Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 3 02.06.2005 u 11:38:31 profil autora
/// 25.04.02



lomeći valove

mjesto događanja: hrašće blizu karlovca

playground: veliki vlastelinski posjed, kurija, ispred kurije plastične tende, pod tendama stol i 11 stolica

za pojest: ćevapi, vješalice, pistaccio, kikiriki, indijski oraščići, gomila slatkih slatkosti + vegeterijana roštilj

za popit: piva razna, vino, whiskey + voda (pikasta i ne pikasta) + cola + sokovi (razni)

vrijeme: pred kišu, zapravo odlično - ako znamo da već dva tjedna caruje kiša bez ikakvog prefiksa

povod: prošlost i sadašnjost našle se da zaviruju budućnosti pod haljinu

momčad: prva jedanaestorica pipsa svih vremena - ALEN KRALJIĆ ( osnivač, gitarist, sudjelovao na svim albumima - djelomično i kao autor i koautor, otišao 2000. u Plaćenike - baretov prateći band), TRISTAN KARAS (gitarist, autor i koautor, u pipsima od kraja dernjave, surađivao na FRED ASTAIRE i BOGU, 2000. se vratio u karlovac, snimio solo ploču, otac male anje, brine se o svom vrtu, svira za sebe, sanja o tome da izrađuje gitare, po vlastitom priznanju nakon "fakultetske naobrazbe" u pipsima ne želi više svirati niti u jednom drugom bandu), IGOR PARADIŠ (bubanj, aterirao usred snimanja SHIMPOO PIMPOO, snimio sve ploče, otišao krajem 2001. s ovim riječima: dečki, stigao je i taj dan! danas radi u firmi MAJSTOR d.o.o., popravlja pipe, stolce, lustere - jednom rječju SVE. može vam obit i bravu ako ste negdje izgubili ključeve, a ako samo želite susjedu provalit u stan, morat ćete ući u nj prvi - inače paradiš zove policiju. sa klokanom ozvučava javne priredbe u rasponu od svadbi do tehnopartyja. producira mlade bandove, a ono što mu vremena /nakon svega/ ostane, troši na akviziterstvo AMWAYA - moderne globalizacijske inačice jehovinih svjedoka), DENYKEN (osnivač, muzički producent pipsa i neizrecivo više od toga, dakle babica svoj našoj djeci. bavi se producentskim radom i dandanas), KREŠO MAHEČIĆ ( basista, član prve postave, svirao na SHIMPOO.., nikad nije koncertirao s bandom. krucijalan, ako ni po čemu drugom, zbog toga što me za rukicu odveo do onda meni nepoznatog /budućeg/ denykena - tadašnjeg denisa mujadžića, kod kojeg smo zajednički snimili IŠ0' ČEDO U DUĆAN - prvu ivaniševu javnu objavu i preteču pipsa. nakon svega, sjedi s desna ocu i dobri je duh banda), IGOR RATKOVIĆ (gitarist, sudjelovao na DERNJAVI, kasnije osniva MALEHOOKERS. danas je high school profa etike i sociologije). MARIO BORŠČAK (bass), NIKOLA RADMAN (gitara), i TIN OSTREŠ (bubanj) današnja su posada broda, pa nek' njihove povijesti bolesti pričekaju koju godinicu ili desetljeće. nek' se boce još malo pune. EMIL TEDESCHI je peti ortak, član banda koji svira sve osim muzičkih izuma.



ja sam jedan od jedanaest. možete mi na leđa nakeljiti bilo koji broj, nećete pogriješiti. imam sise i svima sam im i mama i brat.

(naravno, kroz prvi cener prodefilirala je i čitava galerija likova koje nismo ovdje napomenuli/pozvali, ali jedan jedini je kriterij - kriterij srca. on te vodi i odvaja bitno od manje bitnog. samim tim, taj je kriterij moguće napadati jer je supersubjektivan i, možebitno, nekom nepošten. ipak, smatram da za ovu priliku nije trebalo iznajmljivati dinamov stadion kako bi se baš svima napušio kurca. ja sam fina kurva - biram!)

- - - -

u jedanaest sati našli smo se u bureku. svi. niti jedan nije falio!

zrakom struje osmjesi; nema patetike, nema lažnog tapšanja po ramenu. skromnost vrluda između stolova. ne, nismo za onim stolom, ipak nisam takva faca da mogu naručiti neki svoj stol. bure