa jest super, al to je otprilike sve čega se ja mogu sjetit a da je dobro."

Grah ne može vjerovati da je pred njegovim vlastitim očima rođen novi Aleksandar Dragaš!:) That's so cuuuuuuteeee!

Što reći na to? Pitajmo Graha!
"Dugo sam tražio nježno mjesto pod suncem da pustim svoje mahunice, ali izgleda da ga ni ovdje nisam našao. Možda je naprosto vrijeme da otprdim odavlen.Osjećam kako lagano bubrim od vlage u ovom leglu indiejanskih zmija i Dragaševih plaćenika. Osim toga, ovo je uvrnuta dimenzija, čudan svijet u kojemu je indie pop, a pop indie. Ništa nije onako kako se čini i ništa nije prosto ko pasulj. Trebao sam znati." - vlč. Grah.


sadrzaj je izmijenio/la - To sam ja, Grah u 08.08.2005 u 02:43:32
electro cute 08.08.2005 u 03:18:02 profil autora
ako me još jednom spomeneš u istoj rečenici s jebenim aleksandrom dragašem pronaći ću te, odsjeć ću ti jaja (ili šta već mahunarke imaju) i pojest ću ih. s majonezom! and i'm not kidding.
ma meni je to sve postalo dosadnjikavo, ulete dvi tri stvari tu i tamo, al to je sve. mislim, jel ove godine objavljen koji stvarno rasturajući singl? singl ko što je bio 99 problems od jay-zija, ili crazy in love? ili onaj po kojem ovaj topic nosi naslov? a hip hop stvarno postaje sve dosadniji, klišej na klišej na klišej.
hvala kurcu na grimeu.

mislim, 95% indie outputa je dosadno predvidljivo sranje, a na ovaj retro rock kurac - palac djir ne isplati se ni trošit riječi, al ovih 5% je tako jebeno dobro, pametno i zabavno i glupo i seksi i slatko i mračno i veselo...

a za srednjestrujaški pop, uz par iznimaka, to baš ne mogu reć. s druge strane ovo je vjerojatno moj zadnji post na ovom topicu (osim ako grah ne počne opet vrijeđat, heh heh) jer ja više volim albume nego singlove.

još sam nešto tio reć...ah da, ovo je forum jednog manje - više indie benda, pa mi je i normalno da se na njemu najviše govori o indie muzici.
ako vam nije drago, jebiga. to je isto ko kad su se u nomadu metalci i pankeri žalili da koji kurac eminem, koji kurac britney, pa su ih upućivali da iznad logotipa fino piše: pop - magazin. yo!

(ubr, volim grah, al draže su mi kobase :P )
electro cute 08.08.2005 u 03:24:38 profil autora
a sad, hladne glave i uzavrele puške, da te pitam o grahu moj, po čem je ona rečenica bila dragaševska? jer fakat me strah da nešto propuštam...

ah da, t. merčep bijaše pretposljednji te 2000. godine. iza njega bio je samo šeparović. a mislim, ko je lud mogo glasat za lika koji je u vezi s brankom "the škrinja" šeparović?
merčep optužen za ratne zločine? o daaaaaa.
electro cute 08.08.2005 u 03:26:30 profil autora
i zašto indie ne bi imao keči tjun? pobogu. kakve to kurčeve veze ima?
mislim, dobra stvar je dobra stvar, bila ona indie, mainstream, rokoko, post punk ili jebeni disco!
ma jebeš sve.
sadrzaj je izmijenio/la - electro cute u 08.08.2005 u 03:27:46
zomri 08.08.2005 u 10:33:00 profil autora
"mislim, jel ove godine objavljen koji stvarno rasturajući singl? singl ko što je bio 99 problems od jay-zija, ili crazy in love?"

nemoj dalje tražit od "One Thing" Amerie. pojede beyonce za masni doručak!
zomri 08.08.2005 u 12:08:36 profil autora
"i zašto indie ne bi imao keči tjun? pobogu. kakve to kurčeve veze ima?"

baš nikakve. ovo je thread o keči tjunovima. to što su to češće pop singlovi nije bitno.
OVO NIJE THREAD O POPU!
zomri 08.08.2005 u 12:20:57 profil autora
"Grah preklinje Zomrija da mu eksplicira vatromet konteksta ispod konteksta u: "a vjerujte mi to što nam se vrti po glavama puno više govori o nama samima i našim osjećajima nego ono što, kao, slušamo""

pa ne znam ima li ovdje dovoljno prostora za to.:) osnovna ideja koju sam imao kad sam ovo napisao jest da je - a u to duboko vjerujem - ono što nam se vrti po glavama na neki način, skoro sigurno podsvjesno, povezano sa onim kako se osjećamo u tom trenutku.

mi ne pjevušimo po glavama sve hitove koje čujemo na radiju, tvu ili bilo gdje.

ja se na ovom mjestu pitam zašto nam onda koji kurac neke melodije od svih tih koje čujemo ostaju u glavi i po više dana (sam' da se zna, mene i danas trese soulstorm medena groznica) a neke nikad čak i iako su provjereno catchy (neko drugi ih pjevuši)?

jasnije?
vlado 08.08.2005 u 14:01:15 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Mislim da je podsvijest u pitanju.
Naprimjer, imao sam budilicu koja je hvatala iskljucivo narodni radio. I tako, recimo, upalila bi se ona i izlozila me nekoliko sekundi programu tog opskurnog radija, dok je ne bi u bunilu odbacio na drugi kraj sobe.
Sve bi to bilo u redu, da se meni kasnije po glavi nisu motale cudne pjesme...
Naprimjer,
godina... maaaaa... varao si me...
ili
odlazim... oooodlazim... sa planete puuutujem...

Trebalo mi je neko vrijeme da povezem uzrok i posljedicu. Kasnije je postalo zanimljivo, buduci se nisam sjecao sta je sviralo tog jutra, pa sam cekao da vidim sta ce izroniti iz koznakakvog nivoa mog mozga.

Vise ne koristim budilicu.
Gospodnetić 08.08.2005 u 16:43:05 profil autora
"I ja sam svoju neki dan izgazio!" :-)
Gospodnetić 08.08.2005 u 16:50:05 profil autora
Otvorio si zgodnu temu Zomri, no ona dosta ovisi o tome koliko svi mi poduzimamo da ne budemo izloženi onoj mjuzi koju zapravo ne slušamo.
Ja stvarno vodim dosta požrtvovnu borbu i ide mi.
U zadnje vrijeme na NET televiziji navečer puštaju pregršt zanimljivih spotova, jedino tamo ponekad bivam izložen nečim što ne slušam. AL sad se nemrem sjetit nečeg takvog... :-(
Neki dan sam vidio spot od WILCO-a!!!!!
Ne bi čovjek vjerovo....
matea 08.08.2005 u 17:10:14 profil autora
pročitavši "godina... maaaaa... varao si me..." isto mi je ostalo u glavi nekih dva sata.
meni se sve zakelji u mozak. ne moram ni čuti, dovoljno je samo da netko kaže nešto što iole podsjeća na neku pjesmu.

i
l
i

jel se broji kad po nekoliko dana slušate isključivo jednu pjesmu? ja sam tako cijela dva dana slušala i luv the valley OH! od onog indi benda, a prethodnih i idućih tjedan dana samo ta pjesma mi se vrtila u glavi..

pozdrav lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
To sam ja, Grah 08.08.2005 u 22:17:44 profil autora
Grah misli da nam se neke stvari vrte u podsvijesti više od drugih jer imaju hipnotičkiju kvalitetu i vraćaju nas primordijalnim mantrama u pećini uz kavu, čaj, sok i/ili štrudlu s višnjama.

Grahu se po glavi nikad ne mota cijela strofa neke stvari, već jedan mali u bolnu beskonačnost loopirani dio. To ti je to, lolo moja.

Cute, ne vataj graha za lupinu, ne jedi mu jaja, samo budi dobar drug. Ono sa Saletom je bila sala. Pusa! Voli te tvoj Grah...iako ti i dalje preferiras kobasce! (nije ti to zdravo)

p.s. - Grah zna što je Merčep, zabuoga, odrasli smo na istoj njivi! Tukao me je, ta gomila gnojiva, jer sam se družio s dr. Pasuljom!


sadrzaj je izmijenio/la - To sam ja, Grah u 08.08.2005 u 22:25:25
electro cute 08.08.2005 u 23:03:56 profil autora
i ja bi, o graše, htio biti tvoj prijatelj. samo ne spominji salu više, pobogu.
podsvijest je gadna stvar. jednom mi se tri dana vrtila u glavi uvodna špica crtića josie and the pussycats. i nisam od toga mogo spavat. i onda poslušaš brdo muzike u nadi da ćeš izbit tu koja ti ne da spavat. uzalud.
inače, kad sam nekoć bio nesretno zaljubljen moj cimer je jako puno slušao narodni radio. vjerujte mi, dražen zečić poprima posve novu dimenziju :)

moj problem s pop keči tjunovima je što ne slušam radio (nikad) i ne gledam tv (gotovo nikad). al strašne stvari se uvijek nekako probiju do mene. al da bi radi jedne super stvari muku mučio sat ipo vremena...ne hvala. ovi na mtvu me ubijaju, svako malo vrti se reklama za rington one lonely. iritantno nešto, prestrašno.

keči tjun dana:
annie - greatest hit. ljepo je biti mlad i k tome zaljubljen kaže annie. pa tko smo mi da joj nevjerujemo, jelda?
arhimed 09.08.2005 u 02:21:45 profil autora
pa ne znam, zomri. ja se, nekako, ne bih složio s tobom da to upućuje na neke naše podsvjesne procese or something jer, vidiš, ja ne slušam narodnjake (osim "same" dragane mirković koju sam skinuo s neta jer je nahvaljena na ovom forumu pa sam ju i ja htio čut da vidim jel to stvarno tako dobro i uvjerio sam se da je super i brenine "luda za tobom" koja je super as well), al često se sjetim nekog narodnjaka valjda zato što sam, htio-ne htio, izložen toj muzici. svi vi koji imate susjede koji po lijepom vremenu iznesu kazić na dvorište i odvrnu turbo-folk znate o čemu pričam. eto, baš jučer radim nešto i odjednom mi kroz glavu proleti refren u kojem pjevač zapoji: "crna ženo! prokleta bila, šta učini od mene?!", ili npr.: "srce moje, ti si svedok/ idi pa mu kaži/ ne postoji drugi čovek/ to su samo laži/ srce moje, ti si svedok/ u moje poštenje/ jedino u tebe/ imam poverenje". i sad nek neko kaže da narodnjački tekstopisci nisu duhoviti i lucidni ljudi

čak sam i ja jednom... uf, bolje da vam o tom ne pričam
To sam ja, Grah 09.08.2005 u 10:20:15 profil autora
"Eh, da sam musko samo jedan dan (samo jedan dan, samo jedan dan)
A da znam sve sto zena zna (sve sto zena zna, sve sto zena zna)
Lutala bi sve do zore rane
Zbog mene bi radile kafane
Zene bi mi dolazile same
Da sam musko bila bi bez mane", Seka Aleksic

Grahova verzija iste bi glasila:

"Eh, da sam covjek samo jedan dan (samo jedan dan, samo jedan dan)
A da znam sve sto Grah zna (sve sto Grah zna, sve sto Grah zna)
Tjerao bi ljude da grah sade
Cute vise ne bi zderao kobase
Vladali bi ja i moji dase
Da sam covjek, svi bi jeli grah bez kobase"

Nekoliko melodijski neumjesnih slogova viska, al' poanta je i dalje tu;).




sadrzaj je izmijenio/la - To sam ja, Grah u 09.08.2005 u 10:23:28
zomri 09.08.2005 u 10:29:05 profil autora
danas je na redu:

Svadbas - Treblebass

jel još nekome ona zvuči ko KFS izvrnut naopačke?... tako sam i mislio.
zomri 18.08.2005 u 11:51:32 profil autora
trenutno mi u glavi svira:

Obojeni Program - Let's Go (Link)

meni ovo malo vuče na SFA. a vama?
i, da, JAKO je catchy!
zomri 18.08.2005 u 11:56:08 profil autora
htjedoh zapravo reći da mi ref vuče na SFA, a ostatak je čisti - U2!

Kako tooo da nikoogaaa ta pojaavaa ne zanimaa...
electro cute 22.08.2005 u 10:38:04 profil autora
evo, slažem se da je one thing od amerie prejebena pesmica. kad opizde po onom bubnju...ah!