Forum

  Ukupno poruka: 54349 :: Ukupno korisnika: 1391 Online: 18
  Online >
Autor poruke
1 ... 7 8 9 10 11 ... 23
 
daddy 24.10.2007 u 18:38:51 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
na faq-u sam iznio osnove svog stava.
uglavnom, ništa mi nismo perfektuirali; a to što se sdp izletava samo je njima na čast.
zaključno; ako i nećemo svirati, to zasigurno nije zato što smo tako supermoralno (wtf?) odlučili.
sve je to ista banana; po meni, ne treba svirati fašistima i osvjedočenoj mafiji.
a karijeristi i nesposobnjakovići su svi.
zato mi fino u astronautskim odijelima otpizdimo pola sata i nikom ništa nažao nećemo učiniti.
da smo uvjereni u neku političku opciju svirali bi besplatno, ko naš mišo za hdz! kakav car....
sis 25.10.2007 u 13:08:34 profil autora
još možeš popraviti sve
Nemam baš nikakav problem sa sviranjem Pipsa u predizbornoj kampanji.
rosita 25.10.2007 u 13:16:14 profil autora
sumnjam da itko ima nesto protiv ak nis drugo onda zato kaj se nece naplacivati upad ali mi je kao nekakvo srozavanje. ne bih pritom htjela nikog uvrijediti ali nikako ne mogu poistovijetiti pipse sa jednom severinom, danijelom te ostalim "zvjezdama" nese estrade koji se uredno pojavljuju na tim skupovima. jednostavno smatram da im tamo nije mjesto ali to je samo moje mišljenje...
no hard feelings...
sis 25.10.2007 u 13:20:08 profil autora
još možeš popraviti sve
Meni bi bilo drago da Pipsi zarađuju kao Severina i Danijela
rosita 25.10.2007 u 13:28:57 profil autora
dok god nisu na glasu kao severina( kad smo vec zapeli za nju )

Meni bi bilo drago da Pipsi zarađuju kao Severina i Danijela

naravno


sadrzaj je izmijenio/la - rosita u 25.10.2007 u 13:36:59
radovan 3. 25.10.2007 u 14:31:45 profil autora
hej rosita
možda si izgubila smisao za humor?

btw. kolko imaš godina, ako nije to neka svemirska tajna?
pitam iz razloga što bi mi vjerovatno bilo malo jasnije zašto ti smeta da pipsi sviraju na nečijem predizbornom skupu!
rosita 25.10.2007 u 15:13:01 profil autora
moje mišeljnje je da se muzika i politika ne bi trebale mješati, samo to.
20, nije tajna :)
Slafko_hrvat 25.10.2007 u 18:44:36 profil autora
zašto ne?
ako će milanović da plati, neka, bit će više para za bolje stvari, a i onda ću ja za milanovića da glasam, al ak ne bude free alokohola na skupu glasat ću da srpsku manjinu
matea 25.10.2007 u 18:47:04 profil autora
kako bezveze pitati nekoga koliko godina ima. kao da je to ikada imalo veze s ičim...
daddy 25.10.2007 u 20:54:21 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
meni je prefenomenalno kad me za neke novine pitaju "nije li to ispod renomea benda da svira u p.i. kampanjama".
dakle, netko tko živi od pamfletiranja lokalnih (regionalnih) političkih moćnika, netko tko je u najmanju ruku indirektno, a u većini slučajeva direktno financiran od stranke na vlasti u određenoj regiji, i tko bi zaista mogao staviti ključ u bravu da ta "ljubav" prestane....(al prestat neće jer jedni trebaju druge ko sodoma i gomora)...
takav netko mene nešto pita o renomeu.
a ja da imam moralne dileme...
lollipop 25.10.2007 u 23:17:19 profil autora
kako bezveze pitati nekoga koliko godina ima. kao da je to ikada imalo veze s ičim...

pa znas, do nemdavno bi i ja tak nesto pomislila, al nekako u zadnje vrijeme kuzim da ima. ovisi o situaciji i o osobi, ali ne moze se reci da nema nikakve veze. ustvari sam bas dosta razmisljala o tome, pa mozemo nastavit jednom na nekom sendvicu....

inace bih samo kopi-pejstala djuinu recenicu. i onu daddyja ak nije za fasiste i one druge...
TOMO ŠIMEC 25.10.2007 u 23:41:57 profil autora
lepota & otpor

Ja mislim da bi na predizborne svirke smjeli dolaziti samo oni s pravom glasa.
radovan 3. 26.10.2007 u 09:10:34 profil autora
<qoute>
kako bezveze pitati nekoga koliko godina ima. kao da je to ikada imalo veze s ičim...</quote>

možda i je bezveze, al nisam ni ja volio sarmu kad sam bio mali, a mama mi je uvijek govorila da ne znam šta valja! i sad eto volim sarmu i briga me za sdp.
radovan 3. 26.10.2007 u 09:11:45 profil autora
i kako se stavlje ovaj quote, pomoću tagova a bezt onog gumba za quote?

naime, ne radi mi javascript na poslu!
matea 26.10.2007 u 10:14:17 profil autora
pa naravno da ima..
al ste svi pametni.

ko kaže da je apsolutna istina da su moji stavovi određeni mojim godinama?


ja bih sa seitanom sendvič.
radovan 3. 26.10.2007 u 10:25:26 profil autora
koko u parizu
i
štapovi za pecanje.
matea 26.10.2007 u 10:41:29 profil autora
imam premalo godina da išta znam.
kad sam bila u 4. razredu matematičke gimnazije, profesorica iz matematike mi se rugala što čitam malog princa. kao- haha, pa to je moje dijete u 3. razredu čitalo za lektiru.
al dobro, ona mi se uvijek rugala. koja kuja.
johnnykola 26.10.2007 u 10:58:05 profil autora
sta je bilo!? reci!
mateja - moj covek!
trixy 26.10.2007 u 11:13:24 profil autora
radovane, probaj s uglatim zagradama.

da ne znam tko svira za 'tu i tu stranku' ne bih zbog toga dao glas 'toj i toj stranci'.

žalosna je činjenica da je u ovoj državi nema kome bezrezervno podariti glas.
dunja 31.10.2007 u 21:02:06 profil autora
...daddy je danas bio savršen na obiteljskome...

dunja
matea 31.10.2007 u 21:13:02 profil autora
od dunja se radi "kitnkes"
TOMO ŠIMEC 31.10.2007 u 22:43:57 profil autora
lepota & otpor

Ili se drže na ormaru, pa soba lijepo miriši.
oak 3 05.11.2007 u 16:39:03 profil autora

DUBRAVKO IVANIŠ-RIPPER: FRONTMEN PIPS, CHIPS & VIDEOCLIPSA, O NOVOM ALBUMU, KRITIKAMA...
Želimo širiti ljubav po “vascelom” svemiru


Autor: Daniel RADMAN

Skupina Pips, Chips & Videoclips vratila se na scenu novim albumom “Pjesme za gladijatore”, objavljenim za Menart Records. Ovo je drugi album Pipsa (nakon “Drveća i rijeka”) iza kojeg stoji svjetski poznati (i priznati!) producent Dave Friedman, pa je kritika gotovo jednoglasno zaključila da su Pipsi duboko zagazili u novu fazu karijere. No, frontmen benda Dubravko Ivaniš-Ripper nije tog mišljenja. Iako će “primijetiti” da kritika nije ni preslušala album, više je okrenut konceptualnom pristupu na kojem gradi promociju albuma inspiriranog mitskim planetom Fafenštajn (sic!). Nakon pretpromocije u zagrebačkom “Kinu Europa”, Slavonci će prvi doživjeti “nalet astonauta” - Pipsi će 8. studenoga nastupiti u brodskom klubu “Casina”, a dan poslije “slijeću” na osječku “Slaviju”...
S obzirom na motive albuma, može li pojašnjenje svim “Hrvatima i Hrvaticama iz zadnjeg sela” o kakvom se to mjestu radi?
- Oprostite, zaista vam ništa ne znam reći o Fafenštajnu. Ovako, na temelju površnih informacija i dojmova ne bi bilo pošteno donositi sudove. Sudovi sucima, Fafenštajn golorukom narodu! Mi Zemljani smo, generalno gledajući, željni saznanja o vama i tijekom ove misije pritom ozbiljno računamo na vašu pomoć! I priznajem, nije nam jasan onaj dio pitanja s Hrvaticama i Hrvatima. Ne kužimo kakve to veze ima...

KRITIKA NAS NE ČUJE
Motivi iz domene znanstvene fantastike mogu značiti odmak od svarnosti ili alegorijsku kritiku na postojeće stanje. O čemu je riječ kod novog albuma Pipsa?
- Vi ste potpuno u pravu kad prosuđujete bit žanra znanstvene fantastike, ali uvjeravam vas da mi o tome znamo malo ili gotovo ništa. Ne kužim zašto vas asociramo na znanost, a nekmoli na fantastiku!? Bit će da nas uopće ne shvaćate ozbiljno? Mi smo samo homo sapiensi od krvi i mesa, bremeniti manama i ponosni smo na to. Na albumu pjevamo o ljubavi i “tongo mongo” plesu koji smo preuzeli od naših pradjedova.
Kritika je album ocijenila logičnim nastavkom prethodnog. Jesu li Pipsi uistinu defintivno zaklopili stranice iz prošlosti i ušli u potpuno novu fazu?
- Kritika, čini nam se, album nije ni poslušala. A što se nas tiče, poštujemo pricip u kojem se svakog dana treba maksimalno potruditi - baš kao da je zadnji, a već sljedećeg dana onaj koji mu je prethodio zaista je završena priča. To smatramo poštenim astronautskim stavom.
U kojoj mjeri glazbena kritika danas može utjecati na publiku i koliko su vam u dosadašnjoj karijeri recenzije davale vjetar u leđa, odnosno rušile poziciju?
- Pjesme ostaju, a recenzije se sutradan bacaju u smeće, kakve god bile. Namjerno ne koristim termin “glazbena kritika” jer sam se osvjedočio da nema dovoljno stručnog kadra koji bi je uopće upražnjavao.

NAROD ZA NAMA ŽUDI
Scenski nastup u astronautskim odijelima dosta govori o konceptualnom pristupu. Znači li to kako je Let 3 dobio konkurenciju?
- Naši astronautski prijatelji iz vokalno- instrumentalnog sastava Let 3, s naše strane gledano, nisu dobili konkurenciju, već našu punu podršku! Općenito, notirali smo ovdje priličan broj pripadnika Astronautije, dragih ljudi spremnih za šalu i pošalicu, i cilj nam je do kraja misije svakoga zagrliti i dati mu pusu.
Originalost Leta 3 nitko nije dovodio u pitanje, no nastup u astronautskim odijelima može podsjetiti na Rammste
teller 10.11.2007 u 03:32:36 profil autora
Link


Pips Chips & Videoclips - Razgovor za gladijatore (intervju


Neki poseban uvod u razgovor koji smo vodili s Dubravkom Ivanišem, abdiciranim Ripperom, danas Daddyjem u astronautskom skafanderu, stvarno nije potreban.
PipsChips&Videoclips su jedan od najboljih hrvatskih bendova svih vremena, a njihov novi album „Pjesme za gladijatore“ spada u sam vrh ovogodišnje ponude glazbenih noviteta pristiglih na adresu RiRock.com magazina. Niije tomu tako zbog agresivne „mobilne“ marketinške kampanje već ocjena proizlazi iz proste činjenice da su Pipsi snimili vrhunski pop album s nekolicinom pjesama-dragulja uz čiju pomoć su se elegantno katapultirali put Zemljine orbite preletjevši u visokom luku „kolege domaće rockere“.
Dubravko Ivaniš aka Daddy se zahvaljujući moćnim gravitacijskim silama zaustavio na trenutak da bi dao intervju za RiRock.com. Ovako je to, od slova do slova, izgledalo...

RiRock.com: Kada je i kako nastala ideja o albumu s pjesmama za gladijatore?

Daddy: Negdje između milijarditog i biliontog kilometra na autobahnu za grad Berlin, na putu za Nigdje, naša se družina ugledavši s desne strane običnu tablu za mjesto Pfaffenstaine našla u prilici da se još jednom preispita o biti svojih života. Tako nam barem o svemu ispredaju svjedoci jer se mi, o kako je to dobro, baš ničega ne sjećamo.

RiRock.com: Pipsi svakim albumom otvaraju novu dimenziju u svojoj karijeri – čini se da vas nije strah eventualnog gubitka starih fanova da bi se otisnuli dalje - u Fafenštajn primjerice? Smatraš li da riskirate stalnom mijenom?

Daddy: Mi, recimo, ne zastupamo gledište (na koje Dragaš, Horvat, Gall i ini imaju autorska i izvođačka prava) da je Zemlja ravna ploča i da „mjena nemoguća jest“. Mi astronauti vjerujemo da Kopernik i Galileo nisu bezvezni pljugeri. Pripišimo to našoj dječačkoj zanesenosti i nedovoljnom životnom iskustvu.
Da, mi se stalno mijenjamo i pritom ne razmišljamo puno o riziku; ne zato što smo face, valjda je jasno, nego prije stoga što smo budale.

RiRock.com: Možeš li čitateljima malo približiti proces? Na vašem posljednjem koncertu u Rijeci (Stereo dvorana) svirali ste nove stvari ali nije se dalo naslutiti što nas ustvari čeka kada se zgotove „Pjesme za gladijatore”.

Daddy: Pustili smo vam tada par dimnih signala, ali sidra je, dobro je znano, pametno sakriti duboko, duboko, preduboko i predaleko od svakojakih nemani i oluja.

RiRock.com: Dave Friedman je gotovo pa član benda, barem kada je studijski rad u pitanju. Smeta li te stalno brkanje pojmova o kopiranju Flaming Lipsa i jednostavne, mada ne toliko „bombastične“, činjenice da čovjek kao producent ima svoj izvorni producentski potpis? Jura i Pavle iz Svadbasa su također stalno prisutni u vaših snimkama posljednjih nekoliko godina...

Daddy: Ne bih Fridmannu u slučaju „Gladijatora“ pripisivao specijalne zasluge. On je astronaut koji fakat puno zna o svom poslu, puno više od nas. Ali, isto tako, činjenica je da on nas samo miksa, produciramo se sami. Juru i Pavla pritom brojim kao dio nas, ekipe.
„Teroristi“ su lipsasti i s Daveom i bez njega, a „Slan“ i „Sin“ to nisu, makar ga pet Fridmanna miksalo. Zanimljivo je da smo „Domaći rock“ i „Zdenku“ na kraju miksali sami u Zagrebu jer nismo bili zadovoljni s njegovim viđenjem. Mi ne patimo od veličina, i mislim da je to sasvim u redu. Ok, priznajem, dok smo ponovo miksali te pjesme gotovo da smo u detalj „prepisali“ sve što smatramo autohtonim Dav
sis 12.11.2007 u 09:16:22 profil autora
još možeš popraviti sve
Ovaj intervju bi trebalo poslat svim retardiranim novinarčićima koji tvrde da se s Daddyjem nemre razgovarat.
johnnykola 12.11.2007 u 09:20:18 profil autora
sta je bilo!? reci!
potpis.
vlado 13.11.2007 u 00:20:47 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Sašin (TBF) intervju u Jutarnjem i prvi komentar ispod teksta, pročitajte do kraja:

"/ Martin Rombach / 12.11.2007 20:40:39
ha evo očito mi je bliži mladenov input jer mi je smak svita najbolja stvar na albumu, zato što ne slušam hip hop ni rap i volim melodioznost, posebno u vokalima..jako dobar album, iako bih se na njihovom mjestu zabrinuo oko činjenice da se stvara fama o njima kao glavnoj umjetničkoj društvenoj kritici pa se sukladno tome i stvara očekivanje o sadržaju koji se pojavljuje na albumu, a to će prerasti u predvidljivi stereotip u kojemu bi moglo biti više kritike, a manje larpurlartizma...obožavam filozofiju, studiram je, al kad pročitam dragaševu recenziju novih pipsa u kojoj poziva tbf da obrane hrvatski obraz od tuđmanizacije i bandićizacije i šta ja znam, pomislim kako se tbf u javnosti počinje svoditi na taj križarski rat"
vlado 15.11.2007 u 13:50:49 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
T-Mobile - dogadjanja (ima slikica):

Link
vlado 18.11.2007 u 14:58:16 profil autora
NEŠTO DOCNIJE...
Osvježilo mi dan. Samo čitajte i ne na preskok.

"Šampanjac nije tekao potocima, samo se nekoliko igrača počastilo pivom, a onda je Darijo Srna, poveo pjesmu “Croatijo, iz duše te ljubin”, najljepšu domoljubnu pjesmu klape Intrade. Pridružili su mu se Olić i Pletikosa, pa Modrić, Šimić, kapetan Niko Kovač, njegov brat Robert također...

Nakon slijetanja u Zagreb, kao i uvijek, nakon pobjeda i poraza, naše je dočekao špalir Zagrebačkih mažoretkinja, prvakinja Europe, a s razglasa je puštena omiljena pjesma naših nogometnih reprezentativaca, “Lijepa li si” Marka Perkovića Thompsona. Odmah za njom i “Daleko, daleko”, zatim Pips, Chips i Videoclips, Prljavo kazalište, repertoar koji igrači ritualno slušaju u autobusu prije i nakon utakmica.

- E, ovo je muzika po mom ukusu - rekao je Joe Šimunić."

jutarnji.hr
daddy 18.11.2007 u 17:53:11 profil autora
i u kebab s njim i u kakao
slan, porculan, foxtrot...ako je dobra klapa može i bajka.
da, bajka.