Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
 
oak 3 24.05.2005 u 18:38:36 profil autora
"Ne marimo previše za turneju, idemo nešto poje*** k'o pravi frajeri"
Dubravko Ivaniš priča o svojim astronautima

Pips Chips&Videoclips dvije godine nakon objavljivanja albuma "Drveće i rijeke" kreću na istoimenu turneju po hrvatskim klubovima s malim izletima i do Slovenije. O promjenama u bendu, razmišljanju, relativiziranju, izbjegavanju očekivanih odgovora, prioritetima u životu, omekšavanju po pitanju stavova i još nekim apsolutno nevažnim poveznicama između Dubravka Ivaniša i benda, isti je dao slutiti u kojem će se smjeru kretati medijski istupi nekadašnjeg Rippera, a danas čovjeka koji napreduje i počinje razlikovati bitno od nebitnog.

"Drveće i rijeke Tour 2005" Pipsa, prva je vaša koordinirana akcija na našem teritoriju nakon "Fenomenalan dan" turneje. Koje su se sve značajne promjene u sastavu benda, stavu prema medijima i glazbi samoj, od tada dogodile?
U kontekstu činjenice da su dinosauri vladali planetom Zemljom 200 milijuna godina, uvjerenja sam da su naše promjene teško vidljive, pače nebitne čak i najsavršenijem mikroskopu. Činjenica je da je većina ljudske povijesti zadnjih 25000 godina izmišljena, još od pećina sve do cyberspacea. Promjene nema, istina je da je zemlja ravna ploha i sve stoji.

Pips Chips & Videoclips u svibnju 2005. Koliko ste daleko ili blizu od objavljivanja novih materijala? U kojoj su fazi nove pjesme (za koje neki od slušatelja koji su ih imali prilike čuti prisežu da su sjajne i prilično drugačije od svega dosad snimljenom pod imenom PCVC)?
Pardoniram se, tvrdim da nitko ništa nije čuo. Pa ni ja nisam čuo! Sve su to insinuacije koje mi namjerno plasiramo jer smo čitali da tako treba.

Kakvo je stanje u bendu što se tiče članova? Jesu li Pipsi izgubili stalnu strukturu i postali skupina s jednim nezamjenjivim, nekoliko stalnih i nekoliko stalno promjenjivih članova?
Članovi, struktura, nezamjenjivi i stalni, stalno promjenjivi… ništa ne kužim. Radi se o 7 astronauta koje ja nikad nisam ni vidio u civilki, a bilo bi prilično opasno da im skidam odijela i kacige jer ne bi preživjeli. Imamo godinama jednu te istu strukturu i filozofiju. Mi smo, na koncu konca, prozirni. Fora je u tome da smo to prilično kasno akceptirali kao svoj usud. Kako drugačije objasniti činjenicu da u robnim kućama čitava popodneva običavamo provesti ispred pomičnih vrata sa senzorima jer nas ista ne prepoznaju kao živa bića?

Obzirom na istovjetnost imena albuma i turneje, te protek godine i pol dana od objave albuma, zašto se turneja događa "tek sada", a nije u tom obimu ostvarena ranije?
Nemam pojma, ja samo sviram. Odgovorno tvrdim da je prava adresa za odgovor naš menagering, ma tko to bio (vaš "koncertni managering" pak tvrdi da je za izbivanje odgovorna nezainteresiranost hrvatskog tržišta za bend pod financijskim uvjetima koje ste prvotno postavili, op.a.). Mi sjednemo u shuttle, često bez ikakvog saznanja kamo putujemo, zašto putujemo i kad bi bio povratak. Katkad u shuttleu tako parkirani sjedimo mjesecima bez da se pomaknemo. Često se dogodi da dođu po nas dobri ljudi i zapovjede nam da izađemo jer trebaju prebacit neke palete, a mi im pritom smetamo.

Jeste li iskoristili i iscrpili do kraja instituciju singlova (koja je ionako sama po sebi jako upitna u datom trenu na domaćoj glazbenoj sceni) s "Drveća i rijeka" obzirom da se najavljivalo snimanje spota za pjesmu "Susjedi" kao kraj, međutim do realizacije još nije došlo unatoč pregovora s nekim renomiranim mladim redateljima (Nuić, Korovljev…)?
vlado 24.05.2005 u 23:19:06 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Bravo! Kremsnite!
electro cute 25.05.2005 u 13:40:13 profil autora
zakon.