Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 3 11.06.2005 u 10:20:28 profil autora
dugonajavljivan i vec proglasen albumom godine, a oni najvecim bendom na svijetu (u liniji s ok computer, dark side of the moon, joshua tree, urban hymes, definitly maybee,...), od aleksandra dragasa oni koji se ne boje preuzeti primat najvecih na svijetu je vani.

bas me zanima stav forumasa.
i to je dobro
inga 11.06.2005 u 11:17:25 profil autora

kjuti je napisao jucer:
" novi coldplay su...onak...bezveze. šmrc. "

poslusat cu svakako, mislim da su bili pod zbilja ogromnim pritiskom napraviti nesto vanserijski.
Depressed 11.06.2005 u 11:54:19 profil autora
Lolli i ja ćemo ih gledati 27. u Londonu na stadionu Crystal Palace. Meni je album lagano razočaranje, jer nakon prva dva slušanja imam dojam da im melodije više nisu baš tak zgodne kao prije, malo mi neinspirirano djeluju, ziheraški, mislim da to nije samo moj dojam, i ide mi na živce predebeli sloj synth padova, za koje je vjerojatno onaj tko ih je programirao potrošio jednako vremena ko i ostatak ekipe na snimanje ostatka albuma, osim toga u zvuku mi nedostaje dinamike...
Izdvajam What If koji mi zvuči super na početku, a onda ulijeću violine koje su toliko cheesy da tog valjda više nema ni na terasama primorskih kafića.
Fix you mi je super pjesma, ali dojam koji slijedi iz tog zvuka mi je kao da sam na 100 metara od pozornice. Ne volim to...
Ali same pjesme koje se naziru ispod milijun slojeva šećerne glazure nisu zapravo uopće loše tak da ako svemu dodam to da nisam nikad bio na stadionskom koncertu, baš se veselim, i siguran sam da će na koncertu biti puno bolje nego što si mogu zamisliti slušajući album.
Swallowed in the sea jedina ima pravu catchy melodiju...
I bonus track mi je jako simpatičan.
Podijeljenog sam mišljenja, vidjet ćemo hoće li se ovih par pjesama izboriti za neko trajnije mjesto u mojem sjećanju.
electro cute 11.06.2005 u 19:00:39 profil autora
fix you i talk su mi jedine dobre stvari. ostalo mi je bezveze. i zadnja je okej.
u biti, našo sam riječ koja najbolje opisuje ovaj album: isprano.
cudnovatikljunas 13.06.2005 u 18:47:04 profil autora
mama ti je isprana!
sunce ti jebem .. da ti jebem!
krampus 13.06.2005 u 21:04:10 profil autora
Ne znam... Ja stvarno ne znam šta je vama, ljudi... Nikada nisam u životu popizdio na sebe zbog loše investicije koliko kad sam kupio taj prošli Coldplay. Strašno nešto! I da stvar bude gora, nisam imao pare u džepu, taj dan sam prodao portabl televizor za 250 kuna, i opet sam otišao i ostavio 135 na to... hmgrrgmgh. Ali budući da ste vi ekčueli očekivali nešto od tog... hmgrrgghh..., možda je bolje da me ne linčujete i pročitate Pitchforkovu recenziju za početak. Tako bih ja to napisao kad bih morao biti pristojan.

"Like Coldplay's two previous albums, only more so, X&Y is bland but never offensive, listenable but not memorable. It may be pointless to hate them, but with this album, they've almost certainly become the easiest band on the planet to be completely indifferent to."

Link
inga 14.06.2005 u 01:04:53 profil autora

kao i svima koji iznenada bljesnu i slava ih spopadne, a lose handlaju rad pod pritiskom i tuda ocekivanja, pa pocnu filozofirati i petljati, treba im malo ili puno povlacenja po dnu, pa ce ili pokazati da nisu bez kicme soli i bljedunjavi ili ce ostati u kategoriji osrednjih koji su obecavali. a prodavati ce uvijek, za to straha nema.
usprkos osrednjem albumu ja nekako vjerujem da oni mogu i budu bolje. i otisla bih na koncert
johnnykola 14.06.2005 u 16:35:24 profil autora
sta je bilo!? reci!
zomric, hvala ti! jer zahvaljujuci tebi upoznao sam milijardu novih bendova koji uopce nisu dosadni kao coldplay, oasis, u2 i njima slicni. 100 puta je bolje biti hadzija ili bos nego piciti sredinom k'o nas dino merlinko.:)
electro cute 14.06.2005 u 19:57:11 profil autora
šta više slušam to su mi lošiji...
matea 14.06.2005 u 19:59:36 profil autora
ja nemam namjeru to slušat.
bezveze je coldplay.
da.

pozdrav lurkerima
mmmmorrre coookiesss.......
dju 15.06.2005 u 16:11:21 profil autora
baš neki dan čitam u novinama tekst o koncertu U2 u belgiji. i vidim set listu. i pokušavam kod svakog imena pjesme otpjevušit melodiju. i skonatam poslije par minuta da su mi, uz iznimku par prastarih pjesma, sve ove novije potpuno iste. i da je U2 bend koji vec petnaest godina svira jednu te istu pjesmu pod različitim imenima.
takvi su mi i coldplay.
markos 15.06.2005 u 17:17:23 profil autora
Meni je X & Y isto razocarenje. preispeglan, predvidljiv maknuli su se od Radioheada prema U2, uzas. Mislim, ok, U2 su mi prva ljubav i uvijek cu ih voljeti (dju, pa nije bas da pjevaju uvijek jednu te istu pjesmu, sunce li mu kalajisano!), ali budimo realni, njihovo vrijeme je davno proslo, sa Achtung Baby jos tako da mi je totalno nejasno zasto oni idu prema njima. U biti, jasno mi je, procitao sam interview sa Martinom u Q-u, naslov je "We'll take U2 down" (ili nesto slicno). Zanimljivo da se u istom interviewu Martin zali da ih Radiohead ne vole, a oni bi se tako rado htjeli druziti s njima:-)

Dat cu mu jos koju sansu, ali...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
lollipop 15.06.2005 u 21:06:11 profil autora
daleko od toga da cu se sad nesto truditi zavoljet taj novi album, cemu, nije mi coldplay bas na intimnoj listi da bi se trudila. s druge strane, album je tocno takav kakav sam i ocekivala, steta, jer sve drugo samo bi me ugodno iznenadilo. ni prvi ni zadnji bend s losim albumom, to ne znaci da ih treba unaprijed odbacit i za buducnost, iako to je pretpostavka koja se sama po sebi namece.
ali pljuckati po njima nikako necu jer prethodna dva albuma (ipak dva!) su olicenje majstorstva u stvaranju pravih pop pjesama/melodija. ne treba uvijek od benda traziti brda i doline, i lijepo zna biti sasvim dovoljno. i uopce ne dvojim da bi coldplay bili duplo manje zanimljivi da nemaju Martina na vokalu koji se, vise nego ikoji drugi pjevac bendova koje ja volim, unutar benda vise nasao u funkciji instrumenta, cesto lead instrumeta/soliste nego tek pukog vokala.
in any case, drago mi je da se dogodila ta podudarnost da sviraju bas kad smo mi u Londonu.

a na njihovom forumu fanovi su overthrilled albumom i kada se nasao jedan covjek koji je album obiljezio rijecju "razocaravajuc" ostali su ga izvrijeđali da je 'oasis fan'. heh, funny people.
sadrzaj je izmijenio/la - lollipop u 15.06.2005 u 21:09:02
puki_vk 16.06.2005 u 10:50:14 profil autora
paaaa, kolko sam ja skuzio iz prvog i jedinog slusanja- to je konceptualan album. sve je jedna duuuuga pjesma(ono, ista glazba, drugi tekstovi).
ili ne?

-------
smijesni mali ljudi igraju se svijetala na stropu...sve je dobro
vlado 16.06.2005 u 10:52:44 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Anemija, slabokrvnost.
electro cute 17.06.2005 u 13:57:44 profil autora
skoro. tri puta poslušao, neću više.
monkey 18.06.2005 u 03:45:44 profil autora
nisam presluso album.
al sam cuo par stvari.
oni su sad jako popularni.
i prvi na ljestvicama.
no bez obzira. djeluju kao uspavanka. sto nije lose u nekim slucajevima.
osobno.. cek nemrem se sad sjetit nijedne njihove pjesme, samo malo.
t ata ta ta t a la la la la la
...
a-a.
ne. ne bi bas ih sluso ali da ih neko pusta a ja sam tamo ne bih se sigurno zalio.
Petar 20.06.2005 u 23:39:38 profil autora
paaaa,loše. jjeeej!!

jebote nisu se makli od 2. albuma,a najvljivali su da rade nešto potpuno drugo. jedino Speed of Sound kao da je pala s drveta. jadno za tako potencijalan bend da stoji na mjestu. Parachutes smatram i danas jednim od najjačih albuma ikad
Depressed 04.07.2005 u 14:48:24 profil autora
Nakon što sam bio na koncertu...jebiga, live je to super. Onaj Fix You, koji na albumu zvuči ko govno (majke mi da sam im ja bio u studiju - bolje bi ispalo), uživo je ekvivalent 2x2. Ko bi reko. Drobi kosti. Možda im se samo zalomilo ali sad nekako doživljavam neke pjesme s x&y puno boljima, slušam ih kroz filter sjećanja.
electro cute 05.07.2005 u 12:39:38 profil autora
albzum je sranje, al talk je jebeno nevjerojatna stvar. totalni zakon. yeah!
dado 07.07.2005 u 12:20:02 profil autora
prvi album mi je dobar.. prva stvar na njemu mi je super..
a ovo sad je već bla bla bla blu
sebastian 08.07.2005 u 11:18:25 profil autora
Talk, Fix you i White shadows - ufh, jaaako dobro!
petlja 09.07.2005 u 14:42:18 profil autora
arghhh ... razočarala sam se kad sam čula speed of sound .. još nemam taj album, i još ga ne želim nabaviti ... želim da mi ostanu u lijepom sjećanju ... :) rip ....
goldietrickz 13.07.2005 u 13:29:37 profil autora
meni super "what if".u tom se sad davim.i u onoj stvarki od gadjo "so many times".up and down...:)