Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
arhimed 10.07.2005 u 01:05:22 profil autora
rezultati globusove ankete, provedene među 50-ak hrvatskih intelektualaca:

1) adolf hitler "mein kampf"
2) protokoli sionskih mudraca
3) biblija
4) dan brown "da vincijev kod"
5) vuk drašković "nož"
6) ivan aralica "fukara"
7) marx-engels "manifest komunističke partije"
8) miroslav krleža "djela"
9) paolo coelho "alkemičar"
10) franjo tuđman "bespuća povijesne zbiljnosti"
vlado 10.07.2005 u 13:57:01 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Nema Kurana, cudim se.
dju 11.07.2005 u 09:03:38 profil autora
a andersen i grimm? nema štetnijih knjiga od njihovih.
vlado 11.07.2005 u 09:44:30 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
A Mapa Srca izvjesne Đ. Ć.? Genocid!
Depressed 11.07.2005 u 13:57:48 profil autora
"Štetne knjige". Zlo mi je.
dju 11.07.2005 u 14:46:18 profil autora
zvučat će preseratorski i unaprijed se ispričavam zbog toga, ali moram reći da je malo šta tako naštetilo ovoj državi kao eph i ono što oni tiskaju. uključujući i takve ankete od kojih je i meni mučno.
vlado, dan kad si dao otkaz toj stoki možeš slavit kao svoj uskrs iliti šagadinovo br.2.
electro cute 12.07.2005 u 11:48:38 profil autora
slažem se s dju.
vlado 13.07.2005 u 01:01:53 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Ne bih tom otkazu pridavao posebnu vaznost.

Neki dan u "Saltu" na RTL-u, veli frajer, kao smijesni komentar na smijesnu scenu:
- Zbog ovakvih Grka je propalo grcko carstvo!

Koje grcko, u dupe te jebem, carstvo?
electro cute 13.07.2005 u 18:46:54 profil autora
koja jebena hrvatska inteligencija, u dupe je jebem?
arhimed 13.07.2005 u 22:50:36 profil autora
by the way, meni se svidjelo ono što je rekao boro radaković - da su na bibliji i kuranu odgojeni najveći zločinci i najveći humanisti, što znači da nema štetnih knjiga, al ima štetnih čitatelja (op.a.). mislim da je on jedan od onih koji su odbili sudjelovati u anketi.

da se razumijemo, ovaj topic nisam otvorio zato što globusovoj anketi pridajem (veliki) značaj, već zato što su me zanimali vaši komentari :-)
inga 14.07.2005 u 00:09:38 profil autora
da, isprobala sam razne vrste knjiga, dobre sjajne velebne bajne lose male kratke duge zamorne necitke tuzne otuzne pitke plitke neke i bez korica skupe osrednje jeftine i one po 0,99 bilocega, djecje za odrasle, savjetodavne, s receptima, ozloglasene, zatupljujuce, vlastite i tude , ukradene - mili boze svega ima pa i knjigokradica, s potpisom i bez kraja, dzepne, spomenare i leksikone .... usw

stetne su valjda one na najgornjoj polici zbog kojih se pljusne s ljestve, ili?
matea 13.03.2006 u 19:45:59 profil autora
čitam knjigu iz knjižnice.
ta knjiga osim što ima lektora ima i lektora. netko prije mene se našao pozvanim da olovkom ispravlja "greške" u toj knjizi
pa tako iznad stepenice piše stube, iznad poznanik znanac, iznad usamljeno osamljeno.

ne shvaćam.
jako me to razljuti i živcira. nemam fluida kad naiđem na takvu pizdariju. argh

.
pusa lurkerima
electro cute 13.03.2006 u 20:04:12 profil autora
ispravljaj i ti njega.
pavle 13.03.2006 u 21:38:03 profil autora
najštetnije su knjige one, koje su otiskane na glatkom papiru pa se govno neće da zaljepi kako treba.
daj brate rapavih.
te moš i dvaput ak si vješt.
krampus 14.03.2006 u 14:29:25 profil autora
Stepenice = stube? I još to ide poučit ljude? Bože, koje tužne drkadžije žive oko nas.
matea 14.03.2006 u 17:01:50 profil autora
i još

poznanik - znanac
zavjera - urota
ogromno - golemo
podvale - smicalice
uobraziti - umisliti


arrrggh!!

.
pusa lurkerima
gargamel 31.03.2006 u 10:03:27 profil autora
Na nedavnom sajmu knjig u Zagrbu kupio sam si "Travničku hroniku" od Ive Anderića u nakladi MOSTA, Zagreb, Majavečka 12a. Super knjiga. Nego, nakon samog romana postoji i eseju kojem se objašnjava zašto je Ivo Andrić hrvatski pisac naslova "Odnos Ive Andrića prema hrvatskom jeziku i hrvatskoj književnosti". Međuostalim, autor pogovora Dubravko Horvatić (ako neko zna nešto o ovom papku neka mi kaže jer me je baš uspio iznervirati) kaže: "... To jugosrpsko stajalište, izrečeno srpsko-hrvatskom leksičkom i pravopisnom mješavinom, ima zadah ne samo nacionalne izdaje, nego i poziva na genocid nad vlastitim narodom." U pogovoru isti autor kaže i: "...suvremeni će čitatelji u "Travničkoj hronici" naći živo, pa i vrlo aktualno štivo, u kojem mnoge scene podsjećaju na nedavne prizore muslmianskog terora u Bosni..."

Čovjek napravi nešto lijepo i onda dođe debil i u međuvrmenu mrtvom čovjeku na njegovu ljepotu nalijepi smrdljivo govno.
electro cute 31.03.2006 u 17:35:03 profil autora
dubravko horvatić je dok je bila jugoslavija piso jako ljepe knjige za djecu. a kad je došla hrvatksa napiso je junačina mijat tomić - o hercegovcu koji se bori protiv turaka. eto.
dju 31.03.2006 u 18:54:06 profil autora
pjesme u prozi dubravka horvatića objavljene su u af-u prije mjesec-dva, što je vrhunac njegove karijere.
pogledaj arhiv af-a.